Meet Name: Burbank and Muir at Arcadia
Meet Date: 2013-03-14
Meet Location: Arcadia HS,CA





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red
Dyestat CA performances in Gray

Results courtesy of Athletic.net

Mens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Vincent Bai              11   Arcadia                        11.40              
2   Preston Wu               12   Arcadia                        11.74              
3   Brandon Chang            12   Arcadia                        11.84              
4   Normando Cornejo         12   Burbank                        12.02              
5   James Williams           10   Burbank                        12.04              
6   Daniel Ting              12   Arcadia                        12.04              
7   Brinton Reed                  Muir                           12.05              
8   Hideki Nakazawa          10   Burbank                        12.20              

Mens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Weston Chang             10   Arcadia                        11.81              
2   Noah Wu                  9    Arcadia                        11.91              
3   Justin (Jt) Tran         9    Arcadia                        12.05              
4   Leon Poon                10   Arcadia                        12.45              
5   Dylan Lansing            10   Burbank                        13.95              
6   Dev Patel                10   Burbank                        14.52              
7   Josh Giammichele         9    Burbank                        15.42              

Mens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Vincent Bai              11   Arcadia                        22.80              
2   Preston Wu               12   Arcadia                        23.00              
3   Josh Cantong             9    Burbank                        23.64              
4   Marcelles Clash          11   Muir                           23.67              
5   Brandon Chang            12   Arcadia                        23.84              
6   Normando Cornejo         12   Burbank                        24.22              
7   Brinton Reed                  Muir                           24.39              
8   Hideki Nakazawa          10   Burbank                        24.66              
9   Keith Torres             10   Burbank                        25.26              

Mens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Weston Chang             10   Arcadia                        23.55              
2   Noah Wu                  9    Arcadia                        24.08              
3   Bradley Mills            9    Arcadia                        24.25              
4   David Smith              11   Muir                           24.35              
5   Justin (Jt) Tran         9    Arcadia                        24.36              
6   Matt Hemedez             10   Burbank                        26.75              
7   Dev Patel                10   Burbank                        29.02              
8   Josh Giammichele         9    Burbank                        31.20              

Mens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Nikko Ajao               12   Arcadia                        50.34              
2   Josh Cantong             9    Burbank                        50.39              
3   Joshua Liyanage          12   Arcadia                        52.05              
4   Marcelles Clash          11   Muir                           52.72              
5   Anthony Sobero           12   Arcadia                        55.19              
6   David Smith              11   Muir                           56.09              
7   Daniel Cervantes              Muir                           57.09              
8   Keith Torres             10   Burbank                        59.21              
9   Zack Telkamp             12   Burbank                        59.51              

Mens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Joshua Li                9    Arcadia                        54.77              
2   Raphael Gomez-Carrasco   11   Arcadia                        54.85              
3   Bradley Mills            9    Arcadia                        56.39              
4   Matt Hemedez             10   Burbank                        58.19              
5   Andre Poladian           9    Burbank                        1:01.44            

Mens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Phillip Rocha            9    Arcadia                        2:00.22            
2   Arsen Mkrtchyan          11   Burbank                        2:04.96            
3   Gabriel Ellman           11   Burbank                        2:07.81            
4   Manuel Pech              12   Burbank                        2:14.03            
5   Orbel Golanians          11   Burbank                        2:17.60            
6   Ean Katagihara           11   Arcadia                        2:18.99            
7   Celso Sandoval           10   Burbank                        2:26.86            
8   Michael Ellman           11   Burbank                        2:38.49            

Mens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Adam Navar               9    Burbank                        2:15.11            
2   William Hsu              10   Arcadia                        2:15.18            
3   Robert Aceves            10   Muir                           2:16.78            
4   Dennis Chen              10   Arcadia                        2:18.11            
5   Ruo Yu Chen              10   Arcadia                        2:20.68            
6   Anthony Stanis           9    Burbank                        2:21.52            
7   William Li               10   Arcadia                        2:25.54            
8   Ahmad Elzaiat            9    Burbank                        2:29.96            
9   Tanner Payne             9    Burbank                        2:30.23            
10  Sunny Hong               9    Arcadia                        2:30.59            
11  Joe Grasse                    Burbank                        2:33.23            
12  Vahe Gyulogyan           10   Burbank                        2:36.81            
13  Levon Abrahamyan         9    Burbank                        2:36.93            
14  Shant Araradian          9    Burbank                        2:37.27            
15  Don Gibson               9    Burbank                        2:43.65            
16  Andre Versosa                 Burbank                        2:49.59            
17  Julian Acayan                 Burbank                        2:54.17            
18  Gevorg Papazyan          9    Burbank                        2:56.37            

Mens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Phillip Rocha            9    Arcadia                        4:28.34            
2   Bernie Corea             12   Burbank                        4:32.58            
3   Arsen Mkrtchyan          11   Burbank                        4:37.16            
4   Elliot Choe              11   Burbank                        4:37.86            
5   Ethan Moskowitz          11   Burbank                        4:46.29            
6   Andres Vasquez           11   Burbank                        4:55.88            
7   Manuel Pech              12   Burbank                        4:59.10            
8   Derek Itagaki            12   Burbank                        5:00.99            
9   Orbel Golanians          11   Burbank                        5:01.75            
10  Alberto Carrisoza        11   Burbank                        5:05.44            
11  Celso Sandoval           10   Burbank                        5:14.74            
12  German Fortin            11   Muir                           5:14.75            
13  Nick Jalalizadeh         11   Burbank                        5:18.84            
14  Michael Ellman           11   Burbank                        5:28.35            
15  James Chueng             11   Burbank                        5:28.60            
16  Lorenzo Antonio          11   Burbank                        5:29.28            
17  Awais Ibrahim            11   Burbank                        5:35.46            

Mens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Adam Navar               9    Burbank                        4:56.50            
2   Enrique Vizcaino         10   Burbank                        4:57.73            
3   William Hsu              10   Arcadia                        5:02.47            
4   Joe Grasse                    Burbank                        5:06.01            
5   Dennis Chen              10   Arcadia                        5:07.72            
6   Jonas Macromallis        9    Burbank                        5:08.71            
7   Jake Miller              10   Burbank                        5:11.71            
8   Anthony Stanis           9    Burbank                        5:13.91            
9   Robert Fitzpatrick       10   Burbank                        5:14.58            
10  Ahmad Elzaiat            9    Burbank                        5:16.67            
11  Carlos Ibarra            10   Arcadia                        5:19.47            
12  Ruo Yu Chen              10   Arcadia                        5:20.79            
13  Brandon Sugars           11   Burbank                        5:21.71            
14  Justin Smith             9    Burbank                        5:23.47            
15  Tanner Payne             9    Burbank                        5:29.48            
16  Vahe Gyulogyan           10   Burbank                        5:33.25            
17  Levon Abrahamyan         9    Burbank                        5:33.65            
18  Kane Stalians            10   Burbank                        5:39.09            
19  Connor Itagaki           10   Burbank                        5:42.18            
20  Shant Araradian          9    Burbank                        5:46.16            
21  Don Gibson               9    Burbank                        6:04.21            
22  Andre Versosa                 Burbank                        6:18.90            
23  Julian Acayan                 Burbank                        6:21.53            
24  Gevorg Papazyan          9    Burbank                        6:21.55            

Mens 3200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Bernie Corea             12   Burbank                        9:52.71            
2   Elliot Choe              11   Burbank                        9:58.10            
3   Gabriel Ellman           11   Burbank                        10:01.00           
4   Ethan Moskowitz          11   Burbank                        10:15.41           
5   Happy Happy              12   Arcadia                        10:34.80           
6   Andres Vasquez           11   Burbank                        10:39.60           
7   Derek Itagaki            12   Burbank                        10:57.00           
8   Nick Jalalizadeh         11   Burbank                        11:10.91           
9   Alberto Carrisoza        11   Burbank                        11:12.10           
10  James Chueng             11   Burbank                        12:09.50           
11  Awais Ibrahim            11   Burbank                        12:23.50           

Mens 3200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Enrique Vizcaino         10   Burbank                        10:17.21           
2   Jake Miller              10   Burbank                        11:23.50           
3   Robert Fitzpatrick       10   Burbank                        11:37.30           
4   Carlos Ibarra            10   Arcadia                        11:45.21           
5   Kane Stalians            10   Burbank                        12:04.21           
6   Connor Itagaki           10   Burbank                        12:16.30           

Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Victor Cheung            12   Arcadia                        16.38              
2   Dennis Palacio           12   Burbank                        16.83              
3   Jonathan Afzali          11   Burbank                        16.93              
4   Dev Patel                10   Burbank                        17.04              
5   Joshua Kusmulyana        12   Arcadia                        18.01              
6   Oscar Bach               12   Arcadia                        19.53              

Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Andy Wu                  10   Arcadia                        20.07              
2   Martin Swan              9    Burbank                        20.92              
3   Ji Zong (Tom) Shen       10   Arcadia                        20.99              
4   Hayk Martirosyan         9    Burbank                        22.57              

Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Dennis Palacio           12   Burbank                        41.94              
2   Brinton Reed                  Muir                           42.34              
3   Joshua Kusmulyana        12   Arcadia                        42.73              
4   Krystian Ruiz            12   Arcadia                        43.50              
5   Jonathan Afzali          11   Burbank                        44.56              
6   Andres Pulgarin          11   Burbank                        44.95              
7   Victor Cheung            12   Arcadia                        45.28              
8   Oscar Bach               12   Arcadia                        46.10              
9   Dev Patel                10   Burbank                        46.38              

Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Martin Swan              9    Burbank                        47.44              
2   Andy Wu                  10   Arcadia                        47.53              
3   Hayk Martirosyan         9    Burbank                        53.37              
4   Ji Zong (Tom) Shen       10   Arcadia                        53.73              
5   Matt Chan                10   Arcadia                        54.80              
5   Matthew Chan             10   Arcadia                        54.80              

Mens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        43.85                       
 2      Burbank                        44.96                       
 3      Arcadia                        45.42                       
 4      Arcadia                        48.11                       

Mens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        45.79                       

Mens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        3:29.01                     
 2      Burbank                        3:36.07                     
 3      Arcadia                        3:54.16                     
 4      Burbank                        4:10.11                     

Mens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        3:43.13                     
 2      Burbank                        3:54.32                     
 3      Burbank                        4:22.12                     
 4      Burbank                        4:35.81                     
 5      Burbank                        4:46.56                     

Mens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Josh Ji                  11   Arcadia                        51-08.00           
2   Tealon Haggerty          11   Arcadia                        40-06.00           
3   Josh Lee                 11   Burbank                        39-10.25           
4   Andy Hurtado             11   Burbank                        39-00.00           
5   Adrian Barrios           12   Arcadia                        38-04.25           
6   Thomas Vega              12   Arcadia                        36-08.00           
7   Zach Card                12   Burbank                        35-03.00           
8   Jose Pleitez             12   Arcadia                        34-03.00           
9   Giovanni Capra           11   Arcadia                        34-01.00           
10  Edward Gibbons           11   Burbank                        33-08.00           
11  A Remington                   Muir                           32-09.00           
12  Sage Guardado            11   Burbank                        31-03.00           

Mens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Stephen De La Guerra     10   Arcadia                        40-06.00           
2   Alex Chang               10   Arcadia                        39-05.00           
3   Saul Maynez              10   Burbank                        37-05.25           
4   Brandon Carone           10   Arcadia                        37-00.00           
5   Chester Lau              10   Arcadia                        36-08.00           
6   Brian Khachatourian      10   Burbank                        35-07.00           
7   Alden Zhang              9    Arcadia                        34-09.00           
8   Peter Abrahamian         9    Burbank                        31-00.00           
9   Hunter Stockwell         9    Burbank                        24-01.00           

Mens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Josh Ji                  11   Arcadia                        145-02.00          
2   Andy Hurtado             11   Burbank                        143-01.25          
3   Thomas Vega              12   Arcadia                        129-10.00          
4   Zach Card                12   Burbank                        119-02.25          
5   Jose Pleitez             12   Arcadia                        113-07.00          
6   Edward Gibbons           11   Burbank                        111-00.25          
7   Chris Miranda            11   Burbank                        106-10.25          
8   Tealon Haggerty          11   Arcadia                        102-10.00          
9   Josh Lee                 11   Burbank                        100-03.00          
10  Adrian Barrios           12   Arcadia                        75-08.00           
11  Giovanni Capra           11   Arcadia                        69-08.00           

Mens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Stephen De La Guerra     10   Arcadia                        93-11.00           
2   Brandon Carone           10   Arcadia                        86-02.00           
3   Saul Maynez              10   Burbank                        82-08.00           
4   Alden Zhang              9    Arcadia                        82-05.00           
5   Chester Lau              10   Arcadia                        80-06.00           
6   Alex Chang               10   Arcadia                        76-10.00           
7   Brian Khachatourian      10   Burbank                        76-05.00           
8   Hunter Stockwell         9    Burbank                        60-10.00           

Mens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Shin Sung Cho            11   Arcadia                        5-08.00            
2   Sean Limfat              12   Arcadia                        5-08.00            
3   Cody Wray                11   Burbank                        5-06.00            
4   Chris Walker             11   Burbank                        5-04.00            
5   Trevor Strang            11   Burbank                        5-04.00            
6   Victor Cheung            12   Arcadia                        5-04.00            
7   Ewan Chen                11   Arcadia                        5-00.00            

Mens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Justin Chu               11   Arcadia                        5-04.00            
2   Michael Kwan             10   Arcadia                        5-02.00            
3   Martin Swan              9    Burbank                        4-10.00            
4   Ryan Tan                 9    Arcadia                        4-06.00            

Mens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Chris Oveck                   Burbank                        13-00.00           
2   Andre Poladian           9    Burbank                        12-06.00           
3   Krystian Ruiz            12   Arcadia                        11-06.00           
4   Jack Huang               11   Arcadia                        10-06.00           
5   Edward Gibbons           11   Burbank                        9-00.00            

Mens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Dominic Hart             10   Arcadia                        8-00.00            
2   Peter Abrahamian         9    Burbank                        7-00.00            
2   Andre Poladian           9    Burbank                        7-00.00            

Mens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Shin Sung Cho            11   Arcadia                        20-09.25           
2   Dennis Palacio           12   Burbank                        20-04.00           
3   David Kang               12   Burbank                        20-00.25           
4   Jae Yim                  10   Burbank                        19-05.25           
5   Sean Limfat              12   Arcadia                        19-04.25           
6   Brinton Reed                  Muir                           18-10.00           
6   Mark Pachorek            11   Arcadia                        18-10.00           
8   Randy Han                12   Arcadia                        17-08.00           
9   Zu Pong (Brian) Wu       12   Arcadia                        17-02.00           
10  Eric Cheng               12   Arcadia                        17-00.00           
11  Quinten Cole             12   Arcadia                        16-10.00           
12  Trevor Strang            11   Burbank                        16-08.00           
13  Matthew Mulvehill        12   Arcadia                        16-05.00           
14  Chris Walker             11   Burbank                        16-02.00           
15  Ewan Chen                11   Arcadia                        16-00.00           
16  Tristan Stern            11   Burbank                        15-08.00           
17  Jin Zhe Cai              11   Arcadia                        15-00.00           
17  Daylon Davis                  Muir                           15-00.00           
19  Brendon Yuen             12   Arcadia                        14-07.00           
20  Brenden Dickerson             Muir                           14-04.00           

Mens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Leon Poon                10   Arcadia                        19-00.00           
2   Noah Wu                  9    Arcadia                        17-10.00           
3   Saul Maynez              10   Burbank                        17-08.00           
4   Qixuan Wang              10   Arcadia                        17-00.00           
5   Brian Khachatourian      10   Burbank                        16-04.25           
6   Justin (Jt) Tran         9    Arcadia                        16-00.25           
7   Michael Georgian         10   Arcadia                        15-02.00           
8   Brian Verret             10   Arcadia                        14-01.00           
9   Ben Stern                9    Burbank                        13-08.00           
10  Dylan Lansing            10   Burbank                        13-02.00           

Mens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Dennis Palacio           12   Burbank                        39-09.00           
2   Jae Yim                  10   Burbank                        39-08.25           
3   Sean Limfat              12   Arcadia                        39-05.00           
4   James Williams           10   Burbank                        39-04.25           
5   Mark Pachorek            11   Arcadia                        38-10.00           
6   Chris Walker             11   Burbank                        37-04.25           
7   Ewan Chen                11   Arcadia                        34-00.00           
8   Tristan Stern            11   Burbank                        33-11.25           
9   Randy Han                12   Arcadia                        33-09.00           
10  Matthew Mulvehill        12   Arcadia                        33-02.00           
11  Brendon Yuen             12   Arcadia                        32-03.00           

Mens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Justin Chu               11   Arcadia                        35-06.00           
2   Saul Maynez              10   Burbank                        35-05.00           
2   Brian Khachatourian      10   Burbank                        35-05.00           
4   Brian Verret             10   Arcadia                        32-07.00           
5   Ben Stern                9    Burbank                        32-04.00           
6   Roy Kim                  9    Burbank                        30-10.00           
7   Dylan Lansing            10   Burbank                        30-01.00           

Womens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kyra White               11   Arcadia                        12.58              
2   Felicia Tomitsa          11   Burbank                        13.35              
3   Michel Souisa            12   Arcadia                        13.36              
4   Brenda Zepeda            9    Burbank                        13.86              
5   Adriana Maldonado        10   Arcadia                        14.28              

Womens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Alyssa Guerrero          10   Arcadia                        14.10              
2   Jordyn Davis-Scott       10   Muir                           14.37              
3   Caira Benton             10   Arcadia                        14.38              
4   Kyla Du                  9    Arcadia                        14.88              
5   Sydney Pham              10   Arcadia                        15.10              
6   Grace Ma                 10   Arcadia                        15.37              
7   Mona Bitar               9    Burbank                        15.67              
8   Gohar Manukyan           10   Burbank                        15.73              

Womens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kyra White               11   Arcadia                        25.37              
2   Michel Souisa            12   Arcadia                        26.86              
3   Felicia Tomitsa          11   Burbank                        27.39              
4   Keren Zepeda             11   Burbank                        27.69              
5   Adriana Maldonado        10   Arcadia                        28.89              

Womens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Caira Benton             10   Arcadia                        28.02              
2   Colleen Chi              9    Arcadia                        28.15              
3   Mickey Cappello               Arcadia                        28.86              
4   Madeline Wang            10   Arcadia                        31.14              
5   Mona Bitar               9    Burbank                        31.17              
6   Marisol Ruvalcaba        11   Burbank                        32.07              

Womens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Glindyll Mancia          12   Arcadia                        1:00.83            
2   Rachel Wiggins           10   Arcadia                        1:01.99            
3   Kayla Martil             12   Burbank                        1:02.19            
4   Jasmine Paulus           10   Arcadia                        1:02.68            
5   Elizabeth Gevorkian      11   Burbank                        1:04.43            

Womens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Hannah Rock              10   Arcadia                        1:02.68            
2   Leslie Giglio            10   Arcadia                        1:04.55            
3   Jacqueline Kuo           10   Arcadia                        1:07.41            
4   Alexa Schnaid            10   Burbank                        1:14.16            

Womens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Glindyll Mancia          12   Arcadia                        2:30.03            
2   Laura Guidolin           10   Arcadia                        2:30.17            
3   Daisy Ignacio            11   Burbank                        2:32.13            
4   Kendall Swanson          11   Arcadia                        2:34.66            
5   Taryn Stevenson          11   Burbank                        2:45.42            
6   Ashlee Mitchell          11   Muir                           3:05.64            

Womens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kyree Jackson            10   Arcadia                        2:36.42            
2   Leslie Giglio            10   Arcadia                        2:36.75            
3   Kelly Dopke              10   Arcadia                        2:42.99            
4   Charlene Chua            9    Burbank                        2:49.09            
5   Elyssa Dimaano           9    Burbank                        2:52.47            
6   Allison Limfat           10   Arcadia                        2:54.93            
7   Meri Khachikyan          9    Burbank                        3:03.39            

Womens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Laura Guidolin           10   Arcadia                        5:31.41            
2   Alice Yang               12   Arcadia                        5:46.82            
3   Tansica Sunkamaneevongse 12   Arcadia                        5:47.72            
4   Candela Fernandez        9    Burbank                        5:57.07            
5   Lauren Kikuchi           12   Arcadia                        6:08.61            
6   Victoria Sanchez         12   Burbank                        6:15.85            
7   Samantha Mu              12   Arcadia                        6:17.12            
8   Myriam Gonzalez          11   Burbank                        6:19.11            
9   Dana Gibson              12   Burbank                        6:32.28            
10  Elizabeth Young          12   Arcadia                        6:34.72            

Womens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Alyssa Hopf              9    Arcadia                        5:49.55            
2   Charlene Chua            9    Burbank                        5:59.51            
3   Madison Ross             10   Arcadia                        6:01.33            
4   Isabelle Panza           10   Arcadia                        6:01.66            
5   Rachel Huang             10   Arcadia                        6:02.85            
6   Annie Ro                 9    Arcadia                        6:20.45            
7   Chantal Arslan           10   Arcadia                        6:21.17            
8   Hannah Erickson          9    Burbank                        6:21.63            
9   Damara Saggio            10   Arcadia                        6:24.77            
10  Danna Xue                9    Arcadia                        6:27.74            
11  Erika Zheng              9    Arcadia                        6:28.24            
12  Kaylx Su                 9    Arcadia                        6:29.59            
13  Adrienne Coronel         9    Burbank                        6:31.08            
14  Julia Heer               10   Arcadia                        6:31.64            
15  Hanna Moon               10   Arcadia                        6:44.87            
16  Emily Colton             9    Arcadia                        6:49.13            
17  Allison Limfat           10   Arcadia                        6:50.14            
18  Angie Mendez             10   Burbank                        7:02.64            

Womens 3200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Arlette Movsesyan        11   Burbank                        12:33.50           
2   Daisy Ignacio            11   Burbank                        13:09.50           
3   Victoria Sanchez         12   Burbank                        13:13.30           
4   Taryn Stevenson          11   Burbank                        13:22.30           
5   Myriam Gonzalez          11   Burbank                        13:37.41           
6   Samantha Mu              12   Arcadia                        13:50.60           
7   Elizabeth Young          12   Arcadia                        14:18.50           
8   Dana Gibson              12   Burbank                        15:19.80           

Womens 3200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Rachel Huang             10   Arcadia                        13:11.71           
2   Isabelle Panza           10   Arcadia                        13:13.60           
3   Madison Ross             10   Arcadia                        13:13.91           
4   Elyssa Dimaano           9    Burbank                        13:44.80           
5   Damara Saggio            10   Arcadia                        13:47.10           
6   Chantal Arslan           10   Arcadia                        13:49.00           
7   Hannah Erickson          9    Burbank                        13:53.41           
8   Danna Xue                9    Arcadia                        14:03.30           
9   Adrienne Coronel         9    Burbank                        14:26.71           
10  Erika Zheng              9    Arcadia                        14:30.30           
11  Annie Ro                 9    Arcadia                        14:31.00           
12  Angie Mendez             10   Burbank                        14:56.00           

Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Sarah Wang               11   Arcadia                        18.38              
2   Isabel Annino            10   Arcadia                        18.44              
3   Kristine Anassian        12   Burbank                        19.28              
4   Carolyn Tsui             11   Arcadia                        19.86              
5   Clarissa Guerrero        11   Burbank                        20.68              
6   Adriana Lopez            11   Burbank                        20.98              

Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Lucine Manukyan          9    Burbank                        20.80              
2   Cambria Braun            10   Arcadia                        21.11              
3   Katherine De La Cruz     9    Burbank                        22.58              
4   Mckenzie O'Dea           10   Burbank                        23.23              

Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Isabel Annino            10   Arcadia                        49.07              
2   Elizabeth Gevorkian      11   Burbank                        50.53              
3   Alexis Black             11   Arcadia                        52.10              
4   Leilani Pascasio         11   Arcadia                        52.99              
5   Harmony Curtis           11   Burbank                        53.72              
6   Carolyn Tsui             11   Arcadia                        55.66              
7   Kristine Anassian        12   Burbank                        56.92              
8   Clarissa Guerrero        11   Burbank                        58.96              

Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Jordyn Davis-Scott       10   Muir                           52.80              
2   Cambria Braun            10   Arcadia                        53.31              
3   Kyarra Hampton           10   Arcadia                        57.48              
4   Gohar Manukyan           10   Burbank                        1:01.27            
5   Katherine De La Cruz     9    Burbank                        1:02.94            
6   Mckenzie O'Dea           10   Burbank                        1:07.64            

Womens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        49.87                       
 2      Burbank                        51.87                       

Womens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        53.83                       
 2      Arcadia                        57.76                       

Womens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        4:02.36                     
 2      Burbank                        4:14.29                     

Womens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Arcadia                        4:18.96                     

Womens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Tierra Adams             10   Muir                           35-00.00           
2   Shannon Diep             11   Arcadia                        28-07.00           
3   Kristine Khajehmal       11   Burbank                        28-01.00           
4   Celeste Utley            11   Arcadia                        27-06.00           
5   Christine Eskander       11   Arcadia                        27-03.00           
6   Mckynlee Vuncannon       10   Burbank                        27-01.00           
7   Sydney Vuong             12   Arcadia                        25-11.00           
8   Luci Anassian            12   Burbank                        24-02.00           
9   Andrea Cornejo           11   Burbank                        21-06.00           
10  Jennifer Medina          11   Burbank                        21-05.00           

Womens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Cambria Braun            10   Arcadia                        24-09.00           
2   Kelsey Mccord            9    Burbank                        24-08.00           
3   Julia Heer               10   Arcadia                        22-00.00           
4   Mickey Cappello               Arcadia                        21-11.00           
5   Madeline Wang            10   Arcadia                        21-00.00           
6   Sarah Larson             9    Burbank                        20-01.00           

Womens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Sydney Vuong             12   Arcadia                        90-05.00           
2   Celeste Utley            11   Arcadia                        89-05.00           
3   Tierra Adams             10   Muir                           89-00.00           
4   Mckynlee Vuncannon       10   Burbank                        87-10.00           
5   Jennifer Medina          11   Burbank                        87-07.00           
6   Kristine Khajehmal       11   Burbank                        74-03.00           
7   Shannon Diep             11   Arcadia                        72-06.25           
8   Christine Eskander       11   Arcadia                        71-10.00           
9   Mckenzie Emi             11   Burbank                        68-07.25           
10  Luci Anassian            12   Burbank                        68-00.00           

Womens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kelsey Mccord            9    Burbank                        73-10.00           
2   Sarah Larson             9    Burbank                        65-03.00           
3   Cambria Braun            10   Arcadia                        56-04.00           
4   Madeline Wang            10   Arcadia                        51-09.25           

Womens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Alicia Mccord            12   Burbank                        4-10.00            
2   Andrea Look              12   Arcadia                        4-08.00            
3   Emily Frazier            12   Burbank                        4-08.00            
4   Elizabeth Gevorkian      11   Burbank                        4-06.00            
5   Alexi Fiumani            11   Burbank                        4-04.00            
6   Alexis Black             11   Arcadia                        4-02.00            

Womens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Hailey Rock              10   Arcadia                        4-06.00            
1   Hannah Rock              10   Arcadia                        4-06.00            
3   Tammy Fang               10   Arcadia                        4-02.00            
4   Juliette Grigoryan       9    Burbank                        3-08.00            
4   Lilit Vardanyan          10   Burbank                        3-08.00            
4   Katherine De La Cruz     9    Burbank                        3-08.00            
4   Lucine Manukyan          9    Burbank                        3-08.00            
8   Sara Colton              10   Arcadia                        3-06.00            

Womens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Alexi Fiumani            11   Burbank                        7-00.00            
2   Christina Kitamikado     11   Arcadia                        6-00.00            

Womens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Minphy Liao              10   Arcadia                        6-00.00            
1   Kristen Tarsala          10   Arcadia                        6-00.00            

Womens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Michelle Lai             12   Arcadia                        15-08.00           
2   Elizabeth Gevorkian      11   Burbank                        15-03.25           
3   Carolyn Lefever          10   Arcadia                        15-02.00           
4   Angie Capra              12   Arcadia                        14-05.00           
5   Harmony Curtis           11   Burbank                        14-01.25           
6   Diana Tan                12   Arcadia                        13-05.00           
7   Clarissa Guerrero        11   Burbank                        12-09.00           
8   Alex Stallworth               Muir                           11-04.00           

Womens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kelly Dopke              10   Arcadia                        14-06.00           
2   Caira Benton             10   Arcadia                        14-05.00           
3   Sara Colton              10   Arcadia                        13-09.00           
4   Selicia Hou              10   Arcadia                        12-07.00           
5   Lilit Vardanyan          10   Burbank                        12-01.00           

Womens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Alicia Mccord            12   Burbank                        32-03.00           
2   Diana Tan                12   Arcadia                        28-10.25           
3   Ani Zakevosyan           11   Burbank                        28-09.25           
4   Angie Capra              12   Arcadia                        28-07.00           
5   Sarah Wang               11   Arcadia                        27-09.00           
6   Mckenzie Emi             11   Burbank                        24-11.00           

Womens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kelly Dopke              10   Arcadia                        31-02.00           
2   Kristen Tarsala          10   Arcadia                        28-03.00           
3   Lilit Vardanyan          10   Burbank                        27-05.00           
3   Selicia Hou              10   Arcadia                        27-05.00           
5   Sara Colton              10   Arcadia                        27-04.00           


Number of Elite performances: 24

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Palacio, Dennis (Burbank,CA)
Bai, Vincent (Arcadia,CA)
Corea, Bernie (Burbank,CA)
Girls Relay (Arcadia,CA)
Rocha, Phillip (Arcadia,CA)
Ajao, Nikko (Arcadia,CA)
Cantong, Josh (Burbank,CA)
Boys Relay (Burbank,CA)
Boys Relay (Arcadia,CA)
Li, Joshua (Arcadia,CA)
Hurtado, Andy (Burbank,CA)
Sung, Shin (Arcadia,CA)
Oveck, Chris (Burbank,CA)
White, Kyra (Arcadia,CA)
Guidolin, Laura (Arcadia,CA)
Girls Relay (Burbank,CA)
Adams, Tierra (Muir,CA)


Elite Performances:

DS Regional- B-200 22.80 Bai, Vincent , 11, Arcadia
DS Regional- B-400 50.34 Ajao, Nikko , 12, Arcadia
DS Regional- B-400 50.39 Cantong, Josh , 9, Burbank
DS Regional- B-800 2:00.22 Rocha, Phillip , 9, Arcadia
DS Regional- B-1600 4:28.34 Rocha, Phillip , 9, Arcadia
DS Regional- B-1600 4:32.58 Corea, Bernie , 12, Burbank
DS Regional- B-3200 9:52.71 Corea, Bernie , 12, Burbank
DS STATE- B-300H 41.94 Palacio, Dennis , 12, Burbank
DS STATE- B-4x100 43.85 Boys Relay, , Arcadia
DS Regional- B-4x100 44.96 Boys Relay, , Burbank
DS Regional- B-4x400 3:29.01 Boys Relay, , Arcadia
DS Regional- B-4x400 3:36.07 Boys Relay, , Burbank
DS STATE- B-SP 51'8.0 Ji, Josh , 11, Arcadia
DS Regional- B-DT 145'2.0 Ji, Josh , 11, Arcadia
DS Regional- B-DT 143'1.25 Hurtado, Andy , 11, Burbank
DS Regional- B-PV 13'0.0 Oveck, Chris , , Burbank
DS Regional- B-LJ 20'9.25 Sung, Shin , 11, Arcadia
DS Regional- G-100 12.58 White, Kyra , 11, Arcadia
DS STATE- G-200 25.37 White, Kyra , 11, Arcadia
DS Regional- G-1600 5:31.41 Guidolin, Laura , 10, Arcadia
DS STATE- G-4x100 49.87 Girls Relay, , Arcadia
DS Regional- G-4x100 51.87 Girls Relay, , Burbank
DS STATE- G-4x400 4:02.36 Girls Relay, , Arcadia
DS STATE- G-SP 35'0.0 Adams, Tierra , 10, Muir

Number of Elite performances: 0

MORE MEETS

 

© 2012 RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State