Meet Name: UT Region 6 Championships
Meet Date: 2012-10-04
Meet Location: Salt Lake City,UT





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red

Girls Three Mile Run - Varsity                   
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
====================================================================
  1 Millika Holbrook      10 Woods Cross           18:26.00     1   
  2 Abigail Hurst         12 East                  18:27.00     2   
  3 Kacie Anderson        12 Woods Cross           19:16.00     3   
  4 Kaitland Garner       12 Woods Cross           19:18.00     4   
  5 Amanda Evans          12 Woods Cross           19:50.00     5   
  6 Megan Spehar          10 Bountiful             20:04.00     6   
  7 Lily Huntsman         11 Highland              20:28.00     7   
  8 Waverli Lindmeir      12 Bountiful             20:32.00     8   
  9 Faith Newton          10 Bountiful             20:33.00     9   
 10 Haley Tadler          10 Woods Cross           20:37.00    10   
 11 Cailey Lloyd          11 Bountiful             20:38.00    11   
 12 Samantha Caruso       11 Bountiful             20:41.00    12   
 13 Nicole Bogue          12 Clearfield            20:41.00    13   
 14 Whitney Terry         11 Woods Cross           20:44.00    14   
 15 Sarah Bischoff        11 East                  20:55.00    15   
 16 Abby Bowcutt          11 Clearfield            21:05.00    16   
 17 Olivia Randall        10 East                  21:09.00    17   
 18 Laura Richards        12 Bountiful             21:14.00    18   
 19 Heather Lockyer       11 Clearfield            21:31.00    19   
 20 Ida Tovar             12 Highland              21:33.00    20   
 21 Margaret Watkins      10 Highland              21:42.00    21   
 22 Elise Maddox          12 Bountiful             21:43.00    22   
 23 Ellie Lowell          10 East                  21:45.00    23   
 24 Sam Nelson             9 Clearfield            21:48.00    24   
 25 Sarah Sargent         10 East                  22:05.00    25   
 26 Ashlee Baggs          12 Woods Cross           22:25.00    26   
 27 Drue Seamans          12 Clearfield            23:02.00    27   
 28 Kyleigh Jensen        10 Clearfield            23:09.00    28   
 29 Elizabeth Cook        10 Highland              23:11.00    29   
 30 Sabrina Selman        10 Cyprus                23:22.00    30   
 31 Megan Rushing          9 East                  23:24.00    31   
 32 Stacy Olsen           12 Cyprus                23:24.00    32   
 33 Andria Lamb           12 Clearfield            23:29.00    33   
 34 Christine Kannapel    11 Highland              24:16.00    34   
 35 Claire Prasad         11 Highland              24:31.00    35   
 36 Alex Peterson         12 Cyprus                25:09.00    36   
 37 Emmaline Huntzinger    9 East                  25:38.00    37   
 38 Sydney Shoell         10 Highland              25:42.00    38   
 39 Sarah Mudrow          12 Cyprus                26:18.00    39   
 40 Hannah Briggs         11 Bountiful-NS          28:17.00    --   
 41 Marissa Burton        11 Cyprus                29:39.00    40   
 42 Kaylee Franklin       11 Cyprus                29:45.00    41   

Boys Three Mile Run - Varsity                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
====================================================================
  1 Tomy Gutierrez        12 East                  15:14.00     1   
  2 Jacob Stone           11 Woods Cross           15:46.00     2   
  3 Taylor Dillon         10 Woods Cross           15:50.00     3   
  4 Cody Dangerfield      12 Clearfield            16:08.00     4   
  5 Chris Rushing         10 East                  16:12.00     5   
  6 Garet Fox             12 Clearfield            16:26.00     6   
  7 Marcus Lindmeir       12 Bountiful             16:31.00     7   
  8 Kyle Gibbs            11 Woods Cross           16:36.00     8   
  9 Davis Johnson         10 Woods Cross           16:38.00     9   
 10 Kevin Shelley         11 Clearfield            16:40.00    10   
 11 Hayden Lott           11 Bountiful             16:43.00    11   
 12 Cam Dopp              11 Woods Cross           16:47.00    12   
 13 Ryan Searle           11 Clearfield            16:50.00    13   
 14 Andrew Rummens        10 Woods Cross           16:54.00    14   
 15 Kendall Thompson      10 Clearfield            17:03.00    15   
 16 Austin Goff           12 Clearfield            17:07.00    16   
 17 Faysal Abdi           12 East                  17:08.00    17   
 18 Misha Ermakov         12 Highland              17:08.00    18   
 19 Austin Kirk           12 Woods Cross           17:16.00    19   
 20 Dylan Teeples         12 East                  17:17.00    20   
 21 Patrick Martinez      12 Clearfield            17:17.00    21   
 22 Dakota Cobler         11 East                  17:21.00    22   
 23 Taylor Anderson       11 Bountiful             17:30.00    23   
 24 Jacob Richards        10 Bountiful             17:31.00    24   
 25 Caden Macfarlane      11 East                  17:53.00    25   
 26 Sam Hallman           10 East                  17:57.00    26   
 27 Corbyn Slack          12 Clearfield-NS         17:58.00    --   
 28 Colby Taylor          12 Bountiful             18:04.00    27   
 29 Skyler Goff           12 Bountiful             18:08.00    28   
 30 Andrew Smart          11 East-NS               18:09.00    --   
 31 Ben Lindstrom         12 Bountiful             18:11.00    29   
 32 Kye Nielsen           11 Highland              18:14.00    30   
 33 Kyler Moore           12 Clearfield-NS         18:18.00    --   
 34 Matthew Wilson        10 Highland              18:23.00    31   
 35 Skyler Oswald         10 Cyprus                19:50.00    --   
 36 Yotam Ardon           12 Highland              19:54.00    32   
 37 Daniel Jessee          9 Highland              20:07.00    33   
 38 James Gygi             9 Highland              20:09.00    34   
 39 Kade Mamales          12 Highland              20:57.00    35   



Number of Elite performances: 5

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Hurst, Abigail (Salt Lake City East,UT)
Gutierrez, Tomy (Salt Lake City East,UT)
Stone, Jacob (Woods Cross,UT)
Dillon, Taylor (Woods Cross,UT)
Holbrook, Millika (Woods Cross,UT)


Elite Performances:

G-3m_XC 18:26.00 Holbrook, Millika , 10, Woods Cross
G-3m_XC 18:27.00 Hurst, Abigail , 12, East
B-3m_XC 15:14.00 Gutierrez, Tomy , 12, East
DS STATE- B-3m_XC 15:46.00 Stone, Jacob , 11, Woods Cross
DS STATE- B-3m_XC 15:50.00 Dillon, Taylor , 10, Woods Cross

Number of Elite performances: 3
Number of DS State performances: 2

MORE MEETS

 

© 2012 RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State