Meet Name: FACA Senior All-Star Classic
Meet Date: 2015-11-21
Meet Location: Apalachee Park - Tallahassee,FL





Results



DyeStat US Top 100 Elite performances in Blue.
Dyestat State performances in Red
Dyestat FL performances in Gray

RaceTab by MileSplit/FloSports Chris Sumner, Miles and Minutes, L

            FACA Senior All-Star Classic - 2015-11-21            
            Apalachee Regional Park, Tallahassee, FL             

                        Varsity Girls 5000 Meter Run                        
============================================================================
    Name                  School               Yr Team            Time   Pts
============================================================================
  1 Emma Tucker           Chiles               12 North      18:56.83      1 
  2 Alexa Cruz            St. Thomas Aquinas   12 South      19:00.78      2 
  3 Maddie Fulmer         Fort Walton Beach    12 North      19:20.04      3 
  4 Victoria Jung         George Jenkins       12 East       19:20.89      4 
  5 Alexandra Wallace     Chiles               12 North      19:23.16      5 
  6 Lily Kloepfer         St. Thomas Aquinas   12 South      19:31.28      6 
  7 Kaitlin Rocker        Creekside            12 North      19:32.57      7 
  8 Shannon Grace         Lyman                12 East       19:36.87      8 
  9 Abby Reimer           Ponte Vedra          12 North      19:50.82      9 
 10 Anna Grzeszczak       Mandarin             12 North      19:53.89     10 
 11 Ashely Castro         Colonial             12 East       19:56.54     11 
 12 Karah Hammontree      Circle Christian     12 East       20:04.25     12 
 13 Julia Montgomery      Pine Crest           12 South      20:17.79     13 
 14 Nicole Kolisch        Carrollton           12 South      20:24.25     14 
 15 Kelly Aponte          St. Augustine        12 North      20:27.16     15 
 16 Leah Thompson         Mitchell             12 West       20:28.15     16 
 17 Elizabeth Cobb        Winter Springs       12 East       20:35.38     17 
 18 Claudia Howes         Niceville            12 North      20:38.28        
 19 Camila Murphy         Circle Christian     12 East       20:41.86     18 
 20 Stephanie Fries       Calvary Christian    12 West       20:49.65     19 
 21 Andrea Zumpano        Westminster Christia 12 South      20:51.72     20 
 22 Kali Hazera           St. Thomas Aquinas   12 South      20:57.59     21 
 23 Delsie Borgen         Newsome              12 West       21:00.49     22 
 24 Kylyn Burbine         Brooksville Central  12 West       21:10.38     23 
 25 Hannah Baker          Lake Highland Prep   12 East       21:12.13     24 
 26 Daley Cline           Estero               12 West       21:15.56     25 
 27 Selina Velasquez-Mora Immokalee            12 West       21:18.87     26 
 28 Melissa Melchor       Ferguson             12 South      22:40.52     27 



                  Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores                  
============================================================================
    Team         Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
============================================================================
  1 North        25      1    3    5    7    9   10   15  
      Total Time: 1:37:04      Average: 19:24.69      1-5 Split: 54
  2 East         52      4    8   11   12   17   18   24  
      Total Time: 1:39:34      Average: 19:54.79      1-5 Split: 1:15
  3 South        55      2    6   13   14   20   21   27  
      Total Time: 1:40:06      Average: 20:01.17      1-5 Split: 1:51
  4 West         105    16   19   22   23   25   26    -  
      Total Time: 1:44:45      Average: 20:56.85      1-5 Split: 48


                        Varsity Boys 5000 Meter Run                         
============================================================================
    Name                  School               Yr Team            Time   Pts
============================================================================
  1 Rob Leverone          HB Plant             12 West       16:10.20      1 
  2 Marshall Dillon       Charlotte            12 West       16:14.40      2 
  3 Ilio Sanchez          John I Leonard       12 South      16:19.01      3 
  4 Trenton Liberty       Mandarin             12 North      16:21.80      4 
  5 Justin Pacifico       Flagler Palm Coast   12 North      16:23.03      5 
  6 Dominic Williams      Robert E Lee         12 North      16:26.30      6 
  7 Brady Hill            Sarasota             12 West       16:27.15      7 
  8 Jan Figueroa          Lake Howell          12 East       16:30.79      8 
  9 Joel Santiago         Winter Springs       12 East       16:36.42      9 
 10 Andrew Stivers        Hagerty              12 East       16:38.01     10 
 11 Darian Adriano        St. Thomas Aquinas   12 South      16:39.61     11 
 12 Ryan Welch            Pine Crest           12 South      16:40.10     12 
 13 John Lyons            Lake Mary            12 East       16:40.58     13 
 14 Quasan Markowski      HB Plant             12 West       16:41.45     14 
 15 Michael Cassette      Mandarin             12 North      16:47.47     15 
 16 Joshua Clethen        Monsignor Pace       12 South      16:49.31     16 
 17 Luke Peterson         Shorecrest           12 West       16:50.29     17 
 18 Joseph Granberg       Vero Beach           12 East       16:52.32     18 
 19 Brandon Williams      Chaminade-Madonna    12 South      16:54.35     19 
 20 Jackson Neri          Bishop Snyder        12 North      16:55.13     20 
 21 Ryan Yarde            Liberty              12 East       16:55.96     21 
 22 John Bobo             Lake Highland Prep   12 East       17:04.32     22 
 23 Andonet Thermidor     Immokalee            12 West       17:07.57     23 
 24 Dannys Marrero        Robinson             12 West       17:08.57     24 
 25 Jake Gilbert          Pine Crest           12 South      17:12.10     25 
 26 Mateo Villa           Creekside            12 East       17:29.43        
 27 Eric Chiotti          Bishop Kenny         12 North      17:29.61     26 
 28 Allen Keister         Springstead          12 West       17:37.37        
 29 Nicholas Evans        Boca Raton           12 South      17:41.46     27 
 30 Jason Nodjomian       Niceville            12 North      17:59.37     28 
 31 Leonardo Rodriguez    Ferguson             12 South      18:29.07        



                  Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores                   
============================================================================
    Team         Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
============================================================================
  1 West         41      1    2    7   14   17   23   24  
      Total Time: 1:22:24      Average: 16:28.70      1-5 Split: 41
  2 North        50      4    5    6   15   20   26   28  
      Total Time: 1:22:54      Average: 16:34.75      1-5 Split: 34
  3 East         58      8    9   10   13   18   21   22  
      Total Time: 1:23:19      Average: 16:39.63      1-5 Split: 22
  4 South        61      3   11   12   16   19   25   27  
      Total Time: 1:23:23      Average: 16:40.48      1-5 Split: 36




Number of Elite performances: 0

ELITES


View Elite Details

Elite Athletes:
Williams, Dominic (Robert E. Lee,FL)
Sanchez, Ilio (John I. Leonard,FL)
Dillon, Marshall (Charlotte,FL)
Liberty, Trenton (Mandarin,FL)
Pacifico, Justin (Flagler Palm Coast,FL)
Leverone, Robert (Plant,FL)
Hill, Brady (Sarasota,FL)
Cruz, Alexa (St. Thomas Aquinas,FL)
Tucker, Emma (Chiles,FL)
Wallace, Alexandra (Chiles,FL)
Fulmer, Madeline (Fort Walton Beach,FL)
Jung, Victoria (George W. Jenkins,FL)


Elite Performances:


Number of Elite performances: 0
Number of DS State performances: 0

MORE MEETS

 

© RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State