Search by Name:
Search by School:
Search by Meet:
Advanced Search
School Name: Fayetteville-Manlius, NY
City: MANLIUS

Bookmark and Share


2015 Cross Country
Date NameEventPerformanceNotesMeet
2015-12-05 Geehrer, Bryan (2016) B-5k_XC 16:04.30 NY#50 NXN Championships (#81)
2015-11-28 Geehrer, Bryan (2016) B-5k_XC 16:04.70 NXN New York Regional (#6)
2015-11-28 Perry, Patrick (2017) B-5k_XC 16:07.20 NY#56 NXN New York Regional (#8)
2015-11-07 Ryan, Pete (2016) B-5k_XC 16:10.10 NY#64 NY Section 3 Championships Class A
2015-12-05 Perry, Patrick (2017) B-5k_XC 16:15.60 NXN Championships (#98)
2015-12-05 Walters, Joe B-5k_XC 16:18.60 NY#96 NXN Championships (#107)
2015-09-12 Geehrer, Bryan (2016) B-5k_XC 16:19.50 Vernon-Verona-Sherrill
2015-11-14 Perry, Patrick (2017) B-5k_XC 16:20.90 NY Class A State Meet (#12)
2015-09-12 Walters, Joe B-5k_XC 16:27.80 Vernon-Verona-Sherrill
2015-12-05 Neal, Kaitlyn (2016) G-5k_XC 17:25.80 NY#3 NXN Championships (#15)
2015-11-28 Neal, Kaitlyn (2016) G-5k_XC 17:37.80 NXN New York Regional (#1)
2015-12-05 Walters, Claire (2020) G-5k_XC 17:40.70 NY#5 NXN Championships (#24)
2015-11-14 Walters, Claire (2020) G-5k_XC 17:53.50 NY Class A State Meet (#1)
2015-12-05 Madsen, Palmer (2018) G-5k_XC 17:59.00 NY#15 NXN Championships (#37)
2015-11-07 Neal, Kaitlyn (2016) G-5k_XC 18:07.50 NY Section 3 Championships Class A
2015-12-05 Levy, Samantha (2016) G-5k_XC 18:11.10 NY#24 NXN Championships (#48)
2015-12-05 Ryan, Sophia (2018) G-5k_XC 18:14.40 NY#29 NXN Championships (#53)
2015-11-07 Walters, Claire (2020) G-5k_XC 18:17.10 NY Section 3 Championships Class A
2015-12-05 Farrell, Jenna (2016) G-5k_XC 18:19.10 NY#33 NXN Championships (#58)
2015-11-14 Neal, Kaitlyn (2016) G-5k_XC 18:20.80 NY Class A State Meet (#7)
2015-11-28 Madsen, Palmer (2018) G-5k_XC 18:27.80 NXN New York Regional (#9)
2015-11-28 Levy, Samantha (2016) G-5k_XC 18:34.80 NXN New York Regional (#10)
2015-11-28 Ryan, Sophia (2018) G-5k_XC 18:34.90 NXN New York Regional (#12)
2015-11-14 Walters, Rebecca (2018) G-5k_XC 18:35.20 NY#50 NY Class A State Meet (#9)
2015-11-07 Levy, Samantha (2016) G-5k_XC 18:36.20 NY Section 3 Championships Class A
2015-11-28 Walters, Rebecca (2018) G-5k_XC 18:42.40 NXN New York Regional (#14)
2015-09-12 Neal, Kaitlyn (2016) G-5k_XC 18:44.20 Vernon-Verona-Sherrill
2015-11-07 Madsen, Palmer (2018) G-5k_XC 18:44.20 NY Section 3 Championships Class A
2015-11-14 Levy, Samantha (2016) G-5k_XC 18:47.70 NY Class A State Meet (#13)
2015-11-14 Ryan, Sophia (2018) G-5k_XC 18:51.50 NY Class A State Meet (#15)
2015-11-07 Walters, Rebecca (2018) G-5k_XC 18:54.90 NY Section 3 Championships Class A
2015-12-05 Walters, Rebecca (2018) G-5k_XC 18:57.90 NXN Championships (#112)
2015-11-28 Farrell, Jenna (2016) G-5k_XC 19:05.30 NXN New York Regional (#20)
2015-11-14 Madsen, Palmer (2018) G-5k_XC 19:06.80 NY Class A State Meet (#22)
2015-09-12 Levy, Samantha (2016) G-5k_XC 19:13.20 Vernon-Verona-Sherrill
2015-11-14 Farrell, Jenna (2016) G-5k_XC 19:14.30 NY Class A State Meet (#26)
2015-11-28 Walters, Claire (2020) G-5k_XC 19:14.40 NXN New York Regional (#26)
2015-09-12 Walters, Claire (2020) G-5k_XC 19:23.10 Vernon-Verona-Sherrill
2015-09-12 Ryan, Sophia (2018) G-5k_XC 19:24.10 Vernon-Verona-Sherrill
2015-09-12 Madsen, Palmer (2018) G-5k_XC 19:25.20 Vernon-Verona-Sherrill
2015-09-26 Neal, Kaitlyn (2016) G-3m_XC 16:48.60 NY#2 Baldwinsville Cross Country Invitational
2015-09-26 Madsen, Palmer (2018) G-3m_XC 17:23.10 NY#12 Baldwinsville Cross Country Invitational
2015-09-26 Levy, Samantha (2016) G-3m_XC 17:24.30 NY#14 Baldwinsville Cross Country Invitational
2015-09-26 Farrell, Jenna (2016) G-3m_XC 17:33.80 NY#16 Baldwinsville Cross Country Invitational
2015-09-26 Walters, Rebecca (2018) G-3m_XC 17:38.00 NY#20 Baldwinsville Cross Country Invitational
2015-09-26 Walters, Claire (2020) G-3m_XC 17:39.90 NY#24 Baldwinsville Cross Country Invitational
2015-09-26 Ryan, Sophia (2018) G-3m_XC 18:06.80 NY#40 Baldwinsville Cross Country Invitational

2015 Outdoor
Date NameEventPerformanceNotesMeet
2015-05-27 Barber, Kyle (2015) B-400 49.23 NY#26 Section III Class AA Championships (#1)
2015-06-13 Barber, Kyle (2015) B-800 1:51.40 US#38 NY#1 NY State Championships (#1)
2015-05-15 Barber, Kyle (2015) B-800 1:54.27 Oneida Invitational (#1)
2015-06-05 Barber, Kyle (2015) B-800 1:55.80 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-05-27 Barber, Kyle (2015) B-800 1:58.02 Section III Class AA Championships (#1)
2015-05-15 Abbott, Jon (2015) B-800 1:58.73 Oneida Invitational (#2)
2015-05-27 Millar, Bryce (2015) B-800 1:58.99 Section III Class AA Championships (#2)
2015-05-27 Millar, Bryce (2015) B-1600 4:24.65 NY#61 Section III Class AA Championships (#1)
2015-06-05 Millar, Bryce (2015) B-3200 9:03.19 US#76 NY#6 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-05-15 Millar, Bryce (2015) B-3200 9:03.96 Oneida Invitational (#2)
2015-06-13 Millar, Bryce (2015) B-3200 9:18.61 NY State Championships (#1)
2015-06-05 Hunt, Adam (2015) B-3200 9:26.79 NY#24 NY Section 3 State Qualifier (#4)
2015-05-27 Millar, Bryce (2015) B-3200 9:28.84 Section III Class AA Championships (#1)
2015-05-27 Hunt, Adam (2015) B-3200 9:37.29 Section III Class AA Championships (#3)
2015-06-05 Perry, Patrick (2017) B-3200 9:39.71 NY#64 NY Section 3 State Qualifier (#6)
2015-06-05 Hughes, Riley (2015) B-ST3K 9:44.84 US#22 NY#20 NY Section 3 State Qualifier (#3)
2015-06-05 Boys Relay B-4x400 3:22.72 NY#16 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-05-27 Boys Relay B-4x400 3:24.08 Section III Class AA Championships (#1)
2015-06-05 Boys Relay B-4x800 7:48.31 US#49 NY#7 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-06-13 Boys Relay B-4x800 7:49.96 NY State Championships (#5)
2015-05-27 Boys Relay B-4x800 8:03.59 Section III Class AA Championships (#1)
2015-05-28 Jones, Carissa (2005) G-400 59.33 NY#90 Section III Girls Class C1/C2 Championships (#1)
2015-05-15 Ryan, Olivia (2015) G-800 2:15.82 NY#33 Oneida Invitational (#1)
2015-05-27 Ryan, Olivia (2015) G-800 2:15.94 Section III Class AA Championships (#1)
2015-06-05 Ryan, Olivia (2015) G-800 2:16.91 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-06-13 Ryan, Sophia (2018) G-1500 4:42.82 NY#39 NY State Championships (#15)
2015-06-05 Ryan, Sophia (2018) G-1500 4:46.56 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-05-28 Neal, Kaitlyn (2016) G-1500 4:46.84 NY#64 Section III Girls Class B1/B2 Championships (#2)
2015-05-15 Avery, Annika (2015) G-1500 4:48.05 NY#70 Oneida Invitational (#1)
2015-06-05 Levy, Samantha (2016) G-3000 9:58.00 US#49 NY#9 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-06-13 Levy, Samantha (2016) G-3000 10:04.09 NY State Championships (#9)
2015-05-15 Ryan, Sophia (2018) G-3000 10:06.17 US#74 NY#19 Oneida Invitational (#1)
2015-06-05 Neal, Kaitlyn (2016) G-3000 10:13.11 NY#31 NY Section 3 State Qualifier (#4)
2015-05-15 Levy, Samantha (2016) G-3000 10:14.77 Oneida Invitational (#3)
2015-06-13 Neal, Kaitlyn (2016) G-3000 10:18.30 NY State Championships (#19)
2015-05-27 Levy, Samantha (2016) G-3000 10:20.24 Section III Class AA Championships (#1)
2015-04-17 Neal, Kaitlyn (2016) G-3000 10:34.39 Minoa Girls Invitational (#2)
2015-05-28 Neal, Kaitlyn (2016) G-3000 10:37.26 Section III Girls Class B1/B2 Championships (#1)
2015-05-20 Neal, Kaitlyn (2016) G-3000 10:39.04 OHSL Liberty Championships (#2)
2015-06-05 White, Phoebe (2020) G-ST2K 7:08.75 US#27 NY#20 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-06-13 White, Phoebe (2020) G-ST2K 7:26.85 NY State Championships (#18)
2015-05-27 White, Phoebe (2020) G-ST2K 7:31.88 Section III Class AA Championships (#1)
2015-06-13 Ezidiegwu, Christabel (2015) G-TJ 38'1" NY#6 w(0)NY State Championships (#4)
2015-06-05 Ezidiegwu, Christabel (2015) G-TJ 37'3" NWINY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-05-27 Ezidiegwu, Christabel (2015) G-TJ 37'2.5" NWISection III Class AA Championships (#1)
2015-06-13 Ezidiegwu, Christabel (2015) G-TJ 36'9.5" w(-1.5)NY State Championships (#7)
2015-06-05 Girls Relay G-4x100 49.76 NY#37 NY Section 3 State Qualifier (#3)
2015-06-13 Girls Relay G-4x800 9:20.34 US#94 NY#13 NY State Championships (#11)
2015-06-05 Girls Relay G-4x800 9:21.68 NY Section 3 State Qualifier (#1)

2015 Indoor
Date NameEventPerformanceNotesMeet
2015-01-07 Cheathen, Edward (2015) B-300 37.78 George Constantino Memorial Boys Invitational (#2)
2015-02-25 Cheatham, Edward (2015) B-300 37.81 NY Section 3 State Qualifier (#5)
2015-02-04 Cheathen, Edward (2015) B-300 37.94 NY Section 3 Class AA Championships (#3)
2015-01-07 Barber, Kyle (2015) B-600 1:22.79 US#39 NY#21 George Constantino Memorial Boys Invitational (#1)
2015-01-21 Barber, Kyle (2015) B-600 1:22.81 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#1)
2015-02-11 Barber, Kyle (2015) B-600 1:23.18 CNYCL / OHSL Boys Championships (#1)
2015-02-04 Barber, Kyle (2015) B-600 1:24.97 NY Section 3 Class AA Championships (#1)
2015-01-21 Millar, Bryce (2015) B-600 1:26.76 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#2)
2015-01-14 Abbott, Jon (2015) B-600 1:26.80 John Arcaro Memorial Boys Invitational (#4)
2014-12-31 Abbott, Jon (2015) B-600 1:27.13 Oscar B Jensen Holiday Relays (#3)
2015-02-11 Abbott, Jon (2015) B-600 1:27.87 CNYCL / OHSL Boys Championships (#3)
2015-03-07 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:28.81 US#13 NY#7 New York State Indoor (#3)
2015-02-25 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:30.62 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2015-01-21 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:31.52 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#1)
2015-01-21 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:32.22 US#45 NY#18 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#2)
2015-01-14 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:35.67 John Arcaro Memorial Boys Invitational (#1)
2015-01-14 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:35.74 John Arcaro Memorial Boys Invitational (#2)
2015-02-04 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:36.01 NY Section 3 Class AA Championships (#1)
2015-02-04 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:36.69 NY Section 3 Class AA Championships (#2)
2015-02-04 Abbott, Jon (2015) B-1000 2:36.98 NY#58 NY Section 3 Class AA Championships (#3)
2015-02-11 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:39.20 CNYCL / OHSL Boys Championships (#1)
2015-02-11 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:39.23 CNYCL / OHSL Boys Championships (#2)
2015-01-07 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:40.59 George Constantino Memorial Boys Invitational (#1)
2015-01-07 Abbott, Jon (2015) B-1000 2:41.17 George Constantino Memorial Boys Invitational (#2)
2015-01-07 Ryan, Pete (2016) B-1600 4:25.91 NY#15 George Constantino Memorial Boys Invitational (#1)
2015-02-11 Millar, Bryce (2015) B-1600 4:27.96 NY#33 CNYCL / OHSL Boys Championships (#1)
2014-12-31 Millar, Bryce (2015) B-Mile 4:24.12 NY#21 Oscar B Jensen Holiday Relays (#1)
2014-12-31 Barber, Kyle (2015) B-Mile 4:24.66 NY#22 Oscar B Jensen Holiday Relays (#2)
2015-02-25 Millar, Bryce (2015) B-3200 9:15.56 US#19 NY#7 NY Section 3 State Qualifier (#1)
Continue with next 125 performances

Performances by Event
Date NameEventPerformanceNotesMeet
2002-03-09 Rhodes, Damien (2002) B-55 6.39 US#12 NY#3 PHSAA Statemeet (#2)
2007-02-19 Johnson, Jamal (2008) B-55 6.48 US#71 NY#4 NY Sect 3 IN (#1)
2008-02-13 Johnson, Jamal (2008) B-55 6.51 US#86 NY#8 NY Sect 3-AA Boys IN (#1)
2001-01-28 Rhodes, Damien (2002) B-55 6.52 US#42 NY#6 West Point Inv (#1)
2006-01-17 Johnson, Jamal (2008) B-55 6.53 US#85 NY#4 Grieve Mem Inv (#1)
2002-01-05 Rhodes, Damien (2002) B-55 6.56 Southern Tier Inv (#1)
2001-03-10 Rhodes, Damien (2002) B-55 6.64 p State Meet (#8)
2011-01-23 Jones, Ryan (2011) B-55 6.81 NY 2A Section 3 Boys Championships (#5)
2011-01-08 Jones, Ryan (2011) B-55 6.82 CNYCL-OHSL Championships (#1)
2011-05-25 Perez, Austin (2013) B-200 22.30 NWISection 3 Boys Class AA (#1)
2011-05-25 Perez, Austin (2013) B-200 22.38 pre NWISection 3 Boys Class AA (#1)
2011-06-02 Perez, Austin (2013) B-200 22.47 NWISection 3 State Qualifier (#1)
2012-02-22 Perez, Austin (2013) B-300 35.92 NY#37 NY Section III State Qualifier (#1)
2012-02-17 Perez, Austin (2013) B-300 35.97 Section 3 Class AA Championpships (#1)
2012-02-07 Perez, Austin (2013) B-300 36.36 Section 3 Select (#1)
2011-12-28 Perez, Austin (2013) B-300 36.51 Oscar B. Jensen Holiday Relays (#1)
2012-01-06 Perez, Austin (2013) B-300 36.65 George Constantino Memorial Invitational (#1)
2012-02-01 Perez, Austin (2013) B-300 36.92 CNYCL & OHSL Boys Championships (#1)
2013-01-31 Beeler, Charlie (2013) B-300 37.69 NY Sec 3 OHSL - CNYCL (#2)
2015-01-07 Cheathen, Edward (2015) B-300 37.78 George Constantino Memorial Boys Invitational (#2)
2015-02-25 Cheatham, Edward (2015) B-300 37.81 NY Section 3 State Qualifier (#5)
2015-02-04 Cheathen, Edward (2015) B-300 37.94 NY Section 3 Class AA Championships (#3)
2013-01-16 Beeler, Charlie (2013) B-300 37.99 Bob Grieve Invitational (#2)
2015-05-27 Barber, Kyle (2015) B-400 49.23 NY#26 Section III Class AA Championships (#1)
2014-05-21 Barber, Kyle (2015) B-400 49.40 NY#25 NY Sec 3 AA Boys Championships (#1)
2013-05-22 Beeler, Charlie (2013) B-400 49.83 NY#32 Section 3 Class AA Championships (#1)
2014-05-15 Barber, Kyle (2015) B-400 49.91 CNYCL Boys Championship (#1)
2011-12-21 Lightcap, Langston (2012) B-500 1:09.69 NY#6 John Arcaro Memorial Invitational (#3)
2015-01-07 Barber, Kyle (2015) B-600 1:22.79 US#39 NY#21 George Constantino Memorial Boys Invitational (#1)
2015-01-21 Barber, Kyle (2015) B-600 1:22.81 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#1)
2015-02-11 Barber, Kyle (2015) B-600 1:23.18 CNYCL / OHSL Boys Championships (#1)
2013-02-06 Ryan, Nick (2013) B-600 1:24.12 US#70 NY#38 NY Sec 3 A & AA Chmp (#1)
2014-01-29 Barber, Kyle (2015) B-600 1:24.44 US#98 NY#46 CNYITA Last Chance Qualifier (#1)
2014-02-04 Barber, Kyle (2015) B-600 1:24.47 NY Section 3 Class A/AA Championships (#1)
2013-03-02 Beeler, Charlie (2013) B-600 1:24.48 US#81 NY#42 NYSPHSAA State Champs (#17)
2013-01-31 Ryan, Nick (2013) B-600 1:24.62 NY Sec 3 OHSL - CNYCL (#1)
2012-02-22 Lightcap, Langston (2012) B-600 1:24.95 NY#61 NY Section III State Qualifier (#1)
2015-02-04 Barber, Kyle (2015) B-600 1:24.97 NY Section 3 Class AA Championships (#1)
2014-01-21 Barber, Kyle (2015) B-600 1:25.29 Fred Kirschenheiter Memorial Boys Invitational (#1)
2012-02-07 Lightcap, Langston (2012) B-600 1:25.36 Section 3 Select (#1)
2014-02-12 Barber, Kyle (2015) B-600 1:25.54 CNYCL and OHSL Boys Championships (#2)
2012-01-20 Lightcap, Langston (2012) B-600 1:25.68 Fred Kirschenheiter Memorial Invitational (#2)
2011-12-28 Lightcap, Langston (2012) B-600 1:25.97 Oscar B. Jensen Holiday Relays (#4)
2013-02-13 Beeler, Charlie (2013) B-600 1:26.58 NY Sec 3 Qualifier (#1)
2014-02-04 Berge', Andrew (2014) B-600 1:26.58 NY Section 3 Class A/AA Championships (#2)
2014-01-21 Berge', Andrew (2014) B-600 1:26.67 Fred Kirschenheiter Memorial Boys Invitational (#2)
2015-01-21 Millar, Bryce (2015) B-600 1:26.76 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#2)
2015-01-14 Abbott, Jon (2015) B-600 1:26.80 John Arcaro Memorial Boys Invitational (#4)
2013-02-06 Beeler, Charlie (2013) B-600 1:26.93 NY Sec 3 A & AA Chmp (#3)
2014-12-31 Abbott, Jon (2015) B-600 1:27.13 Oscar B Jensen Holiday Relays (#3)
2012-02-01 Lightcap, Langston (2012) B-600 1:27.22 CNYCL & OHSL Boys Championships (#1)
2011-12-28 Beeler, Charlie (2013) B-600 1:27.22 Oscar B. Jensen Holiday Relays (#5)
2014-02-12 Berge', Andrew (2014) B-600 1:27.39 CNYCL and OHSL Boys Championships (#3)
2010-03-01 McGurrin, Mark (2011) B-600 1:27.42 Section 3 State Qualifier (#8)
2013-01-24 Beeler, Charlie (2013) B-600 1:27.49 Fred Kirschenheiter Relays (#2)
2012-02-01 Beeler, Charlie (2013) B-600 1:27.62 CNYCL & OHSL Boys Championships (#2)
2013-12-18 Barber, Kyle (2015) B-600 1:27.80 John Acaro Memorial Invitational (#2)
2013-12-30 Barber, Kyle (2015) B-600 1:27.86 Oscar B Jensen Holiday Relays (#3)
2015-02-11 Abbott, Jon (2015) B-600 1:27.87 CNYCL / OHSL Boys Championships (#3)
2015-06-13 Barber, Kyle (2015) B-800 1:51.40 US#38 NY#1 NY State Championships (#1)
2013-05-22 Ryan, Nick (2013) B-800 1:52.29 US#63 NY#3 Section 3 Class AA Championships (#1)
2015-05-15 Barber, Kyle (2015) B-800 1:54.27 Oneida Invitational (#1)
2015-06-05 Barber, Kyle (2015) B-800 1:55.80 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2009-05-27 Hatz, Alex (2010) B-800 1:55.81 NY#22 Section 3 Boys Class AA (#1)
2009-05-21 Hatz, Alex (2010) B-800 1:56.26 CNYCL Boys (#1)
2010-05-17 Hatz, Alex (2010) B-800 1:57.68 NY#87 CNYCL Boys Champs (#1)
2013-05-22 Beeler, Charlie (2013) B-800 1:57.77 NY#53 Section 3 Class AA Championships (#4)
2015-05-27 Barber, Kyle (2015) B-800 1:58.02 Section III Class AA Championships (#1)
2014-06-07 Abbott, Jonathan (2015) B-800 1:58.29 NY#93 NY State Meet (#17)
2015-05-15 Abbott, Jon (2015) B-800 1:58.73 Oneida Invitational (#2)
2012-05-11 Lightcap, Langston (2012) B-800 1:58.92 Onedia Invitational (#1)
2015-05-27 Millar, Bryce (2015) B-800 1:58.99 Section III Class AA Championships (#2)
2010-05-08 McGurrin, Mark (2011) B-800 1:59.15 Onedia Invite (#3)
2012-05-23 Lightcap, Langston (2012) B-800 1:59.18 Section 3 Boys Class AA Championships (#3)
2014-05-29 Abbott, Jonathan (2015) B-800 1:59.31 NY Sec 3 State Qualifier (#1)
2014-05-21 Millar, Bryce (2015) B-800 1:59.44 NY Sec 3 AA Boys Championships (#2)
2013-05-10 Farrell, Connor (2013) B-800 1:59.68 NY#79 Oneida Invitational (#1)
2013-05-22 Farrell, Connor (2013) B-800 1:59.84 Section 3 Class AA Championships (#7)
2009-02-27 Hatz, Alex (2010) B-1000 2:26.44 US#3 NY#1 NY Section 3 qual (#1)
2009-03-07 Hatz, Alex (2010) B-1000 2:27.86 New York Statemeet (#1)
2015-03-07 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:28.81 US#13 NY#7 New York State Indoor (#3)
2010-01-13 Hatz, Alex (2010) B-1000 2:30.27 US#11 NY#5 George Constanino Memorial (#1)
2007-01-24 Gruenewald, Tommy (2007) B-1000 2:30.33 US#17 NY#4 Constantino Boys IN (#1)
2015-02-25 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:30.62 NY Section 3 State Qualifier (#1)
2013-02-06 Ryan, Nick (2013) B-1000 2:31.25 US#30 NY#13 NY Sec 3 A & AA Chmp (#1)
2013-02-06 Farrell, Connor (2013) B-1000 2:31.45 US#32 NY#15 NY Sec 3 A & AA Chmp (#2)
2015-01-21 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:31.52 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#1)
2015-01-21 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:32.22 US#45 NY#18 Fred Kirschenheiter Boys Invitational (#2)
1899-12-30 Kimple, Owen (2006) B-1000 2:32.71 US#23 NY#8 Section (#1)
2013-01-31 Ryan, Nick (2013) B-1000 2:33.04 NY Sec 3 OHSL - CNYCL (#1)
2005-02-10 Kimple, Owen (2006) B-1000 2:33.56 US#23 NY#6 Section 3 (#2)
2013-01-24 Farrell, Connor (2013) B-1000 2:34.27 Fred Kirschenheiter Relays (#1)
2014-02-12 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:34.47 NY#40 CNYCL and OHSL Boys Championships (#2)
2008-01-23 Hatz, Alex (2010) B-1000 2:35.19 US#68 NY#20 Grieve Inv IN (#2)
2014-02-04 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:35.39 NY Section 3 Class A/AA Championships (#1)
2014-01-21 Berge', Andrew (2014) B-1000 2:35.64 NY#49 Fred Kirschenheiter Memorial Boys Invitational (#1)
2015-01-14 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:35.67 John Arcaro Memorial Boys Invitational (#1)
2015-01-14 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:35.74 John Arcaro Memorial Boys Invitational (#2)
2012-02-17 Ryan, Nick (2013) B-1000 2:35.82 NY#54 Section 3 Class AA Championpships (#2)
2014-02-04 Berge', Andrew (2014) B-1000 2:35.91 NY Section 3 Class A/AA Championships (#2)
2015-02-04 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:36.01 NY Section 3 Class AA Championships (#1)
2014-02-12 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:36.03 NY#52 CNYCL and OHSL Boys Championships (#3)
2015-02-04 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:36.69 NY Section 3 Class AA Championships (#2)
2015-02-04 Abbott, Jon (2015) B-1000 2:36.98 NY#58 NY Section 3 Class AA Championships (#3)
2012-02-07 Thomas, Ben B-1000 2:37.88 NY#89 Section 3 Select (#2)
2014-01-14 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:38.14 Bob Grieve Memorial Boys Invitational (#1)
2012-01-06 Ryan, Nick (2013) B-1000 2:38.98 George Constantino Memorial Invitational (#3)
2012-12-27 Fitzgibbons, Colin (2013) B-1000 2:39.00 NY#82 Oscar Jensen Relays (#1)
2013-12-18 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:39.10 John Acaro Memorial Invitational (#1)
2013-02-06 Fitzgibbons, Colin (2013) B-1000 2:39.12 NY Sec 3 A & AA Chmp (#6)
2015-02-11 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:39.20 CNYCL / OHSL Boys Championships (#1)
2014-01-14 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:39.20 Bob Grieve Memorial Boys Invitational (#2)
2015-02-11 Millar, Bryce (2015) B-1000 2:39.23 CNYCL / OHSL Boys Championships (#2)
2013-01-31 Fitzgibbons, Colin (2013) B-1000 2:39.27 NY Sec 3 OHSL - CNYCL (#2)
2012-02-01 Ryan, Nick (2013) B-1000 2:39.63 CNYCL & OHSL Boys Championships (#1)
2015-01-07 Barber, Kyle (2015) B-1000 2:40.59 George Constantino Memorial Boys Invitational (#1)
2012-02-01 Thomas, Ben B-1000 2:41.02 CNYCL & OHSL Boys Championships (#2)
2015-01-07 Abbott, Jon (2015) B-1000 2:41.17 George Constantino Memorial Boys Invitational (#2)
2012-02-17 Thomas, Ben B-1000 2:41.42 Section 3 Class AA Championpships (#4)
2009-06-13 Hatz, Alex (2010) B-1500 3:51.89 US#8 NY#2 New York State Meet (#1)
2009-06-20 Hatz, Alex (2010) B-1500 3:52.02 Nike Outdoor Nat (#2)
2010-06-19 Hatz, Alex (2010) B-1500 3:52.88 US#7 NY#1 NB Nationals (#4)
2010-02-06 Hatz, Alex (2010) B-1500 3:56.91 US#1 NY#1 Boston Indoor Games (#1)
2007-01-18 Gruenewald, Tommy (2007) B-1500 3:59.15 US#3 NY#2 Arcaro-Boys IN (#1)
2006-01-18 Kimple, Owen (2006) B-1500 4:01.14 US#3 NY#1 Arcaro Mem Inv (#1)
Continue with next 125 performances


2015
NameSchool
Millar, Bryce Indiana University-Bloomington, IN (Big Ten Conference)
Ryan, Olivia SUNY at Geneseo, NY (State University of New York Athletic Conference)
Avery, Annika University of California-Berkeley, CA (Pacific-12 Conference)
Hunt, Adam University at Buffalo, NY (Mid-American Conference)
Howe, Jessica Marist College, NY (Metro Atlantic Athletic Conference)
Hughes, Riley Marist College, NY (Metro Atlantic Athletic Conference)
Barber, Kyle University of Connecticut, CT (American Athletic Conference)

2014
NameSchool
Malone, Maggie SUNY at Albany, NY (America East Conference)
Berge', Andrew University at Buffalo, NY (Mid-American Conference)

2013
NameSchool
Perez, Austin Colgate University, NY (Patriot League)
Fanning, Jillian Providence College, RI (Big East Conference)
Duffy, Michelle Syracuse University, NY (Atlantic Coast Conference)
Smith, Hannah SUNY at Albany, NY (America East Conference)
Brislin, Katie Villanova University, PA (Big East Conference)
Ryan, Nick Syracuse University, NY (Atlantic Coast Conference)

2012
NameSchool
Rutledge, Christie Dartmouth College, NH (Ivy Group)
Sischo, Katie Providence College, RI (Big East Conference)
Martin, Heather Georgetown University, DC (Big East Conference)

2011
NameSchool
McGurrin, Mark Brown University, RI (Ivy Group)
Strong, Owen Robert SUNY at Albany, NY (America East Conference)
Billinson, Eric SUNY at Albany, NY (America East Conference)
Levy, Molly Amherst College, MA (New England Small College Athletic Conference)

2010
NameSchool
Carter, Mackenzie University of Washington-Seattle Campus, WA (Pacific-12 Conference)
Hatz, Alex University of Wisconsin-Madison, WI (Big Ten Conference)
Hartnett, Joe Fordham University, NY (Atlantic 10 Conference)
Malone, Molly Syracuse University, NY (Atlantic Coast Conference)
Farrell, Brendan Iona College, NY (Metro Atlantic Athletic Conference)
Merriman, Paul University of Massachusetts Amherst, MA (Atlantic 10 Conference)
Fanning, Kathryn SUNY at Albany, NY (America East Conference)
Luber, Hannah University of Iowa, IA (Big Ten Conference)


Link directly to this page

 

RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State