Meet Name: Western Big 6 Boys Conf Meet
Meet Date: 2014-05-15
Meet Location: East Moline,IL





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red
Dyestat IL performances in Gray

Licensed to Rock Island High School                       HY-TEK's Meet Manager
               2014 Western Big Six Boys Conference - 5/15/2014                
                         United Township - Soule Bowl                          
                                East Moline, IL                                
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
IHSA 1A Qual: 1 11.24                                                          
IHSA 2A Qual: 2 11.04                                                          
IHSA 3A Qual: 3 10.84                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Eiker, Josh               SO Galesburg                10.81   3  10   
  2 Richardson, Brandon       JR Rock Island              11.22   3   8   
  3 Ellis, Elyjah             SR United Towns             11.26   2   6   
  4 Ellis, Isaiah             JR Rock Island              11.36   3   4   
  5 Wilson, Doug              SO Rock Island              11.39   2   2   
  6 Bokoyo, Merje             SO Galesburg                11.49   3   1   
  7 Holloway, Ben             JR Galesburg                11.68   2 
  8 Hubbell, Matt             SR Alleman                  11.81   3 
  9 Barkalow, Kyle            SO Alleman                  11.88   2 
 10 Tubbs, Travis             FR United Towns             11.92   1 
 11 Tousseau, Thomas          SR Moline                   11.95   2 
 12 Gay, Carson               SO Quincy                   11.96   3 
 13 Garcia, Sergio            SR Moline                   12.29   1 
 14 Hoffman, Joshua           FR Quincy                   12.30   2 
 15 Larson, Nick              SR United Towns             12.33   1 
 16 Garcia, Ricardo           JR Moline                   12.47   1 
 17 Moline, Seth              JR Quincy                   12.93   1 
 18 Ramirez, Nico             SO Alleman                  13.05   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
IHSA 1A Qual: 1 22.94                                                          
IHSA 2A Qual: 2 22.54                                                          
IHSA 3A Qual: 3 22.24                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eiker, Josh               SO Galesburg                22.15   3  10   
  2 Wilson, Doug              SO Rock Island              23.08   3   8   
  3 Richardson, Brandon       JR Rock Island              23.54   3   6   
  4 Ellis, Elyjah             SR United Towns             23.62   3   4   
  5 Aldredge, Travon          SR Rock Island              23.87   3   2   
  6 Rodriguez, Andy           SR Moline                   24.05   2   1   
  7 Barkalow, Kyle            SO Alleman                  24.28   3 
  8 Pease, Carter             JR United Towns             24.40   1 
  9 Saye, Prince              FR Moline                   24.64   2 
 10 Stotmeister, Brandon      SR United Towns             24.72   1 
 11 Maboudou, Joss            SO Alleman                  24.92   2 
 12 Wixforth, Cody            SR Galesburg                25.19   2 
 13 Garcia, Ricardo           JR Moline                   25.24   2 
 14 Hoffman, Joshua           FR Quincy                   25.33   1 
 15 Gay, Cameron              SO Quincy                   25.59   2 
 16 Dorsey, Caleb             SO Alleman                  25.86   1 
 17 Heady, Austin             JR Galesburg                25.87   1 
 18 Benton, Diabolique        SO Quincy                   25.88   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
IHSA 1A Qual: 1 51.74                                                          
IHSA 2A Qual: 2 50.94                                                          
IHSA 3A Qual: 3 49.94                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Dayqwon            SR Rock Island              52.20   3  10   
  2 Sebben, Quintin           SR Alleman                  52.91   3   8   
  3 Mends, Nicholar           SR United Towns             54.25   3   6   
  4 Miller, John              SO Alleman                  54.77   1   4   
  5 Gray, Chance              JR Quincy                   55.14   3   2   
  6 Sandholm, Brandon         JR United Towns             55.15   1   1   
  7 Ellis, Rayshaun           SO Rock Island              55.24   2 
  8 Hillier, Billy            JR Galesburg                55.30   2 
  9 Cole, Eric                SO Galesburg                55.32   3 
 10 Ewald, Steven             SR Alleman                  55.46   3 
 11 Raya, Omar                SR United Towns             55.60   2 
 12 Martinez, JP              SR Moline                   55.73   2 
 13 Townley, Cal              SR Quincy                   55.89   1 
 14 Frazeee, Daniel           SO Moline                   55.98   2 
 15 Bias, Wendell             SO Quincy                   57.10   1 
 16 Cabrera, Paul             FR Galesburg                59.57   1 
 17 Pomeroy, Devin            SR Moline                 1:00.47   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 2:01.24                                                        
IHSA 2A Qual: 2 1:59.44                                                        
IHSA 3A Qual: 3 1:57.74                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rasso, Tyler              SR United Towns           1:59.77   10   
  2 Gray, Zach                SR Moline                 2:00.42    8   
  3 Boore, Pauly              SR United Towns           2:00.53    6   
  4 Dopler, Sean              SR United Towns           2:01.30    4   
  5 Malcolm, Shawn            SO Alleman                2:03.78    2   
  6 Dessert, Conor            FR Moline                 2:04.37    1   
  7 Quintanilla, Kevin        SR Galesburg              2:04.59  
  8 Barr, Jake                SR Moline                 2:06.60  
  9 Mugisha, Fashingoma       JR Rock Island            2:11.27  
 10 Senderos, Osbaldo         SO Galesburg              2:11.70  
 11 Gregory, Zach             JR Galesburg              2:13.10  
 12 Ehrhart, Gates            SR Quincy                 2:13.42  
 13 Bias, Wendell             SO Quincy                 2:14.06  
 14 Niles, Nick               SR Rock Island            2:15.15  
 15 Smith, Dillon             JR Quincy                 2:22.00  
 16 Golding, Aaron            SO Alleman                2:23.52  
 17 DeSmet, Colton            SO Rock Island            2:25.28  
 18 Rosas, Andres             SR Alleman                2:27.06  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 4:37.24                                                        
IHSA 2A Qual: 2 4:30.44                                                        
IHSA 3A Qual: 3 4:22.04                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hird, Zach                SR Alleman                4:28.77   10   
  2 Webster, Austin           SR United Towns           4:30.28    8   
  3 Riege, Kyle               SO United Towns           4:31.22    6   
  4 Rasso, Tyler              SR United Towns           4:38.42    4   
  5 Neder, Cole               SR Rock Island            4:39.22    2   
  6 Vonor, Koffivi            JR Moline                 4:41.19    1   
  7 Stewart, Joe              SO Galesburg              4:45.52  
  8 Otto, Kienan              JR Alleman                4:49.42  
  9 Mallory, Matthew          SR Alleman                4:50.28  
 10 Whittle, David            SR Galesburg              4:52.40  
 11 Sapp, Conor               SO Moline                 4:53.96  
 12 Knobloch, Timothy         SO Moline                 4:55.65  
 13 Anderson, Michael         SR Galesburg              4:59.65  
 14 Hawthorne, Josh           JR Rock Island            5:02.54  
 15 Washam, Ian               SO Rock Island            5:05.43  
 16 Straube, Garrad           SR Quincy                 5:06.65  
 17 Kroeger, Brendan          SO Quincy                 5:09.02  
 18 Benz, Johnathon           FR Quincy                 5:09.49  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 10:05.24                                                       
IHSA 2A Qual: 2  9:49.24                                                       
IHSA 3A Qual: 3  9:33.24                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hird, Zach                SR Alleman                9:27.18   10   
  2 Webster, Austin           SR United Towns           9:49.26    8   
  3 Whittle, David            SR Galesburg              9:54.37    6   
  4 Mallory, Matthew          SR Alleman                9:57.10    4   
  5 Otto, Kienan              JR Alleman                9:59.69    2   
  6 Knobloch, Timothy         SO Moline                10:06.58    1   
  7 Verlinden, Justin         SO United Towns          10:36.63  
  8 Taylor, Bruce             SR United Towns          10:39.64  
  9 Levesque, Andrew          JR Moline                10:40.32  
 10 Wollaston, Wyatt          FR Quincy                10:46.64  
 11 Lopaka, Honore            JR Rock Island           10:49.77  
 12 McAnally, Tanner          JR Moline                10:59.46  
 13 Green, Cameron            SO Rock Island           11:01.90  
 14 Lovelace, Lincoln         FR Quincy                11:05.53  
 15 Owen, Tanner              SO Galesburg             11:28.36  
 16 Kerchner, Pearson         FR Rock Island           11:59.83  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
IHSA 1A Qual: 1 15.44                                                          
IHSA 2A Qual: 2 15.04                                                          
IHSA 3A Qual: 3 14.74                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oakes, Dalton             SR United Towns             15.30   3  10   
  2 Jackson, Marcus           SR Rock Island              16.05   3   8   
  3 Meredith, Ryan            JR United Towns             16.10   2   6   
  4 Harris, Elijah            JR United Towns             16.47   1   4   
  5 Jones, JT                 JR Rock Island              16.49   2   2   
  6 Hardges, Ammeir           JR Galesburg                16.70   3   1   
  7 Evans, Jordin             JR Rock Island              17.01   2 
  8 Smith, Deven              FR Quincy                   17.67   2 
  9 Titus, Josh               SR Alleman                  17.70   3 
 10 Naughton, Zach            JR Quincy                   17.98   3 
 11 Cabrera, Paul             FR Galesburg                18.07   1 
 12 Braet, Drew               JR Alleman                  18.68   2 
 13 Cervantez, Nic            SO Galesburg                18.71   2 
 14 Oetgen, Joshua            SO Moline                   19.53   1 
 15 Owen, Divine              SO Moline                   20.12   1 
 16 Foster, Nick              SR Quincy                   20.57   1 
 17 Alcaraz, Dante            FR Alleman                  20.85   1 
 -- Ryan, Marquez             SR Moline                      DQ   3 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
IHSA 1A Qual: 1 42.00                                                          
IHSA 2A Qual: 2 40.44                                                          
IHSA 3A Qual: 3 39.84                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oakes, Dalton             SR United Towns             40.89   3  10   
  2 Jackson, Marcus           SR Rock Island              42.42   3   8   
  3 Harris, Elijah            JR United Towns             42.72   3   6   
  4 Arteaga, Seabass          JR Galesburg                43.10   3   4   
  5 Jones, JT                 JR Rock Island              43.36   3   2   
  6 Cervantez, Nic            SO Galesburg                44.38   2   1   
  7 Wright, Justyn            FR United Towns             44.43   2 
  8 Titus, Josh               SR Alleman                  44.96   2 
  9 Braet, Drew               JR Alleman                  46.26   1 
 10 Oetgen, Joshua            SO Moline                   46.76   1 
 11 Evans, Jordin             JR Rock Island              46.94   1 
 12 Smith, Deven              FR Quincy                   46.99   2 
 13 Naughton, Zach            JR Quincy                   48.05   3 
 14 Terronez, Santiago        SO Alleman                  48.16   1 
 15 Owen, Divine              SO Moline                   49.48   1 
 16 Foster, Nick              SR Quincy                   49.67   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 44.64                                                          
IHSA 2A Qual: 2 43.94                                                          
IHSA 3A Qual: 3 43.14                                                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rock Island  'A'                                      43.18   10   
     1) Richardson, Brandon JR          2) Ellis, Isaiah JR               
     3) Aldredge, Travon SR             4) Ehimnenm, Chris SR             
  2 Galesburg  'A'                                        43.67    8   
     1) Bokoyo, Merje SO                2) Taylor, Tevin JR               
     3) Holloway, Ben JR                4) Eiker, Josh SO                 
  3 United Township  'A'                                  44.22    6   
     1) Ellis, Elyjah SR                2) Stotmeister, Brandon SR        
     3) Parks, Russell SR               4) Oakes, Dalton SR               
  4 Moline  'A'                                           45.05    4   
     1) Rodriguez, Andy SR              2) Thompson, Sam SO               
     3) Saye, Prince FR                 4) Oldenburg, Reece JR            
  5 Alleman  'A'                                          45.47    2   
     1) Ewald, Steven SR                2) Barkalow, Kyle SO              
     3) Sebben, Quintin SR              4) Hubbell, Matt SR               
  6 Quincy  'A'                                           45.99  
     1) Castle, Joshua SO               2) Francis, Brody JR              
     3) Gay, Cameron SO                 4) Gay, Carson SO                 
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 1:33.94                                                        
IHSA 2A Qual: 2 1:31.94                                                        
IHSA 3A Qual: 3 1:29.94                                                        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rock Island  'A'                                    1:30.66   10   
     1) Richardson, Brandon JR          2) Wilson, Doug SO                
     3) Ellis, Isaiah JR                4) Ehimnenm, Chris SR             
  2 Galesburg  'A'                                      1:33.60    8   
     1) Bokoyo, Merje SO                2) Holloway, Ben JR               
     3) Taylor, Tevin JR                4) Eiker, Josh SO                 
  3 Moline  'A'                                         1:35.28    6   
     1) Thompson, Samuel SO             2) Rodriguez, Andy SR             
     3) Saye, Prince FR                 4) Oldenburg, Reece JR            
  4 United Township  'A'                                1:35.32    4   
     1) Pease, Carter JR                2) Parks, Russell SR              
     3) Stotmeister, Brandon SR         4) Terronez, Michael SR           
  5 Quincy  'A'                                         1:35.87    2   
     1) Gray, Chance JR                 2) Francis, Brody JR              
     3) Gay, Cameron SO                 4) Gay, Carson SO                 
  6 Alleman  'A'                                        1:37.52  
     1) Hubbell, Matt SR                2) Maboudou, Joss SO              
     3) Dorsey, Caleb SO                4) Barkalow, Kyle SO              
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 3:31.74                                                        
IHSA 2A Qual: 2 3:27.44                                                        
IHSA 3A Qual: 3 3:23.74                                                        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rock Island  'A'                                    3:33.04   10   
     1) Ellis, Isaiah JR                2) Jones, Dayqwon SR              
     3) Hampton, Dejoun SR              4) Comodore, Casey FR             
  2 United Township  'A'                                3:33.86    8   
     1) Mends, Nicholar SR              2) Boore, Pauly SR                
     3) Oakes, Dalton SR                4) Boore, Isaac SO                
  3 Moline  'A'                                         3:37.83    6   
     1) Dessert, Conor FR               2) Frazeee, Daniel SO             
     3) Barr, Jake SR                   4) Gray, Zach SR                  
  4 Alleman  'A'                                        3:37.91    4   
     1) Ewald, Steven SR                2) Malcolm, Shawn SO              
     3) Hoskins, Brady JR               4) Sebben, Quintin SR             
  5 Galesburg  'A'                                      3:39.24    2   
     1) Quintanilla, Kevin SR           2) Arteaga, Seabass JR            
     3) Burton, Wilson FR               4) Cole, Eric SO                  
  6 Quincy  'A'                                         3:45.85  
     1) Townley, Cal SR                 2) Ehrhart, Gates SR              
     3) Bias, Wendell SO                4) Gray, Chance JR                
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 8:22.24                                                        
IHSA 2A Qual: 2 8:15.24                                                        
IHSA 3A Qual: 3 8:03.24                                                        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 United Township  'A'                                8:15.95   10   
     1) Boore, Isaac SO                 2) Mends, Nicholar SR             
     3) Wright, Jacob SO                4) Riege, Kyle SO                 
  2 Galesburg  'A'                                      8:23.25    8   
     1) Quintanilla, Kevin SR           2) Burton, Wilson FR              
     3) Arteaga, Seabass JR             4) Stewart, Joe SO                
  3 Rock Island  'A'                                    8:32.96    6   
     1) Neder, Cole SR                  2) Mugisha, Fashingoma JR         
     3) Washam, Ian SO                  4) Hawthorne, Josh JR             
  4 Quincy  'A'                                         8:42.96    4   
     1) Ehrhart, Gates SR               2) Kroeger, Brendan SO            
     3) Straube, Garrad SR              4) Bias, Wendell SO               
  5 Moline  'A'                                         8:56.37    2   
     1) Oneill, Shawn FR                2) Frazeee, Daniel SO             
     3) Vonor, Koffivi JR               4) Martinez, JP SR                
  6 Alleman  'A'                                        9:59.15  
     1) Rosas, Andres SR                2) Golding, Aaron SO              
     3) Sheley, Conner FR               4) Reya, Eric FR                  
 
Boys High Jump
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1  6-03                                                          
IHSA 2A Qual: 2  6-03                                                          
IHSA 3A Qual: 3  6-05                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan, Marquez             SR Moline                 6-01.00   10   
  2 Terronez, Michael         SR United Towns           5-11.00    8   
  3 Sandholm, Brandon         JR United Towns          J5-11.00    6   
  4 Ruiz, Keenen              SR Rock Island            5-09.00    4   
  5 Quintanilla, Kevin        SR Galesburg              5-07.00    2   
  6 Evans, Jordin             JR Rock Island           J5-07.00    0.50
  6 Graves, Nathan            FR Alleman               J5-07.00    0.50
 -- McKinney, Andre           SO Rock Island                 NH  
 -- Quinn, Julian             SO Galesburg                   NH  
 -- Dorsey, Caleb             SO Alleman                     NH  
 -- Smith, Deven              FR Quincy                      NH  
 -- Hoffman, Joshua           FR Quincy                      NH  
 -- Brown, Anthony            SO United Towns                NH  
 -- Oldenburg, Reece          JR Moline                      NH  
 -- Maboudou, Joss            SO Alleman                     NH  
 -- Dockery, Spencer          SO Moline                      NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 13-00                                                          
IHSA 2A Qual: 2 13-06                                                          
IHSA 3A Qual: 3 13-09                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Kyle               SR Moline                11-03.00   10   
  2 Shewell, Tyler            SR Rock Island          J11-03.00    8   
  3 Siepel, William           SO Quincy               J11-03.00    5   
  3 Ochoa, Isaiah             SO United Towns         J11-03.00    5   
  5 Taylor, Tevin             JR Galesburg            J11-03.00    2   
  6 Rodriguez, Andy           SR Moline                10-09.00    1   
  7 Ruxlow, Nathan            SO Quincy                 9-09.00  
  7 Sierra-Lee, Edward        FR United Towns           9-09.00  
  9 Oldenburg, Reece          JR Moline                J9-09.00  
 -- Rowand, Derek             JR Quincy                      NH  
 -- Sigler, Jacob             SR Rock Island                 NH  
 -- Osborn, Ryan              SR Galesburg                   NH  
 -- Miller, John              SO Alleman                     NH  
 -- Dechow, Jack              JR Galesburg                   NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
IHSA 1A Qual: 1 21-00                                                          
IHSA 2A Qual: 2 21-08                                                          
IHSA 3A Qual: 3 22-03                                                          
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Aldredge, Travon          SR Rock Island         1 21-07.50q 
  2 Ruiz, Keenen              SR Rock Island         1 21-03.00q 
  3 Meredith, Ryan            JR United Towns        1 21-00.00q 
  4 Taylor, Tevin             JR Galesburg             20-10.50q 
  5 Gay, Carson               SO Quincy                20-04.50q 
  6 Ehimnenm, Chris           SR Rock Island           19-09.00q 
  7 Zhou, Stephen             SO Alleman               19-07.50q 
  8 Holloway, Ben             JR Galesburg             19-02.00q 
  9 Gay, Cameron              SO Quincy                18-08.00q 
 10 Cole, Eric                SO Galesburg             18-07.00  
 10 Hoskins, Brady            JR Alleman               18-07.00  
 12 Nwafor, Van               FR Moline                18-04.00  
 13 Soglohun, Jean-Luc        FR United Towns          18-03.00  
 13 Larson, Nick              SR United Towns          18-03.00  
 15 Gray, Chance              JR Quincy                17-08.00  
 16 Driscal, Abe              SR Moline                17-03.00  
 17 Elliott, Michael          FR Alleman               17-00.00  
 17 King, Tyler               FR Moline                17-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 21-00                                                          
IHSA 2A Qual: 2 21-08                                                          
IHSA 3A Qual: 3 22-03                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Aldredge, Travon          SR Rock Island           21-07.50   10   
  2 Ruiz, Keenen              SR Rock Island           21-03.00    8   
  3 Meredith, Ryan            JR United Towns          21-02.50    6   
  4 Taylor, Tevin             JR Galesburg             20-11.50    4   
  5 Gay, Carson               SO Quincy                20-04.50    2   
  6 Ehimnenm, Chris           SR Rock Island           19-09.00    1   
  7 Zhou, Stephen             SO Alleman               19-07.50  
  8 Holloway, Ben             JR Galesburg             19-02.00  
  9 Gay, Cameron              SO Quincy                19-00.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 42-00                                                          
IHSA 2A Qual: 2 43-10                                                          
IHSA 3A Qual: 3 44-10                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aldredge, Travon          SR Rock Island           44-05.50   10   
  2 Holmes, Quentin           SR Rock Island           43-03.00    8   
  3 Meredith, Ryan            JR United Towns          42-10.50    6   
  4 Terronez, Michael         SR United Towns          40-06.00    4   
  5 Hoskins, Brady            JR Alleman               39-08.00    2   
  6 Parks, Russell            SR United Towns          39-06.50    1   
  7 Moss, Michael             SR Galesburg             38-04.00  
  8 Smith, Deven              FR Quincy                38-01.00  
  9 Quinn, Julian             SO Galesburg             38-00.00  
 10 Ehimnenm, Chris           SR Rock Island           37-06.00  
 11 Moss, Ricky               SO Galesburg             35-09.00  
 12 Rafferty, Conner          SO Alleman               35-06.00  
 13 Dockery, Spencer          SO Moline                35-04.00  
 14 Driscal, Abe              SR Moline                34-06.00  
 15 Lisica, Blake             SR Quincy                34-00.00  
 16 Stoll, Miguel             FR Alleman               33-02.00  
 17 Pomeroy, Devin            SR Moline                31-00.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 48-00                                                          
IHSA 2A Qual: 2 50-11                                                          
IHSA 3A Qual: 3 52-11                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawkins, Matt             SR Galesburg             52-00.75   10   
  2 Wheeler, Cody             JR United Towns          51-11.50    8   
  3 Morrow, Jamal             SR Rock Island           50-03.75    6   
  4 Yodts, Kyler              FR Alleman               47-07.00    4   
  5 Lambrecht, Jared          SR Alleman               47-06.00    2   
  6 Morrow, James             SR Rock Island           43-10.00    1   
  7 Lekowski, Andrew          JR Alleman               43-09.00  
  8 King, Darius              SO Moline                43-01.00  
  9 Tyler, Tony               SR Quincy                42-04.00  
 10 Fox, Brandon              JR United Towns          41-04.00  
 11 Burrage, Josh             SR Rock Island           41-03.50  
 12 Prost, Devin              SO Quincy                40-11.00  
 12 Ford, Vince               SR Moline                40-11.00  
 14 Nwafor, Victor            SR Moline                39-03.25  
 15 Wright, Joe               SR United Towns          38-10.00  
 16 Ricketts, Matt            FR Galesburg             38-02.00  
 17 Bunch, Cody               SR Quincy                36-03.50  
 18 Snell, Max                SO Galesburg             36-02.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
IHSA 1A Qual: 1 143-00                                                         
IHSA 2A Qual: 2 149-00                                                         
IHSA 3A Qual: 3 156-06                                                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler, Tony               SR Quincy                  129-02   10   
  2 Nwafor, Victor            SR Moline               126-11.50    8   
  3 King, Darius              SO Moline                  126-05    6   
  4 Ford, Vince               SR Moline                  125-00    4   
  5 Wheeler, Cody             JR United Towns            122-11    2   
  6 Fredrickson, Jared        SO Galesburg               120-10    1   
  7 Morrow, Jamal             SR Rock Island          119-07.50  
  8 Graves, Nathan            FR Alleman                 116-07  
  9 Niles, Nick               SR Rock Island             116-06  
 10 Dickerson, Craig          JR Galesburg               115-07  
 11 Lekowski, Andrew          JR Alleman                 112-02  
 12 Ricketts, Matt            FR Galesburg               112-00  
 13 Prost, Devin              SO Quincy                  111-02  
 14 Bunch, Cody               SR Quincy                  109-05  
 15 Kizer, Ty                 SR United Towns            109-00  
 15 Cole-Brodnax, Joshua      JR Rock Island             109-00  
 17 Gates, Zach               SR United Towns            107-07  
 -- Yodts, Kyler              FR Alleman                     ND  
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) United Township            173        2) Rock Island               154.50
    3) Galesburg                   78        4) Moline                     69   
    5) Alleman                     54.50     6) Quincy                     25   


Number of Elite performances: 55

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Ellis, Isaiah (Rock Island,IL)
Ellis, Elyjah (United Township,IL)
Eiker, Josh (Galesburg,IL)
Wilson, Doug (Rock Island,IL)
Richardson, Brandon (Rock Island,IL)
Oakes, Dalton (United Township,IL)
Rasso, Tyler (United Township,IL)
Webster, Austin (United Township,IL)
Hird, Zach (Alleman,IL)
Neder, Cole (Rock Island,IL)
Riege, Kyle (United Township,IL)
Whittle, David (Galesburg,IL)
Otto, Kienan (Alleman,IL)
Mallory, Matthew (Alleman,IL)
Knobloch, Timothy (Moline,IL)
Jones, Dayquan (Rock Island,IL)
Boys Relay (Galesburg,IL)
Boys Relay (United Township,IL)
Boys Relay (Rock Island,IL)
Boore, Pauly (United Township,IL)
Dopler, Sean (United Township,IL)
Gray, Zach (Moline,IL)
Dessert, Conor (Moline,IL)
Malcolm, Shawn (Alleman,IL)
Quintanilla, Kevin (Galesburg,IL)
Ryan, Marquez (Moline,IL)
Aldredge, Travon (Rock Island,IL)
Meredith, Ryan (United Township,IL)
Taylor, Tevin (Galesburg,IL)
Ruiz, Keenan (Rock Island,IL)
Hawkins, Matt (Galesburg,IL)
Lambrecht, Jared (Alleman,IL)
Morrow, Jamal (Rock Island,IL)
Wheeler, Cody (United Township,IL)
Yodts, Kyler (Alleman,IL)
Holmes, Quentin (Rock Island,IL)


Elite Performances:

DS STATE- B-100 10.81 Eiker, Josh, 10, Galesburg
DS Regional- B-100 11.22 Richardson, Brandon, 11, Rock Island
DS Regional- B-100 11.26 Ellis, Elyjah, 12, United Towns
DS Regional- B-100 11.36 Ellis, Isaiah, 11, Rock Island
DS Regional- B-100 11.39 Wilson, Doug, 10, Rock Island
DS STATE- B-200 22.15 Eiker, Josh, 10, Galesburg
DS Regional- B-200 23.08 Wilson, Doug, 10, Rock Island
DS Regional- B-400 52.20 Jones, Dayqwon, 12, Rock Island
DS STATE- B-800 1:59.77 Rasso, Tyler, 12, United Towns
DS Regional- B-800 2:00.42 Gray, Zach, 12, Moline
DS Regional- B-800 2:00.53 Boore, Pauly, 12, United Towns
DS Regional- B-800 2:01.30 Dopler, Sean, 12, United Towns
DS Regional- B-800 2:03.78 Malcolm, Shawn, 10, Alleman
DS Regional- B-800 2:04.37 Dessert, Conor, 9, Moline
DS Regional- B-800 2:04.59 Quintanilla, Kevin, 12, Galesburg
DS Regional- B-1600 4:28.77 Hird, Zach, 12, Alleman
DS Regional- B-1600 4:30.28 Webster, Austin, 12, United Towns
DS Regional- B-1600 4:31.22 Riege, Kyle, 10, United Towns
DS Regional- B-1600 4:38.42 Rasso, Tyler, 12, United Towns
DS Regional- B-1600 4:39.22 Neder, Cole, 12, Rock Island
DS STATE- B-3200 9:27.18 Hird, Zach, 12, Alleman
DS Regional- B-3200 9:49.26 Webster, Austin, 12, United Towns
DS Regional- B-3200 9:54.37 Whittle, David, 12, Galesburg
DS Regional- B-3200 9:57.10 Mallory, Matthew, 12, Alleman
DS Regional- B-3200 9:59.69 Otto, Kienan, 11, Alleman
DS Regional- B-3200 10:06.58 Knobloch, Timothy, 10, Moline
DS Regional- B-110H 15.30 Oakes, Dalton, 12, United Towns
DS STATE- B-300H 40.89 Oakes, Dalton, 12, United Towns
DS STATE- B-4x100 43.18 Boys Relay, , Rock Island
DS STATE- B-4x100 43.67 Boys Relay, , Galesburg
DS Regional- B-4x100 44.22 Boys Relay, , United Township
DS STATE- B-4x200 1:30.66 Boys Relay, , Rock Island
DS Regional- B-4x200 1:33.60 Boys Relay, , Galesburg
DS Regional- B-4x400 3:33.04 Boys Relay, , Rock Island
DS Regional- B-4x400 3:33.86 Boys Relay, , United Township
DS Regional- B-4x800 8:15.95 Boys Relay, , United Township
DS Regional- B-4x800 8:23.25 Boys Relay, , Galesburg
DS Regional- B-4x800 8:32.96 Boys Relay, , Rock Island
DS Regional- B-HJ 6'1.0 Ryan, Marquez, 12, Moline
DS Regional- B-LJ 21'7.5p Aldredge, Travon, 12, Rock Island
DS Regional- B-LJ 21'3.0p Ruiz, Keenen, 12, Rock Island
DS Regional- B-LJ 21'0.0p Meredith, Ryan, 11, United Towns
DS Regional- B-LJ 20'10.5p Taylor, Tevin, 11, Galesburg
DS Regional- B-LJ 21'7.5 Aldredge, Travon, 12, Rock Island
DS Regional- B-LJ 21'3.0 Ruiz, Keenen, 12, Rock Island
DS Regional- B-LJ 21'2.5 Meredith, Ryan, 11, United Towns
DS Regional- B-LJ 20'11.5 Taylor, Tevin, 11, Galesburg
DS STATE- B-TJ 44'5.5 Aldredge, Travon, 12, Rock Island
DS STATE- B-TJ 43'3.0 Holmes, Quentin, 12, Rock Island
DS Regional- B-TJ 42'10.5 Meredith, Ryan, 11, United Towns
DS STATE- B-SP 52'0.75 Hawkins, Matt, 12, Galesburg
DS STATE- B-SP 51'11.5 Wheeler, Cody, 11, United Towns
DS STATE- B-SP 50'3.75 Morrow, Jamal, 12, Rock Island
DS Regional- B-SP 47'7.0 Yodts, Kyler, 9, Alleman
DS Regional- B-SP 47'6.0 Lambrecht, Jared, 12, Alleman

Number of Elite performances: 0

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State