Meet Name: Plankenhorn Invitational
Meet Date: 2014-03-07
Meet Location: Southeast Bulloch,GA





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red


Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/8/2014 08:20 PM
            11th Annual Derrick Plankenhorn Invitational - 3/8/2014            
                             Southeast Bulloch HS                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Cooper, Maiya                Savannah Chr           12.84      12.69   1 
  2 Roberts, Jasmine             Southeast Bu           12.81      12.88   1 
  3 Fye, Kiunah                  South Effing           13.10      13.10   1 
  4 Washington, Genellreya       Effingham Co           13.59      13.31   1 
  5 Ford, Nydrasha               Southeast Bu           13.63      13.71   1 
  6 Perry, Quadasha              Effingham Co           13.44      13.81   1 
  7 Williams, Rashea             South Effing           13.75      13.84   1 
  8 Evans, Ralaya                Screven Coun                      13.86   2 
  9 Lucas, Brianna               Screven Coun                      14.51   2 
 10 Marks, Skylar                Bryan County           15.10      15.55   2 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cooper, Maiya                Savannah Chr           26.84      26.20   1 
  2 Fye, Kiunah                  South Effing           26.70      27.08   1 
  3 Washington, Genellreya       Effingham Co           27.47      27.33   1 
  4 Raymond, Breyonna            Portal                            27.78   2 
  5 Fonseca, Laticia             Southeast Bu           28.79      28.57   1 
  6 Williams, Rashea             South Effing           28.34      29.02   1 
  7 Rutledge, Alexsis            Southeast Bu           29.47      29.06   2 
  8 Williams, Jaila              Screven Coun                      31.05   2 
  9 Perry, Quadasha              Effingham Co           28.43      31.09   1 
 10 Davis, Jakayla               Bryan County           29.70      34.04   2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Raymond, Breyonna            Portal                          1:05.23   2 
  2 Fonseca, Laticia             Southeast Bu         1:07.00    1:06.11   1 
  3 Day, Brooklynn               South Effing                    1:06.59   2 
  4 Jones, Tyshana               Southeast Bu         1:11.00    1:07.41   1 
  5 Daniels, Shacamry            Portal                          1:08.87   2 
  6 Etuk, Uwanna                 Effingham Co         1:09.13    1:08.92   1 
  7 Pevey, Ashley                Effingham Co         1:11.64    1:09.63   1 
  8 Myers, Nikki                 Bryan County         1:08.00    1:09.95   1 
  9 Habersham, Liz               South Effing         1:13.14    1:11.52   1 
 10 Turner, Monesha              Screven Coun                    1:13.58   2 
 11 Scott, Aysha                 Screven Coun                    1:25.41   2 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heldt, Caitlin               Savannah Chr         2:35.87    2:27.04  
  2 Pierson, Cheyenne            South Effing         2:39.46    2:39.52  
  3 Flott, Mary                  Southeast Bu         2:47.00    2:40.03  
  4 Smith, Suzanna               Southeast Bu         2:42.00    2:41.33  
  5 Larson, Nicole               South Effing         2:40.42    2:44.82  
  6 Etuk, Uwanna                 Effingham Co         2:52.17    2:47.49  
  7 Pevey, Ashley                Effingham Co         2:49.84    2:50.35  
  8 Stuart, Laura                Screven Coun         2:50.95    2:51.65  
  9 Horton, Brooke               Savannah Chr         2:58.00    2:53.65  
 10 Stephens, Jasmine            Southeast Bu         3:02.00   x3:10.32  
 11 Hunter, Danialle             Screven Coun         3:25.54    3:31.51  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heldt, Caitlin               Savannah Chr         5:48.00    5:30.33  
  2 Van Sickle, Marina           Effingham Co         6:05.68    5:57.45  
  3 Pierson, Cheyenne            South Effing         6:04.00    6:01.71  
  4 Larson, Nicole               South Effing         5:54.75    6:07.78  
  5 Stuart, Laura                Screven Coun         6:31.14    6:33.50  
  6 Horton, Brooke               Savannah Chr         6:10.00    6:40.32  
  7 Deal, Faith                  Effingham Co         6:43.85    6:42.96  
  8 Smith, Kristen               Southeast Bu         6:59.00    7:01.43  
  9 Barden, Ariana               Southeast Bu         7:39.00    7:26.72  
 10 Barber, Natalie              Southeast Bu         7:25.00   x7:47.19  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Van Sickle, Marina           Effingham Co        12:58.74   13:06.06  
  2 Day, Brooklynn               South Effing        13:48.00   14:25.88  
  3 Walsh, Taylor                Effingham Co        13:55.10   15:00.56  
  4 Smith, Kristen               Southeast Bu        14:48.00   15:42.15  
  5 Conner, Delina               Southeast Bu        16:00.00   16:55.21  
  6 Baird, Ryley                 Southeast Bu        16:00.00  x18:05.38  
  7 Braselton, Mattie            Portal                         20:25.49  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Batton, Philicia             Southeast Bu           15.20      16.33   1 
  2 Thompson, Alli               Bryan County           17.12      16.81   1 
  3 Valentin, Anais              Effingham Co           18.87      18.65   1 
  4 Crosby, Lindsey              Southeast Bu           19.60      18.99   1 
  5 Mosley, Uniqua               Portal                            19.08   2 
  6 Harper, Anjelina             Effingham Co           19.22      19.82   1 
  7 Shuman, Lianna               Bryan County           18.44      20.38   1 
  8 Yarbrough, Bailey            South Effing           21.54      20.88   2 
  9 Shagnon, Allie               South Effing                      22.78   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lawton, Vaneisha             Screven Coun           47.01      50.22   1 
  2 Chaney, Racine               Effingham Co           51.73      53.76   1 
  3 Mosley, Uniqua               Portal                            54.67   2 
  4 Batton, Philicia             Southeast Bu           47.23      54.68   1 
  5 Valentin, Anais              Effingham Co           56.36      54.97   1 
  6 Shuman, Lianna               Bryan County           51.30      59.61   1 
  7 Bryant, Diamond              Screven Coun           53.61    1:01.22   2 
  8 Chagnon, Ali                 South Effing         1:06.08    1:11.59   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Southeast Bulloch  'A'                              52.58      51.73  
     1) Batton, Philicia                2) Clark, Cierra                  
     3) Fonseca, Laticia                4) Roberts, Jasmine               
  2 Effingham County  'A'                               52.60      52.51  
     1) Powell, Shakari                 2) Perry, Quadasha                
     3) Washington, Genellreya          4) Chaney, Racine                 
  3 Southeast Bulloch  'B'                              54.84      54.13  
     1) Britt, Emma                     2) Crosby, Lindsey                
     3) Ford, Nydrasha                  4) Rutledge, Alexsis              
  4 Screven County  'A'                                            54.77  
     1) Evans, Ralaya                   2) Lawton, Vaneisha               
     3) Lucas, Brianna                  4) Williams, Jaila                
  5 South Effingham High School  'A'                    56.64      55.54  
     1) Davis, India                    2) Matthews, Cecily               
     3) Yarbrough, Bailey               4) Parrett, Ashley                
  6 Bryan County HS  'A'                                58.20      58.50  
 -- Portal  'A'                                                      DNF  
     1) Daniels, Shacamry               2) Morgan, Dashonda               
     3) Mosley, Uniqua                  4) Raymond, Breyonna              
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Southeast Bulloch  'A'                            4:45.00    4:33.37  
     1) Batton, Philicia                2) Clark, Cierra                  
     3) Fonseca, Laticia                4) Roberts, Jasmine               
  2 Southeast Bulloch  'B'                            4:50.00    4:38.25  
     1) Britt, Emma                     2) Flott, Mary                    
     3) Ford, Nydrasha                  4) Rutledge, Alexsis              
  3 Effingham County  'A'                             4:49.12    4:41.59  
     1) Sizemore, Kourtney              2) Pevey, Ashley                  
     3) Etuk, Uwanna                    4) Powell, Shakari                
  4 South Effingham High School  'A'                  4:45.00    4:43.74  
     1) Day, Brooklynn                  2) Larson, Nicole                 
     3) Parrett, Ashley                 4) Pierson, Cheyenne              
  5 Screven County  'A'                                          4:56.12  
     1) Bryant, Diamond                 2) Hunter, Danialle               
     3) Scruggs, Kenbreyanna            4) Stuart, Laura                  
  6 Portal  'A'                                                  5:00.65  
     1) Daniels, Shacamry               2) Morgan, Dashonda               
     3) Mosley, Uniqua                  4) Raymond, Breyonna              
  7 Bryan County HS  'A'                              4:50.00    5:05.05  
  8 Effingham County  'B'                                        5:14.83  
     1) Deal, Faith                     2) Kaeser, Ashley                 
     3) Van Sickle, Marina              4) Walsh, Taylor                  
 
Girls High Jump Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Batton, Philicia             Southeast Bu         5-06.00    5-04.00  
  2 Fye, Kiunah                  South Effing         5-04.00    4-10.00  
  3 Cotton, Montana              Southeast Bu         4-10.00    4-08.00  
  4 Davis, India                 South Effing                    4-06.00  
  5 Raymond, Breyonna            Portal                          4-04.00  
 -- Myers, Nikki                 Bryan County         4-04.00         NH  
 -- Davis, Jakayla               Bryan County         4-04.00         NH  
 -- Morgan, Dashonda             Portal                               NH  
 -- Porter, Kiana                Effingham Co                         NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sizemore, Kourtney           Effingham Co         8-06.00    8-00.00  
  2 Valentin, Anais              Effingham Co                    7-00.00  
  3 Marks, Mandy                 Savannah Chr         7-00.00   J7-00.00  
  4 Thompson, Alli               Bryan County         6-06.00   J7-00.00  
  5 Pevey, Naomi                 Southeast Bu         6-06.00    6-06.00  
  6 Flott, Mary                  Southeast Bu                   J6-06.00  
  7 Barber, Natalie              Southeast Bu         5-06.00   x5-06.00  
 
Girls Long Jump Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roberts, Jasmine             Southeast Bu        17-09.50   16-02.00  
  2 Cotton, Montana              Southeast Bu        15-00.00   14-07.50  
  3 Evans, Ralaya                Screven Coun        15-05.50   14-05.00  
  4 Daniels, Shacamry            Portal                         14-00.50  
  5 Chaney, Racine               Effingham Co                   12-11.00  
  6 Williams, Jaila              Screven Coun                   12-04.00  
  7 McFarland, Delanee           Bryan County        13-00.00   12-01.50  
  8 Washington, Genellreya       Effingham Co        13-03.00   11-11.50  
  9 Davis, India                 South Effing                   11-08.00  
 10 Shipmon, Robyn               Portal                         11-00.50  
 -- Ford, Nydrasha               Southeast Bu        14-06.00       FOUL  
 
Girls Triple Jump Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roberts, Jasmine             Southeast Bu        34-00.00   35-08.50  
  2 Evans, Ralaya                Screven Coun        32-06.50   32-04.00  
  3 Williams, Rashea             South Effing        31-10.00   30-04.00  
  4 Daniels, Shacamry            Portal                         29-10.00  
  5 Mosley, Uniqua               Portal                         29-04.50  
  6 Britt, Emma                  Southeast Bu        28-01.00   28-08.00  
  7 Jones, Tyshana               Southeast Bu        27-05.00  x27-09.00  
 -- Porter, Kiana                Effingham Co                       FOUL  
 
Girls Shot Put Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cook, Naomi                  Southeast Bu        32-11.00   32-11.00  
  2 Burke, Destiny               Southeast Bu        30-06.50   31-07.00  
  3 Etuk, Uwanna                 Effingham Co                   28-02.00  
  4 Powell, Marina               South Effing        30-08.00   28-00.50  
  5 Perks, Kaylee                Bryan County        26-01.50   26-03.00  
  6 Brown, Jaime                 Southeast Bu        29-00.00  x26-02.50  
  7 Kelly, Kaitlyn               Effingham Co        27-00.00   23-09.50  
  8 Scott, Aysha                 Screven Coun                   22-04.00  
  9 Stewart, Summer              Portal                         20-09.00  
 10 Jackson, Selina              South Effing        19-03.00   19-09.50  
 11 Hagins, N'Kiya               Portal                         18-07.00  
 12 Webster, Zharnae             Screven Coun                   16-10.50  
 13 Parrish, Cheyenne            Bryan County        15-01.00   13-04.50  
 
Girls Discus Throw Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cook, Naomi                  Southeast Bu           84-09      88-08  
  2 Perks, Kaylee                Bryan County        94-02.50      87-05  
  3 Goudeau, Erin                South Effing           55-10      73-06  
  4 Powell, Marina               South Effing           82-01      72-11  
  5 Brown, Jaime                 Southeast Bu        74-01.50      67-09  
  6 Mitchell, Katera             Effingham Co        65-08.50      65-10  
  7 White, Alexis                Portal                            63-05  
  8 Etuk, Uwanna                 Effingham Co                      61-04  
  9 Manahan, Mary Grace          Southeast Bu           69-11     x58-11  
  9 Orphanoudakis, Georgia       Screven Coun                      58-11  
 11 Coleman, Tiffany             Portal                            56-02  
 12 Smith, Mikay                 Portal                           x44-11  
 13 Thompson, Haileigh           Screven Coun                      43-08  
 14 Williams, Alayna             Bryan County           75-02      43-04  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smith, Quontavious           Screven Coun           11.19      11.29   1 
  2 White, Desmond               Screven Coun           11.41      11.33   1 
  3 Love, Raekwon                Bryan County           11.39      11.35   1 
  4 Bartley, Nieem               Effingham Co           11.52      11.60   1 
  5 Herbert, Rashad              Effingham Co                      11.64   1 
  6 Brown, Patrick               South Effing           12.10      11.71   2 
  7 Davis, Mike                  Southeast Bu           11.70      11.80   1 
  8 Brown, Elvin                 South Effing           12.37      11.98   2 
  9 Williams, Malik              Portal                            12.06   2 
 10 Benton, Wade                 Savannah Chr           11.81      12.30   2 
 11 McCollum, Cecil              Southeast Bu           11.50      12.36   1 
 12 Huff, Darius                 Portal                            12.51   2 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smith, Quontavious           Screven Coun           22.80      22.92   1 
  2 Gadson, X                    Effingham Co                      23.16   1 
  3 David, Darrell               Effingham Co                      23.34   1 
  4 Williams, Tyler              Screven Coun           22.66      23.36   1 
  5 Davis, Mike                  Southeast Bu           24.00      24.06   1 
  6 Brown, Patrick               South Effing           23.94      24.23   1 
  7 Mock, Dominique              Bryan County           24.80      24.78   2 
  8 Brown, Elvin                 South Effing           25.34      24.83   2 
  9 Williams, Malik              Portal                            24.84   2 
 10 Lewis, Johnny                Savannah Chr           24.84      25.49   2 
 11 White, Ryan                  Portal                            25.92   2 
 12 Byrd, Desmon                 Bryan County           23.04      26.34   1 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smith, Kevin                 Effingham Co           51.39      51.72   1 
  2 Fonseca, Ladarien            Southeast Bu           52.83      53.08   1 
  3 Shatteen, King               Southeast Bu           53.37      53.60   1 
  4 Daughtry, Pj                 Screven Coun           53.35      54.17   1 
  5 McGee, Philip                Savannah Chr           58.00      56.03   1 
  6 Knox, Russell                Effingham Co                      56.31   1 
  7 Brackett, Tyler              South Effing           56.59      56.39   1 
  8 Mock, Dominique              Bryan County         1:02.30      58.68   2 
  9 Mitchell, Jequan             South Effing                      59.65   2 
 10 White, Ryan                  Portal                          1:00.58   2 
 11 Lewis, Johnny                Savannah Chr           56.24    1:00.74   1 
 12 Smith, Tre                   Bryan County           58.74    1:01.07   2 
 13 Collins, Tyler               Southeast Bu         1:02.00   x1:02.21   2 
 14 Cross, Christopher           Portal                          1:06.56   2 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barringer, Cullen            Effingham Co         2:07.07    2:03.92  
  2 Colter, Ty                   Savannah Chr         2:12.50    2:13.46  
  3 Godby, Robby                 Effingham Co         2:13.49    2:18.92  
  4 Connolly, Joey               South Effing         2:20.00    2:20.37  
  5 Stinson, Brandon             Southeast Bu         2:25.00    2:20.92  
  6 Nicome, Michael              South Effing         2:21.50    2:21.62  
  7 Jones, Darron                Bryan County         2:36.00    2:31.96  
  8 Rigdon, Wesley               Screven Coun         2:39.64    2:33.68  
  9 Wilkerson, Nick              Bryan County         2:35.00    2:52.12  
 10 Hudson, Hampton              Portal                          3:04.14  
 11 Daughtry, Ethan              Portal                          3:10.17  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Weinkauf, Austin             Southeast Bu         5:05.00    5:01.71  
  2 Pitts, Quinn                 Southeast Bu         5:28.57    5:03.02  
  3 Smith, Graig                 South Effing         5:13.40    5:03.30  
  4 Godby, Robby                 Effingham Co         5:18.13    5:05.54  
  5 Ryswick, Vann                Bryan County                    5:17.17  
  6 Mcintosh, Noah               Effingham Co         5:21.48    5:18.64  
  7 Connolly, Joey               South Effing         5:10.10    5:22.09  
  8 Wright, Walker               Savannah Chr         5:30.00    5:22.42  
  9 Jones, Darron                Bryan County         5:45.00    5:22.71  
 10 Pilkington, Ty               Savannah Chr         5:32.00    5:23.29  
 11 Collins, Will                Southeast Bu         6:15.00   x6:03.13  
 12 Hudson, Hampton              Portal                          6:50.63  
 13 Daughtry, Ethan              Portal                          7:01.00  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Weinkauf, Austin             Southeast Bu        10:58.00   10:52.92  
  2 Pitts, Quinn                 Southeast Bu        11:37.76   10:58.82  
  3 Mcintosh, Noah               Effingham Co        11:36.78   11:37.26  
  4 Fingerlos, Scott             Effingham Co        11:51.63   11:49.38  
  5 Smith, Graig                 South Effing                   11:51.20  
  6 Fields, Jabari               Bryan County        10:58.03   12:20.33  
  7 Carson, John                 South Effing                   12:51.23  
  8 McCord, Billy                Screven Coun        14:34.66   14:44.19  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wadsworth, David             Effingham Co           15.98      17.03   1 
  2 Rigdon, Chandler             Screven Coun           17.87      17.11   1 
  3 Spaulding, Javarious         Southeast Bu           18.82      18.61   1 
  4 Smith, Nigil                 Southeast Bu           17.07      18.82   1 
  5 Blackmon, Trey               South Effing                      19.79   2 
  6 Ziegler, Trent               South Effing           21.54      20.41   2 
  7 Van Ryswyk, Nathaniel        Bryan County           19.50      20.84   1 
  8 Williams, BJ                 Effingham Co                      21.34   1 
  9 George, Quran                Bryan County           18.20      22.03   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Knox, Russell                Effingham Co           42.66      43.06   1 
  2 Spaulding, Javarious         Southeast Bu           45.90      43.44   1 
  3 Rigdon, Chandler             Screven Coun           43.70      44.11   1 
  4 Perkins, Chris               Southeast Bu           47.78      45.73   1 
  5 Barringer, Cullen            Effingham Co                      47.63   1 
  6 George, Quran                Bryan County           45.80      47.99   1 
  7 Wells, Marquis               Portal                            49.15   2 
  8 McBride, Stephen             Southeast Bu                     x52.17   2 
  9 Mogandu, Ben                 South Effing                      52.87   2 
 10 Richardson, Jacob            Bryan County           48.30      59.98   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Screven County  'A'                                 44.15      44.03   1 
     1) Kerson, Josh                    2) Smith, Quontavious             
     3) White, Desmond                  4) Williams, Tyler                
  2 Effingham County  'A'                               43.37      44.37   1 
     1) Bartley, Nieem                  2) David, Darrell                 
     3) Williams, Donte                 4) Williams, Tyjon                
  3 Southeast Bulloch  'B'                              46.04      45.91   2 
     1) Shatteen, King                  2) Smith, Nigil                   
     3) Brazzell, Rodney                4) McMillian, Antonio             
  4 Bryan County HS  'A'                                45.20      45.92   1 
  5 Southeast Bulloch  'A'                              45.00      45.97   1 
     1) Fonseca, Ladarien               2) McCollum, Cecil                
     3) Spaulding, Javarious            4) Davis, Mike                    
  6 South Effingham High School  'A'                    45.44      46.11   1 
     1) Brown, Patrick                  2) Goldwire, Darius               
     3) Walker, Anthony                 4) Brown, Elvin                   
  7 Portal  'A'                                                    46.56   1 
     1) Huff, Darius                    2) Wells, Marquis                 
     3) White, Ryan                     4) Williams, Malik                
  8 Screven County  'B'                                 44.70      47.51   2 
     1) Daughtry, Pj                    2) Grace, Terry                   
     3) Johnson, Tavarius               4) Kirkland, Daquan               
  9 South Effingham High School  'B'                    45.44      49.08   2 
     1) Jones, Orlando                  2) Blackmon, Trey                 
     3) Jackson, Keith                  4) Fontaine, Dylan                
 10 Effingham County  'B'                               45.00      50.79   2 
     1) Herbert, Rashad                 2) Gaston, Carlos                 
     3) Smith, Kevin                    4) Knox, Russell                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Effingham County  'A'                             3:32.35    3:28.06   1 
     1) Williams, Donte                 2) Smith, Kevin                   
     3) Barringer, Cullen               4) Williams, Tyjon                
  2 Screven County  'A'                                          3:44.66   1 
  3 Southeast Bulloch  'A'                            3:50.00    3:45.14   1 
     1) Fonseca, Ladarien               2) McCollum, Cecil                
     3) Shatteen, King                  4) Smith, Nigil                   
  4 Effingham County  'B'                             3:36.00    3:48.80   2 
     1) Godby, Robby                    2) David, Darrell                 
     3) Preston, Mike                   4) Knox, Russell                  
  5 South Effingham High School  'A'                  3:58.00    4:00.29   1 
     1) Brackett, Tyler                 2) Mitchell, Jequan               
     3) Nicome, Michael                 4) Smith, Graig                   
  6 Southeast Bulloch  'B'                            3:56.00    4:06.00   2 
     1) Spaulding, Javarious            2) Davis, Mike                    
     3) McBride, Stephen                4) Brazzell, Rodney               
  7 Bryan County HS  'A'                              3:50.00    4:06.53   1 
  8 South Effingham High School  'B'                  3:58.00    4:13.21   2 
     1) Ashley, Colton                  2) Elmore, Cole                   
     3) Carter, Austin                  4) Goldwire, Darius               
  9 Portal  'A'                                                  4:35.83   1 
     1) Cross, Christopher              2) Huff, Darius                   
     3) Wells, Marquis                  4) White, Ryan                    
 
Boys High Jump Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Tyjon              Effingham Co         6-10.00    6-04.00  
  2 Smith, Nigil                 Southeast Bu         6-00.00    6-00.00  
  3 David, Darrell               Effingham Co         6-00.00    5-10.00  
  4 Williams, Malik              Portal                          5-08.00  
  6 Huff, Darius                 Portal                         J5-08.00  
  6 Love, Raekwon                Bryan County         5-08.00   J5-08.00  
  7 Daughtry, Pj                 Screven Coun                    5-06.00  
  8 Brackett, Tyler              South Effing         5-02.00    5-04.00  
  8 Roberts, Malachi             Screven Coun                    5-04.00  
 -- Fontaine, Dylan              South Effing         5-06.00         NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anderson, Jake               Effingham Co        11-00.00   11-06.00  
  2 James, Charles               Southeast Bu        13-00.00   11-00.00  
  3 Dasher, Jacob                Effingham Co        10-06.00   10-00.00  
  4 Hughley, Rashad              Screven Coun        10-06.00  J10-00.00  
  5 Todd, Justin                 Southeast Bu         9-00.00    9-06.00  
  6 George, Quran                Bryan County         7-06.00    7-06.00  
 
Boys Long Jump Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Tyjon              Effingham Co        18-10.00   20-05.00  
  2 David, Darrell               Effingham Co        21-01.00   19-11.00  
  3 Williams, Tyler              Screven Coun        20-05.00   19-05.00  
  4 Love, Raekwon                Bryan County        20-04.00   18-00.00  
  5 Goldwire, Darius             South Effing        18-05.50   17-11.00  
  6 Scott, Nick                  Bryan County        20-03.00   17-09.50  
  7 McMillian, Antonio           Southeast Bu        18-10.50   17-09.00  
  8 Roberts, Malachi             Screven Coun        18-04.50   17-02.00  
  9 Wells, Marquis               Portal                         17-01.00  
 10 Spaulding, Javarious         Southeast Bu        17-00.00   16-11.50  
 11 Blackmon, Trey               South Effing                   16-01.50  
 12 Smith, Jachai                Portal                         13-10.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Tyjon              Effingham Co        45-11.00   43-04.00  
  2 Williams, Tyler              Screven Coun        42-07.00   41-07.50  
  3 Barringer, Cullen            Effingham Co                   38-05.00  
  4 Blackmon, Trey               South Effing        38-10.25   37-08.00  
  5 Shatteen, King               Southeast Bu        38-00.00   36-09.00  
  6 Wells, Marquis               Portal                         36-05.00  
  7 Goldwire, Darius             South Effing        37-05.00   36-03.00  
  8 Smith, Tre                   Bryan County        36-04.00   34-02.00  
 
Boys Shot Put Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gant, Levelle                Effingham Co        39-07.00   40-03.50  
  2 Stansell, Andrew             Southeast Bu        40-00.00   37-08.00  
  3 Johnson, Bryce               Screven Coun        39-04.00   36-05.50  
  4 Holmes, Tevin                Effingham Co                   36-03.50  
  5 Scott, Nick                  Bryan County        37-06.00   35-09.00  
  5 Demerlier, John              Southeast Bu        38-00.00   35-09.00  
  7 Morrell, Jordan              Screven Coun        40-00.00   34-01.00  
  8 Powell, Jaylen               South Effing        35-08.00   33-11.50  
  9 Kessler, Gerald              South Effing                   31-02.00  
 10 Flint, Scotty                Bryan County        35-00.00   31-00.00  
 11 Green, Steve                 Portal                         28-07.00  
 12 Daughtry, Ethan              Portal                         26-05.50  
 
Boys Discus Throw Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Bryce               Screven Coun          135-02     125-00  
  2 Dixon, Damion                Bryan County          118-04     122-07  
  3 Whitfield, Richmond          Screven Coun        42-05.50     120-08  
  4 Odom, Justin                 Southeast Bu          129-07     111-00  
  5 Fontaine, Dylan              South Effing          101-01     110-07  
  6 Demerlier, John              Southeast Bu                     102-11  
  7 Biscard, Justin              South Effing                      94-03  
  8 Milton, Devonte              Effingham Co           91-00      89-02  
  9 Green, Steve                 Portal                            88-04  
 10 Neagley, Josh                Bryan County          100-02      85-02  
 11 Hamilton, Dion               Bryan County                     x82-00  
 -- Garvin, Robby                Effingham Co                     X96-06  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Southeast Bulloch          192        2) Effingham County          122   
    3) South Effingham High Schoo 102        4) Portal                     56   
    5) Savannah Christian Prep     49        6) Screven County             47   
    7) Bryan County HS             38                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Effingham County           201        2) Southeast Bulloch         148.50
    3) Screven County             119.50     4) South Effingham High Scho  66.50
    5) Bryan County HS             57        6) Portal                     15.50
    7) Savannah Christian Prep     13                                           



Number of Elite performances: 4

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Williams, Tyjon (Effingham County,GA)
Batton, Philicia (Southeast Bulloch,GA)
Roberts, Jasmine (Southeast Bulloch,GA)


Elite Performances:

DS STATE- G-HJ 5'4.0 Batton, Philicia, , Southeast Bu
DS STATE- G-TJ 35'8.5 Roberts, Jasmine, , Southeast Bu
DS STATE- B-HJ 6'4.0 Williams, Tyjon, , Effingham Co
DS STATE- B-TJ 43'4.0 Williams, Tyjon, , Effingham Co

Number of Elite performances: 0
Number of DS State performances: 4

MORE MEETS

 

© 2012 RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State