Meet Name: MA D1 MIAA Western Championships
Meet Date: 2015-11-14
Meet Location: Westfield,MA





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red

 Holyoke Community College/T. Stewart                        HY-TEK's Meet Manager
                   2015 MIAA WMASS XC Championship - 11/14/2015                   
                                   Stanley Park                                   
                               Last Completed Event                               
 
Event 4  Girls 5k Run CC Girls DI
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Sophia Jacobs-Townsley    09 Amherst-Pelham          6:05.2   18:54.44    1   
  2 Erica Dean                12 Northampton             6:17.3   19:32.14    2   
  3 Erin Dustin               09 Agawam                  6:19.1   19:37.69    3   
  4 Heather Leckey            10 Minnechaug              6:21.8   19:45.92    4   
  5 Stephanie Jordan          12 Northampton             6:22.0   19:46.56    5   
  6 Leila Markosian           11 Northampton             6:22.3   19:47.52    6   
  7 Evelynn Burke             11 Northampton             6:22.3   19:47.72    7   
  8 Sophie Gronbeck           10 Westfield               6:26.3   20:00.02    8   
  9 MacKenzie Werenski        12 South Hadley            6:26.5   20:00.77    9   
 10 Frances Duncan            12 Amherst-Pelham          6:28.8   20:07.71   10   
 11 Tori Laverdiere           12 Northampton             6:29.3   20:09.26   11   
 12 Augusta Fricke            10 Amherst-Pelham          6:29.8   20:10.79   12   
 13 Emma Yount                10 Northampton             6:30.5   20:13.12   13   
 14 Sydney Leroux             12 Ludlow                  6:34.7   20:26.09   14   
 15 Abigail Laughlin          12 East Longmeadow         6:35.6   20:28.86   15   
 16 Mia McDonald              10 Westfield               6:37.8   20:35.66   16   
 17 Mairead Blatner           11 Northampton             6:38.6   20:38.41   17   
 18 Hannah Lebowitz           12 Amherst-Pelham          6:38.9   20:39.32   18   
 19 Brooke Dias               12 Ludlow                  6:42.7   20:50.89   19   
 20 Gabrielle Orlando         09 Wahconah                6:45.1   20:58.37   20   
 21 Lydia Sawyer              11 Amherst-Pelham          6:47.3   21:05.17   21   
 22 Mia Kelly                 09 South Hadley            6:48.6   21:09.49   22   
 23 Carley Censabella         12 Westfield               6:51.6   21:18.56   23   
 24 Kat Bruce                 11 Wahconah                6:51.9   21:19.56   24   
 25 Emily Alves               11 Ludlow                  6:53.3   21:24.00   25   
 26 Gabriella Humphries       11 Longmeadow              6:55.2   21:29.82   26   
 27 Lucy Metz                 11 Longmeadow              6:57.0   21:35.31   27   
 28 Hayley Werenski            8 South Hadley            6:57.4   21:36.59   28   
 29 Abigail Rate              12 East Longmeadow         6:58.9   21:41.46   29   
 30 Mia Hartl                 12 Amherst-Pelham          6:59.3   21:42.51   30   
 31 Madison Eline             12 Westfield               6:59.4   21:42.89   31   
 32 Elizabeth Irwin           11 Westfield               6:59.7   21:43.76   32   
 33 Molly Carroll             11 Longmeadow              7:00.0   21:44.88   33   
 34 Fernanda Brena            12 Amherst-Pelham          7:02.0   21:50.90   34   
 35 Jillian Paterwic          11 Belchertown             7:03.4   21:55.36   35   
 36 Celia Neveu               10 Ludlow                  7:03.5   21:55.64   36   
 37 Esther Lee                12 Minnechaug              7:03.7   21:56.17   37   
 38 Savanna Charow            09 Ludlow                  7:05.1   22:00.58   38   
 39 Haley Moseman             12 Longmeadow              7:05.6   22:02.24   39   
 40 Katie Stinson             11 Belchertown             7:05.9   22:03.05   40   
 41 Tatyana Almore            12 Belchertown             7:06.9   22:06.32   41   
 42 Katie Evans               12 South Hadley            7:07.5   22:07.96   42   
 43 Karli Manship             12 Taconic                 7:07.7   22:08.73   43   
 44 Eleanor Barkett           12 Longmeadow              7:08.5   22:11.31   44   
 45 Hannah Guillen            10 Ludlow                  7:10.8   22:18.25   45   
 46 Lucia Shuff-Heck          11 Pittsfield              7:10.9   22:18.60   46   
 47 Taylor Maddalena          12 Pittsfield              7:11.5   22:20.35   47   
 48 Lessley Columna           11 Pittsfield              7:11.8   22:21.47   48   
 49 Olivia Acevedo            10 West Springfield        7:12.7   22:24.11   49   
 50 Corry Psutka              11 Wahconah                7:12.8   22:24.39   50   
 51 Victoria Evans            12 East Longmeadow         7:12.8   22:24.63   51   
 52 Campbell Powell           12 Longmeadow              7:13.7   22:27.33   52   
 53 Abigail Patel             10 Belchertown             7:15.1   22:31.74   53   
 54 Carolyn Watkins           11 South Hadley            7:15.4   22:32.48   54   
 55 Olivia Kozub              09 Minnechaug              7:16.0   22:34.48   55   
 56 Aubrey Lazits             10 Taconic                 7:16.5   22:36.09   56   
 57 Emily Grochowalski        09 South Hadley            7:16.6   22:36.35   57   
 58 Destinee Coulombe         11 Chicopee                7:16.7   22:36.64   58   
 59 Emily Hart                09 Wahconah                7:18.9   22:43.44   59   
 60 Jaclyn Doyle              12 South Hadley            7:19.2   22:44.40   60   
 61 Kay Laughlin              10 East Longmeadow         7:19.9   22:46.66   61   
 62 Clara Hinck               09 Westfield               7:20.0   22:46.94   62   
 63 Cassie Ferri              10 West Springfield        7:20.3   22:47.82   63   
 64 Julia Doleva              11 Minnechaug              7:21.1   22:50.28   64   
 65 Madelyn Wendling          09 Wahconah                7:21.8   22:52.52   65   
 66 Anna Moore                12 Minnechaug              7:22.4   22:54.24   66   
 67 Erin Durkin               12 Longmeadow              7:22.9   22:55.96   67   
 68 Collette Groux            12 Agawam                  7:23.8   22:58.82   68   
 69 Hailey Kirchner           11 Pittsfield              7:24.9   23:02.04   69   
 70 Ashley McNamara           09 Belchertown             7:25.0   23:02.51   70   
 71 Brenna Skaza              11 Belchertown             7:25.3   23:03.45   71   
 72 Carli Scolforo            11 Taconic                 7:26.0   23:05.48   72   
 73 Gabrielle Picard          11 Ludlow                  7:26.1   23:05.94   73   
 74 Natalie Hanechak          10 Springfield Central     7:32.1   23:24.57   74   
 75 Mary Hayes                10 Taconic                 7:33.4   23:28.55   75   
 76 Olivia Douhan             10 Pittsfield              7:33.5   23:28.89   76   
 77 Maggie McAndrew           10 Holyoke                 7:33.8   23:29.83        
 78 Lauren Lopez              11 Agawam                  7:34.9   23:33.12   77   
 79 Jenna Gravel              10 Agawam                  7:35.0   23:33.63   78   
 80 Rachael Cunningham        09 Minnechaug              7:36.0   23:36.57   79   
 81 Cheyenne Cantela          09 Chicopee Com            7:36.1   23:36.83   80   
 82 Carina Nesen              10 Agawam                  7:36.6   23:38.33   81   
 83 Claire Orr                10 Belchertown             7:38.5   23:44.26   82   
 84 Tyana Medina              11 Springfield Central     7:38.8   23:45.15   83   
 85 Jocelyn Mailloux          10 East Longmeadow         7:39.1   23:46.20   84   
 86 Mary Philpot              10 Westfield               7:39.7   23:48.17   85   
 87 Victoria Nascembeni       12 Agawam                  7:40.0   23:48.89   86   
 88 Hannah Stebbins           12 Minnechaug              7:40.3   23:49.83   87   
 89 Grace Terrell             12 East Longmeadow         7:42.3   23:56.17   88   
 90 Jenna Herd                12 Chicopee Com            7:42.9   23:58.08   89   
 91 Kim Jansen                12 Pittsfield              7:43.6   24:00.36   90   
 92 Destiny Coburn            09 Springfield Central     7:45.2   24:05.22   91   
 93 Jessica Houle             11 Wahconah                7:45.8   24:06.91   92   
 94 Kendra Castagna           09 Pittsfield              7:45.8   24:07.16   93   
 95 Summer Jadallah           10 Taconic                 7:51.1   24:23.40   94   
 96 Lena Tedeschi             09 Agawam                  7:57.1   24:42.29   95   
 97 Emily Squires             11 Springfield Central     7:58.2   24:45.44   96   
 98 Rosemary Costello         09 Chicopee Com            8:00.1   24:51.56   97   
 99 Michaela Kenney           09 Springfield Central     8:00.4   24:52.29   98   
100 Ana Diaz-Moore            12 Holyoke                 8:00.5   24:52.59        
101 Nhi Lam                   11 Springfield Central     8:03.9   25:03.13   99   
102 Lydia DeRidder            12 Springfield Central     8:08.0   25:16.09  100   
103 Gina Mitchell             10 Chicopee                8:08.7   25:18.06  101   
104 Anastasiya Sereda         11 Chicopee                8:09.8   25:21.51  102   
105 Angelica Liventsov        10 West Springfield        8:12.2   25:29.22  103   
106 Ashlyn Parrow             11 Chicopee                8:15.0   25:37.71  104   
107 Mariah O'Connor           11 Chicopee Com            8:15.9   25:40.44  105   
108 Danielle Pinette          12 Chicopee Com            8:17.2   25:44.70  106   
109 Mannon Nadeau             11 Holyoke                 8:18.0   25:47.02        
110 Lindsay Gearty            11 West Springfield        8:18.5   25:48.51  107   
111 Paige Hinman              11 Taconic                 8:20.0   25:53.45  108   
112 Hannah Svonkin            12 West Springfield        8:20.7   25:55.53  109   
113 Samantha Montalvo         11 West Springfield        8:26.3   26:12.78  110   
114 Chloe Crowley             09 West Springfield        8:26.9   26:14.83  111   
115 savanah Houston           11 Chicopee                8:34.7   26:39.10  112   
116 Sara Mann                 09 Chicopee Com            8:35.7   26:41.93  113   
117 Abby Mooney               10 Taconic                 8:42.9   27:04.34  114   
118 Zoe Robinson              09 Chicopee Com            8:56.1   27:45.36  115   
119 Bridget Shelley           10 Chicopee                9:07.4   28:20.64  116   
120 Gisselle Marchi           09 Chicopee                9:20.7   29:01.76  117   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Northampton                  31    2    5    6    7   11   13   17           
      Total Time:  1:39:03.20                                                     
         Average:    19:48.64                                                     
   2 Amherst-Pelham               62    1   10   12   18   21   30   34           
      Total Time:  1:40:57.43                                                     
         Average:    20:11.49                                                     
   3 Westfield                   110    8   16   23   31   32   62   85           
      Total Time:  1:45:20.90                                                     
         Average:    21:04.18                                                     
   4 Ludlow                      132   14   19   25   36   38   45   73           
      Total Time:  1:46:37.20                                                     
         Average:    21:19.44                                                     
   5 South Hadley                155    9   22   28   42   54   57   60           
      Total Time:  1:47:27.29                                                     
         Average:    21:29.46                                                     
   6 Longmeadow                  169   26   27   33   39   44   52   67           
      Total Time:  1:49:03.56                                                     
         Average:    21:48.72                                                     
   7 Wahconah                    218   20   24   50   59   65   92                
      Total Time:  1:50:18.28                                                     
         Average:    22:03.66                                                     
   8 Minnechaug                  226    4   37   55   64   66   79   87           
      Total Time:  1:50:01.09                                                     
         Average:    22:00.22                                                     
   9 Belchertown                 239   35   40   41   53   70   71   82           
      Total Time:  1:51:38.98                                                     
         Average:    22:19.80                                                     
  10 East Longmeadow             240   15   29   51   61   84   88                
      Total Time:  1:51:07.81                                                     
         Average:    22:13.57                                                     
  11 Pittsfield                  286   46   47   48   69   76   90   93           
      Total Time:  1:53:31.35                                                     
         Average:    22:42.27                                                     
  12 Agawam                      307    3   68   77   78   81   86   95           
      Total Time:  1:53:21.59                                                     
         Average:    22:40.32                                                     
  13 Taconic                     340   43   56   72   75   94  108  114           
      Total Time:  1:55:42.25                                                     
         Average:    23:08.45                                                     
  14 West Springfield            431   49   63  103  107  109  110  111           
      Total Time:  2:02:25.19                                                     
         Average:    24:29.04                                                     
  15 Springfield Central         442   74   83   91   96   98   99  100           
      Total Time:  2:00:52.67                                                     
         Average:    24:10.54                                                     
  16 Chicopee Comprehensive      477   80   89   97  105  106  113  115           
      Total Time:  2:03:51.61                                                     
         Average:    24:46.33                                                     
  17 Chicopee                    477   58  101  102  104  112  116  117           
      Total Time:  2:05:33.02                                                     
         Average:    25:06.61                                                     


Event 1  Boys 5k Run CC Boys DI
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Liam Sullivan             12 Northampton             5:07.1   15:53.88    1   
  2 Owen Wright               12 Amherst-Pelham          5:12.1   16:09.37    2   
  3 Joel Ramos                11 Holyoke                 5:13.1   16:12.70    3   
  4 Cameron Correia           11 Holyoke                 5:13.5   16:13.76    4   
  5 Bryan Dec                 12 Holyoke                 5:14.8   16:17.78    5   
  6 Ethan Milsark             11 Northampton             5:16.4   16:22.92    6   
  7 Izaien Lugo               10 Holyoke                 5:18.5   16:29.37    7   
  8 Jack Yanko                09 Amherst-Pelham          5:19.4   16:32.34    8   
  9 Alex Perkins              12 Longmeadow              5:19.7   16:33.01    9   
 10 Dean Vogel                11 West Springfield        5:19.9   16:33.85   10   
 11 Tyler Bernier             12 Minnechaug              5:22.6   16:42.20   11   
 12 Willard McKinstry         11 Chicopee Com            5:24.1   16:46.89   12   
 13 Luis Fialho               12 Ludlow                  5:25.1   16:49.81   13   
 14 Nate Merck                10 West Springfield        5:26.7   16:54.83   14   
 15 Gabriel Piepergerdes      11 Westfield               5:27.4   16:57.00   15   
 16 Nick Lachiusa             12 Longmeadow              5:28.0   16:58.77   16   
 17 Aiden Foucault Etheridge  10 Amherst-Pelham          5:28.5   17:00.46   17   
 18 Phillip Hempstead         10 Northampton             5:28.8   17:01.27   18   
 19 Aidan Shea                09 Amherst-Pelham          5:29.7   17:04.26   19   
 20 Dillon Garvey             12 West Springfield        5:29.8   17:04.49   20   
 21 Connor Crowley            11 Ludlow                  5:32.1   17:11.54   21   
 22 Marcel Gabbett            12 Amherst-Pelham          5:32.7   17:13.67   22   
 23 Thomas Canto              12 Minnechaug              5:32.9   17:14.07   23   
 24 Sam Norton                11 Northampton             5:33.1   17:14.79   24   
 25 Johnathan Dean            10 Northampton             5:33.4   17:15.66   25   
 26 Zach Posnik               12 Longmeadow              5:35.0   17:20.81   26   
 27 Peter White               10 Northampton             5:35.8   17:23.14   27   
 28 Jason Beaver              09 Agawam                  5:36.2   17:24.43   28   
 29 Alexander Bolivar         11 West Springfield        5:37.2   17:27.59   29   
 30 Matthew Quinney           12 Belchertown             5:38.0   17:29.84   30   
 31 Noah Casino               12 Pittsfield              5:38.7   17:32.08   31   
 32 Craig Buddenhagen         11 West Springfield        5:39.7   17:35.34   32   
 33 Michael Dean              10 Northampton             5:40.2   17:36.77   33   
 34 Alec Walker               12 Belchertown             5:40.3   17:37.15   34   
 35 Nicholas Santos           12 Minnechaug              5:40.4   17:37.39   35   
 36 Colin Czerpak             11 Agawam                  5:41.5   17:40.92   36   
 37 Conrad Gallagher          12 Minnechaug              5:41.6   17:41.23   37   
 38 Zachary Hall              11 West Springfield        5:41.9   17:41.97   38   
 39 Kevin Rayner              12 Pittsfield              5:42.0   17:42.47   39   
 40 Jack Carroll              12 Longmeadow              5:42.1   17:42.73   40   
 41 Pat Morrison              10 Holyoke                 5:42.3   17:43.41   41   
 42 Greg Fournier             11 Pittsfield              5:42.5   17:43.97   42   
 43 Kyle Parks                12 Chicopee Com            5:43.1   17:45.70   43   
 44 Jake Roy                  12 Longmeadow              5:43.2   17:46.19   44   
 45 Colin Sirard              12 East Longmeadow         5:43.4   17:46.79   45   
 46 Leif Stevens              10 Amherst-Pelham          5:43.5   17:47.18   46   
 47 Kevin Barrett             12 Longmeadow              5:43.9   17:48.23   47   
 48 Sullivan Kennedy          11 Ludlow                  5:44.5   17:50.31   48   
 49 Mark Melchionna           11 Longmeadow              5:45.3   17:52.76   49   
 50 Ethan Dupont              10 Holyoke                 5:46.2   17:55.43   50   
 51 Jacob Rouix               10 South Hadley            5:47.6   17:59.75   51   
 52 Lucas Godwin              11 Pittsfield              5:47.8   18:00.56   52   
 53 Nickolas Godlew           11 Minnechaug              5:48.0   18:01.02   53   
 54 Jaryd Massaro             12 Wahconah                5:48.2   18:01.69   54   
 55 Michael DeAngelo          11 Springfield Central     5:48.3   18:01.92   55   
 56 Mohammed Jadallah         12 Taconic                 5:48.4   18:02.29   56   
 57 Nicholas Brooks           12 Belchertown             5:48.5   18:02.59   57   
 58 Zachary Bail              09 Belchertown             5:49.2   18:04.88   58   
 59 Thomas Lee                12 Pittsfield              5:49.8   18:06.62   59   
 60 Matt Labbe                09 West Springfield        5:50.1   18:07.54   60   
 61 ErIc Johnson              12 Westfield               5:50.5   18:08.89   61   
 62 Stephen Taglieri          10 Pittsfield              5:50.6   18:09.14   62   
 63 Shawn Urban               12 Ludlow                  5:50.7   18:09.50   63   
 64 Michael Kiely             09 Amherst-Pelham          5:50.9   18:10.05   64   
 65 Arnold Lee                11 Minnechaug              5:51.1   18:10.73   65   
 66 Richard Holden            12 East Longmeadow         5:52.1   18:13.76   66   
 67 Owen Fitzgerald           12 Taconic                 5:52.3   18:14.32   67   
 68 Trevor Pelkey             11 Taconic                 5:53.1   18:16.81   68   
 69 Quincy Heon               12 Wahconah                5:54.2   18:20.22   69   
 70 Isak Lund                 10 Westfield               5:54.5   18:21.28   70   
 71 James Curtin              12 Holyoke                 5:54.9   18:22.37   71   
 72 Tyler Pudlo               12 Taconic                 5:55.1   18:23.12   72   
 73 Brian Hassett             12 Taconic                 5:55.4   18:23.96   73   
 74 Michael Canning           11 Minnechaug              5:57.3   18:30.00   74   
 75 Dan Brainerd              11 Wahconah                5:57.7   18:31.23   75   
 76 Ryan Serre                11 Taconic                 5:58.5   18:33.70   76   
 77 Zabe Solivan              10 South Hadley            5:59.7   18:37.32   77   
 78 Zachary Medeiros          10 Westfield               5:59.9   18:38.12   78   
 79 Ryan Feyer                12 Agawam                  6:01.3   18:42.47   79   
 80 Andrew Peloquin           12 Westfield               6:02.2   18:45.14   80   
 81 Alex Benjamin             11 Ludlow                  6:02.5   18:46.06   81   
 82 Danny Miller              12 East Longmeadow         6:03.2   18:48.23   82   
 83 Mike Hruby                12 Wahconah                6:05.8   18:56.21   83   
 84 Cam Russell               12 Westfield               6:05.8   18:56.47   84   
 85 Cameron Wright            11 Belchertown             6:06.7   18:59.01   85   
 86 Joseph Werenski           10 South Hadley            6:07.4   19:01.48   86   
 87 Alex Laporte              10 Belchertown             6:07.7   19:02.37   87   
 88 Noah Shepardson           11 Pittsfield              6:08.0   19:03.13   88   
 89 Zabian Powell             09 Taconic                 6:08.6   19:05.20   89   
 90 Alex Burns                10 Ludlow                  6:09.4   19:07.45   90   
 91 Ricky Dialessi            11 Agawam                  6:10.0   19:09.55   91   
 92 Sam Pyser                 11 Wahconah                6:11.0   19:12.61   92   
 93 Dylan Richards            10 Chicopee Com            6:11.1   19:12.98   93   
 94 Nathan Lozado             10 Springfield             6:13.1   19:19.13   94   
 95 Parker Mas                10 Belchertown             6:13.5   19:20.27   95   
 96 Yaziel Rivera             12 Springfield Central     6:13.6   19:20.59   96   
 97 Bobby Johnston            12 Agawam                  6:14.0   19:21.81   97   
 98 Matt O'Brien              09 South Hadley            6:15.7   19:27.21   98   
 99 Brett Forgette            10 Agawam                  6:16.0   19:27.94   99   
100 Matthew Terkelsen         09 Chicopee Com            6:16.1   19:28.37  100   
101 Nick Lauder               09 South Hadley            6:16.2   19:28.65  101   
102 Nathan Collier            12 Wahconah                6:16.4   19:29.16  102   
103 Zack McCain               10 Wahconah                6:18.8   19:36.76  103   
104 Josh Conway               09 Agawam                  6:19.9   19:40.20  104   
105 Nick Delisle              12 Chicopee Com            6:20.1   19:40.85  105   
106 John Fernandez            12 Springfield Central     6:20.4   19:41.80  106   
107 Patrick Varhue            11 East Longmeadow         6:20.8   19:43.01  107   
108 Austin Holmes             10 South Hadley            6:24.3   19:53.87  108   
109 Bradley Sargent           12 Chicopee Com            6:25.2   19:56.49  109   
110 Trent Sutton              11 East Longmeadow         6:25.7   19:58.09  110   
111 Casey Lacombe             10 South Hadley            6:26.2   19:59.65  111   
112 Ben Jury                  12 Westfield               6:27.2   20:02.74  112   
113 Joe Lepage                11 Chicopee Com            6:28.7   20:07.46  113   
114 Alex Kalesnik             12 Ludlow                  6:30.0   20:11.64  114   
115 Quentin Wedderburn        12 Springfield Central     6:32.6   20:19.48  115   
116 Glenn Spear               11 Springfield Central     6:32.9   20:20.55  116   
117 Michael Delazkevich       10 Chicopee                6:36.2   20:30.84  117   
118 Justin Coughlin           10 East Longmeadow         6:36.4   20:31.49  118   
119 Ryan Dutille              11 East Longmeadow         6:37.9   20:36.00  119   
120 Joshua Ortiz              12 Chicopee                6:39.3   20:40.39  120   
121 Louis Huang               12 Springfield Central     6:41.2   20:46.48  121   
122 Peter Leung               10 Springfield Central     6:54.0   21:26.04  122   
123 Randy Casiano             09 Springfield             6:57.1   21:35.83  123   
124 Nelson Luciano            12 Springfield             6:57.9   21:38.15  124   
125 Gavin Gardner             10 Chicopee                7:14.0   22:28.26  125   
126 Francisco Santiago        11 Chicopee                7:14.7   22:30.51  126   
127 Marcus Quiles             12 Chicopee                7:17.0   22:37.68  127   
128 Michael Hernandez         10 Springfield             7:49.7   24:19.10  128   
129 Michael Major             12 Springfield             7:51.3   24:24.28  129   
130 Kevin Piskorowski         10 Chicopee                8:56.9   27:48.00  130   
131 Alex Hammel               10 Springfield             9:33.6   29:42.00  131   
132 Isaiah Bridges            09 Springfield             9:33.6   29:42.00  132   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Holyoke                      60    3    4    5    7   41   50   71           
      Total Time:  1:22:57.02                                                     
         Average:    16:35.41                                                     
   2 Amherst-Pelham               68    2    8   17   19   22   46   64           
      Total Time:  1:24:00.10                                                     
         Average:    16:48.02                                                     
   3 Northampton                  74    1    6   18   24   25   27   33           
      Total Time:  1:23:48.52                                                     
         Average:    16:45.71                                                     
   4 West Springfield            105   10   14   20   29   32   38   60           
      Total Time:  1:25:36.10                                                     
         Average:    17:07.22                                                     
   5 Longmeadow                  135    9   16   26   40   44   47   49           
      Total Time:  1:26:21.51                                                     
         Average:    17:16.31                                                     
   6 Minnechaug                  159   11   23   35   37   53   65   74           
      Total Time:  1:27:15.91                                                     
         Average:    17:27.19                                                     
   7 Pittsfield                  223   31   39   42   52   59   62   88           
      Total Time:  1:29:05.70                                                     
         Average:    17:49.14                                                     
   8 Ludlow                      226   13   21   48   63   81   90  114           
      Total Time:  1:28:47.22                                                     
         Average:    17:45.45                                                     
   9 Belchertown                 264   30   34   57   58   85   87   95           
      Total Time:  1:30:13.47                                                     
         Average:    18:02.70                                                     
  10 Westfield                   304   15   61   70   78   80   84  112           
      Total Time:  1:30:50.43                                                     
         Average:    18:10.09                                                     
  11 Agawam                      331   28   36   79   91   97   99  104           
      Total Time:  1:32:19.18                                                     
         Average:    18:27.84                                                     
  12 Taconic                     336   56   67   68   72   73   76   89           
      Total Time:  1:31:20.50                                                     
         Average:    18:16.10                                                     
  13 Chicopee Comprehensive      353   12   43   93  100  105  109  113           
      Total Time:  1:32:54.79                                                     
         Average:    18:34.96                                                     
  14 Wahconah                    373   54   69   75   83   92  102  103           
      Total Time:  1:33:01.96                                                     
         Average:    18:36.40                                                     
  15 East Longmeadow             410   45   66   82  107  110  118  119           
      Total Time:  1:34:29.88                                                     
         Average:    18:53.98                                                     
  16 South Hadley                413   51   77   86   98  101  108  111           
      Total Time:  1:34:34.41                                                     
         Average:    18:54.89                                                     
  17 Springfield Central         488   55   96  106  115  116  121  122           
      Total Time:  1:37:44.34                                                     
         Average:    19:32.87                                                     
  18 Springfield Sci/Tech        598   94  123  124  128  129  131  132           
      Total Time:  1:51:16.49                                                     
         Average:    22:15.30                                                     
  19 Chicopee                    615  117  120  125  126  127  130                
      Total Time:  1:48:47.68                                                     
         Average:    21:45.54                                                     



Number of Elite performances: 8

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Sullivan, Liam (Northampton,MA)
Dec, Bryan (Holyoke,MA)
Wright, Owen (Amherst-Pelham Regional,MA)
Correia, Cameron (Holyoke,MA)
Lugo, Izaien (Holyoke,MA)
Milsark, Ethan (Northampton,MA)
Ramos, Joel (Holyoke,MA)
Jacobs-Townsley, Sophia (Amherst-Pelham Regional,MA)


Elite Performances:

G-5k_XC 18:54.44 Jacobs-Townsley, Sophia , 09, Amherst-Pelham
B-5k_XC 15:53.88 Sullivan, Liam , 12, Northampton
DS STATE- B-5k_XC 16:09.37 Wright, Owen , 12, Amherst-Pelham
DS STATE- B-5k_XC 16:12.70 Ramos, Joel , 11, Holyoke
DS STATE- B-5k_XC 16:13.76 Correia, Cameron , 11, Holyoke
DS STATE- B-5k_XC 16:17.78 Dec, Bryan , 12, Holyoke
DS STATE- B-5k_XC 16:22.92 Milsark, Ethan , 11, Northampton
DS STATE- B-5k_XC 16:29.37 Lugo, Izaien , 10, Holyoke

Number of Elite performances: 2
Number of DS State performances: 6

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State