Meet Name: TX 5A District 8 Marcus
Meet Date: 2011-10-29
Meet Location: North Lake Park - Denton,TX



Boys 5k, Girls 3200m

SO#3 Flower Mound girls claim title

BOYS: Marcus 59;  Hebron sr Kevyn Hoyos 15:11.73
GIRLS: SO#3 Flower Mound 39, led by fr Safiya Belbina 11:10.19



Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red

Boys Teams
1.  59 Marcus HS        4  8 12 13 22 23 25
2.  62 Hebron HS        1  2  6 24 29 32
3.  66 Flower Mound HS  7  9 11 18 21 26 28
4. 101 Plano East HS    5 10 17 34 35 37 48
5. 112 Plano West HS   14 15 19 31 33
6. 123 Plano Sr HS      3 16 27 38 39 40 44
7. 180 Allen HS        20 30 42 43 45 46 52
8. 223 Lewisville HS   36 41 47 49 50 51 53

1  Hoyos, Kevyn           12 Hebron        15:11.73
2  Domanic, Robert        11 Hebron        15:28.34
3  Bain, Michael          12 Plano         15:51.87
4  Hendrix, Logan          9 Marcus        15:58.30
5  Horbovetz, Nikolai     11 Plano East    16:04.01
6  Bodnar, James          11 Hebron        16:05.49
7  Ward, Wesley           10 Flower Mound  16:08.24
8  Hendrix, Luke           9 Marcus        16:10.62
9  McRae, Drew            11 Flower Mound  16:11.44
10 Sanchez, Alejandro     12 Plano East    16:12.46
11 Hamstra, Zachariah     10 Flower Mound  16:16.33
12 Babbidge, Jacob        10 Marcus        16:22.98
13 Ward, Stephen          12 Marcus        16:27.30
14 Copeland, Grant        11 Plano West    16:29.53
15 Berghorn, Andrew       12 Plano West    16:35.32
16 Stice, Kenny           12 Plano         16:37.17
17 Rojas, Kevin           10 Plano East    16:39.16
18 Epps, Evan             11 Flower Mound  16:40.08
19 Megura, Drew           10 Plano West    16:42.91
20 Corbett, Chris         12 Allen         16:45.47
21 Atchison, Cole         12 Flower Mound  16:46.21
22 Miller, Jake           11 Marcus        16:51.55
23 Steele, Adam           10 Marcus        16:53.02
24 Lopez, Ozmar           12 Hebron        16:57.76
25 Duffy, Sean            12 Marcus        16:58.05
26 Von Der Luft, Garrett  12 Flower Mound  17:00.14
27 Thotakat, Steve        11 Plano         17:01.66
28 Schleder, Matthew      11 Flower Mound  17:02.04
29 Clark, Andrew          11 Hebron        17:10.78
30 Edwards, Chris         10 Allen         17:12.06
31 Edstrom, Walter        11 Plano West    17:13.19
32 Davis, Ethan            9 Hebron        17:14.58
33 Cuenca, Luis           11 Plano West    17:15.48
34 Yoder, Sam             11 Plano East    17:17.05
35 Horton, Nick            9 Plano East    17:22.68
36 Townsend, Wesley       10 Lewisville    17:24.42
37 Demings, Paul          12 Plano East    17:25.00
38 Thompson, Reed         12 Plano         17:32.43
39 Hall, Mathew            9 Plano         17:33.80
40 McGivern, Kevin        10 Plano         17:40.14
41 Baltazares, Luis       11 Lewisville    17:44.49
42 Patino, Fernando       12 Allen         17:44.95
43 Gaudio, Alex           12 Allen         17:50.58
44 Key, Jeffry            10 Plano West    17:59.47
45 Rzewuski, Robert       11 Allen         18:01.56
46 Do, Ivan               12 Allen         18:04.20
47 Cobos, Andrew          10 Lewisville    18:05.78
48 Reyes, Sam             11 Plano East    18:06.37
49 Baron, Elias           11 Lewisville    18:10.18
50 Smith, Seth            12 Lewisville    18:10.59
51 Cruz, Cesar            10 Lewisville    18:34.76
52 Haverstick, Kevin      12 Allen         18:42.55
53 Mulato, Marco          11 Lewisville    18:56.82


Girls Teams
1.  39 Flower Mound     1  8  9 10 11 17 28
2.  45 Hebron           4  6  7 13 15 21 27
3.  53 Marcus           2  3 14 16 18 19 24
4. 112 Allen           12 20 22 25 33 37 38
5. 121 Plano West       5 26 29 30 31 34 41
6. 170 Plano Senior    23 32 36 39 40 44 45
7. 221 Plano East      35 42 47 48 49 51 52
8. 246 Lewisville      43 46 50 53 54 55

1  Belbina, Safiya         9 Flower Mound  11:10.19
2  Canavin, Katie         12 Marcus        11:21.24
3  Brown, Sydney          10 Marcus        11:26.91
4  Montgomery, Megan       9 Hebron        11:33.95
5  Hurst, Mary            12 Plano West    11:38.26
6  Jones, Rachel          11 Hebron        11:38.69
7  Hoyos, Alondra         10 Hebron        11:39.88
8  Uriarte, Catalina       9 Flower Mound  11:41.06
9  Kenney, Jessica        11 Flower Mound  11:41.32
10 Allen, Cassidy         10 Flower Mound  11:44.30
11 Zeller, Kirsten        11 Flower Mound  11:45.12
12 Allen, Katherine       11 Allen         11:47.94
13 Kuykendall, Alex       10 Hebron        11:53.85
14 Schattle, Lizzy         9 Marcus        12:00.41
15 Summers, Savannah      12 Hebron        12:03.89
16 Blair, Emma            10 Marcus        12:08.14
17 Bouton, Katarina       11 Flower Mound  12:09.60
18 Walton, Haley          12 Marcus        12:10.99
19 Bradley, Hannah         9 Marcus        12:14.24
20 Gaudio, Maggie         10 Allen         12:15.86
21 White, Sabrina         12 Hebron        12:16.35
22 Crowiser, Marisa        9 Allen         12:17.95
23 Rinkevich, Serayt      11 Plano         12:21.37
24 Jeacock, Emily          9 Marcus        12:21.87
25 Jensen, Hailey         11 Allen         12:24.29
26 Karim, Omeara          12 Plano West    12:25.32
27 Gorney, Kylee           9 Hebron        12:26.24
28 Waterman, Ashley       11 Flower Mound  12:26.49
29 Surles, Arielle        10 Plano West    12:31.13
30 Wilson, Zoie           11 Plano West    12:32.24
31 Borgsmiller, Savannah  11 Plano West    12:32.99
32 Casillas, Mary         10 Plano         12:42.92
33 Goodwin, Shannon       12 Allen         12:44.45
34 Bradly, Valerie         9 Plano West    12:45.38
35 Crossland, Maggie      10 Plano East    12:45.98
36 O'Mary, Catherine       9 Plano         12:51.27
37 Castillo, Alexandra    12 Allen         12:53.89
38 Fannin, Emily          10 Allen         12:56.52
39 Ahlquist, Jenny         9 Plano         13:01.47
40 Han, Christine         10 Plano         13:04.54
41 Erikisson, Jamie        9 Plano West    13:05.45
42 Campbell, Emily        12 Plano East    13:08.51
43 Pina, Kim              10 Lewisville    13:12.32
44 Finley,Alexandra       11 Plano         13:15.64
45 Adams, Frances         11 Plano         13:16.43
46 Hernandez, Alma        12 Lewisville    13:17.92
47 Ramos, Idalia          11 Plano East    13:19.87
48 Azzo, Mona             10 Plano East    13:21.15
49 Salazar, Julia         10 Plano East    13:35.28
50 Calixto, Miriam        11 Lewisville    13:38.38
51 Savino, Rachel         10 Plano East    13:38.97


Number of Elite performances: 27

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Domanic, Robert (Hebron,TX)
Hoyos, Kevyn (Hebron,TX)
Bodnar, James (Hebron,TX)
Bain, Michael (Plano,TX)
Horbovetz, Nikolai (Plano East,TX)
Sanchez, Alejandro (Plano East,TX)
Hamstra, Zachariah (Flower Mound,TX)
McRae, Drew (Flower Mound,TX)
Ward, Wesley (Flower Mound,TX)
Copeland, Grant (Plano West,TX)
Hendrix, Logan (Marcus,TX)
Babbidge, Jacob (Marcus,TX)
Hendrix, Luke (Marcus,TX)
Ward, Stephen (Marcus,TX)
Canavin, Katie (Marcus,TX)
Jones, Rachel (Hebron,TX)
Brown, Sydney (Marcus,TX)
Zeller, Kirsten (Flower Mound,TX)
Hoyos, Alondra (Hebron,TX)
Allen, Cassidy (Flower Mound,TX)
Kenney, Jessica (Flower Mound,TX)
Allen, Katherine (Allen,TX)
Montgomery, Megan (Hebron,TX)
Uriarte, Catalina (Flower Mound,TX)
Hurst, Mary (Plano West,TX)
Kuykendall, Alex (Hebron,TX)
Belbina, Safiya (Flower Mound,TX)


Elite Performances:


B-5k_XC 15:11.73 Hoyos, Kevyn, 12, Hebron
B-5k_XC 15:28.34 Domanic, Robert, 11, Hebron
B-5k_XC 15:51.87 Bain, Michael, 12, Plano
B-5k_XC 15:58.30 Hendrix, Logan, 9, Marcus
DS STATE- B-5k_XC 16:04.01 Horbovetz, Nikolai, 11, Plano East
DS STATE- B-5k_XC 16:05.49 Bodnar, James, 11, Hebron
DS STATE- B-5k_XC 16:08.24 Ward, Wesley, 10, Flower Mound
DS STATE- B-5k_XC 16:10.62 Hendrix, Luke, 9, Marcus
DS STATE- B-5k_XC 16:11.44 Mcrae, Drew, 11, Flower Mound
DS STATE- B-5k_XC 16:12.46 Sanchez, Alejandro, 12, Plano East
DS STATE- B-5k_XC 16:16.33 Hamstra, Zachariah, 10, Flower Mound
DS STATE- B-5k_XC 16:22.98 Babbidge, Jacob, 10, Marcus
DS STATE- B-5k_XC 16:27.30 Ward, Stephen, 12, Marcus
DS STATE- B-5k_XC 16:29.53 Copeland, Grant, 11, Plano West
G-32_XC 11:10.19 Belbina, Safiya, 9, Flower Mound
G-32_XC 11:21.24 Canavin, Katie, 12, Marcus
G-32_XC 11:26.91 Brown, Sydney, 10, Marcus
DS STATE- G-32_XC 11:33.95 Montgomery, Megan, 9, Hebron
DS STATE- G-32_XC 11:38.26 Hurst, Mary, 12, Plano West
DS STATE- G-32_XC 11:38.69 Jones, Rachel, 11, Hebron
DS STATE- G-32_XC 11:39.88 Hoyos, Alondra, 10, Hebron
DS STATE- G-32_XC 11:41.06 Uriarte, Catalina, 9, Flower Mound
DS STATE- G-32_XC 11:41.32 Kenney, Jessica, 11, Flower Mound
DS STATE- G-32_XC 11:44.30 Allen, Cassidy, 10, Flower Mound
DS STATE- G-32_XC 11:45.12 Zeller, Kirsten, 11, Flower Mound
DS STATE- G-32_XC 11:47.94 Allen, Katherine, 11, Allen
DS STATE- G-32_XC 11:53.85 Kuykendall, Alex, 10, Hebron

Number of Elite performances: 7
Number of DS State performances: 20

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State