College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
How to get ranked
2010 Outdoor
National ST2K Elites
Follow US#1 updates with RSS
   
Get US#1 updates on Facebook
B-ST2K
Event
Rank
Mark
By
Meet
B-ST2K
1
5:53.02
Deir, Alex
(2010)
(
Honeoye Falls-Lima, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#1)
B-ST2K
2
5:54.87
Martin, Connor
(2011)
(
Westfield, IN
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#2)
B-ST2K
3
5:57.29
Wong, Daniel
(2011)
(
Canyon Del Oro, AZ
)
World Youth Olympics
, 2010-08-23(#8)
B-ST2K
4
6:00.28
Owens, Edward
(2011)
(
Packer Collegiate, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#3)
B-ST2K
5
6:01.05
Mullins, Kodi
(2011)
(
Homestead, IN
)
Midwest Distance Gala(IL)
, 2010-06-12(#1)
B-ST2K
6
6:02.00
McKenna, Kevin
(2010)
(
Suffern, NY
)
Rockland Cty Champs(NY)
, 2010-05-15(#1)
B-ST2K
7
6:02.50
Stauffer, Connor
(2010)
(
Joel Barlow, CT
)
Danbury Dream Invite(CT)
, 2010-05-22(#1)
B-ST2K
8
6:02.96
Di, Vincent
(2010)
(
Washingtonville, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#4)
B-ST2K
9
6:03.09
Wallis, Ben
(2010)
(
Dover, NH
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#5)
B-ST2K
10
6:03.25
Macdonald, Josh
(2010)
(
Redwood Christian, CA
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#1)
B-ST2K
11
6:04.62
Graham, Derwin
(2011)
(
Copperas Cove, TX
)
Texas Relays(TX)
, 2010-04-03(#1)
B-ST2K
12
6:06.52
Toohey, Bill
(2010)
(
Fenwick, IL
)
Midwest Distance Gala(IL)
, 2010-06-12(#2)
B-ST2K
13
6:06.88
Overway, Kyle
(2011)
(
Logansport Comm, IN
)
AAU JO Nationals YMYW(VA)
, 2010-08-07(#1)
B-ST2K
14
6:07.99
Rankins, Jadon
(2010)
(
Unknown, TX
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#4)
B-ST2K
15
6:08.40
Cornfield, Jarred
(2010)
(
Corning, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#7)
B-ST2K
16
6:09.27
Beattie, Aaron
(2010)
(
Neuqua Valley, IL
)
Midwest Distance Gala(IL)
, 2010-06-12(#3)
B-ST2K
17
6:11.07
Fischer, Christopher
(2010)
(
Altoona Area, PA
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#8)
B-ST2K
18
6:12.30
Stapleton, Jason
(
Curtis, NY
)
Danbury Dream Invite(CT)
, 2010-05-22(#2)
B-ST2K
19
6:12.32
Valentine, John
(2010)
(
Martin, TX
)
Texas Relays(TX)
, 2010-04-03(#2)
B-ST2K
20
6:12.44
Zacharias, Patrick
(2010)
(
Albuquerque Academy, NM
)
Great Southwest Classic(NM)
, 2010-06-05(#1)
B-ST2K
21
6:12.73
Shoppach, Cameron
(2010)
(
Cedar Park, TX
)
Texas Relays(TX)
, 2010-04-03(#3)
B-ST2K
22
6:13.48
McKenzie, Gus
(2010)
(
Germantown, PA
)
Eastern States(NY)
, 2010-06-06(#1)
National Elites above. State Elites below
B-ST2K
23
6:14.80
Posada, Nick
(2011)
(
Winter Park, FL
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#10)
B-ST2K
24
6:16.80
O'Heron, Danny
(2012)
(
Torrington, CT
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#11)
B-ST2K
25
6:16.82
Williams, Brandon
(2010)
(
Ridgeway, TN
)
AAU JO Nationals YMYW(VA)
, 2010-08-07(#3)
B-ST2K
26
6:16.86
Thompson, Shaun
(2011)
(
Baldwinsville, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#12)
B-ST2K
27
6:16.97
Walshak, Kenneth
(2010)
(
St. Anthony's, NY
)
Port Jefferson Steeple Invite(NY)
, 2010-03-31(#1)
B-ST2K
28
6:17.58
Sailor-Tynes, Grayam
(2010)
(
Saint Mary's Hall, TX
)
Texas Relays(TX)
, 2010-04-03(#4)
B-ST2K
29
6:17.60
Pezzulo, Sean
(2010)
(
Burnt Hills, NY
)
Danbury Dream Invite(CT)
, 2010-05-22(#3)
B-ST2K
30
6:17.69
Mccandless, Alex
(2010)
(
Sevier County, TN
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#13)
B-ST2K
31
6:17.70
Debronsky, Mike
(2010)
(
Beacon, NY
)
Eastern States(NY)
, 2010-06-06(#2)
B-ST2K
32
6:18.00
Yaun, Paul
(2011)
(
Eleanor Roosevelt, MD
)
Crimson Tide Classic(DC)
, 2010-04-03(#1)
B-ST2K
33
6:18.04
Hollowell, Thomas
(2010)
(
Nathan Hale, WA
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#14)
B-ST2K
34
6:18.40
Caldwell, Evan
(2011)
(
Germantown Friends , PA
)
Danbury Dream Invite(CT)
, 2010-05-22(#4)
B-ST2K
35
6:18.60
Grandinali, Patrizio
(2012)
(
Warwick Valley, NY
)
Warwick Friendship Games(NY)
, 2010-05-07(#1)
B-ST2K
36
6:18.73
Coogan, Michael
(
Brooklyn Tech, NY
)
New York Relays(NY)
, 2010-04-17(#1)
B-ST2K
37
6:19.15
Lee, Robby
(2010)
(
American Fork, UT
)
Great Southwest Classic(NM)
, 2010-06-05(#3)
B-ST2K
38
6:19.50
Carey, Tim
(2011)
(
Leonardtown, MD
)
Crimson Tide Classic(DC)
, 2010-04-03(#2)
B-ST2K
39
6:20.16
Miranda, Sergio
(2010)
(
Romeoville, IL
)
USATF Youth - YMYW(IL)
, 2010-07-04(#1)
B-ST2K
40
6:20.91
Owens, Adam
(2012)
(
Clarke County, VA
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#18)
B-ST2K
41
6:21.00
Melly, David
(2011)
(
Newton South, MA
)
Danbury Dream Invite(CT)
, 2010-05-22(#5)
B-ST2K
42
6:21.04
Mullett, Will
(2010)
(
Christian Academy, KY
)
Eastern Relays(KY)
, 2010-04-24(#1)
B-ST2K
43
6:21.45
Palmer, Andrew
(2010)
(
Walt Whitman, MD
)
Woodward Relays(MD)
, 2010-04-10(#1)
B-ST2K
43
6:21.45
Turner, Jake
(2011)
(
Sentinel, MT
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#7)
B-ST2K
45
6:22.19
Harris, Andrew
(2012)
(
Walker, AL
)
AAU JO Nationals Intermediate(VA)
, 2010-08-07(#1)
B-ST2K
46
6:22.30
Reyen, Chet
(2011)
(
Carlmont, CA
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#9)
B-ST2K
47
6:22.41
Moore, Nate
(2012)
(
Lockhart, TX
)
Texas Relays(TX)
, 2010-04-03(#5)
B-ST2K
48
6:22.66
Burnet, Christopher
(2012)
(
Bainbridge-Guilford, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#19)
B-ST2K
49
6:22.76
Barker, Zach
(2011)
(
Conrad Weiser, PA
)
Shippensburg University Inv AAA(PA)
, 2010-04-17(#1)
B-ST2K
50
6:22.86
Goodman, Andrew
(2011)
(
Palmer, CO
)
Great Southwest Classic(NM)
, 2010-06-05(#4)
B-ST2K
51
6:22.90
Burney, Zach
(2010)
(
Columbia, ID
)
Boise High Relays/ Pat Beiter Invitational(ID)
, 2010-04-23(#1)
B-ST2K
52
6:22.95
Rasmussen, Cameron
(2012)
(
Hendrick Hudson, NY
)
Eastern States(NY)
, 2010-06-06(#4)
B-ST2K
53
6:23.13
Galvao, Steven
(2010)
(
Middle Country, NY
)
Eastern States(NY)
, 2010-06-06(#5)
B-ST2K
54
6:24.50
Hughes, Nick
(2010)
(
North Rockland, NY
)
Rockland Cty Champs(NY)
, 2010-05-15(#2)
B-ST2K
55
6:24.83
Ahalt, Justin
(2012)
(
Eleanor Roosevelt, MD
)
Crimson Tide Classic(DC)
, 2010-04-03(#3)
B-ST2K
56
6:25.20
Naglieri, James
(2011)
(
North Rockland, NY
)
Rockland Cty Champs(NY)
, 2010-05-15(#3)
B-ST2K
57
6:25.42
Morrison, MacKenzie
(2012)
(
American Fork, UT
)
Great Southwest Classic(NM)
, 2010-06-05(#6)
B-ST2K
58
6:25.90
McIe, Adam
(
Brewster, NY
)
Green Dragon Relays(NY)
, 2010-04-10(#1)
B-ST2K
58
6:25.90
Wilbur, Dave
(2010)
(
Monticello, NY
)
Tri Valley Invite(NY)
, 2010-04-16(#1)
B-ST2K
60
6:25.96
Benton, Jake
(2010)
(
Ft. Zumwalt North, MO
)
Midwest Distance Gala(IL)
, 2010-06-12(#4)
B-ST2K
61
6:26.24
Hansel, Paul
(2011)
(
Cuero, TX
)
AAU JO Nationals YMYW(VA)
, 2010-08-07(#4)
B-ST2K
62
6:27.04
Villescas, Dylan
(2010)
(
Mayfield, NM
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#10)
B-ST2K
63
6:27.50
Bernard, Brett
(
North Rockland, NY
)
Rockland Cty Champs(NY)
, 2010-05-15(#4)
B-ST2K
64
6:27.73
Waldum, Adam
(2012)
(
Vista Ridge, TX
)
Texas Relays(TX)
, 2010-04-03(#6)
B-ST2K
65
6:28.16
Gelston, Peter
(
White Plains, NY
)
New York Relays(NY)
, 2010-04-17(#2)
B-ST2K
66
6:28.42
Sykes, Tom
(
Monsignor Farrell, NY
)
Eastern States(NY)
, 2010-06-06(#6)
B-ST2K
67
6:28.93
Crutchley, Adam
(2012)
(
Villa Grove, IL
)
Midwest Distance Gala(IL)
, 2010-06-12(#5)
B-ST2K
68
6:28.97
Conte, Cole
(2012)
(
Port Jefferson, NY
)
Longwood Frosh-Soph(NY)
, 2010-05-21(#1)
B-ST2K
69
6:29.10
Smith, Brian
(2012)
(
St. Anthony's, NY
)
Eastern States(NY)
, 2010-06-06(#7)
B-ST2K
70
6:29.74
Murtha, Tyler
(2011)
(
Connetquot, NY
)
Port Jefferson Steeple Invite(NY)
, 2010-03-31(#3)
See more performances for B-ST2K
G-ST2K
Event
Rank
Mark
By
Meet
G-ST2K
1
6:42.78
Anselmini, Mary Kate
(2011)
(
Ward Melville, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#1)
G-ST2K
2
6:54.43
Stapleton, Allison
(2011)
(
Commack, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#2)
G-ST2K
3
6:54.67
Nicholas, Jackie
(2011)
(
Nonnewaug, CT
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#2)
G-ST2K
4
6:55.21
Sorna, Rachel
(2010)
(
Arlington, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#3)
G-ST2K
5
6:55.38
Fulton, Eleanor
(2011)
(
Highlands Ranch, CO
)
Great Southwest Classic(NM)
, 2010-06-05(#1)
G-ST2K
6
6:56.50
Tobin, Jessica
(2010)
(
Clarkstown South, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#3)
G-ST2K
7
6:56.74
Hoh, Allison
(2011)
(
Honeoye Falls-Lima, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#4)
G-ST2K
8
6:56.76
Kasal, Jaqueline
(2011)
(
Warwick Valley, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#5)
G-ST2K
9
6:57.16
Winslow, Danielle
(2011)
(
Queensbury, NY
)
Section 2 State Qualifier(NY)
, 2010-06-04(#1)
G-ST2K
10
6:57.19
Jorgensen, Samantha
(2011)
(
Pawling, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#6)
G-ST2K
11
6:57.20
Nerud, Brianna
(2012)
(
North Shore, NY
)
Night Hawk Inv(NY)
, 2010-04-16(#1)
G-ST2K
12
6:57.91
Meyers, Maddie
(2012)
(
Northwest, WA
)
Seattle Academy Relays(WA)
, 2010-03-20(#1)
G-ST2K
13
6:58.05
Clarke, Annabel
(2010)
(
Rhinebeck, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#7)
G-ST2K
14
6:58.08
De La Bruyere, Emily
(2011)
(
Brearley School, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#4)
G-ST2K
15
6:59.50
Westcott, Jordan
(2010)
(
Shenendehowa, NY
)
Section 2 Class A(NY)
, 2010-05-29(#2)
G-ST2K
16
7:00.53
Garry, Kira
(2011)
(
Friends Academy, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#5)
G-ST2K
17
7:03.55
Neer, Waverly
(2011)
(
Culver Academies, IN
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#7)
G-ST2K
18
7:04.30
Borroughs, Amanda
(2011)
(
Saratoga Springs, NY
)
Section 2 Class A(NY)
, 2010-05-29(#3)
G-ST2K
19
7:04.65
Rizzo, Meredith
(2013)
(
Bronxville, NY
)
Section 1 State Qualifer(NY)
, 2010-05-29(#2)
G-ST2K
20
7:07.03
Neale, Amy-Eloise
(2013)
(
Glacier Peak, WA
)
USATF JO Reg 13 Intermediate(WA)
, 2010-07-10(#1)
G-ST2K
21
7:07.80
Svoboda, Ursala
(2013)
(
Suffern, NY
)
Rockland Cty Champs(NY)
, 2010-05-15(#1)
G-ST2K
22
7:08.06
Tuxbury, Annmarie
(2012)
(
Northwest Catholic, CT
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#10)
G-ST2K
23
7:08.21
Schulz, McKinzie
(2010)
(
Benet Academy, IL
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#11)
G-ST2K
24
7:08.41
Winslow, Brittany
(2011)
(
Queensbury, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#12)
G-ST2K
25
7:08.59
Moreland, Amanda
(2010)
(
Honeoye Falls-Lima, NY
)
Section 5 Meet of Champs(NY)
, 2010-06-04(#2)
G-ST2K
26
7:09.50
Tedeschi, Courtney
(2013)
(
Berne-Knox-Westerlo, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#12)
G-ST2K
27
7:10.14
Murphy, Shannon
(2012)
(
Falconer, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#13)
G-ST2K
28
7:10.23
Mirecki, Brianne
(2010)
(
East Lyme, CT
)
CT Open State Championships(CT)
, 2010-06-07(#2)
G-ST2K
29
7:11.20
Ventarola, Meaghan
(2012)
(
Monroe-Woodbury, NY
)
Cornwall Steeplefest(NY)
, 2010-04-26(#2)
G-ST2K
30
7:11.79
Petersen, Jessie
(2011)
(
Carlmont, CA
)
AAU JO Nationals YMYW(VA)
, 2010-08-07(#1)
G-ST2K
31
7:12.16
Kohlbrenner, Caile
(2011)
(
Tappan Zee, NY
)
Section 1 State Qualifer(NY)
, 2010-05-29(#3)
G-ST2K
32
7:13.00
Goodspeed, Amber
(2012)
(
Middletown, NY
)
Newburgh Goldback Invite(NY)
, 2010-04-17(#1)
G-ST2K
32
7:13.00
Leff, Laura
(2014)
(
West Genesee, NY
)
Section 3 State Qualifier(NY)
, 2010-06-03(#1)
G-ST2K
34
7:13.14
Parks, Melissa
(2011)
(
Norfolk, NE
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#1)
G-ST2K
35
7:13.25
Watson, Samantha
(2011)
(
Schuylerville, NY
)
Section 2 State Qualifier(NY)
, 2010-06-04(#1)
G-ST2K
36
7:13.67
Klein, Megan
(2011)
(
Paul Laurence Dunbar, KY
)
Eastern Relays(KY)
, 2010-04-24(#1)
G-ST2K
37
7:13.81
Schwab, Beth
(2010)
(
Dryden, NY
)
Section 4 Champs(NY)
, 2010-06-03(#1)
G-ST2K
38
7:13.83
Coughlin, McKenna
(2011)
(
Johnson City, NY
)
Section 4 Champs(NY)
, 2010-06-03(#2)
G-ST2K
39
7:14.06
Cala, Mikelle
(2010)
(
Lake Shore, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#15)
G-ST2K
40
7:14.34
Greiner, Lizzie
(
Rush-Henrietta, NY
)
Section 5 Class AA and A(NY)
, 2010-05-29(#1)
G-ST2K
41
7:15.68
Tozser, Bori
(2011)
(
Homer, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#16)
G-ST2K
42
7:16.77
Katherine Kurp, Mary
(2011)
(
Vestal, NY
)
Section 4 Champs(NY)
, 2010-06-03(#3)
G-ST2K
43
7:16.85
Falcon, Jessica
(2011)
(
North Rockland, NY
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#14)
G-ST2K
44
7:18.26
Turek, Janie
(2011)
(
Mt Sinai, NY
)
Section 11 State Qualifier(NY)
, 2010-06-05(#3)
G-ST2K
45
7:18.46
Mueller, Morgan
(2010)
(
Queensbury, NY
)
Section 2 State Qualifier(NY)
, 2010-06-04(#3)
G-ST2K
46
7:18.70
Thompson, Terese
(2011)
(
Health Careers & Sciences, NY
)
PSAL Champs(NY)
, 2010-06-06(#1)
G-ST2K
47
7:18.80
Treichel, Katie
(2012)
(
Saratoga Springs, NY
)
Section 2 Class A(NY)
, 2010-05-29(#4)
G-ST2K
48
7:19.04
Reida, Liz
(2011)
(
Kickapoo, MO
)
Kansas Relays(KS)
, 2010-04-17(#1)
G-ST2K
49
7:19.28
Kiess, Carly
(2010)
(
Monroe-Woodbury, NY
)
Section 9 Class A/D Champs(NY)
, 2010-05-27(#1)
G-ST2K
50
7:19.45
Bowers, Lesley
(2010)
(
Liverpool, NY
)
Section 3 Girls Class AA Champs(NY)
, 2010-05-27(#1)
G-ST2K
51
7:21.21
Sara, Lauren
(2010)
(
Bunnell, CT
)
CT Open State Championships(CT)
, 2010-06-07(#4)
G-ST2K
52
7:21.30
Gollin, Beth
(
Oneonta, NY
)
STAC Champs(NY)
, 2010-05-20(#3)
G-ST2K
53
7:21.80
Royal, Adrianna
(2011)
(
Oak Harbor, WA
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#2)
G-ST2K
54
7:22.06
Melendez, Larissa
(
Cobleskill-Richmondville, NY
)
Section 2 State Qualifier(NY)
, 2010-06-04(#3)
G-ST2K
55
7:22.70
Rabideau, Anna
(2011)
(
Seton Catholic Central, NY
)
Cornwall Steeplefest(NY)
, 2010-04-26(#4)
G-ST2K
56
7:23.24
Cole, Hannah
(2013)
(
Honeoye Falls-Lima, NY
)
Section 5 Class AA and A(NY)
, 2010-05-29(#2)
G-ST2K
57
7:23.26
Doyle, Katherine
(2012)
(
Sleepy Hollow, NY
)
Section 1 State Qualifer(NY)
, 2010-05-29(#4)
G-ST2K
58
7:23.35
Gerard, Dominique
(2011)
(
Thunder Ridge, CO
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#3)
G-ST2K
59
7:23.40
Pollack, Jacqueline
(2010)
(
Tappan Zee, NY
)
Rockland Cty Champs(NY)
, 2010-05-15(#4)
G-ST2K
60
7:23.59
Reed, Madeleine
(2010)
(
Newton South, MA
)
Hartford Public HS Invite(CT)
, 2010-05-08(#3)
G-ST2K
61
7:24.02
Steinke, Ruth
(
Honeoye Falls-Lima, NY
)
Section 5 Class AA and A(NY)
, 2010-05-29(#3)
G-ST2K
62
7:24.16
Cocchiara, Amanda
(2011)
(
Hilton, NY
)
Section 5 Meet of Champs(NY)
, 2010-06-04(#3)
G-ST2K
63
7:24.57
Vanderhout, Kristina
(2011)
(
Notre Dame Prep, AZ
)
USATF JO YMYW(CA)
, 2010-08-01(#4)
National Elites above. State Elites below
G-ST2K
64
7:25.21
Bettis, Christin
(2012)
(
Hammonton, NJ
)
Rowan Invit.(NJ)
, 2010-05-01(#1)
G-ST2K
65
7:25.70
Bondulich, Kelly Ann
(
Tappan Zee, NY
)
Rockland Cty Champs(NY)
, 2010-05-15(#6)
G-ST2K
65
7:25.70
Bottalico, Ariana
(2013)
(
Brewster, NY
)
Northern Counties Champs(NY)
, 2010-05-15(#3)
G-ST2K
67
7:26.03
Jones, Abby
(13)
(
Nonnewaug, CT
)
Hartford Public HS Invite(CT)
, 2010-05-08(#5)
G-ST2K
68
7:26.54
Corrigan, Anna
(2012)
(
Northport, NY
)
St Anthonys Invite(NY)
, 2010-05-01(#2)
G-ST2K
69
7:26.81
Enright, Olivia
(2011)
(
Green Hope, NC
)
NB Nationals(NC)
, 2010-06-19(#17)
G-ST2K
70
7:27.11
Davis, Alexandra
(2010)
(
Eastern Regional, NJ
)
Rowan Invit.(NJ)
, 2010-05-01(#2)
G-ST2K
71
7:27.51
Callahan, Brittany
(2010)
(
Mt Sinai, NY
)
St Anthonys Invite(NY)
, 2010-05-01(#4)
G-ST2K
72
7:27.60
Janeczko, Cara
(2010)
(
Shenendehowa, NY
)
Section 2 Class A(NY)
, 2010-05-29(#6)
G-ST2K
73
7:27.73
Ryba, Anna
(2012)
(
Walt Whitman, MD
)
Woodward Relays(MD)
, 2010-04-10(#1)
G-ST2K
74
7:27.93
Lujan, Michelle
(2013)
(
Cornwall Central, NY
)
Middletown Invite(NY)
, 2010-05-15(#1)
G-ST2K
75
7:28.20
Mancuso, Gabby
(2011)
(
New Paltz, NY
)
Cornwall Steeplefest(NY)
, 2010-04-26(#5)
G-ST2K
76
7:28.38
Cappello, Alexandra
(2011)
(
Scarsdale, NY
)
Section 1 State Qualifer(NY)
, 2010-05-29(#5)
G-ST2K
77
7:28.67
Dorrell, Sarah
(2011)
(
Blacksburg, VA
)
Volunteer Classic(TN)
, 2010-04-17(#1)
G-ST2K
78
7:28.80
Doyle, K.
(
Sleepy Hollow, NY
)
Gold Rush Invite(NY)
, 2010-04-24(#3)
G-ST2K
79
7:28.87
Notarstefano, Melanie
(2012)
(
Sachem East, NY
)
Port Jefferson Steeple Invite(NY)
, 2010-03-31(#1)
G-ST2K
80
7:28.97
Brillante, Frankie
(2010)
(
Sacred Heart, CT
)
CT Open State Championships(CT)
, 2010-06-07(#5)
G-ST2K
81
7:29.00
Malone, Maggie
(2014)
(
Fayetteville-Manlius, NY
)
Section 3 State Qualifier(NY)
, 2010-06-03(#3)
G-ST2K
82
7:29.50
Nagasing, Zoe
(2012)
(
Pawling, NY
)
Northern Counties Champs(NY)
, 2010-05-15(#4)
G-ST2K
83
7:29.55
King, Sarah
(2012)
(
Dobbs Ferry, NY
)
Section 1 State Qualifer(NY)
, 2010-05-29(#3)
G-ST2K
84
7:29.80
Capello, Alex
(
Scarsdale, NY
)
Section 1 Class B Champs(NY)
, 2010-05-21(#3)
G-ST2K
85
7:29.91
McCormick, Kathleen
(2012)
(
Canandaigua Acad, NY
)
Section 5 Class AA and A(NY)
, 2010-05-29(#3)
G-ST2K
86
7:29.92
Steen, Katelyn
(2011)
(
Eastlake, WA
)
Seattle Academy Relays(WA)
, 2010-03-20(#2)
G-ST2K
87
7:30.68
Atkins, Morgan
(2011)
(
Pittsford-Mendon, NY
)
Section 5 Class AA and A(NY)
, 2010-05-29(#4)
G-ST2K
88
7:30.81
Spence, Margeaux
(2012)
(
Shippensburg Area, PA
)
Mid Atlantic Classic(MD)
, 2010-06-12(#1)
G-ST2K
89
7:30.90
Perschetz, Lauren
(
Byram Hills, NY
)
Section 1 Class B Champs(NY)
, 2010-05-22(#2)
G-ST2K
90
7:31.05
Cooper, Amy
(2011)
(
Starpoint, NY
)
Section 6 Qualifier(NY)
, 2010-06-05(#2)
G-ST2K
91
7:31.10
Schinski, Liz
(2010)
(
Geneseo, NY
)
Section 5 Meet of Champs(NY)
, 2010-06-04(#1)
G-ST2K
92
7:31.48
Colburn, Marissa
(2013)
(
Cicero-North Syracuse, NY
)
Section 3 Girls Class AA Champs(NY)
, 2010-05-27(#3)
G-ST2K
93
7:31.52
Pearse, Kylie
(2011)
(
Kellenberg, NY
)
83rd CHSAA Champs(NY)
, 2010-05-23(#1)
G-ST2K
94
7:31.88
Frazier, Elisa
(
Williamsville South, NY
)
NY ECIC Championships(NY)
, 2010-05-28(#2)
G-ST2K
95
7:31.92
Cosgro, Alexa
(2010)
(
Seton Catholic Central, NY
)
NY State Champs(NY)
, 2010-06-12(#22)
G-ST2K
96
7:32.10
Labate, Leigh Ann
(2012)
(
Niskayuna, NY
)
Suburban Council Girls Champs(NY)
, 2010-05-19(#3)
G-ST2K
97
7:32.13
Timmons, Priscilla
(2011)
(
Skyview, WA
)
Track City Classic(OR)
, 2010-07-18(#2)
G-ST2K
98
7:32.18
Krizan, Sarah
(2011)
(
Chenango Forks, NY
)
Section 4 Champs(NY)
, 2010-06-03(#5)
G-ST2K
99
7:32.27
Hampton, Caroline
(2013)
(
Shenendehowa, NY
)
Section 2 State Qualifier(NY)
, 2010-06-04(#4)
G-ST2K
100
7:32.77
Fletcher, Sahara
(2013)
(
Westminster, GA
)
USATF JO Reg 3 Intermediate(NC)
, 2010-07-11(#1)
See more performances for G-ST2K