Meet Name: Middlesex County Relays
Meet Date: 2011-05-04
Meet Location: South Brunswick,NJ





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red

Licensed to Fraulo Race Timing - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
          Middlesex Couny Relay Championships - 5/3/2011 to 5/4/2011           
                                South Brunswick                                
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 400 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Boateng, Christian        SR Old Bridge                        55.58   9   2.66
  2 Lane, Jared               SR Piscataway                        56.79   8   1.33
  3 Asamoah, Wilfred          SO Edison HS                         58.03   8   3.33
  4 Liwag, Jeffery            JR Edison HS                         58.04   8   3.33
  5 Fairman, Tyrin            SR South Brunswick                   58.12   9   2   
  6 Griffin, Bashir           SR Woodbridge                        58.43   6   0.33
  7 Ayzenberg, Dan            JR Metuchen                          58.64   4   0.66
  8 Donado, Julian            SR Woodbridge                        58.74   6   0.33
  9 Emelle, Mezie             JR Monroe                            58.84   5 
 10 Kirkland, Donovan         JR Piscataway                        58.97   8   1.33
 11 Izegbu, Alex              JR Edison HS                         59.01   8   3.33
 12 Serge, Frankie            SR South Brunswick                   59.46   9   2   
 13 Grau, David               SR North Brunswick                   59.52   6 
 14 Copeland, Tom             SR Old Bridge                        59.90   9   2.66
 15 McNulty, Joe              SO St Jos Metuchen                 1:00.31   7 
 16 Lai, Kevin                SR Metuchen                        1:00.33   4   0.66
 17 Baxter, Jose              SO South Brunswick                 1:00.44   9   2   
 18 Copes, Isaiah             FR Sayreville                      1:00.62   5 
 19 Snogans, Danny            JR S. Plainfield                   1:00.86   4 
 20 Kudeliovas, Robert        SR Old Bridge                      1:00.88   9   2.66
 21 Matt, Valentine           SR Metuchen                        1:01.01   4   0.66
 22 O'Keefe, Chris            JR S. Plainfield                   1:01.09   4 
 23 Nigam, Rahi               SO Stevens, John P.                1:01.20   2 
 24 Othman, Ahmed             SO Monroe                          1:01.98   5 
 25 Savage, Busari            JR North Brunswick                 1:02.49   6 
 26 Cole, Dan                 SR Piscataway                      1:02.69   8   1.33
 27 McPherson, James          JR Woodbridge                      1:02.87   6   0.33
 28 Wise, Jarai               SO North Brunswick                 1:02.89   6 
 29 Roberts, Ondre            JR Dunellen                        1:03.37   1 
 29 Cinko, Andrew             SR St Jos Metuchen                 1:03.37   7 
 31 Roca, Stephen             SR Kennedy, J. F.                  1:03.72   3 
 32 Belgrave, Anthony         FR East Brunswick                  1:03.78   2 
 33 McDermott, Liam           SO S. Plainfield                   1:03.82   4 
 34 Kremenich, Kevin          12 Spotswood                       1:03.97   3 
 35 thieringer, patrick       JR Highland Park                   1:04.24   1 
 36 Banks, Gregory            SO East Brunswick                  1:04.48   2 
 37 McLean, Christian         SO East Brunswick                  1:04.54   2 
 38 Shammo, Francis           JR St Jos Metuchen                 1:04.88   7 
 39 Ridgway, Richie           10 Spotswood                       1:05.12   3 
 40 Aversa, Joe               11 Highland Park                   1:05.31   1 
 41 Johnson, Jerrard          JR Kennedy, J. F.                  1:05.61   3 
 42 Ghangi, Alykhan           SO Stevens, John P.                1:07.29   2 
 43 Pires, Alex               SO Kennedy, J. F.                  1:07.72   3 
 44 Song, Bryan               09 Spotswood                       1:07.82   3 
 45 Tong, William             SO Stevens, John P.                1:09.21   2 
 46 Mitchell, JuJuan          SO Dunellen                        1:10.57   1 
 47 Marvine, Jonathan         JR Sayreville                      1:10.65   5 
 48 Wright, Zaquis               Sayreville                      1:12.05   5 
 49 heibel, george            SR Highland Park                   1:14.89   1 
 50 Valerio, Jeffery          JR Monroe                          1:15.98   5 
 51 Desmelyk, Alex            FR Dunellen                        1:19.01   1 
 
                          Event 2  Boys 400 Meter Hurdles Relay
                           Team Rankings - Running Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Edison - White                     2:55.08      10
                   2  Old Bridge - Red                   2:56.36       8
                   3  South Brunswick - Red              2:58.02       6
                   4  Piscataway - Red                   2:58.45       4
                   5  Metuchen -white                    2:59.98       2
                   6  Woodbridge - White                 3:00.04       1
                   7  North Brunswick - White            3:04.90       0
                   8  South Plainfield - Red             3:05.77       0
                   9  ST Jos Metuchen - Red              3:08.56       0
                  10  East Brunswick  Red                3:12.80       0
                  11  Monroe - Red                       3:16.80       0
                  12  Spotswood - White                  3:16.91       0
                  13  Kennedy, J. F. Iselin - White      3:17.05       0
                  14  Stevens, John P. - Red             3:17.70       0
                  15  Sayreville - Red                   3:23.32       0
                  16  Highland Park - Blue               3:24.44       0
                  17  Dunellen Blue                      3:32.95       0


Event 4  Boys 4x1600 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Piscataway - Red  'A'                                       18:22.01   10   
     1) Rebbel, Daniel SR               2) Hatchett, Marcus SO            
     3) Wells, Brian SR                 4) Ball, Tim JR                   
  2 South Brunswick - Red  'A'                                  18:32.67    8   
     1) Weber, Michael SR               2) Blackburn, Tyler JR            
     3) Doshi, Hiten JR                 4) Eder, Matt SR                  
  3 Old Bridge - Red  'A'                                       18:33.09    6   
     1) Stetson, Mike JR                2) Leight, Alex SR                
     3) Casserly, Taylor SO             4) Burke, Shawn SR                
  4 North Brunswick - White  'A'                                18:36.03    4   
     1) Davis, Kyle SR                  2) Grau, David SR                 
     3) Kilheeney, Brad SO              4) Davis, Cullen SR               
  5 East Brunswick  Red  'A'                                    18:36.05    2   
     1) Smith, Brian SR                 2) Frost, Samuel SR               
     3) Silverman, Alexander SR         4) Elkin, Alex SR                 
  6 Metuchen -white  'A'                                        18:39.08    1   
  7 Stevens, John P. - Red  'A'                                 18:59.06  
  8 Spotswood - White  'A'                                      19:53.98  
  9 Highland Park - Blue  'A'                                   19:54.77  
 10 Woodbridge - White  'A'                                     20:12.37  
 11 Bishop Ahr - White  'A'                                     20:16.08  
 12 South Plainfield - Red  'A'                                 20:17.15  
 13 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                          20:19.98  
 14 Edison - White  'A'                                         20:29.06  
 15 Dunellen Blue  'A'                                          20:37.12  
 16 Monroe - Red  'A'                                           21:34.52  
 -- ST Jos Metuchen - Red  'A'                                       DNF  
 
Event 6  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 East Brunswick  Red  'A'                                     1:28.62   4  10   
     1) Quintin, Julian SR              2) Urschel, Donald JR             
     3) Marciante, Thomas JR            4) Robbins, Leonard SR            
  2 Old Bridge - Red  'A'                                        1:30.34   4   8   
     1) Downes, Shoni SR                2) Ford, Aaron SO                 
     3) Leto, Alex FR                   4) Boateng, Christian SR          
  3 Woodbridge - White  'A'                                      1:30.43   4   6   
     1) Donado, Julian SR               2) Griffin, Bashir SR             
     3) Orbach, William SR              4) McPherson, JC JR               
  4 Sayreville - Red  'A'                                        1:31.30   4   4   
  5 ST Jos Metuchen - Red  'A'                                   1:31.97   4   2   
  6 South Brunswick - Red  'A'                                   1:32.15   4   1   
  7 Piscataway - Red  'A'                                        1:32.20   3 
  8 Metuchen -white  'A'                                         1:32.60   3 
  9 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                           1:34.20   3 
 10 Carteret - blue  'A'                                         1:35.35   3 
 11 Stevens, John P. - Red  'A'                                  1:36.59   1 
 12 Colonia - blue  'A'                                          1:37.00   1 
 13 Spotswood - White  'A'                                       1:37.03   3 
 14 North Brunswick - White  'A'                                 1:37.57   2 
 15 Bishop Ahr - White  'A'                                      1:37.72   2 
 16 Dunellen Blue  'A'                                           1:38.43   1 
 17 Highland Park - Blue  'A'                                    1:39.80   2 
 18 Wardlaw - Blue  'A'                                          1:45.65   1 
 -- South Plainfield - Red  'A'                                       DQ   3 
 -- Monroe - Red  'A'                                                 DQ   2 
 
Event 8  Boys 1600 Sprint Medley Novice
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Old Bridge - Red  'A'                                        3:53.59  
     1) Grillo, Dan FR                  2) James, Tyler SO                
     3) Friedman, Mike FR               4) Barrett, Tom FR                
  2 South Brunswick - Red  'A'                                   3:54.37  
  3 Old Bridge - Red  'B'                                        3:56.02  
  4 Metuchen -white  'A'                                         3:56.14  
  5 Edison - White  'A'                                          4:01.40  
  6 South Plainfield - Red  'A'                                  4:03.14  
  7 Stevens, John P. - Red  'A'                                  4:11.34  
  8 Monroe - Red  'A'                                            4:12.01  
  9 Sayreville - Red  'A'                                        4:17.93  
 10 Woodbridge - White  'A'                                      4:19.43  
 11 Cardinal McCarrick -blue  'A'                                4:19.46  
 12 South Plainfield - Red  'B'                                  4:20.64  
 13 Highland Park - Blue  'A'                                    4:33.55  
 
Event 9  Men Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mattis, Samuel            JR East Brunswick                 57-05.00    2.66
  2 Kased, Ramy               JR Old Bridge                     51-03.50    3.33
  3 Padovano, Dominick        SR South Brunswick                49-04.00    2   
  4 Davis, Andre              SR Old Bridge                     49-01.50    3.33
  5 Foley, Chris              JR St Jos Metuchen                46-11.50    1.33
  6 Kamara, Al                SR North Brunswick                46-00.50  
  7 Issaka, Maximillian       SR Woodbridge                     45-09.00    0.66
  8 Dickert, Adam             JR South Brunswick                45-01.00    2   
  9 Salama, Bilal             SO Old Bridge                     44-06.00    3.33
 10 Potts, Barry              SR South Brunswick                44-01.00    2   
 11 Ross, Sharif              SR S. Plainfield                  43-06.00  
 12 Dunn, Andrew              SR Kennedy, J. F.                 43-05.00    0.33
 13 Lawler, Robert            JR St Jos Metuchen                43-03.00    1.33
 13 Capers, Keith             JR Woodbridge                     43-03.00    0.66
 15 Hernandez, Anibal         FR Perth Amboy                    42-10.00  
 16 Evans, Tairon             SR Kennedy, J. F.                 42-07.00    0.33
 17 Young, Jack               SR East Brunswick                 42-02.00    2.66
 18 Wyman, Matthew            JR St Jos Metuchen                41-05.00    1.33
 19 Rouland, Paul             SR Dunellen                       41-04.00  
 20 Rawles, Lonnie            SR Perth Amboy                    41-03.00  
 21 Desch, Christopher        JR Kennedy, J. F.                 41-01.50    0.33
 22 Helly, Ryan               SR Metuchen                       41-00.00  
 23 Tirone, Chris             JR Monroe                         40-03.50  
 24 Martin, Praise            SR Woodbridge                     39-11.50    0.66
 25 Garrett, Sean             JR East Brunswick                 39-10.00    2.66
 26 Dorey, Dylan              JR S. Plainfield                  39-03.00  
 27 Farfan, Adrian            SO Piscataway                     38-11.50  
 28 Cordaro, Patrick          SR Metuchen                       38-00.50  
 29 James, Ryan               JR Piscataway                     37-09.00  
 30 Sutherland, Daniel        JR Edison HS                      37-08.00  
 31 Gonzalez, Juan            SR Perth Amboy                    37-06.00  
 32 Salomon, Khris            SR Piscataway                     36-07.00  
 33 Bori, Danny               JR S. Plainfield                  36-05.50  
 34 Riveley, Matt             SR Metuchen                       36-04.50  
 35 White, William            FR Sayreville                     35-06.00  
 35 Johnson, Jahlil           SR Monroe                         35-06.00  
 37 Julve, Mike               JR Bishop Ahr                     35-04.00  
 38 Schreiber, Michael        SR Monroe                         35-01.00  
 39 Pernas, Alexander         SR Carteret                       34-08.00  
 40 SanFilippo, Daniel        SO Carteret                       34-03.00  
 41 Cowan, Evan               JR Colonia                        33-10.00  
 42 Chavez, Luis              JR Dunellen                       33-09.50  
 43 Gonzalez, Melvin          SR North Brunswick                33-03.50  
 44 Steinberg, Robert         JR Colonia                        33-02.50  
 45 taylor, melshawn          FR Highland Park                  33-01.50  
 46 Payas, Jason              SR Carteret                       32-06.50  
 47 Towey, Alex               JR Dunellen                       32-02.00  
 48 Arvelo, Joseph            JR Bishop Ahr                     31-03.00  
 49 Finley, Schylar           SR Colonia                        31-01.00  
 50 Hoffman, David            SR Edison HS                      30-08.00  
 51 Saforo, Jude              SR Sayreville                     30-06.50  
 52 Vaticano, Mike            JR Bishop Ahr                     30-03.00  
 53 Pinho, Christopher        FR Sayreville                     29-07.50  
 54 bray, chris               SO Highland Park                  28-04.50  
 55 Ryan, Trevor              JR Edison HS                      27-03.50  
 56 white, lamar              SR Highland Park                  26-07.00  
 -- Scott, Aaron              JR North Brunswick                    FOUL  
 
                               Event 9  Men Shot Put Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Old Bridge - Red                 144-11.00      10
                   2  East Brunswick  Red              139-05.00       8
                   3  South Brunswick - Red            138-06.00       6
                   4  ST Jos Metuchen - Red            131-07.50       4
                   5  Woodbridge - White               128-11.50       2
                   6  Kennedy, J. F. Iselin - White    127-01.50       1
                   7  Perth Amboy - White              121-07.00       0
                   8  South Plainfield - Red           119-02.50       0
                   9  Metuchen -white                  115-05.00       0
                  10  Piscataway - Red                 113-03.50       0
                  11  Monroe - Red                     110-10.50       0
                  12  Dunellen Blue                    107-03.50       0
                  13  Carteret - blue                  101-05.50       0
                  14  Colonia - blue                    98-01.50       0
                  15  Bishop Ahr - White                96-10.00       0
                  16  Sayreville - Red                  95-08.00       0
                  17  Edison - White                    95-07.50       0
                  18  Highland Park - Blue              88-01.00       0


Event 11  Boys Javelin Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Andre              SR Old Bridge                       187-06    2.66
  2 Wakeman, Kevin            JR St Jos Metuchen                  163-07    3.33
  3 Mesina, Kevin             JR St Jos Metuchen                  160-02    3.33
  4 Dunn, Andrew              SR Kennedy, J. F.                   158-06    2   
  5 Issaka, Maximillian       SR Woodbridge                       154-03    1.33
  6 Yanuzzelli, Alex          JR Sayreville                       153-08    0.33
  7 Luck, Brian               SR South Brunswick                  149-06  
  8 Payas, Jason              SR Carteret                         144-01  
  9 Kased, Ramy               JR Old Bridge                       141-07    2.66
 10 Foley, Chris              JR St Jos Metuchen                  140-01    3.33
 11 Allen, Michael            JR Colonia                          138-07    0.66
 12 Fischer, Joseph           FR Sayreville                       138-01    0.33
 13 Wise, Jarai               SO North Brunswick                  137-09  
 14 Cleary, Keith             SO Colonia                          135-03    0.66
 15 Shapiro, Jake             JR Metuchen                         135-02  
 16 Julve, Mike               JR Bishop Ahr                       134-10  
 17 Schreiber, Michael        SR Monroe                           134-04  
 18 Dickert, Adam             JR South Brunswick                  133-10  
 19 Cruz, Allen               FR Piscataway                       133-01  
 20 Deene, Jesse              JR Dunellen                         131-08  
 21 Ditter, DJ                JR Dunellen                         129-09  
 22 Deffler, Jesse            SO S. Plainfield                    128-06  
 23 Pavlis, Max               09 Spotswood                        127-11  
 24 Lafata, Nicholas          SR Monroe                           124-11  
 25 Maurina, Luiz             SR Kennedy, J. F.                   123-08    2   
 26 Salomon, Khris            SR Piscataway                       122-11  
 27 Wodeshick, Chris          10 Spotswood                        122-09  
 28 Martin, Praise            SR Woodbridge                       122-05    1.33
 29 Ryan, Trevor              JR Edison HS                        119-10  
 30 Young, Jack               SR East Brunswick                   119-07  
 31 Cimilluca, Anthony        SR Metuchen                         119-06  
 32 Mattis, Samuel            JR East Brunswick                   118-09  
 33 Peragallo, Byran          JR Metuchen                         118-04  
 33 Ampabang, Austin          SR S. Plainfield                    118-04  
 35 Towey, Alex               JR Dunellen                         118-01  
 36 McMahon, Daniel           JR Colonia                          116-08    0.66
 37 Mullin, James             SR East Brunswick                   115-10  
 38 Holland, Wayne            JR Woodbridge                       115-03    1.33
 39 Desch, Christopher        JR Kennedy, J. F.                   113-04    2   
 40 SanFilippo, Daniel        SO Carteret                         112-00  
 41 Waldrop, Joey             FR S. Plainfield                    110-09  
 42 Caruso, John              SO Old Bridge                       109-11    2.66
 43 Dillard-Lee, Javaughn     JR North Brunswick                  108-01  
 44 Ramirez, Roberto          SR Edison HS                        106-11  
 45 Rios, Elvin               JR North Brunswick                  106-02  
 46 Brown, Dan                12 Highland Park                    106-00  
 47 Ivory, Richard            JR Edison HS                        104-08  
 48 Horowitz, Justin          SO Monroe                           103-11  
 49 Lezuabah, Phinehas        JR Piscataway                       101-11  
 50 Pernas, Alexander         SR Carteret                         101-03  
 51 McAdoo, Jack              SR Bishop Ahr                       101-00  
 51 landis, harry             FR Highland Park                    101-00  
 53 Garifalos, Nick           09 Spotswood                         89-07  
 54 Saforo, Jude              SR Sayreville                        88-04    0.33
 55 Donofrio, Jay             JR South Brunswick                   80-02  
 56 Veltre, Tyler             SO Bishop Ahr                        78-04  
 57 winter, jonathan          SR Highland Park                     65-00  
 
                           Event 11  Boys Javelin Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  ST Jos Metuchen - Red               463-10      10
                   2  Old Bridge - Red                    439-00       8
                   3  Kennedy, J. F. Iselin - White       395-06       6
                   4  Woodbridge - White                  391-11       4
                   5  Colonia - blue                      390-06       2
                   6  Sayreville - Red                    380-01       1
                   7  Dunellen Blue                       379-06       0
                   8  Metuchen -white                     373-00       0
                   9  South Brunswick - Red               363-06       0
                  10  Monroe - Red                        363-02       0
                  11  Piscataway - Red                    357-11       0
                  12  South Plainfield - Red              357-07       0
                  13  Carteret - blue                     357-04       0
                  14  East Brunswick  Red                 354-02       0
                  15  North Brunswick - White             352-00       0
                  16  Spotswood - White                   340-03       0
                  17  Edison - White                      331-05       0
                  18  Bishop Ahr - White                  314-02       0
                  19  Highland Park - Blue                272-00       0


Event 12  Boys Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Myers, Albert             JR St Jos Metuchen                20-08.50    2   
  2 Eze, Emeka                JR Sayreville                     20-05.50    3.33
  3 Carter, Avery             JR Carteret                       20-02.00    1.33
  3 Alston, Jaleel            SO South Brunswick                20-02.00    2.66
  5 Lyew, Danny               JR S. Plainfield                  19-10.25    0.33
  6 Stout, Brandon            SR Piscataway                     19-08.75  
  7 Quintin, Julian           SR East Brunswick                 19-08.25    0.66
  8 Eze, Olisa                JR Sayreville                     19-07.00    3.33
  8 McPherson, JC             JR Woodbridge                     19-07.00  
 10 Ptah, Jelani              JR S. Plainfield                  19-03.50    0.33
 11 Forthun, Derek            SR South Brunswick                19-03.25    2.66
 12 Pitt, Jonathan            SO South Brunswick                19-02.25    2.66
 13 Saxon, Daniel             JR Sayreville                     19-00.50    3.33
 14 Credle, Greg              SO Dunellen                       19-00.00  
 14 Motley, Justin            SR Woodbridge                     19-00.00  
 16 Marciante, Thomas         JR East Brunswick                 18-09.50    0.66
 17 Straughn, Nicholas        SR St Jos Metuchen                18-09.00    2   
 17 Conrad, Chris             SO Old Bridge                     18-09.00  
 19 Pryce, Jahmal                Cardinal McCarri               18-06.50  
 20 Ditter, DJ                JR Dunellen                       18-06.00  
 20 Sanders, Josef            SR Carteret                       18-06.00    1.33
 22 Andrade, Andrew           SR Carteret                       18-05.75    1.33
 23 Montique, Simon           SR Edison HS                      18-05.25  
 24 Hudson, Joshua            JR St Jos Metuchen                18-04.50    2   
 25 Harris, Jalen             JR Edison HS                      18-01.00  
 26 Savage, Busari            JR North Brunswick                18-00.00  
 27 Dillard-Lee, Javaughn     JR North Brunswick                17-11.75  
 27 Larstanna, Nicholas       SR East Brunswick                 17-11.75    0.66
 29 Gzemski, Brian            10 Spotswood                      17-08.00  
 30 Byun, Peter               SO Stevens, John P.               17-06.00  
 31 Ocansey, Romeo            SR Woodbridge                     17-04.25  
 32 Shaw, Tevin               JR Piscataway                     17-03.00  
 33 Neal, JaQuan              JR S. Plainfield                  17-02.00    0.33
 34 Waldvogel, Ben            11 Spotswood                      17-00.00  
 35 Clarke, Hunter            FR Metuchen                       16-10.25  
 36 Smith-Raye, Harold        JR Edison HS                      16-09.00  
 36 Elijah, Sellers           SR Metuchen                       16-09.00  
 38 Wolferman, Nicholas       SO Kennedy, J. F.                 16-08.75  
 39 Peebles, Kelvin              Cardinal McCarri               16-07.50  
 40 McQueen, Anthony          SO Old Bridge                     16-07.00  
 40 Jacob, Rony               JR Kennedy, J. F.                 16-07.00  
 42 Madden, Julius               Cardinal McCarri               16-03.00  
 43 Rossano, Anthony          JR Monroe                         16-01.50  
 44 Thomas, Ryan              SO Kennedy, J. F.                 16-00.00  
 45 Lenartowicz, Julian       FR Metuchen                       15-10.75  
 46 Lehanu, Ryan              SO North Brunswick                15-03.75  
 47 otero, Nicholas           SR Monroe                         15-03.00  
 48 Wodeshick, Chris          10 Spotswood                      15-01.00  
 -- Soto, Roberto             SO Monroe                             FOUL  
 -- Chukwuneke, Chiebuka      FR Stevens, John P.                   FOUL  
 -- Grausso, Vinnie           JR Dunellen                           FOUL  
 -- Kausch, Nick              SR Stevens, John P.                   FOUL  
 -- Lominy, Marcus            FR Old Bridge                         FOUL  
 -- Isijola, Oladiran         FR Piscataway                         FOUL  
 
                             Event 12  Boys Long Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Sayreville - Red                  59-01.00      10
                   2  South Brunswick - Red             58-07.50       8
                   3  ST Jos Metuchen - Red             57-10.00       6
                   4  Carteret - blue                   57-01.75       4
                   5  East Brunswick  Red               56-05.50       2
                   6  South Plainfield - Red            56-03.75       1
                   7  Woodbridge - White                55-11.25       0
                   8  Edison - White                    53-03.25       0
                   9  Cardinal McCarrick -blue          51-05.00       0
                  10  North Brunswick - White           51-03.50       0
                  11  Spotswood - White                 49-09.00       0
                  12  Metuchen -white                   49-06.00       0
                  13  Kennedy, J. F. Iselin - White     49-03.75       0


Event 14  Boys Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flood, Tyler              SR East Brunswick                 12-06.00    3.33
  2 Maurina, Luiz             SR Kennedy, J. F.                 12-00.00    1.33
  2 Gerber, James             JR S. Plainfield                  12-00.00    2   
  2 Alston, Jaleel            SO South Brunswick                12-00.00    2.66
  5 Forthun, Derek            SR South Brunswick                11-06.00    2.66
  5 Dunn, Timothy             JR St Jos Metuchen                11-06.00    0.33
  7 Izegbu, Alex              JR Edison HS                      11-00.00  
  8 Chaimowitz, Steven        JR East Brunswick                 10-06.00    3.33
  8 Paolantonio, Joe          JR Old Bridge                     10-06.00    0.66
  8 Deffler, Jesse            SO S. Plainfield                  10-06.00    2   
  8 Alabanza, Martin Joel     JR East Brunswick                 10-06.00    3.33
  8 Weidmaier, Colin          SR Metuchen                       10-06.00  
 13 Ditter, DJ                JR Dunellen                       10-00.00  
 13 Booker, Lance             SR Old Bridge                     10-00.00    0.66
 15 Koonjan, Ryan             FR Kennedy, J. F.                  9-06.00    1.33
 15 Carbone, Nick             FR South Brunswick                 9-06.00    2.66
 15 Deene, Jesse              JR Dunellen                        9-06.00  
 18 Marrone, Nick             SO S. Plainfield                   9-00.00    2   
 18 Lominy, Marcus            FR Old Bridge                      9-00.00    0.66
 18 Malhotre, Andre           SR St Jos Metuchen                 9-00.00    0.33
 21 Thomas, Ryan              SO Kennedy, J. F.                  8-06.00    1.33
 21 Lawson, Will              SR Metuchen                        8-06.00  
 21 Helly, Ryan               SR Metuchen                        8-06.00  
 21 Cronin, John              SR St Jos Metuchen                 8-06.00    0.33
 21 Chutiantrong, Renny       JR Edison HS                       8-06.00  
 -- Ryan, Trevor              JR Edison HS                            NH  
 -- Grausso, Vinnie           JR Dunellen                             NH  
 
                             Event 14  Boys Pole Vault Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  East Brunswick  Red               33-06.00      10
                   2  South Brunswick - Red             33-00.00       8
                   3  South Plainfield - Red            31-06.00       6
                   4  Kennedy, J. F. Iselin - White     30-00.00       4
                   5  Old Bridge - Red                  29-06.00       2
                   6  ST Jos Metuchen - Red             29-00.00       1
                   7  Metuchen -white                   27-06.00       0


Event 17  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 North Brunswick - White  'A'                                 8:05.41   10   
     1) Davis, Kyle SR                  2) Grau, David SR                 
     3) Pagan, Chris SR                 4) Davis, Cullen SR               
  2 Old Bridge - Red  'A'                                        8:08.76    8   
     1) Leight, Alex SR                 2) Stetson, Mike JR               
     3) Casserly, Taylor SO             4) Burke, Shawn SR                
  3 Piscataway - Red  'A'                                        8:08.89    6   
     1) Hatchett, Marcus SO             2) Rebbel, Daniel SR              
     3) Wells, Brian SR                 4) Ball, Tim JR                   
  4 Metuchen -white  'A'                                         8:13.22    4   
  5 South Brunswick - Red  'A'                                   8:18.32    2   
  6 East Brunswick - Red  'A'                                    8:20.81    1   
  7 Edison - White  'A'                                          8:25.74  
  8 Stevens, John P. - Red  'A'                                  8:37.33  
  9 ST Jos Metuchen - Red  'A'                                   8:38.74  
 10 Woodbridge - White  'A'                                      8:40.89  
 11 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                           8:42.01  
 12 Dunellen Blue  'A'                                           8:49.49  
 13 South Plainfield - Red  'A'                                  8:52.65  
 14 Monroe - Red  'A'                                            9:10.17  
 15 Highland Park - Blue  'A'                                    9:16.83  
 
Event 19  Boys 4x100 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison - White  'A'                                          1:00.84   5  10   
     1) Liwag, Jeffery JR               2) Asamoah, Wilfred SO            
     3) Montique, Simon SR              4) Izegbu, Alex JR                
  2 Old Bridge - Red  'A'                                        1:01.12   5   8   
     1) Boateng, Christian SR           2) Davis, Andre SR                
     3) Copeland, Tom SR                4) Kudeliovas, Robert SR          
  3 Piscataway - Red  'A'                                        1:03.25   5   6   
     1) Cole, Dan SR                    2) Hatchett, Marcus SO            
     3) Kirkland, Donovan JR            4) Lane, Jared SR                 
  4 East Brunswick  Red  'A'                                     1:06.23   3   4   
  5 Metuchen -white  'A'                                         1:06.26   4   2   
  6 Woodbridge - White  'A'                                      1:08.18   3   1   
  7 South Brunswick - Red  'A'                                   1:09.76   4 
  8 ST Jos Metuchen - Red  'A'                                   1:10.61   3 
  9 North Brunswick - White  'A'                                 1:12.81   2 
 10 South Plainfield - Red  'A'                                  1:13.00   2 
 11 Sayreville - Red  'A'                                        1:13.53   4 
 12 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                           1:14.52   2 
 13 Spotswood - White  'A'                                       1:19.94   1 
 14 Dunellen Blue  'A'                                           1:20.43   1 
 
Event 21  Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Monroe - Red  'A'                                            3:40.70   4  10   
     1) Mazurek, Nick SR                2) Napolitano, Charles SR         
     3) Pagsanjan, Arvid SR             4) Bowen, Khari 12                
  2 North Brunswick - White  'A'                                 3:41.22   4   8   
     1) Wise, Jarai SO                  2) Boisako, Leslie JR             
     3) Francis, Jordan JR              4) Davis, Cullen SR               
  3 South Brunswick - Red  'A'                                   3:41.55   4   6   
     1) Tisdale, Juwan SR               2) Alston, Jaleel SO              
     3) Kilcoyne, Shawn JR              4) Ashie, Kotey SR                
  4 Old Bridge - Red  'A'                                        3:42.42   4   4   
  5 ST Jos Metuchen - Red  'A'                                   3:49.62   4   2   
  6 Perth Amboy - White  'A'                                     3:51.27   3   1   
  7 Metuchen -white  'A'                                         3:52.14   4 
  8 Dunellen Blue  'A'                                           3:53.83   3 
  9 East Brunswick  Red  'A'                                     3:56.26   3 
 10 Bishop Ahr - White  'A'                                      3:56.40   3 
 11 Stevens, John P. - Red  'A'                                  3:57.50   2 
 12 Carteret - blue  'A'                                         3:59.58   2 
 13 Woodbridge - White  'A'                                      3:59.80   3 
 14 Piscataway - Red  'A'                                        4:02.36   1 
 15 South Plainfield - Red  'A'                                  4:03.27   1 
 16 Sayreville - Red  'A'                                        4:06.66   1 
 17 Wardlaw - Blue  'A'                                          4:09.35   1 
 18 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                           4:11.04   2 
 19 Spotswood - White  'A'                                       4:26.82   2 
 
Event 23  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 East Brunswick  Red  'A'                                       42.75   3  10   
     1) Quintin, Julian SR              2) Urschel, Donald JR             
     3) Willis, Dennis SR               4) Lockhart-Robbins, Leonard      
  2 Sayreville - Red  'A'                                          43.77   3   8   
     1) Eze, Olisa JR                   2) Ishola, Olateju JR             
     3) Saxon, Daniel JR                4) Eze, Emeka JR                  
  3 Carteret - blue  'A'                                           44.87   3   6   
     1) D'Emilio, Michael SR            2) Sanders, Josef SR              
     3) Andrade, Andrew SR              4) Carter, Avery JR               
  4 Old Bridge - Red  'A'                                          44.89   2   4   
  5 Metuchen -white  'A'                                           45.27   2   2   
  6 Woodbridge - White  'A'                                        45.63   2   1   
  7 Monroe - Red  'A'                                              46.12   2 
  8 South Plainfield - Red  'A'                                    46.34   3 
  9 North Brunswick - White  'A'                                   46.42   1 
 10 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                             46.65   1 
 10 Piscataway - Red  'A'                                          46.65   3 
 12 South Brunswick - Red  'A'                                     47.46   2 
 13 Stevens, John P. - Red  'A'                                    49.10   1 
 14 Colonia - blue  'A'                                            49.46   1 
 15 Dunellen Blue  'A'                                             52.71   1 
 -- ST Jos Metuchen - Red  'A'                                       DNF   3 
 
Event 25  Boys Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Piscataway - Red  'A'                                       10:47.25   10   
     1) Hatchett, Marcus SO             2) Quraishi, Mubeen JR            
     3) Rebbel, Daniel SR               4) Ball, Tim JR                   
  2 North Brunswick - White  'A'                                11:00.73    8   
     1) Davis, Kyle SR                  2) Pagan, Chris SR                
     3) Grau, David SR                  4) Davis, Cullen SR               
  3 South Brunswick - Red  'A'                                  11:01.47    6   
     1) Ragany, Stephen SR              2) Ziab, Mohammad JR              
     3) Blackburn, Tyler JR             4) Eder, Matt SR                  
  4 Old Bridge - Red  'A'                                       11:02.45    4   
  5 ST Jos Metuchen - Red  'A'                                  11:10.03    2   
  6 Stevens, John P. - Red  'A'                                 11:19.03    1   
  7 Metuchen -white  'A'                                        11:31.17  
  8 East Brunswick  Red  'A'                                    11:31.96  
  9 Woodbridge - White  'A'                                     11:34.38  
 10 Bishop Ahr - White  'A'                                     11:50.52  
 11 Spotswood - White  'A'                                      12:01.56  
 12 South Plainfield - Red  'A'                                 12:09.14  
 13 Colonia - blue  'A'                                         12:09.21  
 14 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                          12:14.84  
 15 Sayreville - Red  'A'                                       12:18.85  
 16 Cardinal McCarrick -blue  'A'                               12:29.73  
 17 Dunellen Blue  'A'                                          12:33.94  
 18 Carteret - blue  'A'                                        12:39.33  
 19 Highland Park - Blue  'A'                                   12:41.04  
 
Event 27  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 East Brunswick  Red  'A'                                     3:24.85   3  10   
     1) Urschel, Donald JR              2) Walton, Evan SR                
     3) Marciante, Thomas JR            4) Lockhart-Robbins, Leonard      
  2 Metuchen -white  'A'                                         3:28.63   3   8   
     1) Lindo, Errol JR                 2) Shelley, Heeten SR             
     3) Taurone, Matt SR                4) Sullivan, Kevin SR             
  3 South Brunswick - Red  'A'                                   3:29.12   3   6   
     1) Tisdale, Juwan SR               2) Fairman, Tyrin SR              
     3) Davis, Kaseem JR                4) Ashie, Kotey SR                
  4 Piscataway - Red  'A'                                        3:29.14   3   4   
  5 Old Bridge - Red  'A'                                        3:29.22   3   2   
  6 Kennedy, J. F. Iselin - White  'A'                           3:32.04   2   1   
  7 Woodbridge - White  'A'                                      3:35.20   2 
  8 Edison - White  'A'                                          3:35.76   2 
  9 ST Jos Metuchen - Red  'A'                                   3:35.83   2 
 10 Spotswood - White  'A'                                       3:37.42   2 
 11 Monroe - Red  'A'                                            3:37.78   3 
 12 Carteret - blue  'A'                                         3:38.89   1 
 13 Dunellen Blue  'A'                                           3:40.56   2 
 14 South Plainfield - Red  'A'                                  3:45.12   1 
 15 Perth Amboy - White  'A'                                     3:51.64   1 
 16 Highland Park - Blue  'A'                                    3:56.31   1 
 17 Timothy Christian -blue  'A'                                 3:59.80   1 
 18 Wardlaw - Blue  'A'                                          4:00.24   1 
 
Event 29  Boys Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mattis, Samuel            JR East Brunswick                   191-04    2   
  2 Padovano, Dominick        SR South Brunswick                  161-02    3.33
  3 Davis, Andre              SR Old Bridge                       155-07    2.66
  4 Martin, Praise            SR Woodbridge                       132-11  
  5 Kased, Ramy               JR Old Bridge                       124-05    2.66
  6 Battagliotti, Victor      JR South Brunswick                  120-09    3.33
  7 Dickert, Adam             JR South Brunswick                  119-03    3.33
  8 Salomon, Khris            SR Piscataway                       117-09    0.33
  9 James, Ryan               JR Piscataway                       116-01    0.33
 10 Hoffman, David            SR Edison HS                        114-08  
 11 Lawler, Robert            JR St Jos Metuchen                  114-01  
 12 Finley, Schylar           SR Colonia                          112-09  
 13 Malecki, Frank            JR S. Plainfield                    110-10  
 14 Dunn, Andrew              SR Kennedy, J. F.                   110-08    0.66
 15 Cordaro, Patrick          SR Metuchen                         110-06    1.33
 16 Young, Jack               SR East Brunswick                   109-05    2   
 17 Lawson, Will              SR Metuchen                         106-11    1.33
 18 Evans, Tairon             SR Kennedy, J. F.                   106-09    0.66
 19 Horvath, Keith            SR S. Plainfield                    106-08  
 20 Wyman, Matthew            JR St Jos Metuchen                  106-07  
 21 Helly, Ryan               SR Metuchen                         105-11    1.33
 22 Pasha, Tanvir             SR Old Bridge                       104-08    2.66
 23 Kamara, Al                SR North Brunswick                  104-02  
 24 Desch, Christopher        JR Kennedy, J. F.                   101-05    0.66
 25 Issaka, Maximillian       SR Woodbridge                        99-11  
 26 Chavez, Luis              JR Dunellen                          98-02  
 27 Cowan, Evan               JR Colonia                           96-04  
 28 Toth, Michael             JR Carteret                          95-05  
 29 Tirone, Chris             JR Monroe                            94-10  
 30 Fischer, Joseph           FR Sayreville                        93-01  
 31 Singh, Simranjit          JR Sayreville                        92-11  
 32 Ryan, Trevor              JR Edison HS                         91-07  
 33 Payas, Jason              SR Carteret                          91-06  
 34 Schreiber, Michael        SR Monroe                            91-02  
 35 Jensen, Cody              SO Colonia                           90-06  
 36 DeCabo, Harry             SO St Jos Metuchen                   88-07  
 37 White, William            FR Sayreville                        84-08  
 38 Bori, Danny               JR S. Plainfield                     84-03  
 39 Sosa, Edwin               SR Dunellen                          83-03  
 40 Mullin, James             SR East Brunswick                    82-08    2   
 41 Farfan, Adrian            SO Piscataway                        80-11    0.33
 42 Rios, Elvin               JR North Brunswick                   80-10  
 43 Nakhla, Abanoub           SO Monroe                            80-07  
 44 Windham, Martay           JR Edison HS                         79-02  
 45 taylor, melshawn          FR Highland Park                     78-10  
 46 Gonzalez, Melvin          SR North Brunswick                   78-00  
 47 Alano, Mark               SO Carteret                          75-08  
 48 landis, harry             FR Highland Park                     72-08  
 49 Veltre, Tyler             SO Bishop Ahr                        71-10  
 50 bray, chris               SO Highland Park                     71-06  
 51 Holland, Wayne            JR Woodbridge                        70-06  
 52 McAdoo, Jack              SR Bishop Ahr                        62-06  
 53 Rouland, Paul             SR Dunellen                          61-08  
 -- Julve, Mike               JR Bishop Ahr                         FOUL  
 
                            Event 29  Boys Discus Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  South Brunswick - Red               401-02      10
                   2  Old Bridge - Red                    384-08       8
                   3  East Brunswick  Red                 383-05       6
                   4  Metuchen -white                     323-04       4
                   5  Kennedy, J. F. Iselin - White       318-10       2
                   6  Piscataway - Red                    314-09       1
                   7  ST Jos Metuchen - Red               309-03       0
                   8  Woodbridge - White                  303-04       0
                   9  South Plainfield - Red              301-09       0
                  10  Colonia - blue                      299-07       0
                  11  Edison - White                      285-05       0
                  12  Sayreville - Red                    270-08       0
                  13  Monroe - Red                        266-07       0
                  14  North Brunswick - White             263-00       0
                  15  Carteret - blue                     262-07       0
                  16  Dunellen Blue                       243-01       0
                  17  Highland Park - Blue                223-00       0


Event 32  Boys High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cole, Dan                 SR Piscataway                      6-00.00    3.33
  2 Motley, Justin            SR Woodbridge                      5-10.00    2.66
  3 Opoku, Kwasi              SR Woodbridge                      5-08.00    2.66
  3 Kirkland, Donovan         JR Piscataway                      5-08.00    3.33
  3 Harris, Jalen             JR Edison HS                       5-08.00    2   
  3 Smith-Raye, Harold        JR Edison HS                       5-08.00    2   
  7 Adeogun, Kehinde          SR Kennedy, J. F.                  5-06.00    0.66
  7 Matt, Valentine           SR Metuchen                        5-06.00    1.33
  7 Issaka, Maximillian       SR Woodbridge                      5-06.00    2.66
  7 Henney, Richard           JR Piscataway                      5-06.00    3.33
 11 Larstanna, Nicholas       SR East Brunswick                  5-04.00    0.16
 11 Roca, Stephen             SR Kennedy, J. F.                  5-04.00    0.66
 11 Saforo, Jude              SR Sayreville                      5-04.00  
 11 Gabo, Pascal              SR Edison HS                       5-04.00    2   
 11 Skwiat, Joey              JR S. Plainfield                   5-04.00    0.16
 11 Ayzenberg, Dan            JR Metuchen                        5-04.00    1.33
 11 Lawson, Will              SR Metuchen                        5-04.00    1.33
 18 Marvine, Jonathan         JR Sayreville                      5-02.00  
 18 Lominy, Marcus            FR Old Bridge                      5-02.00  
 18 Neal, JaQuan              JR S. Plainfield                   5-02.00    0.16
 18 Gerber, James             JR S. Plainfield                   5-02.00    0.16
 18 Patel, Sagar              SR Kennedy, J. F.                  5-02.00    0.66
 18 Collado, Christian        FR North Brunswick                 5-02.00  
 18 James, Shawn              JR North Brunswick                 5-02.00  
 18 Dillard-Lee, Javaughn     JR North Brunswick                 5-02.00  
 18 Gulutz, Justin            SR East Brunswick                  5-02.00    0.16
 18 Willis, Dennis            SR East Brunswick                  5-02.00    0.16
 -- Larbie, Christian         SO South Brunswick                      NH  
 -- Stevenson, Presley        SO Dunellen                             NH  
 -- Dudley, Mike              JR Dunellen                             NH  
 -- Wright, Zaquis               Sayreville                           NH  
 -- Grausso, Vinnie           JR Dunellen                             NH  
 -- Straughn, Nicholas        SR St Jos Metuchen                      NH  
 -- Grillo, Dan               FR Old Bridge                           NH  
 -- Awad, Karim               JR St Jos Metuchen                      NH  
 -- Hudson, Joshua            JR St Jos Metuchen                      NH  
 -- Davis, Kaseem             JR South Brunswick                      NH  
 -- Forthun, Derek            SR South Brunswick                      NH  
 -- Conrad, Chris             SO Old Bridge                           NH  
 
                             Event 32  Boys High Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Piscataway - Red                  17-02.00      10
                   2  Woodbridge - White                17-00.00       8
                   3  Edison - White                    16-08.00       6
                   4  Metuchen -white                   16-02.00       4
                   5  Kennedy, J. F. Iselin - White     16-00.00       2
                   6  South Plainfield - Red            15-08.00     0.5
                   6  East Brunswick  Red               15-08.00     0.5
                   8  North Brunswick - White           15-06.00       0


Event 34  Boys Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eze, Emeka                JR Sayreville                     46-07.00    3.33
  2 Lane, Jared               SR Piscataway                     43-02.50    2   
  3 Pitt, Jonathan            SO South Brunswick                42-07.75    2.66
  4 Quintin, Julian           SR East Brunswick                 41-09.75    0.33
  5 Montique, Simon           SR Edison HS                      41-05.00    0.66
  6 Saxon, Daniel             JR Sayreville                     41-04.75    3.33
  7 Straughn, Nicholas        SR St Jos Metuchen                41-03.25    1.33
  8 Eze, Olisa                JR Sayreville                     41-03.00    3.33
  9 Liwag, Jeffery            JR Edison HS                      40-06.75    0.66
 10 Myers, Albert             JR St Jos Metuchen                40-06.00    1.33
 11 Forthun, Derek            SR South Brunswick                39-10.50    2.66
 12 Skwiat, Joey              JR S. Plainfield                  39-07.00  
 13 Davis, Kaseem             JR South Brunswick                39-06.00    2.66
 14 Kirkland, Donovan         JR Piscataway                     39-02.50    2   
 14 Cole, Dan                 SR Piscataway                     39-02.50    2   
 16 Griffin, Bashir           SR Woodbridge                     38-10.00  
 17 Brown, Kiel               SR S. Plainfield                  38-08.25  
 18 Larstanna, Nicholas       SR East Brunswick                 38-03.25    0.33
 19 Orbach, William           SR Woodbridge                     38-01.50  
 20 Willis, Dennis            SR East Brunswick                 38-00.50    0.33
 21 Ditter, DJ                JR Dunellen                       38-00.00  
 22 Hudson, Joshua            JR St Jos Metuchen                37-10.00    1.33
 23 Dillard-Lee, Javaughn     JR North Brunswick                37-04.00  
 24 Francis, Jordan           JR North Brunswick                37-01.50  
 25 Gzemski, Brian            10 Spotswood                      36-04.00  
 26 Appia, Christian          FR Edison HS                      36-03.00    0.66
 27 Dudley, Mike              JR Dunellen                       36-02.00  
 28 Ross, Brandon             SR Woodbridge                     35-10.00  
 29 Wolferman, Nicholas       SO Kennedy, J. F.                 35-06.00  
 30 Richardson, Alex          SR Dunellen                       35-05.50  
 31 Snogans, Danny            JR S. Plainfield                  35-04.25  
 32 Waldvogel, Ben            11 Spotswood                      35-03.00  
 33 Thomas, Ryan              SO Kennedy, J. F.                 34-02.25  
 34 Puff, Colin               FR Kennedy, J. F.                 33-11.50  
 35 Collado, Christian        FR North Brunswick                33-03.50  
 36 Post, Bill                10 Spotswood                      32-00.00  
 
                            Event 34  Boys Triple Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Sayreville - Red                 129-02.75      10
                   2  South Brunswick - Red            122-00.25       8
                   3  Piscataway - Red                 121-07.50       6
                   4  ST Jos Metuchen - Red            119-07.25       4
                   5  Edison - White                   118-02.75       2
                   6  East Brunswick  Red              118-01.50       1
                   7  South Plainfield - Red           113-07.50       0
                   8  Woodbridge - White               112-09.50       0
                   9  Dunellen Blue                    109-07.50       0
                  10  North Brunswick - White          107-09.00       0
                  11  Kennedy, J. F. Iselin - White    103-07.75       0
                  12  Spotswood - White                103-07.00       0


                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Old Bridge - Red            80        2) South Brunswick - Red      75   
    3) East Brunswick  RED         63.50     4) Piscataway - Red           57   
    5) Sayreville - Red            33        6) ST Jos Metuchen - Red      31   
    7) North Brunswick - White     30        8) Edison - White             28   
    9) Metuchen -White             27       10) Woodbridge - White         23   
   11) Kennedy, J. F. Iselin - Wh  16       12) Carteret - blue            10   
   12) Monroe - Red                10       14) South Plainfield - Red      7.50
   15) Colonia - blue               2       16) Stevens, John P. - Red      1   
   16) East Brunswick - Red         1       16) Perth Amboy - White         1   

Licensed to Fraulo Race Timing - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
          Middlesex Couny Relay Championships - 5/3/2011 to 5/4/2011           
                                South Brunswick                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Searcy, Melirah           SR Edison HS                       1:03.69   7   2   
  2 Ajala, Anderinsola        11 Piscataway                      1:05.67   5   3.33
  3 Coakley, McKenna          SO Woodbridge                      1:05.86   6   2.66
  4 Drain, Lauren             SR East Brunswick                  1:06.91   4   0.66
  5 Baker, Janae              SR South Brunswick                 1:07.59   4 
  6 Sootkoos, Heather         FR Sayreville                      1:07.81   6   1.33
  7 Feliciano, Kandace        SO Woodbridge                      1:09.35   6   2.66
  8 Carr, Janae               12 Piscataway                      1:09.59   5   3.33
  9 Lubonski, Kayla           SO Edison HS                       1:10.39   7   2   
 10 Muhammed, Safiat          SR East Brunswick                  1:11.03   4   0.66
 11 Firgau, Nina              JR Metuchen                        1:11.14   5   0.33
 12 Nicholls, Anna            SR Metuchen                        1:11.29   5   0.33
 13 Green, Brittany           SO Kennedy, J. F.                  1:11.39   2 
 14 Seaman, Kathryn           SR Sayreville                      1:11.70   6   1.33
 15 Calderone, Laura          SR South Brunswick                 1:13.89   4 
 16 Lezuabath, Lois           12 Piscataway                      1:13.91   5   3.33
 17 Baskerville, Lauren       SO Woodbridge                      1:14.00   6   2.66
 18 Orellana, Kiara           SR S. Plainfield                   1:14.05   3 
 19 Fitzgibbons, Kelly        SO Sayreville                      1:14.06   6   1.33
 20 Miller, Alyssa            SO Stevens, John P.                1:14.13   3 
 21 Jordan, Gabby             FR Metuchen                        1:14.43   5   0.33
 22 Bartlett, Jennifer        SO Stevens, John P.                1:14.61   3 
 23 Farawell, Julia           SO Colonia                         1:16.61   2 
 24 Patel, Niji               SR East Brunswick                  1:17.07   4   0.66
 25 Gonzalez, Carlee          FR S. Plainfield                   1:17.30   3 
 26 Seerattan, Nicole         SR Kennedy, J. F.                  1:17.45   2 
 27 Fernandez, Justine        FR Kennedy, J. F.                  1:18.42   2 
 28 Gray, Carla               FR Edison HS                       1:18.53   7   2   
 29 Williams, Corina          SO Stevens, John P.                1:19.20   3 
 30 Batista, Desiree          JR Colonia                         1:19.78   2 
 31 stone, liza               JR Highland Park                   1:20.12   7 
 32 Del Piano, Lindsay        SO South Brunswick                 1:20.28   4 
 33 Santander, Maria          SR Dunellen                        1:22.09   1 
 34 Smith, Marissa            JR S. Plainfield                   1:22.49   3 
 35 Eisenberg, Rebecca        FR Monroe                          1:23.24   1 
 36 dominick, jessie          SO Highland Park                   1:23.61   7 
 37 Pron, Allison             SR Monroe                          1:24.04   1 
 38 Shears, Jahari            JR Colonia                         1:24.55   2 
 39 Rouland, Porcha           FR Dunellen                        1:25.26   1 
 40 Campbell, Avery           JR Dunellen                        1:25.30   1 
 41 Varga, Samantha           JR Monroe                          1:29.27   1 
 42 nolan, jessica            SR Highland Park                   1:34.33   7 
 
                         Event 1  Girls 400 Meter Hurdles Relay
                           Team Rankings - Running Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Piscataway - Red                   3:29.17      10
                   2  Woodbridge - White                 3:29.21       8
                   3  Edison - Red                       3:32.61       6
                   4  Sayreville - Red                   3:33.57       4
                   5  East Brunswick - Red               3:35.01       2
                   6  Metuchen - White                   3:36.86       1
                   7  South Brunswick-Red                3:41.76       0
                   8  Kennedy, J. F. Iselin -white       3:47.26       0
                   9  Stevens, John P.-Red               3:47.94       0
                  10  South Plainfield - White           3:53.84       0
                  11  Colonia - blue                     4:00.94       0
                  12  Dunellen  Blue                     4:12.65       0
                  13  Monroe - White                     4:16.55       0
                  14  Highland Park Blue                 4:18.06       0


Event 3  Girls 4x1600 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 East Brunswick - Red  'A'                                   22:33.46   10   
     1) Frost, Sarah FR                 2) Young, Samantha JR             
     3) Silver, Alyssa SR               4) Nfonoyim, Bianca SR            
  2 Piscataway - Red  'A'                                       22:51.54    8   
     1) Bandhi, Vedika 10               2) Greene, Tanara 10              
     3) Patel, Priya 11                 4) Patel, Megha 11                
  3 Edison - Red  'A'                                           22:56.85    6   
     1) Melisurgo, Kara SO              2) Lubonski, Kayla SO             
     3) Lubonski, Cassie JR             4) Arora, Ginna SR                
  4 South Brunswick-Red  'A'                                    22:59.43    4   
  5 Metuchen - White  'A'                                       23:06.07    2   
  6 Stevens, John P.-Red  'A'                                   23:26.29    1   
  7 Sayreville - Red  'A'                                       23:28.89  
  8 Bishop Ahr  - White  'A'                                    24:03.91  
  9 Old Bridge - Red  'A'                                       24:37.71  
 10 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                           25:16.80  
 11 South Plainfield - White  'A'                               25:22.43  
 12 Woodbridge - White  'A'                                     26:03.32  
 13 Highland Park Blue  'A'                                     27:19.59  
 
Event 5  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Piscataway - Red  'A'                                        1:42.50   4  10   
     1) Smith, Chanel 9                 2) Carr, Janae 12                 
     3) Beckford, Shantel 12            4) Ajala, Anderinsola 11          
  2 South Brunswick-Red  'A'                                     1:45.57   4   8   
     1) Osley, Alicia JR                2) Monteiro, Victoria SO          
     3) Baker, Janae SR                 4) Johnson, Rachel SR             
  3 Old Bridge - Red  'A'                                        1:47.12   4   6   
     1) Sokolova, Oksana FR             2) Hallos, Hannah FR              
     3) Grant, Jillian SR               4) Prisco, Melissa SR             
  4 Woodbridge - White  'A'                                      1:47.39   4   4   
  5 East Brunswick - Red  'A'                                    1:47.96   4   2   
  6 Edison - Red  'A'                                            1:48.89   3   1   
  7 Metuchen - White  'A'                                        1:49.64   3 
  8 Sayreville - Red  'A'                                        1:50.10   3 
  9 North Brunswick - Red  'A'                                   1:52.59   3 
 10 Carteret - White  'A'                                        1:52.94   3 
 11 Perth Amboy  - White  'A'                                    1:53.19   2 
 12 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                            1:54.24   2 
 13 Monroe - White  'A'                                          1:56.26   1 
 14 Bishop Ahr  - White  'A'                                     1:56.40   2 
 15 Spotswood - White  'A'                                       1:56.99   1 
 16 Mother Seton - Blue  'A'                                     1:57.06   1 
 17 Stevens, John P.-Red  'A'                                    1:57.07   2 
 18 Wardlaw - Blue  'A'                                          1:57.82   3 
 19 South Plainfield - White  'A'                                1:58.10   4 
 20 Highland Park Blue  'A'                                      2:00.81   2 
 21 Cardinal McCarrick -blue  'A'                                2:04.20   1 
 
Event 7  Girls 1600 Sprint Medley Novice
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perth Amboy  - White  'A'                                    4:41.37  
     1) Huerta, Silvia JR               2) Ocean, Tiffany SO              
     3) Zapata, Samantha SR             4) Gonzalez, Yineisi JR           
  2 South Brunswick-Red  'A'                                     4:49.13  
  3 Metuchen - White  'A'                                        4:54.61  
  4 South Brunswick-Red  'B'                                     4:56.89  
  5 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                            4:59.68  
  6 Bishop Ahr  - White  'A'                                     5:07.93  
  7 Old Bridge - Red  'A'                                        5:14.03  
  8 Stevens, John P.-Red  'A'                                    5:16.32  
  9 Monroe - White  'A'                                          5:28.20  
 
Event 10  Girls Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Amber              SR South Brunswick                  114-06    3.33
  2 Hall, Chloe               SR South Brunswick                  111-09    3.33
  3 Padovano, Danielle        SO South Brunswick                  108-08    3.33
  4 Kendle, Dina              SR Woodbridge                       101-06    0.66
  5 Nelson, Selene            SO Old Bridge                       100-07    2   
  6 Cargill, Alexis           JR S. Plainfield                     97-11    2.66
  7 Carpenter, Yamika         JR North Brunswick                   93-05    1.33
  8 Desch, Julia              SO Kennedy, J. F.                    90-10  
  9 Pringley - Mack, Egypt    JR Metuchen                          90-08    0.33
 10 Lawrence, Diana           SR Old Bridge                        86-05    2   
 11 Ticoalu, Claudia          JR Colonia                           83-11  
 12 Lewis, Danielle           SR North Brunswick                   80-08    1.33
 13 Tourikian, Danielle       SO Edison HS                         79-02  
 14 Shane, Megan              SR Carteret                          78-10  
 15 Buschan, Kristal          SO S. Plainfield                     78-03    2.66
 16 Barahona, Josselin        FR S. Plainfield                     72-11    2.66
 17 Nunez, Victoria           SR Perth Amboy                       72-01  
 18 Beauboeuf, Jasmine        SR East Brunswick                    71-04  
 19 Chang, Elizabeth          FR Stevens, John P.                  71-01  
 20 Berk, Natasha             JR East Brunswick                    70-00  
 21 Cassiere, Gabrielle       JR Sayreville                        69-11  
 22 Childress, Cherise        JR Edison HS                         69-02  
 23 Olawore, Lateefat         10 Piscataway                        68-06  
 24 Laing, Tatiana            11 Piscataway                        67-07  
 24 Nardoza, Alexandra        SR Woodbridge                        67-07    0.66
 26 Sims, Brianna             SR Kennedy, J. F.                    67-00  
 27 Thompson, Samantha        SR Sayreville                        66-03  
 27 Poandl, Donna             SO Metuchen                          66-03    0.33
 29 Raymond, Lalea            12 Piscataway                        65-08  
 30 Won, Sarrah               JR Carteret                          65-07  
 30 Pruszkowski, Jane         FR Sayreville                        65-07  
 32 Payne, Ashley             SR Monroe                            64-08  
 33 Davila, Quaneeka          SR North Brunswick                   64-07    1.33
 34 Perez, Tania              JR Perth Amboy                       64-05  
 35 Bachorik, Valerie         JR Dunellen                          64-01  
 36 Ojinaka, Adaobi           SO Dunellen                          62-11  
 37 LaFrano, Shannon          SR Stevens, John P.                  62-02  
 38 Strangio, Sara            SO Colonia                           61-06  
 39 Martirez, Christine       SO Bishop Ahr                        60-05  
 40 Randolph, Kendra          SO Mother Seton                      60-01  
 41 Raabe, Danielle           SO Stevens, John P.                  59-02  
 42 Pearsall, Taylor          SR Metuchen                          59-01    0.33
 43 Jackson, Janiece          SO Old Bridge                        58-08    2   
 44 West, Niyah               SO Carteret                          58-06  
 44 Baldino, Catherine        SR Dunellen                          58-06  
 46 Gray, Ambraya             SR Mother Seton                      58-03  
 47 Sternesky, Kristina       SO Colonia                           57-05  
 48 Innuzzo, Shannon          SO Bishop Ahr                        56-05  
 49 Mangual, Vanessa          SR Woodbridge                        56-01    0.66
 50 Hudson, Kara              JR Edison HS                         54-05  
 51 shopowich, simone         JR Highland Park                     53-11  
 52 Goncalves, Monica         SO Mother Seton                      53-04  
 53 Feretich, Nicole          SO Monroe                            48-03  
 54 De Christopher, Gina      SO Bishop Ahr                        44-02  
 55 caputo, olivia            FR Highland Park                     42-02  
 56 idris, razia              FR Highland Park                     41-05  
 57 Sacandan, Jessica         SO Monroe                            40-05  
 58 Polanco, Yenixa           JR Perth Amboy                       38-11  
 -- Williams, Dreana          SO East Brunswick                     FOUL  
 -- Phillips, Jada            SO Kennedy, J. F.                     FOUL  
 
                           Event 10  Girls Discus Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  South Brunswick-Red                 334-11      10
                   2  South Plainfield - White            249-01       8
                   3  Old Bridge - Red                    245-08       6
                   4  North Brunswick - Red               238-08       4
                   5  Woodbridge - White                  225-02       2
                   6  Metuchen - White                    216-00       1
                   7  Carteret - White                    202-11       0
                   8  Colonia - blue                      202-10       0
                   9  Edison - Red                        202-09       0
                  10  Sayreville - Red                    201-09       0
                  10  Piscataway - Red                    201-09       0
                  12  Stevens, John P.-Red                192-05       0
                  13  Dunellen  Blue                      185-06       0
                  14  Perth Amboy  - White                175-05       0
                  15  Mother Seton - Blue                 171-08       0
                  16  Bishop Ahr  - White                 161-00       0
                  17  Monroe - White                      153-04       0
                  18  Highland Park Blue                  137-06       0


Event 13  Girls High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carpenter, Yakira         SR North Brunswick                 5-00.00    2   
  1 Fennell, Brandis          SR Sayreville                      5-00.00    0.33
  1 Nicholson, Breanna        SR North Brunswick                 5-00.00    2   
  1 Ekeocha, Amaka            SR Monroe                          5-00.00  
  5 Liu, Tiffany              SR Old Bridge                      4-10.00    3.33
  5 Penna, Lindsay            FR Kennedy, J. F.                  4-10.00    1.33
  5 Zangoglia, Nicole         SR Old Bridge                      4-10.00    3.33
  5 Sokolova, Oksana          FR Old Bridge                      4-10.00    3.33
  5 Sassman, Brooke           SR South Brunswick                 4-10.00    2.66
  5 Coakley, McKenna          SO Woodbridge                      4-10.00    0.66
 11 Nwachukwu, Sylvia         SR Kennedy, J. F.                  4-08.75    1.33
 12 Harkness, Kelly           SO South Brunswick                 4-08.50    2.66
 13 O'Laughlin, Jennifer      SR South Brunswick                 4-08.25    2.66
 14 Dwyer, Isis               10 Piscataway                      4-08.00  
 15 Feliciano, Kandace        SO Woodbridge                      4-06.25    0.66
 16 Herbert, Simone           JR Sayreville                      4-06.00    0.33
 16 Mateo, Lauren             SR Mother Seton                    4-06.00  
 16 Bethea, Traci             10 Piscataway                      4-06.00  
 16 Nfonoyim, Erin            JR East Brunswick                  4-06.00  
 16 Nardoza, Alexandra        SR Woodbridge                      4-06.00    0.66
 21 Muhammad, Surayyah        SO Mother Seton                    4-04.00  
 21 Varga, Samantha           JR Monroe                          4-04.00  
 21 Beckford, Shantel         12 Piscataway                      4-04.00  
 21 Jennings, Alexis          FR Monroe                          4-04.00  
 21 Tartza, Brandie           SO Sayreville                      4-04.00    0.33
 21 Brown, Yamille            JR Kennedy, J. F.                  4-04.00    1.33
 27 Lewin, Jade                  East Brunswick                  4-02.00  
 27 Kopchak, Nicole           SO S. Plainfield                   4-02.00  
 27 Gaston, Sarah             JR North Brunswick                 4-02.00    2   
 27 Ongtiong, Elisabeth       SR Mother Seton                    4-02.00  
 27 Harbour, Alexandra        JR East Brunswick                  4-02.00  
 -- Nolan, Devynn             SO S. Plainfield                        NH  
 -- McLean, Maggie            SO S. Plainfield                        NH  
 
                             Event 13  Girls High Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Old Bridge - Red                  14-06.00      10
                   2  South Brunswick-Red               14-02.75       8
                   3  North Brunswick - Red             14-02.00       6
                   4  Kennedy, J. F. Iselin -white      13-10.75       4
                   5  Woodbridge - White                13-10.25       2
                   6  Sayreville - Red                  13-10.00       1
                   7  Monroe - White                    13-08.00       0
                   8  Piscataway - Red                  13-06.00       0
                   9  Mother Seton - Blue               13-00.00       0
                  10  East Brunswick - Red              12-10.00       0


Event 15  Girls Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beckford, Shantel         12 Piscataway                     35-03.75    2   
  2 Grant, Jillian            SR Old Bridge                     34-10.50    3.33
  3 O'Laughlin, Jennifer      SR South Brunswick                34-01.00    2.66
  4 Prisco, Melissa           SR Old Bridge                     32-10.75    3.33
  5 Lekht, Julia              FR South Brunswick                32-09.75    2.66
  6 Tartza, Brandie           SO Sayreville                     32-05.50    1.33
  7 Zangoglia, Nicole         SR Old Bridge                     32-04.50    3.33
  8 Carpenter, Yakira         SR North Brunswick                32-03.50    0.66
  9 Mateo, Lauren             SR Mother Seton                   31-00.50  
 10 Carbone, Lindsay          JR South Brunswick                30-08.00    2.66
 11 Nwachukwu, Sylvia         SR Kennedy, J. F.                 30-07.00  
 12 Edwards, Amber            FR Sayreville                     30-00.00    1.33
 12 Gabriel, Chioma           10 Piscataway                     30-00.00    2   
 14 Philbin, Devon            FR Metuchen                       29-08.00    0.33
 14 Ludwig, Coral             SR Metuchen                       29-08.00    0.33
 16 Michalski, Rachel         FR Metuchen                       28-10.50    0.33
 17 Zinnikas, Patrice         SR North Brunswick                28-10.25    0.66
 18 Mueller, Jennifer         JR North Brunswick                28-07.00    0.66
 19 Fowler, Briah             JR Kennedy, J. F.                 28-06.25  
 20 Penna, Lindsay            FR Kennedy, J. F.                 28-06.00  
 21 Marques, Paula            FR Sayreville                     27-09.00    1.33
 22 Varga, Samantha           JR Monroe                         27-05.50  
 23 Burgess-Ashbey, Qualiyah  10 Piscataway                     27-03.25    2   
 24 Chevallier, Nicole        JR Mother Seton                   26-08.00  
 25 Jennings, Alexis          FR Monroe                         25-09.50  
 26 Pfleghaar, Danielle       SO Mother Seton                   25-05.00  
 27 Hager, Elizabeth          SO Monroe                         24-11.00  
 
                            Event 15  Girls Triple Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Old Bridge - Red                 100-01.75      10
                   2  South Brunswick-Red               97-06.75       8
                   3  Piscataway - Red                  92-07.00       6
                   4  Sayreville - Red                  90-02.50       4
                   5  North Brunswick - Red             89-08.75       2
                   6  Metuchen - White                  88-02.50       1
                   7  Kennedy, J. F. Iselin -white      87-07.25       0
                   8  Mother Seton - Blue               83-01.50       0
                   9  Monroe - White                    78-02.00       0


Event 16  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edison - Red  'A'                                            9:46.87   10   
     1) Melisurgo, Kara SO              2) Arora, Ginna SR                
     3) Lubonski, Kayla SO              4) Searcy, Melirah SR             
  2 Metuchen - White  'A'                                        9:54.69    8   
     1) Firgau, Nina JR                 2) Donnelly, Tess FR              
     3) Smiling, Kristina SO            4) Lasko, Jennifer SO             
  3 East Brunswick - Red  'A'                                    9:54.81    6   
     1) Frost, Sarah FR                 2) Young, Samantha JR             
     3) Silver, Alyssa SR               4) Nfonoyim, Bianca SR            
  4 South Brunswick-Red  'A'                                    10:21.91    4   
  5 Stevens, John P.-Red  'A'                                   10:22.03    2   
  6 Sayreville - Red  'A'                                       10:29.45    1   
  7 Piscataway - Red  'A'                                       10:32.85  
  8 Highland Park Blue  'A'                                     11:08.83  
  9 Woodbridge - White  'A'                                     11:18.80  
 10 Monroe - White  'A'                                         11:18.87  
 11 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                           11:18.98  
 12 South Plainfield - White  'A'                               11:24.11  
 13 Old Bridge - Red  'A'                                       11:34.53  
 
Event 18  Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 South Brunswick-Red  'A'                                     1:06.76   4  10   
     1) O'Laughlin, Jennifer SR         2) Calderone, Laura SR            
     3) Baker, Janae SR                 4) Johnson, Rachel SR             
  2 Sayreville - Red  'A'                                        1:08.55   4   8   
     1) Marques, Paula FR               2) Coleman, Keisha SO             
     3) Tartza, Brandie SO              4) Fennell, Brandis SR            
  3 Metuchen - White  'A'                                        1:09.84   3   6   
     1) Spiegel, Bobbi SO               2) Revano, Mackenzie FR           
     3) Philbin, Devon FR               4) Nicholls, Anna SR              
  4 Piscataway - Red  'A'                                        1:09.95   4   4   
  5 Monroe - White  'A'                                          1:13.63   1   2   
  6 East Brunswick - Red  'A'                                    1:15.65   3   1   
  7 Old Bridge - Red  'A'                                        1:16.42   3 
  8 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                            1:17.06   2 
  9 Dunellen  Blue  'A'                                          1:17.38   2 
 10 Colonia - blue  'A'                                          1:19.18   2 
 11 South Plainfield - White  'A'                                1:21.65   1 
 
Event 20  Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 South Brunswick-Red  'A'                                     4:15.16   3  10   
     1) Osley, Alicia JR                2) Johnson, Rachel SR             
     3) Thompson, Jenna SO              4) Del Piano, Cayla JR            
  2 Edison - Red  'A'                                            4:20.35   3   8   
     1) Appia, Clara SR                 2) Brown, Amanda SO               
     3) Weber, Mahra JR                 4) Searcy, Melirah SR             
  3 Sayreville - Red  'A'                                        4:24.89   3   6   
     1) Fitzgibbons, Kelly SO           2) Rosario, Imani SR              
     3) Hartsfield, Amari JR            4) Seaman, Kathryn SR             
  4 Piscataway - Red  'A'                                        4:25.61   2   4   
  5 Woodbridge - White  'A'                                      4:29.26   3   2   
  6 North Brunswick - Red  'A'                                   4:30.52   3   1   
  7 Old Bridge - Red  'A'                                        4:31.24   3 
  8 East Brunswick - Red  'A'                                    4:37.73   2 
  9 Monroe - White  'A'                                          4:38.76   2 
 10 Bishop Ahr  - White  'A'                                     4:41.48   2 
 11 Wardlaw - Blue  'A'                                          4:43.56   1 
 12 Spotswood - White  'A'                                       4:44.35   1 
 13 South Plainfield - White  'A'                                4:47.55   1 
 14 Metuchen - White  'A'                                        4:48.10   2 
 15 Dunellen  Blue  'A'                                          4:48.33   2 
 16 Mother Seton - Blue  'A'                                     5:05.33   1 
 17 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                            5:19.79   1 
 -- Stevens, John P.-Red  'A'                                        DNF   1 
 
Event 22  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Piscataway - Red  'A'                                          49.25   3  10   
     1) McCULLUM, Alexis 10             2) Carr, Janae 12                 
     3) Beckford, Shantel 12            4) Smith, Chanel 9                
  2 South Brunswick-Red  'A'                                       49.36   3   8   
     1) Osley, Alicia JR                2) Baker, Janae SR                
     3) Johnson, Rachel SR              4) Browne, Mariah SR            
  3 Woodbridge - White  'A'                                        51.74   3   6   
     1) Pugh, Valerie JR                2) Kenny, Erin SO                 
     3) Yepez, Ellie FR                 4) Owusu, Catherine SR            
  4 East Brunswick - Red  'A'                                      52.07   2   4   
  5 Metuchen - White  'A'                                          52.25   3   2   
  6 Edison - Red  'A'                                              52.57   2   1   
  7 Old Bridge - Red  'A'                                          52.66   2 
  8 Perth Amboy  - White  'A'                                      52.87   2 
  9 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                              53.36   2 
 10 Carteret - White  'A'                                          53.99   1 
 11 Monroe - White  'A'                                            54.61   1 
 12 Mother Seton - Blue  'A'                                       57.17   1 
 13 Stevens, John P.-Red  'A'                                      57.34   1 
 14 Cardinal McCarrick -blue  'A'                                  58.21   1 
 -- South Plainfield - White  'A'                                    DNF   3 
 -- Sayreville - Red  'A'                                             DQ   3 
 
Event 24  Girls Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 East Brunswick - Red  'A'                                   13:10.57   10   
     1) Frost, Sarah FR                 2) Friedman, Marnie SR            
     3) Steinweis, Alyssa SR            4) Nfonoyim, Bianca SR            
  2 South Brunswick-Red  'A'                                    13:13.85    8   
     1) Lane, Emily JR                  2) Calderone, Laura SR            
     3) Spriggs, Joy SR                 4) Del Piano, Cayla JR            
  3 Edison - Red  'A'                                           13:33.52    6   
     1) Lubonski, Cassie JR             2) Figueroa, Samantha FR          
     3) Rodriguez, Yesenia SO           4) Arora, Ginna SR                
  4 Metuchen - White  'A'                                       13:39.77    4   
  5 Bishop Ahr  - White  'A'                                    13:40.16    2   
  6 Piscataway - Red  'A'                                       13:41.03    1   
  7 Stevens, John P.-Red  'A'                                   13:56.22  
  8 Sayreville - Red  'A'                                       14:06.55  
  9 Wardlaw - Blue  'A'                                         14:31.87  
 10 Old Bridge - Red  'A'                                       14:49.89  
 11 South Plainfield - White  'A'                               14:57.13  
 12 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                           15:28.05  
 13 Monroe - White  'A'                                         15:53.46  
 
Event 26  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edison - Red  'A'                                            4:04.29   3  10   
     1) Appia, Clara SR                 2) Lubonski, Kayla SO             
     3) Greer, Emily SO                 4) Searcy, Melirah SR             
  2 Piscataway - Red  'A'                                        4:06.21   3   8   
     1) McCULLUM, Alexis 10             2) Smith, Chanel 9                
     3) Pierson, Camisha 9              4) Ajala, Anderinsola 11          
  3 South Brunswick-Red  'A'                                     4:13.16   3   6   
     1) Himmel, Jessica FR              2) Osley, Alicia JR               
     3) Madden, Taiyana SO              4) Spriggs, Joy SR                
  4 Sayreville - Red  'A'                                        4:18.16   3   4   
  5 Metuchen - White  'A'                                        4:18.90   2   2   
  6 Old Bridge - Red  'A'                                        4:20.50   3   1   
  7 Perth Amboy  - White  'A'                                    4:22.86   2 
  8 East Brunswick - Red  'A'                                    4:28.59   2 
  9 South Plainfield - White  'A'                                4:29.93   2 
 10 Woodbridge - White  'A'                                      4:33.78   1 
 11 Highland Park Blue  'A'                                      4:33.84   2 
 12 Spotswood - White  'A'                                       4:37.75   1 
 13 Stevens, John P.-Red  'A'                                    4:42.20   1 
 14 Dunellen  Blue  'A'                                          4:44.53   1 
 15 Carteret - White  'A'                                        4:48.36   1 
 16 Kennedy, J. F. Iselin -white  'A'                            4:50.14   1 
 
Event 28  Girls Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Amber              SR South Brunswick                35-06.00    3.33
  2 Phillips, Jada            SO Kennedy, J. F.                 34-10.50    0.66
  3 Davila, Quaneeka          SR North Brunswick                33-05.50    2.66
  4 Carpenter, Yamika         JR North Brunswick                33-01.00    2.66
  5 Kendle, Dina              SR Woodbridge                     33-00.00    1.33
  6 Rasbury, Zenobia          JR Bishop Ahr                     32-06.00    0.33
  7 Lawrence, Diana           SR Old Bridge                     32-04.00    2   
  8 Padovano, Danielle        SO South Brunswick                32-00.50    3.33
  9 Windfield, Samiyah           Old Bridge                     31-07.00    2   
 10 Carpenter, Kiara          FR North Brunswick                30-04.00    2.66
 10 Pringley - Mack, Egypt    JR Metuchen                       30-04.00  
 12 Hall, Chloe               SR South Brunswick                30-03.50    3.33
 13 Desch, Julia              SO Kennedy, J. F.                 29-00.00    0.66
 14 Nardoza, Alexandra        SR Woodbridge                     28-11.00    1.33
 15 Maligrtanda, Bernadette   FR Bishop Ahr                     28-09.00    0.33
 16 Snyder, Rachel            SR Mother Seton                   28-04.50  
 17 Mangual, Vanessa          SR Woodbridge                     28-01.50    1.33
 18 Nelson, Selene            SO Old Bridge                     27-11.00    2   
 18 Poandl, Donna             SO Metuchen                       27-11.00  
 20 Tourikian, Danielle       SO Edison HS                      27-10.50  
 21 Berk, Natasha             JR East Brunswick                 27-09.00  
 22 Cargill, Alexis           JR S. Plainfield                  27-07.50  
 23 Chang, Elizabeth          FR Stevens, John P.               27-02.50  
 24 Shane, Megan              SR Carteret                       26-09.00  
 25 Childress, Cherise        JR Edison HS                      26-07.50  
 26 Raymond, Lalea            12 Piscataway                     26-07.00  
 27 Martin, Chante            SR S. Plainfield                  26-03.50  
 28 Buschan, Kristal          SO S. Plainfield                  25-09.00  
 29 Sims, Brianna             SR Kennedy, J. F.                 25-01.50    0.66
 30 Olawore, Lateefat         10 Piscataway                     25-00.50  
 31 McFadden, Anjanae         SO Carteret                       24-10.00  
 32 Ojinaka, Adaobi           SO Dunellen                       24-08.75  
 33 Green, Sydney             SO Monroe                         24-08.50  
 34 Pearsall, Taylor          SR Metuchen                       24-06.00  
 35 Raabe, Danielle           SO Stevens, John P.               24-05.75  
 36 Farrar, Lauren            SO Mother Seton                   24-01.00  
 37 Laing, Tatiana            11 Piscataway                     23-10.00  
 38 Pruszkowski, Jane         FR Sayreville                     23-09.00  
 38 Gulama, Naomi             FR Edison HS                      23-09.00  
 40 Bachorik, Valerie         JR Dunellen                       23-05.00  
 41 Beauboeuf, Jasmine        SR East Brunswick                 22-08.50  
 42 Ticoalu, Claudia          JR Colonia                        22-07.50  
 43 Giovenco, Bridget         JR Sayreville                     21-10.50  
 44 Jacques, Elizabeth        SO Bishop Ahr                     21-08.50    0.33
 45 Williams, Dreana          SO East Brunswick                 21-07.25  
 46 Goncalves, Monica         SO Mother Seton                   21-01.00  
 46 Payne, Ashley             SR Monroe                         21-01.00  
 48 Baldino, Catherine        SR Dunellen                       20-00.00  
 48 LaFrano, Shannon          SR Stevens, John P.               20-00.00  
 50 Sternesky, Kristina       SO Colonia                        19-10.00  
 51 Tyszka, Katarzyna         FR Colonia                        19-09.00  
 52 West, Niyah               SO Carteret                       19-03.75  
 53 Cassiere, Gabrielle       JR Sayreville                     18-02.00  
 54 Sacandan, Jessica         SO Monroe                         16-10.00  
 
                             Event 28  Girls Shot Put Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  South Brunswick-Red               97-10.00      10
                   2  North Brunswick - Red             96-10.50       8
                   3  Old Bridge - Red                  91-10.00       6
                   4  Woodbridge - White                90-00.50       4
                   5  Kennedy, J. F. Iselin -white      89-00.00       2
                   6  Bishop Ahr  - White               82-11.50       1
                   7  Metuchen - White                  82-09.00       0
                   8  South Plainfield - White          79-08.00       0
                   9  Edison - Red                      78-03.00       0
                  10  Piscataway - Red                  75-05.50       0
                  11  Mother Seton - Blue               73-06.50       0
                  12  East Brunswick - Red              72-00.75       0
                  13  Stevens, John P.-Red              71-08.25       0
                  14  Carteret - White                  70-10.75       0
                  15  Dunellen  Blue                    68-01.75       0
                  16  Sayreville - Red                  63-09.50       0
                  17  Monroe - White                    62-07.50       0
                  18  Colonia - blue                    62-02.50       0


Event 30  Girls Javelin Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kunch, Moriah             JR S. Plainfield                    102-04    0.66
  2 Strickland, Kiya          SR South Brunswick                  100-04    3.33
  3 Hall, Chloe               SR South Brunswick                   91-05    3.33
  4 McFarlane, Alyssa         JR South Brunswick                   89-11    3.33
  5 Nardoza, Alexandra        SR Woodbridge                        87-07    2   
  6 Cassiere, Gabrielle       JR Sayreville                        87-01    1.33
  7 Hendricks, Erin           SR Kennedy, J. F.                    86-03  
  8 Ongtiong, Elisabeth       SR Mother Seton                      85-02  
  9 Tourikian, Danielle       SO Edison HS                         84-11    2.66
 10 Communale, Morgan         SO North Brunswick                   84-07    0.33
 11 Kendle, Dina              SR Woodbridge                        82-10    2   
 12 McDonald, Kelsey          FR East Brunswick                    82-02  
 13 Giovenco, Bridget         JR Sayreville                        80-03    1.33
 14 Daniels, Jessica          SR Edison HS                         77-04    2.66
 15 Ticoalu, Claudia          JR Colonia                           77-03  
 16 Adler, Audra              JR Old Bridge                        76-08  
 17 LaFrano, Shannon          SR Stevens, John P.                  73-08  
 18 Lewis, Danielle           SR North Brunswick                   71-06    0.33
 19 Jackson, Janiece          SO Old Bridge                        71-00  
 20 Grunske, Melissa          SO Bishop Ahr                        70-03  
 21 Strangio, Sara            SO Colonia                           70-00  
 22 Gonzales, Kelsey          JR Old Bridge                        69-06  
 23 Lang, Samantha            JR East Brunswick                    69-04  
 24 Avial, Stephanie          SO S. Plainfield                     69-02    0.66
 25 Farrar, Lauren            SO Mother Seton                      67-10  
 26 Whitaker, Tiana           11 Piscataway                        66-05  
 27 Wilson, Aimee             SO Metuchen                          66-04  
 28 Villavicencio, Stephanie  SR Edison HS                         64-05    2.66
 29 Winston, Talyah           FR North Brunswick                   63-05    0.33
 30 English, Dana             SO Metuchen                          63-02  
 31 Shane, Megan              SR Carteret                          62-04  
 32 McFadden, Anjanae         SO Carteret                          58-03  
 33 Catanzarite, Jenna        JR East Brunswick                    57-11  
 34 Outerbridge, Lindsay      JR Colonia                           57-00  
 35 McINTOSH, Emily           12 Piscataway                        56-05  
 36 Raabe, Danielle           SO Stevens, John P.                  54-03  
 37 Serrano, Sara             JR Woodbridge                        54-01    2   
 38 Clyne, Brianna            SO Sayreville                        53-09    1.33
 39 Komar, Kaitlyn            SO Kennedy, J. F.                    53-04  
 39 Won, Sarrah               JR Carteret                          53-04  
 41 Pringley - Mack, Egypt    JR Metuchen                          51-05  
 41 Kolavitch, Samantha       SO Monroe                            51-05  
 43 Doherty, Kaitlyn          FR Bishop Ahr                        51-01  
 44 Chang, Elizabeth          FR Stevens, John P.                  50-08  
 45 Desch, Julia              SO Kennedy, J. F.                    50-06  
 46 Cerami, Victoria          JR Mother Seton                      50-04  
 47 Olawore, Lateefat         10 Piscataway                        49-07  
 48 Martin, Chante            SR S. Plainfield                     48-01    0.66
 49 Lee, Paige                SO Bishop Ahr                        46-02  
 50 karragan, zoe             FR Highland Park                     45-05  
 51 bortolon, sara            JR Highland Park                     45-02  
 52 Payne, taylor             FR Monroe                            39-10  
 53 Sacandan, Jessica         SO Monroe                            35-00  
 54 shopowich, simone         JR Highland Park                     33-01  
 
                           Event 30  Girls Javelin Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  South Brunswick-Red                 281-08      10
                   2  Edison - Red                        226-08       8
                   3  Woodbridge - White                  224-06       6
                   4  Sayreville - Red                    221-01       4
                   5  South Plainfield - White            219-07       2
                   6  North Brunswick - Red               219-06       1
                   7  Old Bridge - Red                    217-02       0
                   8  East Brunswick - Red                209-05       0
                   9  Colonia - blue                      204-03       0
                  10  Mother Seton - Blue                 203-04       0
                  11  Kennedy, J. F. Iselin -white        190-01       0
                  12  Metuchen - White                    180-11       0
                  13  Stevens, John P.-Red                178-07       0
                  14  Carteret - White                    173-11       0
                  15  Piscataway - Red                    172-05       0
                  16  Bishop Ahr  - White                 167-06       0
                  17  Monroe - White                      126-03       0
                  18  Highland Park Blue                  123-08       0

Event 31  Girls Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prisco, Melissa           SR Old Bridge                     16-07.50    3.33
  2 Spiegel, Bobbi            SO Metuchen                       16-03.00    2   
  3 O'Laughlin, Jennifer      SR South Brunswick                16-01.00    2.66
  4 Owusu, Catherine          SR Woodbridge                     16-00.75    1.33
  5 Alston, Ciara             FR Carteret                       15-08.25    0.66
  6 Cortesiano, Briana        SR Carteret                       15-07.50    0.66
  7 Revano, Mackenzie         FR Metuchen                       15-06.00    2   
  8 Lekht, Julia              FR South Brunswick                15-05.00    2.66
  9 Zangoglia, Nicole         SR Old Bridge                     15-01.00    3.33
 10 Mateo, Lauren             SR Mother Seton                   14-11.50  
 11 Nwachukwu, Sylvia         SR Kennedy, J. F.                 14-10.00    0.33
 12 Jolibois, Rebecca         SR Old Bridge                     14-08.75    3.33
 13 Daniels, Jessica          SR Edison HS                      14-07.00  
 14 Herbert, Simone           JR Sayreville                     14-06.50  
 15 Carbone, Lindsay          JR South Brunswick                14-06.25    2.66
 16 Nfonoyim, Erin            JR East Brunswick                 14-05.50  
 17 Sangu, Jasmine            JR Mother Seton                   14-05.00  
 18 Yepez, Ellie              FR Woodbridge                     14-03.75    1.33
 19 Tartza, Brandie           SO Sayreville                     14-01.00  
 20 Penna, Lindsay            FR Kennedy, J. F.                 13-11.00    0.33
 20 Lau, Ester                SR East Brunswick                 13-11.00  
 22 Philbin, Devon            FR Metuchen                       13-10.50    2   
 23 Fowler, Briah             JR Kennedy, J. F.                 13-09.75    0.33
 24 Edwards, Amber            FR Sayreville                     13-06.50  
 25 Butler, Tatyana           FR Edison HS                      13-05.50  
 26 Lee, Rachel               JR East Brunswick                 13-03.00  
 27 Campell, Kimberly         FR Woodbridge                     13-02.50    1.33
 28 Cotton, Leanna            JR North Brunswick                13-01.50  
 29 Mouton, Xantha            SR Dunellen                       13-00.00  
 30 Brown, Amanda             SO Edison HS                      12-09.00  
 31 Mueller, Jennifer         JR North Brunswick                12-07.75  
 32 Carrion, Selena           FR Carteret                       12-00.75    0.66
 33 Meyer, Sam                SO Dunellen                       11-06.00  
 33 Campos, Jessica           FR Mother Seton                   11-06.00  
 35 Zinnikas, Patrice         SR North Brunswick                10-07.00  
 36 Amaya, Brenda             SO Dunellen                       10-04.50  
 37 Hager, Elizabeth          SO Monroe                          9-05.50  
 38 Pron, Allison             SR Monroe                          8-07.00  
 -- Jennings, Alexis          FR Monroe                             FOUL  
 
                             Event 31  Girls Long Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Old Bridge - Red                  46-05.25      10
                   2  South Brunswick-Red               46-00.25       8
                   3  Metuchen - White                  45-07.50       6
                   4  Woodbridge - White                43-07.00       4
                   5  Carteret - White                  43-04.50       2
                   6  Kennedy, J. F. Iselin -white      42-06.75       1
                   7  Sayreville - Red                  42-02.00       0
                   8  East Brunswick - Red              41-07.50       0
                   9  Mother Seton - Blue               40-10.50       0
                  10  Edison - Red                      40-09.50       0
                  11  North Brunswick - Red             36-04.25       0
                  12  Dunellen  Blue                    34-10.50       0


Event 33  Girls Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carbone, Lindsay          JR South Brunswick                 9-00.00    3.33
  2 Mueller, Jennifer         JR North Brunswick                 8-06.00    2.66
  3 Butrico, Casey            SO S. Plainfield                   7-06.00    2   
  4 Walsh, Kelly              SO S. Plainfield                   7-00.00    2   
  4 Zinsky, Ellen             SR S. Plainfield                   7-00.00    2   
  4 Reyes, Claudia            FR Kennedy, J. F.                  7-00.00    1.33
  4 Klimek, Brianna           SO Kennedy, J. F.                  7-00.00    1.33
  4 Barton, Savannah          JR South Brunswick                 7-00.00    3.33
  4 Del Piano, Lindsay        SO South Brunswick                 7-00.00    3.33
  4 Zinnikas, Patrice         SR North Brunswick                 7-00.00    2.66
  4 Fosko, Nicole             FR North Brunswick                 7-00.00    2.66
  4 Kevin, Kyra               SO East Brunswick                  7-00.00    0.66
  4 Wolff, Catie              JR Metuchen                        7-00.00    0.33
 14 Luster, Heather           SO East Brunswick                  6-06.25    0.66
 15 Best, Halle               SO Metuchen                        6-06.00    0.33
 15 Simmons, Charnee          SR Kennedy, J. F.                  6-06.00    1.33
 17 Santander, Maria          SR Dunellen                        6-00.00  
 17 Meyer, Sam                SO Dunellen                        6-00.00  
 17 Eker, Jessica             JR East Brunswick                  6-00.00    0.66
 17 Pincus, Lexi              SO Metuchen                        6-00.00    0.33
 -- Moya, Tiahna              FR Dunellen                             NH  
 
                            Event 33  Girls Pole Vault Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  South Brunswick-Red               23-00.00      10
                   2  North Brunswick - Red             22-06.00       8
                   3  South Plainfield - White          21-06.00       6
                   4  Kennedy, J. F. Iselin -white      20-06.00       4
                   5  East Brunswick - Red              19-06.25       2
                   6  Metuchen - White                  19-06.00       1


                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) South Brunswick-Red        122        2) Piscataway - Red           61   
    3) Edison - Red                56        4) Old Bridge - Red           49   
    5) Woodbridge - White          38        6) East Brunswick - Red       37   
    7) Metuchen - White            34        8) Sayreville - Red           32   
    9) North Brunswick - Red       30       10) South Plainfield - White   16   
   11) Kennedy, J. F. Iselin -Whi  11       12) Bishop Ahr  - WHITE         3   
   13) Stevens, John P.-Red         3       14) Carteret - White            2 


Number of Elite performances: 32

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Boateng, Christian (Old Bridge,NJ)
Lane, Jared (Piscataway,NJ)
Boys Relay (Sayreville,NJ)
Boys Relay (East Brunswick,NJ)
Boys Relay (Metuchen,NJ)
Boys Relay (Piscataway,NJ)
Boys Relay (South Brunswick,NJ)
Boys Relay (Old Bridge,NJ)
Boys Relay (St. Joseph Metuchen,NJ)
Boys Relay (Woodbridge,NJ)
Padovano, Dominick (South Brunswick,NJ)
Mattis, Samuel (East Brunswick,NJ)
Davis, Andre (Old Bridge,NJ)
Kased, Ramy (Old Bridge,NJ)
Eze, Emeka (Sayreville,NJ)
Searcy, Melirah (Edison,NJ)
Girls Relay (Piscataway,NJ)
Girls Relay (South Brunswick,NJ)
Girls Relay (Edison,NJ)
Girls Relay (Sayreville,NJ)
Brown, Amber (South Brunswick,NJ)
Beckford, Shantel (Piscataway,NJ)


Elite Performances:

DS STATE- B-400H 55.58 Boateng, Christian, 12, Old Bridge
DS STATE- B-400H 56.79 Lane, Jared, 12, Piscataway
B-4x200 1:28.62 Boys Relay, , East Brunswick Red
DS STATE- B-4x200 1:30.34 Boys Relay, , Old Bridge - Red
DS STATE- B-4x200 1:30.43 Boys Relay, , Woodbridge - White
DS STATE- B-4x200 1:31.30 Boys Relay, , Sayreville - Red
DS STATE- B-4x200 1:31.97 Boys Relay, , St Jos Metuchen - Red
DS STATE- B-4x200 1:32.15 Boys Relay, , South Brunswick - Red
DS STATE- B-4x200 1:32.20 Boys Relay, , Piscataway - Red
DS STATE- B-4x200 1:32.60 Boys Relay, , Metuchen -White
DS STATE- B-SP 57'5.0 Mattis, Samuel, 11, East Brunswick
DS STATE- B-SP 51'3.5 Kased, Ramy, 11, Old Bridge
DS STATE- B-JT 187'6.0 Davis, Andre, 12, Old Bridge
DS STATE- B-4x100 42.75 Boys Relay, , East Brunswick Red
DS STATE- B-4x100 43.77 Boys Relay, , Sayreville - Red
DS STATE- B-DMR 10:47.25 Boys Relay, , Piscataway - Red
DS STATE- B-4x400 3:24.85 Boys Relay, , East Brunswick Red
B-DT 191'4.0 Mattis, Samuel, 11, East Brunswick
DS STATE- B-DT 161'2.0 Padovano, Dominick, 12, South Brunswick
DS STATE- B-TJ 46'7.0 Eze, Emeka, 11, Sayreville
DS STATE- B-TJ 43'2.5 Lane, Jared, 12, Piscataway
DS STATE- G-400H 1:03.69 Searcy, Melirah, 12, Edison
G-4x200 1:42.50 Girls Relay, , Piscataway - Red
DS STATE- G-4x200 1:45.57 Girls Relay, , South Brunswick-Red
DS STATE- G-TJ 35'3.75 Beckford, Shantel, 12, Piscataway
DS STATE- G-SMR 4:15.16 Girls Relay, , South Brunswick-Red
DS STATE- G-SMR 4:20.35 Girls Relay, , Edison - Red
DS STATE- G-SMR 4:24.89 Girls Relay, , Sayreville - Red
DS STATE- G-4x100 49.25 Girls Relay, , Piscataway - Red
DS STATE- G-4x100 49.36 Girls Relay, , South Brunswick-Red
DS STATE- G-4x400 4:04.29 Girls Relay, , Edison - Red
DS STATE- G-SP 35'6.0 Brown, Amber, 12, South Brunswick

Number of Elite performances: 3
Number of DS State performances: 29

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State