Meet Name: Monmouth Titan Invitational
Meet Date: 2015-03-17
Meet Location: Monmouth College,IL



Results for 4x8 were not entered. Coach from ROWVA HS stated that his 2nd and 3rd runners only ran three laps. Official did not make correction. Cannot trust times in race.



Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red
Dyestat IL performances in Gray

Boys 60 Meter Dash 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Balagna, Max             SR   Farmington                 7.40           
2  Coppess-Buikema, Anthony SO   Rockridge                  7.41           
3  Keleher, Brandon         JR   Orion                      7.49           
4  Woodside, Bret           FR   ROWVA                      7.52           
4  Ward, Tucker             JR   Sherrard                   7.52           
6  Frankhauser, Jacob       SO   Bushnell-Prairie City      7.56           
7  Tomlin, Brad             SR   ROWVA                      7.59           
8  Augusta, Tre             SO   Macomb                     7.61           
9  Artman, Connor           FR   Carthage                   7.64           
10 Wilson, Zach             JR   Macomb                     7.67           
11 Mcatee, Billy            SO   Sherrard                   7.69           
12 Izquierdo, John          FR   Monmouth-Roseville         7.74           
13 Mercado, Valente         FR   Knoxville                  7.79           
14 Mckee, Carson            SO   Carthage                   7.80           
15 Raines, Nick             FR   Bushnell-Prairie City      7.82           
16 Ward, Jessy              SR   Cuba                       7.90           
17 Watters, Daniel          FR   Knoxville                  8.04           
18 Cox, Corey               JR   Mercer County              8.07           
19 Hursey, Jake             SO   Farmington                 8.12           
20 May, Jacob               FR   Liberty                    8.13           
21 Ward, Brady              SO   Cuba                       8.40           
22 Reid, Connor             FR   Mercer County              8.43           
23 Lafosse, Mitchell        SR   Rockridge                  8.49           


Boys 200 Meter Dash 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Mcatee, Billy            SO   Sherrard                   25.10          
2  Neal, Sam                SO   Sherrard                   25.74          
3  Jepson, Cody             JR   Farmington                 25.80          
4  Inlow, Dazaniel          SO   Cuba                       26.32          
5  Cox, Corey               JR   Mercer County              26.44          
6  Yocum, Devin             FR   Bushnell-Prairie City      26.67          
7  Hursey, Jake             SO   Farmington                 27.41          
8  Hillier, Noah            JR   Knoxville                  27.81          
9  Sinde, Nick              JR   Orion                      27.82          
10 Schultz, Blake           JR   ROWVA                      28.33          
11 Swanson, Nathan          JR   Macomb                     28.61          
12 Frakes, Eion             FR   Rockridge                  28.69          
13 Toal, Jared              FR   Monmouth-Roseville         29.46          
14 Mccourt, Brandon         FR   Bushnell-Prairie City      30.84          
15 Hayes, Patrick           FR   Knoxville                  31.63          
16 Scholl, Jacob            SR   Carthage                   2:03.39        
17 Coppess-Buikema, Anthony SO   Rockridge                  2:04.14        
18 Keleher, Brandon         JR   Orion                      2:04.53        
19 Artman, Connor           FR   Carthage                   2:05.14        
20 Baily, Paul              JR   Cuba                       2:05.71        


Boys 400 Meter Dash 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Gilstrap, Steven         JR   Farmington                 54.25          
2  Ruddell, Jerry           SR   Rockridge                  56.74          
3  Garcia, Gavin            SO   Farmington                 57.67          
4  Kirkham, Cayden          FR   Carthage                   58.86          
5  Whitmer, Morgan          SO   Cuba                       1:00.75        
6  Myers, Bo                SR   Cuba                       1:01.32        
7  Gambon, Scott            FR   Orion                      1:01.42        
8  Schultz, Blake           JR   ROWVA                      1:02.53        
9  Peterson, Dylan          JR   Rockridge                  1:02.78        
10 Mcclendon, Shawn         FR   Monmouth-Roseville         1:02.85        
11 Leonhart, Zach           FR   Mercer County              1:02.92        
12 Norris, Keegan           SO   Bushnell-Prairie City      1:02.97        
13 Miller, Nathan           SR   Sherrard                   1:03.12        
14 Piper, Zac               SO   Macomb                     1:03.15        
15 Wakeland, Dallas         SR   Mercer County              1:04.37        
16 Montoya, Alfredo         SR   Monmouth-Roseville         1:04.64        
17 Condreay, Gabe           FR   Knoxville                  1:04.99        
18 May, Jacob               FR   Liberty                    1:05.67        
19 Howard, Tyrese           SO   Bushnell-Prairie City      1:11.03        
20 Miller, Chad             FR   Knoxville                  1:13.83        


Boys 800 Meter Run 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Jackson, Austin          SR   Mercer County              2:06.27        
2  Anthony, Markius         SR   Macomb                     2:11.03        
3  Harrison, Alex           JR   Rockridge                  2:11.27        
4  Corrales, Jesus          JR   Monmouth-Roseville         2:13.19        
5  Ausdal, Graham           JR   Sherrard                   2:14.57        
6  Mccammon, Rane           SO   Monmouth-Roseville         2:19.19        
7  Waid, Logan              SO   Liberty                    2:20.05        
8  Batson, Alex             JR   Bushnell-Prairie City      2:27.16        
9  Merry, Dalton            SR   Carthage                   2:27.71        
10 Tate, Reed               SO   Liberty                    2:30.35        
11 Benedict, Tj             FR   Farmington                 2:33.04        
12 Singleton, Ethan         SO   Bushnell-Prairie City      2:34.09        
13 Lueck, Matt              FR   Macomb                     2:36.01        
14 Krakowiecki, Collin      SO   Farmington                 2:42.60        
15 Reschke, Simon           SO   Orion                      2:46.86        
16 Cutts, Nathan            FR   ROWVA                      2:50.30        
17 Almeida, David           JR   Cuba                       3:00.15        


Boys 1600 Meter Run 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Helm, Keaton             JR   Sherrard                   4:52.31        
2  Stanley, Ethan           SR   ROWVA                      4:58.71        
3  Bryan, Jacob             FR   Carthage                   5:02.01        
4  Corrales, Jesus          JR   Monmouth-Roseville         5:02.36        
5  Bizarri, Cole            FR   Sherrard                   5:04.01        
6  Booher, Lucas            SO   Liberty                    5:08.25        
7  Brock, Cameron           SR   Macomb                     5:15.15        
8  Waid, Logan              SO   Liberty                    5:15.37        
9  Haes, Chance             SR   Carthage                   5:26.38        
10 Carlson, Hunter          JR   Knoxville                  5:26.79        
11 Johnson, Logan           JR   Bushnell-Prairie City      5:33.07        
12 Dulin, Riley             FR   Monmouth-Roseville         5:33.37        
13 Hintz, Carter            FR   Farmington                 5:35.72        
14 Zahnle, Zach             SO   Macomb                     5:40.44        
15 Sabel, Chris             JR   Mercer County              5:52.39        
16 Mccaw, Kiefer            SO   Orion                      5:57.76        
17 Biddle, Grant            SR   Mercer County              5:59.53        
18 Sexton, Nate             JR   Farmington                 6:06.32        
19 Fiedler, Chase           SO   Orion                      6:18.41        
20 Mills, Jacob             FR   Bushnell-Prairie City      6:28.72        
21 Flickinger, Nathan       FR   Rockridge                  6:32.25        
22 Cantrell, Josh           SR   Rockridge                  7:10.66        


Boys 60 Meter Hurdles 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Boyer, Devon             JR   Bushnell-Prairie City      8.57           
2  Poore, Jacob             JR   Macomb                     8.82           
3  Bloomfield, Justin       SR   Sherrard                   9.64           
4  Neeld, Mike              SO   Mercer County              9.74           
5  Anderson, Judd           FR   Farmington                 9.79           
6  Fry, Brady               FR   Rockridge                  9.90           
7  Yocum, Devin             FR   Bushnell-Prairie City      10.04          
8  Oak, Dalton              SO   Sherrard                   11.08          


Boys 4x200 Meter  Relay 
 =======================================================
 Place  School                      Final          Score
 =======================================================
 1      Carthage                    1:37.47             
 2      Farmington                  1:37.99             
 3      ROWVA                       1:39.13             
 4      Rockridge                   1:39.71             
 5      Mercer County               1:40.07             
 6      Bushnell-Prairie City       1:41.34             
 7      Macomb                      1:42.22             
 8      Cuba                        1:46.75             
 9      Orion                       1:48.11             
 10     Monmouth-Roseville          1:51.07             
        Sherrard                    No Time             
        Knoxville                   No Time             


Boys 4x400 Meter  Relay 
 =======================================================
 Place  School                      Final          Score
 =======================================================
 1      ROWVA                       3:42.68             
 2      Farmington                  3:43.08             
 3      Sherrard                    3:46.79             
 4      Macomb                      3:59.35             
 5      Mercer County               3:59.50             
 6      Carthage                    4:03.49             
 7      Rockridge                   4:05.56             
 8      Knoxville                   4:07.53             
 9      Orion                       4:09.76             
 10     Monmouth-Roseville          4:12.85             


Boys 4x800 Meter  Relay 
 =======================================================
 Place  School                      Final          Score
 =======================================================
 1      ROWVA                       7:59.43             
 2      Knoxville                   8:07.63             
 3      Mercer County               8:17.39             
 4      Bushnell-Prairie City       8:39.09             
 5      Sherrard                    9:03.54             
 6      Orion                       10:15.07            
 7      Farmington                  10:16.23            
 8      Macomb                      11:02.15            
 9      Rockridge                   11:16.23            


Boys High Jump 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Woodside, Kyle           SR   ROWVA                      6' 2"          
2  Norman, Jace             SO   Carthage                   6' 0"          
3  Yocum, Devin             FR   Bushnell-Prairie City      5' 10"         
4  Helm, Keaton             JR   Sherrard                   5' 4"          
5  Wakeland, Dallas         SR   Mercer County              5' 2"          
6  Mcclendon, Shawn         FR   Monmouth-Roseville         5' 0"          
6  Crisman, Jacob           SO   Knoxville                  5' 0"          
   Miller, Chad             FR   Knoxville                  No Time        
   Garcia, Gavin            SO   Farmington                 No Time        
   Fletcher, Jack           FR   Farmington                 No Time        
   Wilson, Zach             JR   Macomb                     No Time        


Boys Pole Vault 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Vanderheyden, Mark       SR   Mercer County              11' 6"         
2  Yocum, Brodie            SO   Bushnell-Prairie City      8' 6"          
3  Montoya, Alfredo         SR   Monmouth-Roseville         8' 0"          
3  Fett, Alex               JR   Monmouth-Roseville         8' 0"          
5  Hintz, Carter            FR   Farmington                 7' 0"          
   Ruddell, Jerry           SR   Rockridge                  No Time        


Boys Long Jump 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Peretic, Levi                 Macomb                     35' 8.5"       
2  Artman, Connor           FR   Carthage                   21' 1"         
3  Coppess-Buikema, Anthony SO   Rockridge                  19' 6"         
4  Woodside, Bret           FR   ROWVA                      19' 5.5"       
5  Keleher, Brandon         JR   Orion                      19' 5"         
6  Tomlin, Brad             SR   ROWVA                      19' 3.5"       
7  Adler, Quintin           SO   Macomb                     18' 7.5"       
7  Baily, Paul              JR   Cuba                       18' 7.5"       
7  Norman, Jace             SO   Carthage                   18' 7.5"       
10 Balagna, Max             SR   Farmington                 18' 4.5"       
11 Ward, Jessy              SR   Cuba                       18' 2.5"       
12 Neal, Sam                SO   Sherrard                   17' 7.5"       
13 Higgs, Eric              SO   Farmington                 17' 1"         
14 Panzu, Obed              SO   Monmouth-Roseville         17' 0"         
14 Capps, Neal              SO   Macomb                     17' 0"         
16 Loving, Dash             FR   Knoxville                  16' 9"         
17 Soseman, Jeremy          SR   Mercer County              16' 8.5"       
18 Norris, Keegan           SO   Bushnell-Prairie City      16' 8"         
19 Parchert, Nathan         FR   Rockridge                  16' 7.5"       
20 Izquierdo, John          FR   Monmouth-Roseville         16' 5"         
21 Wall, Colton             SO   Mercer County              15' 0"         
   Abbott, Jared            FR   Orion                      No Time        
   Alfano, Peter            JR   Knoxville                  No Time        


Boys Triple Jump 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Grier-Bain, Rashaan      SO   Farmington                 35' 3.5"       
2  Harrison, Alex           JR   Rockridge                  33' 8.5"       
3  Toal, Jared              FR   Monmouth-Roseville         33' 5.5"       
4  Soseman, Jeremy          SR   Mercer County              30' 9.5"       
   Norris, Keegan           SO   Bushnell-Prairie City      No Time        
   Jepson, Cody             JR   Farmington                 No Time        


Boys Shot Put 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Murfin, Blaze            SR   Carthage                   48' 11"        
2  Evans, Colton            SR   Farmington                 46' 1.5"       
3  Grawe, Lucas             JR   ROWVA                      44' 9.5"       
4  Murphy, Daniel           JR   Mercer County              44' 1"         
5  Logan , Dustin           SR   Bushnell-Prairie City      43' 0.25"      
6  Buren, Mark              SR   Macomb                     40' 9.5"       
7  Heath, Tanner            JR   Mercer County              37' 2.5"       
8  Carlile, Austin          JR   Orion                      36' 8.5"       
9  Corbin, Dan              JR   Knoxville                  36' 7.25"      
10 Stropes, Koby            SO   Orion                      36' 6.5"       
11 Cook, Tommy              JR   Farmington                 35' 10.5"      
12 Roling, Tyler            SO   Sherrard                   34' 4"         
13 James, Brady             FR   Sherrard                   34' 0.25"      
14 Schmidt, Collin          FR   Rockridge                  33' 11.75"     
15 Ewing, Cody              SR   Rockridge                  33' 7.25"      
16 Vandewostine, Brendyn    JR   ROWVA                      33' 1.25"      
17 Mcclendon, Shawn         FR   Monmouth-Roseville         32' 6"         
18 Mcewen, John             SO   Bushnell-Prairie City      32' 1"         
19 Musick, Joe              FR   Macomb                     31' 8"         
20 Mueller, Micheal         SO   Cuba                       27' 2"         
21 Perrilles, Isaac         JR   Cuba                       24' 7"         
22 Carson, Kaleb            FR   Knoxville                  21' 10.5"      


Boys 3200 Yard Run 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Booher, Lucas            SO   Liberty                    10:51.60       
2  Stanley, Ethan           SR   ROWVA                      10:58.29       
3  Tate, Reed               SO   Liberty                    11:16.23       
4  Adolphson, Ethan         SO   Mercer County              11:31.55       
5  Long, Sam                JR   Orion                      11:32.25       
6  Dulin, Riley             FR   Monmouth-Roseville         11:52.08       
7  Zahnle, Zach             SO   Macomb                     12:12.90       
8  White, Kevin             FR   Carthage                   12:19.80       
9  Brock, Cameron           SR   Macomb                     12:37.48       
10 Womac, Taylor            SO   Orion                      14:36.50       
11 Fiedler, Dylan           SO   Sherrard                   15:13.69       
12 Stanforth, Gabe          JR   Rockridge                  16:04.37       
13 Dewester, Austin         FR   Farmington                 17:53.50       


Girls 60 Meter Dash 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Gronewold, Michaela      SR   Carthage                   8.19           
2  Baker, Kenzie            SO   Mercer County              8.29           
3  Carlisle, Aubrie         SR   Carthage                   8.36           
4  Crippen, Chelsey         SR   Sherrard                   8.56           
5  Slater, Tiffany          SO   Bushnell-Prairie City      8.61           
6  Smith, Blessed           SO   Macomb                     8.74           
7  Woods, Ally                   Rockridge                  8.76           
8  Meyers, Mallory          JR   Sherrard                   8.83           
8  Hiland, Cheyenne         SO   Monmouth-Roseville         8.83           
10 Jones, Makayla           SO   Bushnell-Prairie City      8.86           
11 Wise, Jasmine            SR   Orion                      9.14           
12 Anderson, Jacey          FR   Farmington                 9.16           
13 Grissom, Skyler          FR   Rockridge                  9.23           
14 Wampler, Emily           SR   Orion                      9.24           
15 Goehl, Lacie             FR   ROWVA                      9.29           
16 Thomas, Lazadrea         SO   Knoxville                  9.31           
16 Freesmeyer, Rachel       JR   Macomb                     9.31           
18 Foster, Allison          JR   ROWVA                      9.39           
19 Brooks, Brynn            FR   Cuba                       9.41           
20 Sebben, Delaney          JR   Knoxville                  9.43           
21 Ault, Annie              JR   Cuba                       9.64           
22 Hammond, Brittany        SR   Farmington                 9.74           
23 Djeny, Kapesa            SO   Monmouth-Roseville         9.86           


Girls 200 Meter Dash 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Baker, Kenzie            SO   Mercer County              27.72          
2  Hofmann, Catelyn         FR   Mercer County              28.64          
3  Larson, Taylor           FR   Bushnell-Prairie City      28.91          
4  Slater, Tiffany          SO   Bushnell-Prairie City      29.31          
5  Meyers, Mallory          JR   Sherrard                   29.71          
6  Parker, Ellery           SR   Rockridge                  31.11          
7  Hofmann, Arika           FR   Monmouth-Roseville         31.49          
8  Dillbeck, Kinze          SO   ROWVA                      31.69          
9  Loving, Tori             FR   Knoxville                  31.90          
10 Goehl, Lacie             FR   ROWVA                      31.96          
11 Venegas, Nalicia         JR   Monmouth-Roseville         32.28          
12 Peters, Abby             SR   Rockridge                  32.73          
13 Matthews, Kyla           SO   Macomb                     33.05          
14 Depriest, Julia          SO   Farmington                 33.48          
15 Hickman, Sarah           JR   Knoxville                  33.88          
16 Harris, Dominique        JR   Macomb                     35.10          
17 Behrens, Grace           JR   Farmington                 35.45          
18 Sholl, Annie             FR   Carthage                   35.75          
19 Ault, Annie              JR   Cuba                       36.28          
20 Araujo, Laura            SO   Carthage                   37.05          


Girls 400 Meter Dash 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Larson, Taylor           FR   Bushnell-Prairie City      1:05.19        
2  Mack, Alexandra          FR   Orion                      1:05.84        
3  Peckham, Payton          FR   Farmington                 1:07.89        
4  Rowe, Camryn             FR   Rockridge                  1:07.94        
5  Huls, Haley              FR   Farmington                 1:09.59        
6  Redpath, Claire          SO   Sherrard                   1:09.83        
7  Genenbacher, Blair       SO   Liberty                    1:11.23        
8  Grissom, Skyler          FR   Rockridge                  1:13.73        
9  Wohlstadter, Emma        FR   Macomb                     1:15.05        
10 Brooks, Brynn            FR   Cuba                       1:15.35        
11 Huffmier, Julia          FR   Bushnell-Prairie City      1:16.65        
11 Mcwade, Kenzie           FR   Sherrard                   1:16.65        
13 Smith, Haley             JR   ROWVA                      1:17.72        
14 Hartrick, Zoey           SR   Carthage                   1:20.80        
15 Mcclay, Lisa             JR   ROWVA                      1:21.31        
16 Harris, Dominique        JR   Macomb                     1:22.02        
17 Shreeves, Kayla          SO   Knoxville                  1:22.25        
17 Karssen, Katie           SR   Knoxville                  1:22.25        
19 Arnold, Taylor           SR   Monmouth-Roseville         1:24.83        
20 Ekola, Dorcas            FR   Monmouth-Roseville         1:28.43        


Girls 800 Meter Run 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Brodie, Mariah           JR   Carthage                   2:23.13        
2  Plumb, Ashley            SR   Macomb                     2:29.21        
3  Weeks, Emily             JR   Mercer County              2:39.14        
4  Johnson, Madison         SO   Knoxville                  2:40.00        
5  Copeland, Jordan         FR   Monmouth-Roseville         2:47.25        
6  Letts, Fran              FR   Rockridge                  2:50.59        
7  Gandarilla, Griselda     SR   Monmouth-Roseville         2:51.17        
8  Joy, Morgan              JR   Mercer County              2:52.43        
9  Jackson, Loren           JR   Orion                      2:56.12        
10 Lucas, Becky             JR   Liberty                    2:58.03        
11 Harrell, Kelly           SO   ROWVA                      2:59.71        
12 Graham, Jacki            JR   Liberty                    3:00.11        
13 Young, Whitney           FR   Carthage                   3:00.85        
14 Dierikx, Lucie           JR   Rockridge                  3:06.57        
15 Hintz, Jessamy           FR   Farmington                 3:07.33        
16 Patch, Carrie            SR   ROWVA                      3:08.04        
17 Knopp, Thesi             SR   Cuba                       3:14.75        
18 Haines, Marianne         FR   Farmington                 3:16.69        
19 Neavear, Courtney        JR   Macomb                     3:30.34        
20 Harland, Brittany        FR   Knoxville                  3:31.44        


Girls 1600 Meter Run 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Garnett, Carly           JR   Carthage                   5:39.04        
2  Dulin, Maddie            SR   Monmouth-Roseville         5:53.04        
3  Williams, Vanessa        SR   Bushnell-Prairie City      6:03.32        
4  Barry, Megan             SO   Liberty                    6:06.95        
5  Speer, Jenna             JR   Mercer County              6:16.83        
6  Cecil, Maggie            SR   Farmington                 6:27.93        
7  Salinas, Jessica         SR   Monmouth-Roseville         6:30.74        
8  Wohlstadter, Isabel      JR   Macomb                     6:38.03        
9  Wampler, Katie           JR   Orion                      6:38.42        
10 Jackson, Loren           JR   Orion                      6:44.61        
11 Obert, Katelyn           SO   Liberty                    6:47.52        
12 Melton, Courtney         SR   ROWVA                      6:47.79        
13 Gibbons, Ella            SR   ROWVA                      6:52.49        
14 Hintz, Jessamy           FR   Farmington                 7:01.20        
15 Thorpe, Taylor           SO   Rockridge                  7:18.49        
16 Whan, Heather            SO   Mercer County              7:18.69        
16 Walker, Carly            JR   Rockridge                  7:18.69        


Girls 3200 Meter Run 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Garnett, Carly           JR   Carthage                   11:52.91       
2  Obert, Katelyn           SO   Liberty                    12:51.00       
3  Barry, Megan             SO   Liberty                    13:01.23       
4  Matson, Lauren           FR   Orion                      13:02.32       
5  Kool, Alder              JR   Sherrard                   13:20.04       
6  Wampler, Katie           JR   Orion                      14:04.47       
7  Hansen, Mady             SO   Mercer County              14:20.32       
8  Harrell, Kelly           SO   ROWVA                      14:34.56       
9  Gibbons, Ella            SR   ROWVA                      14:55.62       
10 Haines, Marianne         FR   Farmington                 15:04.40       
11 Knopp, Thesi             SR   Cuba                       15:08.28       
12 Trone, Colby             FR   Monmouth-Roseville         18:34.57       
13 Cassidy, Brianna         SO   Bushnell-Prairie City      18:54.49       
14 Winebright, Letta        FR   Monmouth-Roseville         19:18.71       


Girls 60 Meter Hurdles 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Carlisle, Aubrie         SR   Carthage                   9.96           
2  Kiddoo, Carlea           JR   Mercer County              10.35          
3  Shragal, Maeghan         JR   Knoxville                  10.36          
4  Debaillie, Abby          SR   Orion                      10.75          
5  Mack, Alexandra          FR   Orion                      10.81          
6  Palmer, Chloe            SO   Knoxville                  10.83          
6  Gardner, Matti           SR   ROWVA                      10.83          
8  Porter, Priscilla        JR   Macomb                     10.95          
9  Walker, Katie            FR   Rockridge                  11.01          
10 Boydston, Taylor         FR   Mercer County              11.15          
11 Butterfield, Courtney    FR   Bushnell-Prairie City      11.25          
12 Freesmeyer, Rachel       JR   Macomb                     11.48          
13 Litchfield, Ally         SO   Farmington                 11.76          
14 Hartrick, Zoey           SR   Carthage                   12.01          
15 Statler, Alyx            FR   Bushnell-Prairie City      12.03          
16 Arps, Camryn             FR   Rockridge                  13.53          
17 Smith, Rachel            SO   Sherrard                   13.87          


Girls 4x200 Meter  Relay 
 =======================================================
 Place  School                      Final          Score
 =======================================================
 1      Carthage                    1:53.24             
 2      Mercer County               1:53.78             
 3      Rockridge                   1:57.00             
 4      Orion                       1:59.40             
 5      Bushnell-Prairie City       2:00.38             
 6      Sherrard                    2:00.53             
 7      Monmouth-Roseville          2:03.35             
 8      ROWVA                       2:03.60             
 9      Farmington                  2:04.08             
 10     Macomb                      2:06.74             
 11     Knoxville                   2:06.76             
 12     Cuba                        2:13.59             


Girls 4x400 Meter  Relay 
 =======================================================
 Place  School                      Final          Score
 =======================================================
 1      Carthage                    4:23.64             
 2      Monmouth-Roseville          4:28.84             
 3      Orion                       4:33.32             
 4      Farmington                  4:33.72             
 5      Rockridge                   4:38.03             
 6      Knoxville                   4:40.78             
 7      Mercer County               4:41.24             
 8      ROWVA                       4:53.81             
 9      Sherrard                    5:01.12             
 10     Bushnell-Prairie City       5:21.34             
        Macomb                      No Time             


Girls 4x800 Meter  Relay 
 =======================================================
 Place  School                      Final          Score
 =======================================================
 1      Monmouth-Roseville          10:18.50            
 2      Farmington                  11:10.91            
 3      Mercer County               11:25.83            
 4      Liberty                     11:47.11            
 5      Macomb                      11:52.90            
 6      Rockridge                   12:13.89            
 7      Sherrard                    13:50.91            


Girls High Jump 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Palmer, Chloe            SO   Knoxville                  4' 8"          
1  Ferrier, Kellie          SO   Knoxville                  4' 8"          
1  Gardner, Matti           SR   ROWVA                      4' 8"          
4  Wiewel, Brooke           SR   Liberty                    4' 6"          
4  Smith, Destiny           JR   Monmouth-Roseville         4' 6"          
4  Rowe, Camryn             FR   Rockridge                  4' 6"          
4  Crippen, Claire          SO   Sherrard                   4' 6"          
8  Muske, Caitryn           SO   Mercer County              4' 4"          
8  Fletcher, Calli          SR   Farmington                 4' 4"          
8  Wise, Jasmine            SR   Orion                      4' 4"          
8  Smith, Rachel            SO   Sherrard                   4' 4"          
   Stowe, Elizabeth         SO   ROWVA                      No Time        
   Parker, Sierra           SO   Bushnell-Prairie City      No Time        
   Drake, Kenady            FR   Macomb                     No Time        
   Strachan, Carrie         JR   Rockridge                  No Time        


Girls Pole Vault 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Campen, Amber            SR   Farmington                 9' 0"          
2  Torman, Erika            FR   Farmington                 7' 0"          
   Dochterman, Caroline     FR   Sherrard                   No Time        
   Tharp, Hannah            JR   Rockridge                  No Time        


Girls Long Jump 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Gronewold, Michaela      SR   Carthage                   16' 6.5"       
2  Scott, Allison           SO   Knoxville                  16' 2.5"       
3  Skaggs, Kenzie           SR   Farmington                 15' 9"         
4  Shragal, Maeghan         JR   Knoxville                  15' 7.5"       
5  Parkinson, Halie         SR   Mercer County              14' 11"        
6  Lower, Ellie             SO   Mercer County              14' 9"         
7  Drake, Kenady            FR   Macomb                     14' 3.5"       
8  Slater, Tiffany          SO   Bushnell-Prairie City      14' 3"         
9  Matthews, Kyla           SO   Macomb                     13' 11.5"      
10 Matson, Lauren           FR   Orion                      13' 7"         
11 Brown, Logan             JR   Bushnell-Prairie City      13' 6.5"       
12 Wampler, Emily           SR   Orion                      13' 4"         
13 Ford, Abby               SR   Rockridge                  12' 11"        
14 Peters, Abby             SR   Rockridge                  12' 10.5"      
15 Dillbeck, Kinze          SO   ROWVA                      12' 8.5"       
16 Gebhart, Victoria        JR   Farmington                 12' 1.5"       
17 Thomas, Shea             JR   Cuba                       12' 1"         
18 Stowe, Elizabeth         SO   ROWVA                      11' 3"         
19 Sholl, Annie             FR   Carthage                   10' 7"         
20 Winebright, Letta        FR   Monmouth-Roseville         10' 0"         
21 Trone, Colby             FR   Monmouth-Roseville         9' 5.5"        
   Allen, Kenisha           SO   Sherrard                   No Time        


Girls Triple Jump 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Lower, Ellie             SO   Mercer County              32' 6"         
2  Galloway, Lakin          SR   ROWVA                      30' 5.5"       
3  Bohnsack, Jordan         SR   Rockridge                  28' 5.5"       
4  Brown, Logan             JR   Bushnell-Prairie City      28' 5"         
5  Grissom, Skyler          FR   Rockridge                  28' 2"         
6  Mccleery, Jontae         JR   Bushnell-Prairie City      27' 11.5"      
6  Freesmeyer, Rachel       JR   Macomb                     27' 11.5"      
8  Venegas, Nalicia         JR   Monmouth-Roseville         27' 6.5"       
9  Garnett, Carly           JR   Carthage                   27' 2"         
10 Dillbeck, Kinze          SO   ROWVA                      26' 5"         
11 Porter, Priscilla        JR   Macomb                     26' 3"         
   Workman, Courtney        SR   Farmington                 No Time        
   Gebhart, Victoria        JR   Farmington                 No Time        
   Thomas, Shea             JR   Cuba                       No Time        


Girls Shot Put 
===========================================================================
   Name                     Year School                     Final     Score
===========================================================================
1  Mcelroy, Megan           JR   Carthage                   34' 3"         
2  Bledsoe, Kyla            SR   ROWVA                      34' 2"         
3  Johnson, Lexi            JR   Mercer County              32' 5.25"      
4  Shannon, Summer          FR   Bushnell-Prairie City      32' 2.5"       
5  Jostes, Hannah           SR   Farmington                 31' 3.5"       
6  Kieffer, Maddie          FR   Bushnell-Prairie City      30' 9.5"       
7  Miller, Kyra             SO   Monmouth-Roseville         30' 7"         
8  Mindock, Kaylee          JR   Rockridge                  30' 2"         
9  Mcvey, Hannah            SO   Monmouth-Roseville         29' 10"        
10 Gilstrap, Megan          FR   Farmington                 29' 5.5"       
11 Wagner, Kamage           JR   Macomb                     28' 8.5"       
12 Miller, Hannah           SR   Cuba                       28' 3"         
13 Hoffeditz, Madi          SO   Rockridge                  27' 8.5"       
14 Finch, Josie             FR   Mercer County              26' 5.75"      
15 Evans, Taylor            SO   ROWVA                      22' 4"         
16 Mcwade, Kenzie           FR   Sherrard                   22' 0"         
17 Kennedy, Taylor          SO   Knoxville                  21' 4.5"       
18 Hungerford, Ivory        JR   Cuba                       21' 2.5"       
19 Sholl, Annie             FR   Carthage                   18' 5.5"       
20 Martinez, Emilia         FR   Knoxville                  17' 2"         


Number of Elite performances: 52

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Boys Relay (Farmington,IL)
Boys Relay (Carthage Illini West,IL)
Balagna, Max (Farmington,IL)
Keleher, Brandon (Orion,IL)
Frankhauser, Jacob (Bushnell-Prairie City,IL)
Ward, Tucker (Sherrard,IL)
Tomlin, Brad (ROWVA,IL)
Coppess-Buikema, Anthony (Rockridge,IL)
Woodside, Bret (ROWVA,IL)
Boyer, Devon (Bushnell-Prairie City,IL)
Poore, Jacob (Macomb,IL)
Jackson, Austin (Mercer County,IL)
Woodside, Kyle (ROWVA,IL)
Norman, Jace (Carthage Illini West,IL)
Yocum, Devin (Bushnell-Prairie City,IL)
Artman, Connor (Carthage Illini West,IL)
Murfin, Blaze (Carthage Illini West,IL)
Evans, Colton (Farmington,IL)
Grawe, Lucas (ROWVA,IL)
Murphy, Daniel (Mercer County,IL)
Garnett, Carly (Carthage Illini West,IL)
Baker, Kenzie (Mercer County,IL)
Girls Relay (Carthage Illini West,IL)
Girls Relay (Rockridge,IL)
Girls Relay (Mercer County,IL)
Girls Relay (Monmouth-Roseville,IL)
Carlisle, Aubrie (Carthage Illini West,IL)
Gronewold, Michaela (Carthage Illini West,IL)
Kiddoo, Carlea (Mercer County,IL)
Shragal, Maeghan (Knoxville,IL)
Brodie, Mariah (Carthage Illini West,IL)
Plumb, Ashley (Macomb,IL)
Scott, Allison (Knoxville,IL)
Skaggs, Kenzie (Farmington,IL)
Campen, Amber (Farmington,IL)
Bledsoe, Kyla (ROWVA,IL)
Mcelroy, Megan (Carthage Illini West,IL)
Lower, Ellie (Mercer County,IL)


Elite Performances:


DS Regional- B-60 07.40 Balagna, Max, 12, Farmington
DS Regional- B-60 07.41 Coppess-Buikema, Anthony , 10, Rockridge
DS Regional- B-60 07.49 Keleher, Brandon, 11, Orion
DS Regional- B-60 07.52 Woodside, Bret, 9, Rowva
DS Regional- B-60 07.52 Ward, Tucker, 11, Sherrard
DS Regional- B-60 07.56 Frankhauser, Jacob, 10, Bushnell-Prairie City
DS Regional- B-60 07.59 Tomlin, Brad, 12, Rowva
DS Regional- B-800 2:06.27 Jackson, Austin, 12, Mercer County
DS Regional- B-60H 08.57 Boyer, Devon, 11, Bushnell-Prairie City
DS Regional- B-60H 08.82 Poore, Jacob, 11, Macomb
DS Regional- B-4x200 1:37.47 Boys Relay, , Carthage
DS Regional- B-4x200 1:37.99 Boys Relay, , Farmington
DS Regional- B-4x400 3:42.68 Boys Relay, , Rowva
DS Regional- B-4x400 3:43.08 Boys Relay, , Farmington
B-4x800 7:59.43 Boys Relay, , Rowva
B-4x800 8:07.63 Boys Relay, , Knoxville
DS STATE- B-4x800 8:17.39 Boys Relay, , Mercer County
DS Regional- B-4x800 8:39.09 Boys Relay, , Bushnell-Prairie City
DS STATE- B-HJ 6'2.0 Woodside, Kyle, 12, Rowva
DS Regional- B-HJ 6'0.0 Norman, Jace, 10, Carthage
DS Regional- B-HJ 5'10.0 Yocum, Devin, 9, Bushnell-Prairie City
B-LJ 35'8.5 Peretic, Levi, , Macomb
DS STATE- B-LJ 21'1.0 Artman, Connor, 9, Carthage
DS STATE- B-SP 48'11.0 Murfin, Blaze, 12, Carthage
DS Regional- B-SP 46'1.5 Evans, Colton, 12, Farmington
DS Regional- B-SP 44'9.5 Grawe, Lucas, 11, Rowva
DS Regional- B-SP 44'1.0 Murphy, Daniel, 11, Mercer County
DS Regional- G-60 08.19 Gronewold, Michaela, 12, Carthage
DS Regional- G-60 08.29 Baker, Kenzie, 10, Mercer County
DS Regional- G-60 08.36 Carlisle, Aubrie, 12, Carthage
DS Regional- G-200 27.72 Baker, Kenzie, 10, Mercer County
DS STATE- G-800 2:23.13 Brodie, Mariah, 11, Carthage
DS Regional- G-800 2:29.21 Plumb, Ashley, 12, Macomb
DS Regional- G-1600 5:39.04 Garnett, Carly, 11, Carthage
DS Regional- G-3200 11:52.91 Garnett, Carly, 11, Carthage
DS Regional- G-60H 09.96 Carlisle, Aubrie, 12, Carthage
DS Regional- G-60H 10.35 Kiddoo, Carlea, 11, Mercer County
DS Regional- G-60H 10.36 Shragal, Maeghan, 11, Knoxville
DS Regional- G-4x200 1:53.24 Girls Relay, , Carthage
DS Regional- G-4x200 1:53.78 Girls Relay, , Mercer County
DS Regional- G-4x200 1:57.00 Girls Relay, , Rockridge
DS Regional- G-4x400 4:23.64 Girls Relay, , Carthage
DS Regional- G-4x400 4:28.84 Girls Relay, , Monmouth-Roseville
DS Regional- G-4x800 10:18.50 Girls Relay, , Monmouth-Roseville
DS Regional- G-PV 9'0.0 Campen, Amber, 12, Farmington
DS STATE- G-LJ 16'6.5 Gronewold, Michaela, 12, Carthage
DS Regional- G-LJ 16'2.5 Scott, Allison, 10, Knoxville
DS Regional- G-LJ 15'9.0 Skaggs, Kenzie, 12, Farmington
DS Regional- G-LJ 15'7.5 Shragal, Maeghan, 11, Knoxville
DS Regional- G-TJ 32'6.0 Lower, Ellie, 10, Mercer County
DS STATE- G-SP 34'3.0 Mcelroy, Megan, 11, Carthage
DS STATE- G-SP 34'2.0 Bledsoe, Kyla, 12, Rowva

Number of Elite performances: 3

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State