Meet Name: Lake Pointe Academy Meet
Meet Date: 2015-10-08





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red

 O'All Place Adj Place Bib No Name               Team                      Time    Pace 
 1           1         107    Haden McCarter     Lake Pointe Academy       26:30.8      
 2           2         113    Shauna Somerville  Lake Pointe Academy       27:18.3      
 3           3         153    Terra Adams        York County Trailblazers  28:03.4      
 4           4         111    Peighton Quin      Lake Pointe Academy       28:57.2      
 5           5         133    Gabby Eilders      Westgate Christian School 29:21.3      
 6           6         103    Aislinn Donnelly   Lake Pointe Academy       29:21.9      
 7           7         108    Melia McCarter     Lake Pointe Academy       30:11.6      
 8           8         106    Catherine Judd     Lake Pointe Academy       30:19.0      
 9           9         137    Savvy Seiber       Westgate Christian School 30:46.4      
 10          10        110    Elena Nix          Lake Pointe Academy       31:31.9      
 11          (< 5)     139    Elizabeth MacAulay Walnut Grove              31:38.4      
 12          (> 7)     109    Madeline Moseley   Lake Pointe Academy       31:54.7      
 13          11        160    Vivian Knighten    York County Trailblazers  32:14.6      
 14          12        138    Sidney Seiber      Westgate Christian School 32:43.5      
 15          13        135    Sarah Lloyd        Westgate Christian School 33:01.2      
 16          (> 7)     104    Chloe Franklin     Lake Pointe Academy       33:02.3      
 17          (> 7)     105    Grace Gillespie    Lake Pointe Academy       33:03.2      
 18          14        136    Michaela Segar     Westgate Christian School 33:30.7      
 19          15        162    Zoe Maxwell        York County Trailblazers  33:32.1      
 20          (> 7)     101    Ansley Blomberg    Lake Pointe Academy       33:35.0      
 21          16        154    Raina Andrews      York County Trailblazers  33:35.7      
 22          17        156    Mary Gallagher     York County Trailblazers  34:05.5      
 23          18        161    Jayme Milligan     York County Trailblazers  36:45.6      
 24          19        155    Lindsay Ferguson   York County Trailblazers  37:44.7      
 25          (> 7)     157    Kailee Husband     York County Trailblazers  37:45.4      
 26          (> 7)     159    Evelyn Knighten    York County Trailblazers  39:36.9      
 27          (> 7)     158    Ava Jopson         York County Trailblazers  45:14.3 

O'All Place Adj Place Bib No Name               Team                      Time    Pace    
 1           1         164    Ethan Andrews      York County Trailblazers  21:11.7 6:50/M  
 2           2         178    Andrew Lockhart    York County Trailblazers  21:32.6 6:57/M  
 3           3         118    Isaiah Mayhall     Lake Pointe Academy       21:55.9 7:04/M  
 4           4         128    Timmy Lloyd        Westgate Christian School 22:19.7 7:12/M  
 5           5         190    Jeremy Ward        York County Trailblazers  22:22.4 7:13/M  
 6           6         119    Solomon Mayhall    Lake Pointe Academy       24:04.1 7:46/M  
 7           7         179    Austin Lockhart    York County Trailblazers  24:12.1 7:48/M  
 8           8         147    Tyler Malinski     Walnut Grove              24:22.7 7:52/M  
 9           9         116    Benjamin Judd      Lake Pointe Academy       25:10.4 8:07/M  
 10          10        192    Reade Ward         York County Trailblazers  25:36.6 8:15/M  
 11          11        191    Joseph Ward        York County Trailblazers  25:38.3 8:16/M  
 12          12        126    Lemuel Henry       Westgate Christian School 25:47.7 8:19/M  
 13          13        142    Soren Krause       Walnut Grove              26:22.4 8:30/M  
 14          14        165    Micah Andrews      York County Trailblazers  26:27.7 8:32/M  
 15          15        115    Tierman Donnelly   Lake Pointe Academy       26:45.6 8:38/M  
 16          (> 7)     169    Stephen Berry      York County Trailblazers  26:57.8 8:42/M  
 17          16        140    Jordan Evans       Walnut Grove              27:09.1 8:45/M  
 18          17        121    Hudson Bethea      Westgate Christian School 27:13.6 8:47/M  
 19          18        145    Will MacAulay      Walnut Grove              27:24.6 8:50/M  
 20          19        129    Wade Morgan        Westgate Christian School 27:51.7 8:59/M  
 21          20        143    Josiah Lott        Walnut Grove              28:07.3 9:04/M  
 22          (> 7)     166    Samuel Bender      York County Trailblazers  28:11.3 9:05/M  
 23          21        141    Sasha Hucks        Walnut Grove              28:13.6 9:06/M  
 24          (> 7)     173    Logan Ferguson     York County Trailblazers  28:26.0 9:10/M  
 25          22        122    Jonathan Bethea    Westgate Christian School 28:33.7 9:13/M  
 26          (> 7)     187    Patrick Stevens    York County Trailblazers  28:51.9 9:18/M  
 27          23        146    Matthew Mager      Walnut Grove              28:55.8 9:20/M  
 28          (> 7)     175    Joshua Gordon      York County Trailblazers  29:18.3 9:27/M  
 29          (> 7)     144    Alex MacAulay      Walnut Grove              29:27.6 9:30/M  
 30          (> 7)     184    Luka Milojkovic    York County Trailblazers  29:58.3 9:40/M  
 31          24        130    Sexton Seiber      Westgate Christian School 30:31.5 9:51/M  
 32          25        124    Kyle Earley        Westgate Christian School 30:31.7 9:51/M  
 33          (> 7)     125    Zack Eilders       Westgate Christian School 30:40.9 9:54/M  
 34          26        120    Connor Moseley     Lake Pointe Academy       31:09.8 10:03/M 
 35          (> 7)     177    Xander Johnson     York County Trailblazers  31:34.1 10:11/M 
 36          (> 7)     167    John Michael Berry York County Trailblazers  31:46.6 10:15/M 
 37          27        114    Lowell Davis       Lake Pointe Academy       31:50.7 10:16/M 
 38          28        117    Maximus Keane      Lake Pointe Academy       31:59.6 10:19/M 
 39          (> 7)     189    Wilson Walker      York County Trailblazers  34:37.2 11:10/M 
 40          (> 7)     174    Ian Floyd          York County Trailblazers  36:47.8 11:52/M 
 41          (> 7)     185    Ruslan Pepper      York County Trailblazers  40:30.2 13:04/M 

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:


Elite Performances:

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State