Meet Name: San Marcos at Orange Glen
Meet Date: 2015-03-19
Meet Location: Orange Glen HS - Escondido,CA





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red
Dyestat CA performances in Gray

Mens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Terrell Burgess          11   San Marcos                     11.39              
2   Kyle Philips             9    San Marcos                     11.48              
3   Tyler Rogers             10   San Marcos                     11.54              
4   Tylee White              9    San Marcos                     11.72              
5   David Vera               9    Orange Glen                    12.20              
6   Roderick Rickman         11   Orange Glen                    12.53              
6   Billy Mercado            10   Orange Glen                    12.53              
    Richard Barry            11   Orange Glen                    NT                 

Mens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Raekwon Mosteller        10   San Marcos                     12.26              
2   Daniel Engebrits         9    San Marcos                     12.51              
3   Austin Potter            10   San Marcos                     12.87              
4   Jesse Guadarrama         11   Orange Glen                    13.54              
    Alex Rivas               10   Orange Glen                    NT                 
    Kyle Schoeppner          9    San Marcos                     NT                 

Mens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Tyler Rogers             10   San Marcos                     23.63              
2   Cesar Palomares          12   Orange Glen                    23.65              
3   Tylee White              9    San Marcos                     24.39              
4   Nate Deandrade           10   San Marcos                     24.97              
5   David Vera               9    Orange Glen                    25.26              
6   Esteban Torres           10   Orange Glen                    26.74              
7   Ben Rodriguez            12   Orange Glen                    26.81              

Mens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kyle Schoeppner          9    San Marcos                     24.85              
2   Raekwon Mosteller        10   San Marcos                     25.46              
3   Chris Brown              10   San Marcos                     25.93              
4   Marcos Vasquez           10   Orange Glen                    26.69              
5   Dylan Check              9    San Marcos                     27.05              
6   Jesse Guadarrama         11   Orange Glen                    27.81              
7   Angel Torres             10   Orange Glen                    28.29              
    Alex Rivas               10   Orange Glen                    NT                 
    Diego Ramos              10   Orange Glen                    NT                 

Mens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Cesar Palomares          12   Orange Glen                    52.11              
2   Nate Deandrade           10   San Marcos                     53.26              
3   Christian Malki          9    San Marcos                     58.15              
4   Myles Adams              10   San Marcos                     58.41              
5   Bernie Martinez          12   Orange Glen                    58.54              
6   Esteban Torres           10   Orange Glen                    59.41              
    David Marquez            11   Orange Glen                    NT                 

Mens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Alexander Saysanasongkham10   San Marcos                     58.77              
1   Ethan Schnepp            9    San Marcos                     58.77              
3   Austin Potter            10   San Marcos                     1:00.40            
4   Marcos Vasquez           10   Orange Glen                    1:06.26            
5   Angel Torres             10   Orange Glen                    1:06.34            
    Diego Ramos              10   Orange Glen                    NT                 
    Adam Holsinger           10   San Marcos                     NT                 

Mens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Jake Selstad             10   San Marcos                     2:06.65            
2   Jesus Martinez           11   Orange Glen                    2:11.35            
3   Cesar Mayorga            12   Orange Glen                    2:11.96            
4   Andrew Hill              12   San Marcos                     2:14.65            
5   Isai Silva               12   Orange Glen                    2:19.03            
6   Conner Hansen            11   San Marcos                     2:19.58            
7   Vince Carpino            12   San Marcos                     2:20.28            
8   Kyle Selstad             12   San Marcos                     2:29.37            
9   Jacob Chapin             12   San Marcos                     2:29.87            
    Luis Rodriquez           12   San Marcos                     NT                 
    Sean Burk                12   San Marcos                     NT                 

Mens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Freddy Merino            11   San Marcos                     2:17.63            
2   Blake Odom               10   San Marcos                     2:23.66            
3   Nathan Birdsall          10   San Marcos                     2:24.38            
4   Chongdu Xu               9    San Marcos                     2:24.52            
5   Parker Norris            9    San Marcos                     2:28.15            
6   Aidan Chappell           9    San Marcos                     2:29.55            
7   William Schwend          10   San Marcos                     2:30.70            
8   Hayden Mcadoo            10   San Marcos                     2:30.74            
9   Christian Larson         10   San Marcos                     2:30.82            
10  Max Barnett              10   San Marcos                     2:33.48            
11  Victor Cova              9    San Marcos                     2:34.55            
    Hendrick Pilve           9    San Marcos                     NT                 
    Jose Preciado            10   San Marcos                     NT                 
    Jason Zeis               10   San Marcos                     NT                 
    Prince Parker            9    Orange Glen                    NT                 
    Andrew Ecker             10   San Marcos                     NT                 
    Noah Smith               10   San Marcos                     NT                 
    Alex Mccune              10   San Marcos                     NT                 
    Alex Katson              11   San Marcos                     NT                 

Mens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Jake Selstad             10   San Marcos                     4:37.37            
2   Andrew Hill              12   San Marcos                     4:46.97            
3   Cesar Mayorga            12   Orange Glen                    4:51.54            
4   Jesus Martinez           11   Orange Glen                    4:53.24            
5   Jacob Chapin             12   San Marcos                     4:55.56            
6   Vince Carpino            12   San Marcos                     4:57.81            
7   Isai Silva               12   Orange Glen                    5:00.74            
8   Conner Hansen            11   San Marcos                     5:07.99            
9   Kyle Selstad             12   San Marcos                     5:15.09            
    Sergiy Chemodanov        11   San Marcos                     NT                 
    Sean Burk                12   San Marcos                     NT                 

Mens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Nathan Birdsall          10   San Marcos                     4:56.41            
2   Parker Norris            9    San Marcos                     4:57.96            
3   Blake Odom               10   San Marcos                     4:59.29            
4   Freddy Merino            11   San Marcos                     5:00.71            
5   Aidan Chappell           9    San Marcos                     5:20.08            
6   Alex Katson              11   San Marcos                     5:21.33            
7   Christian Larson         10   San Marcos                     5:22.15            
8   Hayden Mcadoo            10   San Marcos                     5:26.13            
9   Paul Hatala              9    San Marcos                     5:27.89            
10  William Schwend          10   San Marcos                     5:29.93            
11  Victor Cova              9    San Marcos                     5:38.38            
12  Max Barnett              10   San Marcos                     5:47.81            
13  Noah Smith               10   San Marcos                     5:49.91            
14  Andrew Ecker             10   San Marcos                     6:01.03            
15  Jose Preciado            10   San Marcos                     6:04.47            
    Jason Zeis               10   San Marcos                     NT                 
    Hendrick Pilve           9    San Marcos                     NT                 
    Prince Parker            9    Orange Glen                    NT                 
    Alex Mccune              10   San Marcos                     NT                 

Mens 3200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Jake Selstad             10   San Marcos                     11:22.70           
2   Vince Carpino            12   San Marcos                     11:26.01           
3   Andrew Hill              12   San Marcos                     11:30.67           
    Kyle Selstad             12   San Marcos                     NT                 
    Jacob Chapin             12   San Marcos                     NT                 

Mens 3200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Nathan Birdsall          10   San Marcos                     11:35.47           
2   Aidan Chappell           9    San Marcos                     11:50.77           
3   Paul Hatala              9    San Marcos                     11:55.29           
4   Hayden Mcadoo            10   San Marcos                     12:08.70           
5   Noah Smith               10   San Marcos                     12:48.17           
    Alex Mccune              10   San Marcos                     NT                 
    Christian Larson         10   San Marcos                     NT                 
    Andrew Ecker             10   San Marcos                     NT                 
    Max Barnett              10   San Marcos                     NT                 
    Alex Katson              11   San Marcos                     NT                 
    Victor Cova              9    San Marcos                     NT                 
    Hendrick Pilve           9    San Marcos                     NT                 
    Parker Norris            9    San Marcos                     NT                 
    Jason Zeis               10   San Marcos                     NT                 
    Freddy Merino            11   San Marcos                     NT                 

Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Semaj Wren               12   San Marcos                     16.20              
2   Christopher Barry        12   Orange Glen                    17.59              
3   Salvador Rayo            11   Orange Glen                    19.62              
4   John Sweeten             12   San Marcos                     20.16              
5   Ben Lopez                11   Orange Glen                    20.78              
    Ethan Logan              11   San Marcos                     NT                 

Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Ben Smith                9    San Marcos                     19.47              
2   Anthony Muller           9    San Marcos                     19.63              
3   Parker Mitchell          10   San Marcos                     20.47              
4   Michael Allard           9    San Marcos                     21.21              
    Tyjze Keels              9    Orange Glen                    NT                 

Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Semaj Wren               12   San Marcos                     42.44              
2   Salvador Rayo            11   Orange Glen                    44.26              
3   John Sweeten             12   San Marcos                     47.46              
4   Ben Lopez                11   Orange Glen                    50.93              
    Christopher Barry        12   Orange Glen                    NT                 

Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Anthony Muller           9    San Marcos                     48.59              
2   Michael Allard           9    San Marcos                     49.34              
3   Keegan Seawald           9    San Marcos                     50.27              
4   John Ross                9    San Marcos                     51.01              
    Tyjze Keels              9    Orange Glen                    NT                 

Mens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      San Marcos                     44.13                       
 2      Orange Glen                    46.69                       

Mens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
        Orange Glen                    NT                          
        San Marcos                     NT                          

Mens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      Orange Glen                    3:37.73                     
 2      San Marcos                     3:41.69                     
 3      Orange Glen                    4:02.42                     

Mens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
        San Marcos                     NT                          
        Orange Glen                    NT                          

Mens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Jeremiah Castrellon      11   San Marcos                     37-07.00           
2   Daniel Cervantes         11   Orange Glen                    37-05.00           
3   Antonio Perez            12   Orange Glen                    35-09.00           
4   Cody Meyer               12   San Marcos                     35-05.00           
5   Dylan Palmer                  San Marcos                     34-08.00           
6   Jake Anson               12   San Marcos                     34-04.00           
7   Ricardo Mercado          12   Orange Glen                    27-08.00           

Mens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Liam Amodeo              10   San Marcos                     34-00.00           
2   Sergio Chavez            9    San Marcos                     33-07.00           
3   Andrew Meyer             9    San Marcos                     30-00.00           
4   Leo Castillo                  Orange Glen                    29-07.00           
5   Judah El                 11   Orange Glen                    28-11.00           
6   Toy Osvaldo Avila        11   Orange Glen                    27-04.00           
7   Brandon Velez                 Orange Glen                    25-11.00           
8   Troy Ryder                    San Marcos                     24-08.00           
9   Richard Lowe             9    San Marcos                     20-10.00           
    Dylan Stanley                 Orange Glen                    ND                 

Mens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Jeremiah Castrellon      11   San Marcos                     102-10             
2   Antonio Perez            12   Orange Glen                    102-05             
3   Jake Anson               12   San Marcos                     101-07             
4   Ricardo Mercado          12   Orange Glen                    86-02              
5   Daniel Cervantes         11   Orange Glen                    82-03              
6   Dylan Palmer                  San Marcos                     80-05              

Mens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Liam Amodeo              10   San Marcos                     79-10              
2   Andrew Meyer             9    San Marcos                     74-07              
3   Judah El                 11   Orange Glen                    69-06              
4   Brandon Velez                 Orange Glen                    68-02              
5   Toy Osvaldo Avila        11   Orange Glen                    61-07              
6   Leo Castillo                  Orange Glen                    58-01              
7   Richard Lowe             9    San Marcos                     43-03              
    Sergio Chavez            9    San Marcos                     No Mark            
    Dylan Stanley                 Orange Glen                    ND                 

Mens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Michael Diaz             10   Orange Glen                    5-10.00            
1   Christopher Barry        12   Orange Glen                    5-10.00            
3   Josh Bornes              9    San Marcos                     5-08.00            
3   Will Kenney              11   San Marcos                     5-08.00            
    Ethan Logan              11   San Marcos                     NH                 
    Sergiy Chemodanov        11   San Marcos                     NH                 
    Trevor Owens             10   Orange Glen                    NH                 
    David Marquez            11   Orange Glen                    NH                 

Mens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Riley O'Neil             9    San Marcos                     4-10.00            
1   Steven Hunt              10   San Marcos                     4-10.00            
    Brian Ngyugen            11   San Marcos                     NH                 
    Alex Katson              11   San Marcos                     NH                 
    Bryan Ponce              10   Orange Glen                    NH                 

Mens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Chris Froelich           11   Orange Glen                    10-00.00           
1   Chris Fernando           11   San Marcos                     10-00.00           
1   Ryan Maloney             10   San Marcos                     10-00.00           
    Andrew Whiting           10   San Marcos                     NH                 
    Duncan Berry             9    San Marcos                     NH                 

Mens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
    Riley O'Neil             9    San Marcos                     NH                 
    Alex Lopez               9    San Marcos                     NH                 
    Steven Hunt              10   San Marcos                     NH                 

Mens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Michael Diaz             10   Orange Glen                    21-06.00           
2   Kyle Phillips            10   San Marcos                     20-05.00           
3   Will Kenney              11   San Marcos                     20-04.50           
4   Christopher Barry        12   Orange Glen                    19-10.00           
5   Josh Bornes              9    San Marcos                     18-00.00           
6   Trevor Owens             10   Orange Glen                    14-07.00           
    Drew Morgan              10   San Marcos                     ND                 
    Richard Barry            11   Orange Glen                    ND                 
    Kevin Maserang           12   San Marcos                     ND                 

Mens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Bryson Bolin             10   San Marcos                     17-06.50           
2   John Ross                9    San Marcos                     16-10.00           
3   Calvin Goodson           11   San Marcos                     16-03.00           
    Bryan Ponce              10   Orange Glen                    ND                 

Mens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Terrell Burgess          11   San Marcos                     42-10.00           
2   Will Kenney              11   San Marcos                     41-09.00           
3   Josh Bornes              9    San Marcos                     38-11.00           
4   Billy Mercado            10   Orange Glen                    38-02.50           
5   Saad Elbakkali           11   Orange Glen                    36-08.00           
6   Vincent Domenici         11   San Marcos                     36-03.00           
    Richard Barry            11   Orange Glen                    ND                 
    Kevin Maserang           12   San Marcos                     ND                 

Mens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Bryson Bolin             10   San Marcos                     32-05.00           
2   Mikol Flamino            11   San Marcos                     31-00.00           
    Calvin Goodson           11   San Marcos                     ND                 
    Bryan Ponce              10   Orange Glen                    ND                 
    Drew Morgan              10   San Marcos                     ND                 

Womens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Miranda Goodson          9    San Marcos                     13.47              
2   Somer Myers              12   San Marcos                     13.48              
3   Savanna Rosengreen       9    San Marcos                     13.61              
4   Kaitlin Slater           10   San Marcos                     14.01              
5   Sara Cruz                12   Orange Glen                    14.81              

Womens 100 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Erin Barry               9    San Marcos                     13.93              
2   Carli Nosler             9    San Marcos                     14.01              
3   Kiersten Carrine         10   San Marcos                     14.21              
4   Mercy Roman              10   Orange Glen                    15.93              
    Misty Diedrich           11   Orange Glen                    NT                 
    Madison Gallagher        9    San Marcos                     NT                 

Womens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Miranda Goodson          9    San Marcos                     28.07              
2   Ritu Shah                9    San Marcos                     28.77              
3   Brenda Ortega            10   Orange Glen                    30.44              
    Sara Cruz                12   Orange Glen                    NT                 
    Savanna Rosengreen       9    San Marcos                     NT                 

Womens 200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Erin Barry               9    San Marcos                     28.78              
2   Kiersten Carrine         10   San Marcos                     30.80              
3   Megan Slama              10   San Marcos                     31.72              
4   Adriana Villegas         11   Orange Glen                    33.20              
    Misty Diedrich           11   Orange Glen                    NT                 
    Janeta Khachatrian       10   San Marcos                     NT                 

Womens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Ritu Shah                9    San Marcos                     1:02.85            
2   Kayla Cade               12   Orange Glen                    1:05.39            
3   Karina Orozco            12   Orange Glen                    1:08.45            
4   Andrea Navallez          9    Orange Glen                    1:15.95            
5   Alma Bogarin             12   Orange Glen                    1:23.77            

Womens 400 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Leighla Buckner          9    San Marcos                     1:12.14            
2   Cheyanne Edwards         11   Orange Glen                    1:14.91            
3   Adriana Villegas         11   Orange Glen                    1:14.94            
4   Janeta Khachatrian       10   San Marcos                     1:18.51            
    Kailei Gallup            9    San Marcos                     NT                 
    Scarlett Flores          10   Orange Glen                    NT                 
    Celine Truong            9    San Marcos                     NT                 

Womens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Paige Carter             10   San Marcos                     2:28.09            
2   Zoie Valencia            9    San Marcos                     2:32.86            
3   Amy Keith                11   San Marcos                     2:39.61            
4   Morgan Challan           9    San Marcos                     2:42.89            
5   Mikayla Mesker           12   San Marcos                     2:44.91            
6   Izabella Galvan          12   Orange Glen                    2:51.17            
7   Melissa Avila            11   Orange Glen                    2:52.57            

Womens 800 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Stephanie Jimenez        10   San Marcos                     2:45.78            
2   Linh Tran                11   San Marcos                     2:50.31            
3   Jennifer Martinez        9    Orange Glen                    2:53.15            
4   Deanna Mercado           9    Orange Glen                    3:03.27            
5   Allyson Steffan          9    San Marcos                     3:06.89            
    Sadiya Hussaini          11   San Marcos                     NT                 
    Melanie Kascoutas        10   San Marcos                     NT                 
    Macey Winter             10   San Marcos                     NT                 
    Bridget Smith            10   San Marcos                     NT                 
    Amber Simes              11   San Marcos                     NT                 

Womens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Paige Carter             10   San Marcos                     5:19.18            
2   Ellen Prickett           12   San Marcos                     5:34.35            
3   Cassidy Von Musser       9    San Marcos                     5:35.58            
4   Amy Keith                11   San Marcos                     5:36.88            
5   Zoie Valencia            9    San Marcos                     5:39.01            
6   Morgan Challan           9    San Marcos                     5:49.21            
7   Mikayla Mesker           12   San Marcos                     6:13.35            
8   Melissa Avila            11   Orange Glen                    6:14.63            
9   Izabella Galvan          12   Orange Glen                    6:31.33            

Womens 1600 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Stephanie Jimenez        10   San Marcos                     5:41.37            
2   Emily Woodhouse          10   San Marcos                     5:54.48            
3   Kailei Gallup            9    San Marcos                     5:56.79            
4   Macey Winter             10   San Marcos                     6:23.31            
5   Bridget Smith            10   San Marcos                     6:23.87            
6   Linh Tran                11   San Marcos                     6:24.26            
7   Jennifer Martinez        9    Orange Glen                    6:25.56            
8   Allyson Steffan          9    San Marcos                     6:30.28            
9   Deanna Mercado           9    Orange Glen                    6:32.16            
10  Melanie Kascoutas        10   San Marcos                     6:32.69            
    Amber Simes              11   San Marcos                     NT                 
    Sadiya Hussaini          11   San Marcos                     NT                 

Womens 3200 Meters
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Amy Keith                11   San Marcos                     12:38.74           
2   Cassidy Von Musser       9    San Marcos                     12:39.45           
3   Ellen Prickett           12   San Marcos                     12:41.49           
4   Paige Carter             10   San Marcos                     12:47.74           
    Mikayla Mesker           12   San Marcos                     NT                 
    Morgan Challan           9    San Marcos                     NT                 

Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Deyanira Lopez           12   San Marcos                     17.33              
2   Elana Fernandez          10   San Marcos                     17.88              
3   Kaitlin Slater           10   San Marcos                     21.73              
4   April Montes             10   Orange Glen                    24.05              
    Brissa Loaiza            11   Orange Glen                    NT                 
    Quinn Leggett            9    San Marcos                     NT                 

Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Madison Gallagher        9    San Marcos                     19.21              
2   Jada Parker              10   San Marcos                     20.28              
3   Jailen Fudge             9    San Marcos                     21.43              
4   Jeralyn Jimenez          11   Orange Glen                    23.40              
    Sarah Young              9    San Marcos                     NT                 

Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Deyanira Lopez           12   San Marcos                     49.04              
2   Elana Fernandez          10   San Marcos                     52.13              
3   Celia Leyva              11   Orange Glen                    1:00.76            
4   April Montes             10   Orange Glen                    1:09.57            
    Brissa Loaiza            11   Orange Glen                    NT                 
    Quinn Leggett            9    San Marcos                     NT                 

Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Madison Gallagher        9    San Marcos                     52.12              
2   Jada Parker              10   San Marcos                     56.60              
3   Jeralyn Jimenez          11   Orange Glen                    1:01.32            
    Caroline Mcginnis        9    San Marcos                     NT                 
    Sarah Young              9    San Marcos                     NT                 

Womens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      San Marcos                     51.98                       
 2      Orange Glen                    56.25                       

Womens 4x100 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      San Marcos                     56.06                       
 2      Orange Glen                    1:00.97                     

Womens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
 1      San Marcos                     4:21.16                     
 2      Orange Glen                    4:39.66                     

Womens 4x400 Relay
 =====================================================
 Place  School                         Final         
 =====================================================
        San Marcos                     NT                          

Womens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kaydence Drummond        11   San Marcos                     37-03.00           
2   Precious Niumata         11   San Marcos                     28-02.00           
3   Betsabe Reyes            11   Orange Glen                    27-07.00           
4   Stephnie Atherton             San Marcos                     27-02.00           
5   Grace Hanselman          11   San Marcos                     25-06.00           
6   Katheryne Mora           10   Orange Glen                    24-10.00           

Womens Shot Put
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Mckenna Copeland         9    San Marcos                     24-06.00           
2   Isabel Abelardo          9    San Marcos                     23-09.00           
3   Sevina Bravo             11   Orange Glen                    22-10.00           
4   Francessca Coombs        10   San Marcos                     22-08.00           
5   Diana Olalde             10   San Marcos                     18-05.00           
6   Elizabeth Delgado        11   Orange Glen                    15-01.00           

Womens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kaydence Drummond        11   San Marcos                     118-03             
2   Betsabe Reyes            11   Orange Glen                    97-03              
3   Katheryne Mora           10   Orange Glen                    94-00              
4   Stephnie Atherton             San Marcos                     88-11              
5   Precious Niumata         11   San Marcos                     76-00              
    Grace Hanselman          11   San Marcos                     ND                 

Womens Discus
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Sevina Bravo             11   Orange Glen                    64-08              
2   Mckenna Copeland         9    San Marcos                     58-02              
3   Diana Olalde             10   San Marcos                     49-08              
4   Francessca Coombs        10   San Marcos                     48-05              
5   Valeria Solache          10   San Marcos                     43-01              
6   Elizabeth Delgado        11   Orange Glen                    40-09              
    Michelle Garcia          9    San Marcos                     ND                 

Womens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
    Sarah Tew                9    San Marcos                     NH                 
    Quinn Leggett            9    San Marcos                     NH                 
    Celia Leyva              11   Orange Glen                    NH                 
    Brissa Loaiza            11   Orange Glen                    NH                 
    Chloe Seipt              10   San Marcos                     NH                 

Womens High Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
    Kailei Gallup            9    San Marcos                     NH                 

Womens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
    Erika Mondragon          10   San Marcos                     NH                 

Womens Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
    Brianna Romero           9    San Marcos                     NH                 
    Emily Osthimer           11   San Marcos                     NH                 
    Erica Luancing           11   San Marcos                     NH                 
    Kyra Hendrickson         10   San Marcos                     NH                 

Womens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Deyanira Lopez           12   San Marcos                     15-08.00           
2   Sarah Tew                9    San Marcos                     14-06.50           
3   Chloe Seipt              10   San Marcos                     14-06.00           
    Andrea Navallez          9    Orange Glen                    FOUL               

Womens Long Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Ashley Meeks             9    San Marcos                     13-09.00           
2   Kearsten Booker          9    San Marcos                     13-05.00           
3   Kelsey Bess              9    San Marcos                     13-02.00           
4   Melissa Atherton         10   San Marcos                     12-08.00           
5   Cheyanne Edwards         11   Orange Glen                    11-08.00           

Womens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Deyanira Lopez           12   San Marcos                     31-09.50           
2   Chloe Seipt              10   San Marcos                     28-06.00           
3   Sarah Tew                9    San Marcos                     28-00.00           
    Andrea Navallez          9    Orange Glen                    FOUL               

Womens Triple Jump
=========================================================================
    Name                     Year School                         Final         
=========================================================================
1   Kelsey Bess              9    San Marcos                     29-03.50           
    Kearsten Booker          9    San Marcos                     FOUL               
    Ashley Meeks             9    San Marcos                     FOUL               



Number of Elite performances: 12

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Burgess, Terrell (San Marcos,CA)
Wren, Semaj (San Marcos,CA)
Palomares, Cesar (Orange Glen,CA)
Boys Relay (San Marcos,CA)
Boys Relay (Orange Glen,CA)
Diaz, Michael (Orange Glen,CA)
Prickett, Ellen (San Marcos,CA)
Carter, Paige (San Marcos,CA)
Girls Relay (San Marcos,CA)
Drummond, Kaydence (San Marcos,CA)


Elite Performances:

DS Regional- B-100 11.39 Burgess, Terrell , 11, San Marcos
DS Regional- B-400 52.11 Palomares, Cesar , 12, Orange Glen
DS Regional- B-110H 16.20 Wren, Semaj , 12, San Marcos
DS Regional- B-4x100 44.13 Boys Relay, , San Marcos
DS Regional- B-4x400 3:37.73 Boys Relay, , Orange Glen
DS Regional- B-LJ 21'6.0 Diaz, Michael , 10, Orange Glen
DS Regional- B-TJ 42'10.0 Burgess, Terrell , 11, San Marcos
DS Regional- G-1600 5:19.18 Carter, Paige , 10, San Marcos
DS Regional- G-1600 5:34.35 Prickett, Ellen , 12, San Marcos
DS Regional- G-4x100 51.98 Girls Relay, , San Marcos
DS STATE- G-SP 37'3.0 Drummond, Kaydence , 11, San Marcos
DS Regional- G-DT 118'3.0 Drummond, Kaydence , 11, San Marcos

Number of Elite performances: 0

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State