Meet Name: IL 3A Hinsdale Central Sectional
Meet Date: 2013-11-02
Meet Location: Katherine Legge Memorial - Hinsdale,IL





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red
Dyestat IL performances in Gray

Girls 3 Mile Run                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
=================================================================
  1 Alexa Haff            FR Hinsdale Central      16:50.78     1
  2 Morgan Bollinger      FR Lockport Twp.         17:28.07     2
  3 Lexy Rudofski         SR LaGrange Lyons        17:35.10     3
  4 Rachael Lau           SO Plainfield North      17:41.26    --
  5 Maryclare Leonard     FR Chicago Marist        17:44.96     4
  6 Grace Maletich        SO Downers Grove North   17:47.15     5
  7 Annie Zaher           SO Hinsdale Central      17:50.03     6
  8 Claire Costelloe      SR Naperville Neuqua Va  17:51.14     7
  9 Haley Albers          SR Downers Grove South   17:51.34     8
 10 Emmie Hahn            SO Lockport Twp.         17:55.56     9
 11 Amanda Thate          JR Downers Grove South   17:58.64    10
 12 Karlee Stortz         FR Lockport Twp.         18:02.86    11
 13 Grace Foley           SO Orland Park Sandburg  18:06.10    12
 14 Meaghan Bosman        SR Downers Grove South   18:08.05    13
 15 Kaitlyn Bonfield      SO Downers Grove North   18:08.29    14
 16 Taylor Latta          SR Lockport Twp.         18:09.71    15
 17 Alexis Grigg          FR Plainfield South      18:13.35    16
 18 Abby Kargol           JR Downers Grove South   18:14.89    17
 19 Caitlin Horn          FR Naperville Neuqua Va  18:15.32    18
 20 Becca Marcotte        SR Hinsdale Central      18:21.31    19
 21 Julia Pena            SO Naperville Neuqua Va  18:22.65    20
 22 Katie Hamor           JR LaGrange Lyons        18:24.91    21
 23 Michelle Borycki      SR Oswego East           18:25.11    22
 24 Trianna Rodriguez     FR Bolingbrook           18:25.68    23
 25 Lauren Penkala        JR Naperville Neuqua Va  18:28.54    24
 26 Haley Beaumont        JR Lockport Twp.         18:28.57    25
 27 Annmarie Leonard      SR Chicago Marist        18:29.69    26
 28 Aubrey Elwood         SR Lockport Twp.         18:32.60    27
 29 Emma Moravec          FR Downers Grove North   18:33.39    28
 30 Abby Cain             SO Oswego East           18:35.14    29
 31 Casey Jensen          FR Orland Park Sandburg  18:35.81    30
 32 Hannah Dutler         SO LaGrange Lyons        18:36.71    31
 33 Abby Fioresi          FR Oswego H.S.           18:37.23    32
 34 Ashley Canner         SO Chicago Mother McAul  18:40.18    33
 35 Kate Heinz            SR LaGrange Lyons        18:42.37    34
 36 Alicia Ary            SO Lockport Twp.         18:43.37    35
 37 Camila Horowicz       JR Hinsdale Central      18:44.98    36
 38 Alexis Henz           FR Oswego East           18:46.65    37
 39 Katherine Portman     SR Downers Grove North   18:49.30    38
 40 Marissa Caputo        SO Bolingbrook           18:51.12    39
 41 Maddy Kammerer        SO Oswego H.S.           18:52.12    40
 42 Emma Sullivan         SO Hinsdale Central      18:53.95    41
 43 Julie Yaeger          SR Chicago Marist        18:57.53    42
 44 Alondra Delfin        SR Palos Heights Shepar  18:58.17    43
 45 Angela Budach         SO Downers Grove North   18:58.89    44
 46 Vanessa Flaherty      SO LaGrange Lyons        18:59.56    45
 47 Hannah Baur           JR Oswego East           18:59.80    46
 48 Jill Boyle            SO Downers Grove South   19:00.44    47
 49 Meghan Bonfield       SR Downers Grove North   19:02.39    48
 50 Olivia Carter         FR Hinsdale Central      19:03.31    49
 51 Catherine Viz         SO Chicago Marist        19:04.24    50
 52 Meghan Mokate         JR Orland Park Sandburg  19:05.47    51
 53 Amanda Borkowski      SR Naperville Neuqua Va  19:06.34    52
 54 Mollie Karasch        SR Oswego East           19:07.65    53
 55 Annie Lebert          JR Orland Park Sandburg  19:09.11    54
 56 Arianna Amill         FR Bolingbrook           19:09.44    55
 57 Maria Pandolfi        SR Naperville Neuqua Va  19:09.45    56
 58 Sydney Bonnett        SR Chicago Mother McAul  19:12.11    57
 59 Sarah Merriwether     SO Plainfield South      19:12.55    58
 60 Sara Folliard         JR Hinsdale Central      19:19.18    59
 61 Jalissa Stokes        SR Berwyn-Cicero Morton  19:22.13    60
 62 Kayla Rice            SR Plainfield South      19:23.03    61
 63 Meredith Robinson     SR Downers Grove South   19:25.15    62
 64 Sydney Carlberg       SR Plainfield South      19:28.00    63
 65 Francesca Strolia     JR Orland Park Sandburg  19:28.92    64
 66 Michaela Hackbarth    SO Downers Grove South   19:29.01    65
 67 Greta Carlberg        FR Plainfield South      19:29.03    66
 68 Allyson McLaughlin    SO Oswego H.S.           19:30.81    67
 69 Alexia Leonardo       SR Chicago Mother McAul  19:32.40    68
 70 Taylor Cogdell        SO Plainfield East       19:33.01    --
 71 Michele Lewellen      SR Burbank Reavis        19:33.87    69
 72 Natalie Jaramillo     SO LaGrange Lyons        19:36.17    70
 73 Jozelyn MacIas        SO Plainfield South      19:36.23    71
 74 Catherine Crosson     SR Plainfield North      19:38.95    --
 75 Cassandra Cerpa       JR Bolingbrook           19:39.60    72
 76 Mari McDowell         SR Oswego East           19:39.67    73
 77 Stephanie Urbancik    SR Downers Grove North   19:41.55    74
 78 Teagan Terando        SR Oswego H.S.           19:48.53    75
 79 Dalila Alcala         JR Blue Island Eisenhow  19:53.67    --
 80 Molly Fahy            JR Chicago Marist        19:55.97    76
 81 Emily Rappold         SR Chicago Mother McAul  19:56.74    77
 82 Anastasia Bernat      JR Naperville Neuqua Va  19:57.57    78
 83 Shannon O'Loughlin    SO Chicago Marist        19:58.09    79
 84 Emily Moody           SO Plainfield East       19:58.42    --
 85 Carol Santos          JR Chicago Curie         19:58.72    --
 86 Ashley Bryja          FR Chicago Mother McAul  20:01.33    80
 87 Jocelyn Camacho       SR Summit Argo           20:02.07    81
 88 Jacquelyn Schirmacher Sr Orland Park Sandburg  20:03.10    82
 89 Renee Letz            JR Orland Park Sandburg  20:06.75    83
 90 Sahian Lopez          SO Berwyn-Cicero Morton  20:07.57    84
 91 Sydney Banks          SR Bolingbrook           20:13.05    85
 92 Mirabelle Skipworth   FR Oswego East           20:14.71    86
 93 Sierra Scanlan        SR Romeoville H.S.       20:14.91    --
 94 Jackie Navarrete      SR Palos Heights Shepar  20:17.45    87
 95 Katia Orozco          SR Berwyn-Cicero Morton  20:22.97    88
 96 Julia Manzano         SO Oswego H.S.           20:33.08    89
 97 Cauria Duarte         SO Chicago Curie         20:33.88    --
 98 Alex Weyrich          FR Oswego H.S.           20:38.75    90
 99 Elaine Smith          JR LaGrange Lyons        20:40.52    91
100 Lesley Lopez          SR Berwyn-Cicero Morton  20:40.88    92
101 Daniela Perez         JR Chicago Curie         20:41.53    --
102 Jessica Tykane        SR Bolingbrook           20:42.71    93
103 Jessica Bomberry      JR Palos Heights Shepar  20:42.88    94
104 Tania Paez            JR Berwyn-Cicero Morton  20:45.22    95
105 Marianna Lodi         JR Plainfield South      20:46.91    96
106 Adina Dodd            SR Hillside Proviso Wes  20:49.38    --
107 Katelyn Hettinger     SR Bolingbrook           20:51.99    97
108 Megan Choi            FR Oswego H.S.           20:52.91    98
109 Andrea Chavarria      SR Berwyn-Cicero Morton  20:54.95    99
110 Amy Miller            SR Palos Heights Shepar  20:56.54   100
111 Tiffany Miranda       JR Summit Argo           20:57.03   101
112 Vivian Medrano        SO Plainfield East       20:57.73    --
113 Sara Campione         SO Palos Heights Shepar  21:08.63   102
114 Jasmin Pelaez         SR Oak Lawn Community    21:10.13    --
115 Molly McInerney       SR Chicago Mother McAul  21:14.32   103
116 Allison Schuldt       SO Palos Heights Shepar  21:16.65   104
117 Vivian Cribbin        SO Chicago Mother McAul  21:26.65   105
118 Eileen McGowan        SR Palos Hills Stagg     21:29.70   106
119 Rocio Hernandez       SR Berwyn-Cicero Morton  21:32.78   107
120 Mariela Marquez       SR Summit Argo           21:33.58   108
121 Patrycja Zajac        JR Summit Argo           21:42.91   109
122 Alejandra Hernandez   SR Burbank Reavis        21:45.51   110
123 Stephanie Majewski    JR Burbank Reavis        21:45.79   111
124 Jazmin Castanon       SO Palos Hills Stagg     21:51.41   112
125 Micaela Contreras     SO Palos Heights Shepar  21:54.04   113
126 Jessica Sciaky        FR Oak Lawn Community    22:03.80    --
127 Ada Kanapskyte        FR Palos Hills Stagg     22:12.92   114
128 Linda Zaragoza        SO Hillside Proviso Wes  22:23.88    --
129 Esmeralda Flores      FR Burbank Reavis        22:24.42   115
130 Jessica Sarna         JR Palos Hills Stagg     22:32.23   116
131 Samantha Pagan        SR Romeoville H.S.       22:34.97    --
132 Crystal Flores        SR Summit Argo           22:39.50   117
133 Cortney McInerney     SR Palos Hills Stagg     22:40.31   118
134 Christine Trovato     FR Burbank Reavis        22:41.85   119
135 Angelina Duda         SR Burbank Reavis        22:42.11   120
136 Guadalupe Rodriguez   SO Summit Argo           22:43.22   121
137 Gabby Plewa           JR Burbank Reavis        22:44.35   122
138 Jessica Packett       FR Palos Hills Stagg     22:50.98   123
139 Adela Zarebczan       JR Palos Hills Stagg     22:58.43   124



                  Girls Team Scores                   
-----------------------------------------------------------------
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
-----------------------------------------------------------------
  1 Lockport Twp.          62      2    9   11   15   25   27   35  
      Total Time: 1:30:05      Average: 18:00.96      1-5 Split: 1:01
  2 Downers Grove South    95      8   10   13   17   47   62   65  
      Total Time: 1:31:14      Average: 18:14.68      1-5 Split: 1:10
  3 Hinsdale Central       103     1    6   19   36   41   49   59  
      Total Time: 1:30:42      Average: 18:08.21      1-5 Split: 2:04
  4 Naperville Neuqua Va   121     7   18   20   24   52   56   78  
      Total Time: 1:32:04      Average: 18:24.80      1-5 Split: 1:16
  5 Downers Grove North    129     5   14   28   38   44   48   74  
      Total Time: 1:32:18      Average: 18:27.41      1-5 Split: 1:12
  6 LaGrange Lyons         134     3   21   31   34   45   70   91  
      Total Time: 1:32:19      Average: 18:27.73      1-5 Split: 1:25
  7 Oswego East            187    22   29   37   46   53   73   86  
      Total Time: 1:33:55      Average: 18:46.87      1-5 Split: 43
  8 Chicago Marist         198     4   26   42   50   76   79    -  
      Total Time: 1:34:13      Average: 18:50.48      1-5 Split: 2:12
  9 Orland Park Sandburg   211    12   30   51   54   64   82   83  
      Total Time: 1:34:26      Average: 18:53.09      1-5 Split: 1:23
 10 Plainfield South       264    16   58   61   63   66   71   96  
      Total Time: 1:35:46      Average: 19:09.20      1-5 Split: 1:16
 11 Bolingbrook            274    23   39   55   72   85   93   97  
      Total Time: 1:36:19      Average: 19:15.78      1-5 Split: 1:48
 12 Oswego H.S.            303    32   40   67   75   89   90   98  
      Total Time: 1:37:22      Average: 19:28.36      1-5 Split: 1:56
 13 Chicago Mother McAul   315    33   57   68   77   80   103  105 
      Total Time: 1:37:23      Average: 19:28.56      1-5 Split: 1:22
 14 Berwyn-Cicero Morton   419    60   84   88   92   95   99   107 
      Total Time: 1:41:19      Average: 20:15.76      1-5 Split: 1:24
 15 Palos Heights Shepar   426    43   87   94   100  102  104  113 
      Total Time: 1:42:04      Average: 20:24.74      1-5 Split: 2:11
 16 Summit Argo            516    81   101  108  109  117  121   -  
      Total Time: 1:46:56      Average: 21:23.02      1-5 Split: 2:38
 17 Burbank Reavis         524    69   110  111  115  119  120  122 
      Total Time: 1:48:12      Average: 21:38.29      1-5 Split: 3:08
 18 Palos Hills Stagg      566    106  112  114  116  118  123  124 
      Total Time: 1:50:47      Average: 22:09.32      1-5 Split: 1:11


Boys 3 Mile Run                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
=================================================================
  1 Zack Smith            SR Downers Grove North   14:36.66     1
  2 Ryan Clevenger        JR Downers Grove North   14:37.16     2
  3 Dan Lathrop           SR Plainfield South      14:38.80     3
  4 Billy Magnesen        SR Hinsdale Central      14:43.14     4
  5 Nick Bushelle         SR Naperville Neuqua Va  14:48.38     5
  6 Josh Maier            SR Palos Heights Shepar  14:49.82     6
  7 Peter Johnsrud        JR Oswego H.S.           14:54.01     7
  8 Blake Evertsen        FR Hinsdale Central      14:54.98     8
  9 James Ryan            SR LaGrange Lyons        14:58.96     9
 10 Will Giroux           SR Lockport Twp.         15:00.68    10
 11 Kevin Huang           SR Hinsdale Central      15:00.98    11
 12 Tom Brennan           SO Orland Park Sandburg  15:02.54    12
 13 Daniel Weiss          JR Naperville Neuqua Va  15:05.81    13
 14 Chris Brenk           SO Hinsdale Central      15:07.62    14
 15 Emmett Scully         SR Hinsdale Central      15:08.12    15
 16 Misael Tobias         SR Plainfield South      15:08.54    16
 17 Will Becker           SR Orland Park Sandburg  15:08.77    17
 18 Henry Hostettler      SR LaGrange Lyons        15:09.31    18
 19 Matt McBrien          JR Hinsdale Central      15:09.80    19
 20 Kevin Kilrea          SR LaGrange Lyons        15:09.80    20
 21 Marc Mathy            SR Downers Grove North   15:10.23    21
 22 Sergio Llanes         JR Plainfield East       15:10.30    22
 23 Joseph Suarez         JR Plainfield East       15:10.50    23
 24 Tj Caveney            SR Hinsdale Central      15:10.78    24
 25 Jeremy Craven         SR Downers Grove North   15:12.94    25
 26 Mateo Hernandez       SR Berwyn-Cicero Morton  15:13.63    26
 27 Greg Burzinski        JR Orland Park Sandburg  15:14.80    27
 28 James Durkin          SR Chicago Brother Rice  15:15.48    28
 29 Jared Spilky          SR Downers Grove North   15:16.18    29
 30 Harry Becker          SR Orland Park Sandburg  15:19.59    30
 31 Cody Hughes           SR Plainfield East       15:23.04    31
 32 Dan Lupano            SR LaGrange Lyons        15:23.23    32
 33 Alec Monovich         SR Naperville Neuqua Va  15:24.38    33
 34 Sean Torpy            SO Orland Park Sandburg  15:29.47    34
 35 Chris Torpy           SO Orland Park Sandburg  15:30.33    35
 36 Michael Widmann       JR Naperville Neuqua Va  15:31.47    36
 37 Ed McCarter           SR LaGrange Lyons        15:32.43    37
 38 Desmond Meyer         SR Oswego H.S.           15:36.25    38
 39 Andrew Paplacyzk      SR Berwyn-Cicero Morton  15:36.48    39
 40 Michael Delaney       SR Oswego East           15:37.34    40
 41 Dan Laskero           SO Orland Park Sandburg  15:37.45    41
 42 Vince Arata           JR LaGrange Lyons        15:39.87    42
 43 Shiva Singh           SO Naperville Neuqua Va  15:41.70    43
 44 Ryan Fluke            JR Oswego East           15:41.84    44
 45 Jack Lalonde          SO Downers Grove South   15:42.96    45
 46 Colin Weidman         JR Naperville Neuqua Va  15:43.68    46
 47 Dom Zona              SR LaGrange Lyons        15:44.42    47
 48 Zac Christensen       JR Downers Grove North   15:45.38    48
 49 Kristian Hernandez    SR Lockport Twp.         15:49.90    49
 50 Eduardo Martinez      SO Berwyn-Cicero Morton  15:51.65    50
 51 Mike Evancich         SR Palos Heights Shepar  15:53.10    51
 52 Jacob Amiri           SR Downers Grove South   15:55.75    52
 53 John Partee           SO Plainfield South      15:57.12    53
 54 Chris Zavala          JR Berwyn-Cicero Morton  15:57.15    54
 55 Steven Homecgoy       JR Plainfield South      15:57.95    55
 56 Charles Thornton      SR Oswego East           15:58.62    56
 57 Mason Miller          SR Oswego East           15:59.01    57
 58 Ethan Kirk            JR Downers Grove South   16:00.04    58
 59 Joey Eterno           SO Downers Grove South   16:00.69    59
 60 Bennett Peterson      FR Oswego H.S.           16:01.38    60
 61 Aaron Ruiz            JR Berwyn-Cicero Morton  16:04.78    61
 62 Nick Minnella         JR Oak Lawn Community    16:05.56    62
 63 Ken Palmer            JR Blue Island Eisenhow  16:08.98    --
 64 Lucas Kammerer        SR Oswego H.S.           16:11.38    63
 65 Kenny Peters          JR Plainfield South      16:11.48    64
 66 Caleb Washington      FR Palos Heights Shepar  16:11.84    65
 67 Johnny Principato     SR Plainfield Central    16:13.33    --
 68 Matt Horsley          JR Naperville Neuqua Va  16:13.36    66
 69 Christopher Pagan     JR Oswego H.S.           16:14.37    67
 70 Robert Loris          JR Berwyn-Cicero Morton  16:14.83    68
 71 Nick Heidinger        SR Palos Heights Shepar  16:15.04    69
 72 John Lyons            JR Plainfield Central    16:15.91    --
 73 Rafael Razo           SR Chicago Curie         16:16.10    --
 74 Colin Pickering       SO Plainfield South      16:16.54    70
 75 Kyle Haberkorn        SR Chicago Marist        16:16.67    71
 76 Austin Rutkowski      SO Downers Grove South   16:17.94    72
 77 Johnathon Cook        JR Bolingbrook           16:19.19    --
 78 Vincent Ceropski      SR Lockport Twp.         16:19.62    73
 79 Mike Joyce            JR Chicago Brother Rice  16:20.32    74
 80 Turner Kelly          JR Oswego East           16:20.49    75
 81 Mark Diamond          JR Lockport Twp.         16:20.82    76
 82 Ryan Loris            JR Berwyn-Cicero Morton  16:22.48    77
 83 Jack Sebok            SO Plainfield North      16:22.66    --
 84 Jack Diamond          JR Downers Grove North   16:24.53    78
 85 Dominic Singer        JR Palos Hills Stagg     16:25.12    79
 86 Ramazan Xheka         JR Summit Argo           16:26.08    80
 87 Ben Wolendowski       JR Plainfield North      16:32.20    --
 88 Mike Samuelson        JR Romeoville H.S.       16:34.85    81
 89 Christian Delgado     SO Summit Argo           16:37.14    82
 90 Donovan Harkins       FR Plainfield South      16:37.27    83
 91 Khahari Cook          SR Palos Heights Shepar  16:38.08    84
 92 Rich Willis           SR Oak Lawn Community    16:38.80    85
 93 Tomas Villa           JR Burbank Reavis        16:40.14    --
 94 Alfonso Sahagun       SR Palos Hills Stagg     16:40.42    86
 95 Luke Haberkorn        SR Chicago Marist        16:45.29    87
 96 Jeremy Tryban         JR Chicago Brother Rice  16:45.42    88
 97 Chris Fojtik          SR Lockport Twp.         16:45.76    89
 98 Kyle Smietanski       FR Lockport Twp.         16:46.26    90
 99 Alan Zhou             SO Downers Grove South   16:46.94    91
100 Tyler McQuality       SR Oswego East           16:47.06    92
101 Ian Irvine            SO Romeoville H.S.       16:47.30    93
102 Tim Arnold            JR Downers Grove South   16:47.32    94
103 Andrew Zwijack        FR Summit Argo           16:47.59    95
104 Trevor Nold           SO Oswego East           16:48.93    96
105 Malek Mukahhal        SR Palos Hills Stagg     16:49.13    97
106 Harris Jordan         JR Plainfield East       16:49.27    98
107 Terry Gruns           SR Palos Hills Stagg     16:49.44    99
108 Diego Arana           FR Oak Lawn Community    16:50.62   100
109 Tim O'Connor          SR Chicago Brother Rice  16:52.05   101
110 Kyle O'Farrell        SO Chicago Marist        16:52.31   102
111 Robert Elwood         FR Lockport Twp.         16:52.92   103
112 Romello Williams      SO Oak Lawn Community    16:54.82   104
113 Braulio Castellanos   SR Burbank Reavis        16:55.60    --
114 Justin Suits          FR Romeoville H.S.       16:55.62   105
115 Eduardo Martinez      SR Blue Island Eisenhow  16:56.12    --
116 Matthew Taves         JR Oswego H.S.           16:56.81   106
117 Cam Blakey            SO Chicago Marist        17:03.59   107
118 Preston Caydler       SO Palos Hills Stagg     17:05.22   108
119 Noah Price            FR Palos Hills Stagg     17:05.89   109
120 Omar Abdelrahman      JR Oak Lawn Community    17:08.72   110
121 Luis Jaramillo        FR Chicago Curie         17:08.82    --
122 Andrew Miller         JR Palos Heights Shepar  17:10.62   111
123 Calvin Demski         SR Oak Lawn Community    17:12.27   112
124 Steve Raybould        SO Oak Lawn Community    17:12.54   113
125 Juan Castillo         JR Summit Argo           17:13.23   114
126 Paul Milkus           FR Palos Heights Shepar  17:13.44   115
127 Jimmy Dimer           JR Summit Argo           17:13.53   116
128 Mike Conrad           JR Chicago Marist        17:17.06   117
129 Carlos Ibanez         FR Romeoville H.S.       17:20.47   118
130 Matt Bush             JR Romeoville H.S.       17:20.59   119
131 Joe Sweeney           FR Chicago Brother Rice  17:26.29   120
132 Esteban Perez         SR Chicago Curie         17:28.76    --
133 Hershel Walton        SR Plainfield East       17:30.96   121
134 Renee Barajas         JR Summit Argo           17:31.10   122
135 Luis Ramirez          JR Summit Argo           17:31.78   123
136 Ivan Fernandez        SO Chicago Curie         17:36.60    --
137 Paul Rupkey           JR Oswego H.S.           17:39.79   124
138 Evan Banasiak         SR Romeoville H.S.       17:43.85   125
139 James Graham          JR Hillside Proviso Wes  17:44.99    --
140 John Kosiek           SR Romeoville H.S.       17:47.21   126
141 Jack Kelly            SO Chicago Marist        17:47.97   127
142 Julian Del Rosario    FR Plainfield East       17:48.30   128
143 Matt Mohan            FR Palos Hills Stagg     17:49.15   129
144 Anthony Defelippis    FR Chicago Marist        17:54.76   130
145 Mohammed Sbitan       SR Burbank Reavis        17:55.78    --
146 Jake Rafferty         SO Chicago Brother Rice  17:56.58   131
147 Matt Waters           FR Chicago Brother Rice  19:29.21   132



                   Boys Team Scores                   
-----------------------------------------------------------------
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
-----------------------------------------------------------------
  1 Hinsdale Central       52      4    8   11   14   15   19   24  
      Total Time: 1:14:55      Average: 14:58.97      1-5 Split: 25
  2 Downers Grove North    78      1    2   21   25   29   48   78  
      Total Time: 1:14:54      Average: 14:58.64      1-5 Split: 40
  3 LaGrange Lyons         116     9   18   20   32   37   42   47  
      Total Time: 1:16:14      Average: 15:14.75      1-5 Split: 34
  4 Orland Park Sandburg   120    12   17   27   30   34   35   41  
      Total Time: 1:16:16      Average: 15:15.04      1-5 Split: 27
  5 Naperville Neuqua Va   130     5   13   33   36   43   46   66  
      Total Time: 1:16:32      Average: 15:18.35      1-5 Split: 54
  6 Plainfield South       191     3   16   53   55   64   70   83  
      Total Time: 1:17:54      Average: 15:34.78      1-5 Split: 1:33
  7 Berwyn-Cicero Morton   230    26   39   50   54   61   68   77  
      Total Time: 1:18:44      Average: 15:44.74      1-5 Split: 52
  8 Oswego H.S.            235     7   38   60   63   67   106  124 
      Total Time: 1:18:58      Average: 15:47.48      1-5 Split: 1:21
  9 Oswego East            272    40   44   56   57   75   92   96  
      Total Time: 1:19:38      Average: 15:55.46      1-5 Split: 44
 10 Palos Heights Shepar   275     6   51   65   69   84   111  115 
      Total Time: 1:19:48      Average: 15:57.58      1-5 Split: 1:49
 11 Downers Grove South    286    45   52   58   59   72   91   94  
      Total Time: 1:19:58      Average: 15:59.48      1-5 Split: 35
 12 Plainfield East        295    22   23   31   98   121  128   -  
      Total Time: 1:20:05      Average: 16:00.82      1-5 Split: 2:21
 13 Lockport Twp.          297    10   49   73   76   89   90   103 
      Total Time: 1:20:17      Average: 16:03.36      1-5 Split: 1:46
 14 Chicago Brother Rice   411    28   74   88   101  120  131  132 
      Total Time: 1:22:40      Average: 16:31.92      1-5 Split: 2:11
 15 Oak Lawn Community     461    62   85   100  104  110  112  113 
      Total Time: 1:23:39      Average: 16:43.71      1-5 Split: 1:04
 16 Palos Hills Stagg      469    79   86   97   99   108  109  129 
      Total Time: 1:23:50      Average: 16:45.87      1-5 Split: 41
 17 Chicago Marist         484    71   87   102  107  117  127  130 
      Total Time: 1:24:15      Average: 16:50.99      1-5 Split: 1:01
 18 Summit Argo            487    80   82   95   114  116  122  123 
      Total Time: 1:24:18      Average: 16:51.52      1-5 Split: 48
 19 Romeoville H.S.        516    81   93   105  118  119  125  126 
      Total Time: 1:24:59      Average: 16:59.77      1-5 Split: 46


Number of Elite performances: 104

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Bushelle, Nick (Neuqua Valley,IL)
McCarter, Ed (Lyons Township,IL)
Zona, Dom (Lyons Township,IL)
Durkin, James (Brother Rice,IL)
Lathrop, Dan (Plainfield South,IL)
Giroux, Will (Lockport Township ,IL)
Suarez, Joseph (Plainfield East,IL)
Hughes, Cody (Plainfield East,IL)
Llanes, Sergio (Plainfield East,IL)
Ryan, James (Lyons Township,IL)
Lupano, Dan (Lyons Township,IL)
Huang, Kevin (Hinsdale Central,IL)
Tobias, Misael (Plainfield South,IL)
Hernandez, Mateo (J Sterling Morton,IL)
Caveny, T.J. (Hinsdale Central,IL)
Clevenger, Ryan (Downers Grove North,IL)
Magnesen, Billy (Hinsdale Central,IL)
Mathy, Marc (Downers Grove North,IL)
Thornton, Charles (Oswego East,IL)
Weiss, Daniel (Neuqua Valley,IL)
Arata, Vincent (Lyons Township,IL)
Smith, Zack (Downers Grove North,IL)
Spilky, Jared (Downers Grove North,IL)
Amiri, Jacob (Downers Grove South,IL)
Delaney, Michael (Oswego East,IL)
Maier, Josh (Shepard,IL)
Johnsrud, Peter (Oswego,IL)
Meyer, Desmond (Oswego,IL)
Evancich, Mike (Shepard,IL)
Hostettler, Henry (Lyons Township,IL)
Craven, Jeremy (Downers Grove North,IL)
Brennan, Tom (Carl Sandburg,IL)
Becker, Will (Carl Sandburg,IL)
Widmann, Michael (Neuqua Valley,IL)
Mcbrien, Matt (Hinsdale Central,IL)
Singh, Shiva (Neuqua Valley,IL)
Hernandez, Kristian (Lockport Township ,IL)
Zavala, Chris (J Sterling Morton,IL)
Lalonde, Jack (Downers Grove South,IL)
Fluke, Ryan (Oswego East,IL)
Burzinski, Greg (Carl Sandburg,IL)
Torpy, Sean (Carl Sandburg,IL)
Becker, Harry (Carl Sandburg,IL)
Christensen, Zac (Downers Grove North,IL)
Torpy, Chris (Carl Sandburg,IL)
Scully, Emmett (Hinsdale Central,IL)
Kilrea, Kevin (Lyons Township,IL)
Evertsen, Blake (Hinsdale Central,IL)
Brenk, Chris (Hinsdale Central,IL)
Miller, Mason (Oswego East,IL)
Monovich, Alec (Neuqua Valley,IL)
Laskero, Dan (Carl Sandburg,IL)
Partee, John (Plainfield South,IL)
Paplaczyk, Andrew (J Sterling Morton,IL)
Martinez, Eduardo (J Sterling Morton,IL)
Homecgoy, Steven (Plainfield South,IL)
Weidman, Colin (Neuqua Valley,IL)
Marcotte, Becca (Hinsdale Central,IL)
Rudofski, Lexy (Lyons Township,IL)
Leonard, Ann Marie (Marist,IL)
Thate, Amanda (Downers Grove South,IL)
Beaumont, Haley (Lockport Township ,IL)
Hamor, Katie (Lyons Township,IL)
Penkala, Lauren (Neuqua Valley,IL)
Bosman, Meaghan (Downers Grove South,IL)
Yaeger, Julie (Marist,IL)
Elwood, Aubrey (Lockport Township ,IL)
Delfin, Alondra (Shepard,IL)
Horowicz, Camilla (Hinsdale Central,IL)
Kargol, Abby (Downers Grove South,IL)
Albers, Haley (Downers Grove South,IL)
Maletich, Grace (Downers Grove North,IL)
Bonfield, Kaitlyn (Downers Grove North,IL)
Lau, Rachael (Plainfield North,IL)
Costelloe, Claire (Neuqua Valley,IL)
Pena, Julia (Neuqua Valley,IL)
Foley, Grace (Carl Sandburg,IL)
Heinz, Katie (Lyons Township,IL)
Hahn, Emmie (Lockport Township ,IL)
Sullivan, Emma (Hinsdale Central,IL)
Caputo, Marissa (Bolingbrook,IL)
Zaher, Anne (Hinsdale Central,IL)
Dutler, Hannah (Lyons Township,IL)
Flaherty, Vanessa (Lyons Township,IL)
Borycki, Michelle (Oswego East,IL)
Latta, Taylor (Lockport Township ,IL)
Canner, Ashley (Mother McAuley,IL)
Haff, Alexa (Hinsdale Central,IL)
Bollinger, Morgan (Lockport Township ,IL)
Moravec, Emma (Downers Grove North,IL)
Leonard, Mary Clare (Marist,IL)
Horn, Caitlin (Neuqua Valley,IL)
Jensen, Casey (Carl Sandburg,IL)
Rodriguez, Trianna (Bolingbrook,IL)
Stortz, Karlee (Lockport Township ,IL)
Grigg, Alexis (Plainfield South,IL)
Ary, Alicia (Lockport Township ,IL)
Baur, Hannah (Oswego East,IL)
Budach, Angela (Downers Grove North,IL)
Cain, Abby (Oswego East,IL)
Henz, Alexis (Oswego East,IL)
Kammerer, Maddy (Oswego,IL)
Portman, Katherine (Downers Grove North,IL)
Fioresi, Abby (Aurora Central Catholic,IL)


Elite Performances:

G-3m_XC 16:50.78 Haff, Alexa , 9, Hinsdale Central
G-3m_XC 17:28.07 Bollinger, Morgan , 9, Lockport Twp.
G-3m_XC 17:35.10 Rudofski, Lexy , 12, Lagrange Lyons
G-3m_XC 17:41.26 Lau, Rachael , 10, Plainfield North
G-3m_XC 17:44.96 Leonard, Maryclare , 9, Chicago Marist
G-3m_XC 17:47.15 Maletich, Grace , 10, Downers Grove North
G-3m_XC 17:50.03 Zaher, Annie , 10, Hinsdale Central
G-3m_XC 17:51.14 Costelloe, Claire , 12, Naperville Neuqua Va
G-3m_XC 17:51.34 Albers, Haley , 12, Downers Grove South
G-3m_XC 17:55.56 Hahn, Emmie , 10, Lockport Twp.
G-3m_XC 17:58.64 Thate, Amanda , 11, Downers Grove South
G-3m_XC 18:02.86 Stortz, Karlee , 9, Lockport Twp.
G-3m_XC 18:06.10 Foley, Grace , 10, Orland Park Sandburg
G-3m_XC 18:08.05 Bosman, Meaghan , 12, Downers Grove South
G-3m_XC 18:08.29 Bonfield, Kaitlyn , 10, Downers Grove North
G-3m_XC 18:09.71 Latta, Taylor , 12, Lockport Twp.
G-3m_XC 18:13.35 Grigg, Alexis , 9, Plainfield South
G-3m_XC 18:14.89 Kargol, Abby , 11, Downers Grove South
G-3m_XC 18:15.32 Horn, Caitlin , 9, Naperville Neuqua Va
G-3m_XC 18:21.31 Marcotte, Becca , 12, Hinsdale Central
G-3m_XC 18:22.65 Pena, Julia , 10, Naperville Neuqua Va
G-3m_XC 18:24.91 Hamor, Katie , 11, Lagrange Lyons
G-3m_XC 18:25.11 Borycki, Michelle , 12, Oswego East
G-3m_XC 18:25.68 Rodriguez, Trianna , 9, Bolingbrook
G-3m_XC 18:28.54 Penkala, Lauren , 11, Naperville Neuqua Va
G-3m_XC 18:28.57 Beaumont, Haley , 11, Lockport Twp.
G-3m_XC 18:29.69 Leonard, Annmarie , 12, Chicago Marist
DS STATE- G-3m_XC 18:32.60 Elwood, Aubrey , 12, Lockport Twp.
DS STATE- G-3m_XC 18:33.39 Moravec, Emma , 9, Downers Grove North
DS STATE- G-3m_XC 18:35.14 Cain, Abby , 10, Oswego East
DS STATE- G-3m_XC 18:35.81 Jensen, Casey , 9, Orland Park Sandburg
DS STATE- G-3m_XC 18:36.71 Dutler, Hannah , 10, Lagrange Lyons
DS STATE- G-3m_XC 18:37.23 Fioresi, Abby , 9, Oswego
DS STATE- G-3m_XC 18:40.18 Canner, Ashley , 10, Chicago Mother Mcaul
DS STATE- G-3m_XC 18:42.37 Heinz, Kate , 12, Lagrange Lyons
DS STATE- G-3m_XC 18:43.37 Ary, Alicia , 10, Lockport Twp.
DS STATE- G-3m_XC 18:44.98 Horowicz, Camila , 11, Hinsdale Central
DS STATE- G-3m_XC 18:46.65 Henz, Alexis , 9, Oswego East
DS STATE- G-3m_XC 18:49.30 Portman, Katherine , 12, Downers Grove North
DS STATE- G-3m_XC 18:51.12 Caputo, Marissa , 10, Bolingbrook
DS STATE- G-3m_XC 18:52.12 Kammerer, Maddy , 10, Oswego
DS STATE- G-3m_XC 18:53.95 Sullivan, Emma , 10, Hinsdale Central
DS STATE- G-3m_XC 18:57.53 Yaeger, Julie , 12, Chicago Marist
DS STATE- G-3m_XC 18:58.17 Delfin, Alondra , 12, Palos Heights Shepar
DS STATE- G-3m_XC 18:58.89 Budach, Angela , 10, Downers Grove North
DS STATE- G-3m_XC 18:59.56 Flaherty, Vanessa , 10, Lagrange Lyons
DS STATE- G-3m_XC 18:59.80 Baur, Hannah , 11, Oswego East
B-3m_XC 14:36.66 Smith, Zack , 12, Downers Grove North
B-3m_XC 14:37.16 Clevenger, Ryan , 11, Downers Grove North
B-3m_XC 14:38.80 Lathrop, Dan , 12, Plainfield South
B-3m_XC 14:43.14 Magnesen, Billy , 12, Hinsdale Central
B-3m_XC 14:48.38 Bushelle, Nick , 12, Naperville Neuqua Va
B-3m_XC 14:49.82 Maier, Josh , 12, Palos Heights Shepar
B-3m_XC 14:54.01 Johnsrud, Peter , 11, Oswego
B-3m_XC 14:54.98 Evertsen, Blake , 9, Hinsdale Central
B-3m_XC 14:58.96 Ryan, James , 12, Lagrange Lyons
B-3m_XC 15:00.68 Giroux, Will , 12, Lockport Twp.
B-3m_XC 15:00.98 Huang, Kevin , 12, Hinsdale Central
B-3m_XC 15:02.54 Brennan, Tom , 10, Orland Park Sandburg
B-3m_XC 15:05.81 Weiss, Daniel , 11, Naperville Neuqua Va
B-3m_XC 15:07.62 Brenk, Chris , 10, Hinsdale Central
B-3m_XC 15:08.12 Scully, Emmett , 12, Hinsdale Central
B-3m_XC 15:08.54 Tobias, Misael , 12, Plainfield South
B-3m_XC 15:08.77 Becker, Will , 12, Orland Park Sandburg
B-3m_XC 15:09.31 Hostettler, Henry , 12, Lagrange Lyons
B-3m_XC 15:09.80 McBrien, Matt , 11, Hinsdale Central
B-3m_XC 15:09.80 Kilrea, Kevin , 12, Lagrange Lyons
B-3m_XC 15:10.23 Mathy, Marc , 12, Downers Grove North
B-3m_XC 15:10.30 Llanes, Sergio , 11, Plainfield East
B-3m_XC 15:10.50 Suarez, Joseph , 11, Plainfield East
B-3m_XC 15:10.78 Caveney, Tj , 12, Hinsdale Central
B-3m_XC 15:12.94 Craven, Jeremy , 12, Downers Grove North
B-3m_XC 15:13.63 Hernandez, Mateo , 12, Berwyn-Cicero Morton
B-3m_XC 15:14.80 Burzinski, Greg , 11, Orland Park Sandburg
B-3m_XC 15:15.48 Durkin, James , 12, Chicago Brother Rice
B-3m_XC 15:16.18 Spilky, Jared , 12, Downers Grove North
B-3m_XC 15:19.59 Becker, Harry , 12, Orland Park Sandburg
B-3m_XC 15:23.04 Hughes, Cody , 12, Plainfield East
B-3m_XC 15:23.23 Lupano, Dan , 12, Lagrange Lyons
B-3m_XC 15:24.38 Monovich, Alec , 12, Naperville Neuqua Va
B-3m_XC 15:29.47 Torpy, Sean , 10, Orland Park Sandburg
DS STATE- B-3m_XC 15:30.33 Torpy, Chris , 10, Orland Park Sandburg
DS STATE- B-3m_XC 15:31.47 Widmann, Michael , 11, Naperville Neuqua Va
DS STATE- B-3m_XC 15:32.43 McCarter, Ed , 12, Lagrange Lyons
DS STATE- B-3m_XC 15:36.25 Meyer, Desmond , 12, Oswego
DS STATE- B-3m_XC 15:36.48 Paplacyzk, Andrew , 12, Berwyn-Cicero Morton
DS STATE- B-3m_XC 15:37.34 Delaney, Michael , 12, Oswego East
DS STATE- B-3m_XC 15:37.45 Laskero, Dan , 10, Orland Park Sandburg
DS STATE- B-3m_XC 15:39.87 Arata, Vince , 11, Lagrange Lyons
DS STATE- B-3m_XC 15:41.70 Singh, Shiva , 10, Naperville Neuqua Va
DS STATE- B-3m_XC 15:41.84 Fluke, Ryan , 11, Oswego East
DS STATE- B-3m_XC 15:42.96 Lalonde, Jack , 10, Downers Grove South
DS STATE- B-3m_XC 15:43.68 Weidman, Colin , 11, Naperville Neuqua Va
DS STATE- B-3m_XC 15:44.42 Zona, Dom , 12, Lagrange Lyons
DS STATE- B-3m_XC 15:45.38 Christensen, Zac , 11, Downers Grove North
DS STATE- B-3m_XC 15:49.90 Hernandez, Kristian , 12, Lockport Twp.
DS STATE- B-3m_XC 15:51.65 Martinez, Eduardo , 10, Berwyn-Cicero Morton
DS STATE- B-3m_XC 15:53.10 Evancich, Mike , 12, Palos Heights Shepar
DS STATE- B-3m_XC 15:55.75 Amiri, Jacob , 12, Downers Grove South
DS STATE- B-3m_XC 15:57.12 Partee, John , 10, Plainfield South
DS STATE- B-3m_XC 15:57.15 Zavala, Chris , 11, Berwyn-Cicero Morton
DS STATE- B-3m_XC 15:57.95 Homecgoy, Steven , 11, Plainfield South
DS STATE- B-3m_XC 15:58.62 Thornton, Charles , 12, Oswego East
DS STATE- B-3m_XC 15:59.01 Miller, Mason , 12, Oswego East

Number of Elite performances: 61
Number of DS State performances: 43

MORE MEETS

 

© 2012 RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State