Meet Name: Kathleen Red Devils All-Comers
Meet Date: 2014-02-08
Meet Location: Showalter Field,FL





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red

Licensed to Elite Timing & Event Management - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/8/2014 01:26 PM

                        Kathleen All Comers - 2/8/2014                         
                                  Kathleen HS                                  
                                    Results                                    

Event 1  Girls Long Jump High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Griffin, Robyn               Kathleen HS         15-01.00   13-06.50      4.12m 
  2 Blake, Myisha                Kathleen HS         14-09.75   12-07.00      3.83m 
  3 Knowles, Shequavier          George Jenki        10-07.50   12-01.50      3.69m 
  4 Martin, Jessica              St. Cloud HS        13-01.00   12-00.00      3.65m 
  5 Shapiro, Katherine           George Jenki        12-00.00   11-08.00      3.55m 
  6 Chambers, Kirsten            St. Cloud HS        17-03.50   11-06.00      3.50m 
  7 Florence, Vanessa            Haines City                    11-00.00      3.35m 
  8 Wunderlich, Anna             George Jenki        10-07.50   10-07.00      3.22m 

Event 3  Girls Long Jump Open
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Washington, Lailani          Florida Expr        11-00.00    7-06.25      2.29m 

Event 4  Boys Long Jump Open
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dunn, Alex                   Unattached          22-06.50   19-03.00      5.86m 
  2 Peraza, Cole                 Unattached                     15-09.00      4.80m 
  3 Burchette, Roy               Florida Expr        12-00.00   11-06.00      3.50m 
  4 Stevens, Jr, Devin           Phase 1 trac                   10-00.00      3.04m 
  5 Smith, Steven Bernard        Phase 1 trac                    8-10.00      2.69m 
  6 Terry, Donovan               Phase 1 trac         9-04.00    7-10.00      2.38m 
  7 Howard, Jaekwon              Phase 1 trac                    5-11.00      1.80m 

Event 9  Girls Shot Put High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 webster, vitia               Unattached                     33-01.00     10.08m 
  2 Snell, Jenna                 George Jenki        32-07.25   32-02.00      9.80m 
  3 Johnson, Daijah              Auburndale H                   28-07.00      8.71m 
  4 McGary, Gwendolyn            Kathleen HS         30-06.00   27-01.00      8.25m 
  5 Anglero, Karla               George Jenki        26-00.00   24-00.00      7.31m 
  6 Hammonds, Ta'Daysha          George Jenki        26-02.25   23-09.00      7.23m 
  7 Riggins, Monica              Kathleen HS                    23-02.50      7.07m 
  8 Atkinson, Amanda             Kathleen HS                    21-11.00      6.68m 
  9 Gonzalez, Alexa              George Jenki        19-00.25   19-02.00      5.84m 
 10 Bell, Aubria                 Kathleen HS                    18-10.50      5.75m 
 11 Grier, Destiny               George Jenki        24-00.00   17-09.00      5.41m 
 12 Williams, Hadiya             Haines City                    17-01.00      5.20m 
 13 Waghorne, Honor              George Jenki        26-00.00   15-09.00      4.80m 
 14 Corbin, Mia                  Kathleen HS                    14-08.50      4.48m 
 15 Randall, Ramika              Haines City                    12-01.00      3.68m 

Event 10  Boys Shot Put High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bobet, Terrence              Kathleen HS         38-06.00   40-05.00     12.31m 
  2 Johnson-Stone, Justin        Haines City                    38-01.00     11.60m  37-10
  3 Acton, Carter                Auburndale H        43-03.00  J38-01.00     11.60m  37-05
  4 Williams, Adrian             Kathleen HS         34-00.00   34-01.00     10.38m 
  5 Cobbett, Kyante              Auburndale H        38-00.00   33-08.00     10.26m 
  6 Baggett, Ian                 Auburndale H        38-00.00   29-04.00      8.94m 
  7 McBride, Michael             Haines City                    29-03.50      8.92m 

Event 13  Girls Discus Throw High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Snell, Jenna                 George Jenki           93-11      88-04     26.92m 
  2 McGary, Gwendolyn            Kathleen HS            79-05      77-04     23.57m 
  3 webster, vitia               Unattached                        72-02     21.99m 
  4 Anglero, Karla               George Jenki           60-00      65-01     19.83m 
  5 Johnson, Daijah              Auburndale H                      62-11     19.17m 
  6 Hammonds, Ta'Daysha          George Jenki        49-10.50   58-02.50     17.74m 
  7 Mossow, Alicia               George Jenki           63-06   52-00.75     15.86m 
  8 Waghorne, Honor              George Jenki           60-00      44-01     13.43m 
  9 Gonzalez, Alexa              George Jenki           53-07      43-09     13.33m 
 10 Williams, Hadiya             Haines City                       41-00     12.49m 
 11 Randall, Ramika              Haines City                       37-06     11.43m 
 -- Grier, Destiny               George Jenki           50-00       FOUL            

Event 14  Boys Discus Throw High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bobet, Terrence              Kathleen HS           123-06     130-06     39.77m 
  2 Acton, Carter                Auburndale H          116-06     116-05     35.48m 
  3 Williams, Adrian             Kathleen HS         11-00.25     107-04     32.71m 
  4 Johnson-Stone, Justin        Haines City                   101-04.50     30.89m 
  5 Cobbett, Kyante              Auburndale H                      85-07     26.08m 
  6 McBride, Michael             Haines City                       66-11     20.39m 

Event 16  Boys Discus Throw Open
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kulisz, Kyle                 Bell Creek A                      37-08     11.48m 

Event 17  Girls High Jump High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Chambers, Kirsten            St. Cloud HS         5-04.00    4-10.00      1.47m 
  2 Pierce, Anea                 Auburndale H         4-10.00   J4-10.00      1.47m 
  3 Sizemore, Abigail            George Jenki         5-00.00   J4-10.00      1.47m 
  4 Mcelroy, Courtney            George Jenki         4-09.00    4-08.00      1.42m 
  5 Baldwin, Ciera               Kathleen HS          4-06.00    4-06.00      1.37m 
  6 Meyer, Lauren                George Jenki         4-10.00    4-04.00      1.32m 
  6 Guffey, Kaycee               Auburndale H                    4-04.00      1.32m 
  8 Tarver, Andreanika           Kathleen HS                    J4-04.00      1.32m 
  9 May, Jamecia                 Auburndale H         4-00.00    4-02.00      1.27m 
 10 McKendrick, Victoria         George Jenki         4-02.00    4-00.00      1.21m 
 -- Ibanez, Jaydeen              Haines City                          NH            
 -- Lutchman, Chelsea            Haines City                          NH            

Event 18  Boys High Jump High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Tarver, Reshard              Kathleen HS                     5-06.00      1.67m 
  2 Copeland, Kieron             Auburndale H         5-00.00    5-04.00      1.62m 
  3 Hargrove, Quentin            Kathleen HS                     5-02.00      1.57m


Number of Elite performances: 0

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:


Elite Performances:


Number of Elite performances: 0
Number of DS State performances: 0

MORE MEETS

 

© 2012 RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State