College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
How to get ranked
2015 Outdoor
NY State 800 Elites
Follow US#1 updates with RSS
   
Get US#1 updates on Facebook
B-800
Event
Rank
Mark
By
Meet
B-800
1
1:51.40
Barber, Kyle
(2015)
(
Fayetteville-Manlius, NY
)
(US#38)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#1)
B-800
2
1:51.87
Brannigan, Mike
(2015)
(
Northport, NY
)
(US#54)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#1)
B-800
3
1:51.91
Springer, Gairy
(2015)
(
Thomas Jefferson, NY
)
(US#56)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#2)
B-800
4
1:51.96
Germanakos, Luke
(2015)
(
Lynbrook, NY
)
(US#59)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#3)
B-800
5
1:52.22
Watts, Patrick
(2015)
(
Pleasantville, NY
)
(US#72)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#4)
B-800
6
1:52.55
Powell, Shamar
(2015)
(
Walt Whitman, NY
)
(US#88)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#5)
B-800
7
1:52.63
Asselmeyer, James
(2015)
(
Arlington, NY
)
(US#93)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#2)
B-800
8
1:52.94
Gavigan, Luke
(2015)
(
Tappan Zee, NY
)
Section 1 Class A Championships(NY)
, 2015-05-20(#2)
B-800
9
1:52.96
Hawthorne, Anthony
(2015)
(
Niagara Falls, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#7)
B-800
10
1:52.97
Rowe, Collin
(2015)
(
Shenendehowa, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#1)
B-800
11
1:53.01
Grady, Michael
(2015)
(
East Meadow, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#4)
B-800
12
1:53.08
Gulizio, Scott
(2015)
(
Huntington, NY
)
NB Outdoor Nationals - Emerging Elites(NC)
, 2015-06-21(#3)
B-800
13
1:53.20
Muniz, Benito
(2015)
(
Carmel, NY
)
Section 1 Class A Championships(NY)
, 2015-05-20(#3)
B-800
14
1:53.34
Gassner, Tom
(2015)
(
Bellport, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
B-800
15
1:53.41
Burke, James
(2015)
(
Port Jefferson, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#3)
B-800
16
1:53.95
Fiore, Luciano
(2015)
(
Bay Shore, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#4)
B-800
17
1:54.27
Theiss, Charlie
(2015)
(
Ward Melville, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#5)
B-800
18
1:54.30
Barber, Owen
(2016)
(
Allegany-Limestone, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#11)
National Elites above. State Elites below
B-800
19
1:54.52
O'Leary, Michael
(2015)
(
St. Anthony's, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#6)
B-800
20
1:54.64
Mazzuca, Lorenzo
(2015)
(
New Paltz, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#12)
B-800
21
1:54.79
Delfay, Mike
(2016)
(
Brewster, NY
)
Section 1 Class A Championships(NY)
, 2015-05-20(#4)
B-800
22
1:54.94
Tibbetts, Christopher
(2017)
(
Sachem North, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#6)
B-800
23
1:55.08
Lawrence, Solomon
(2017)
(
Fowler, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#13)
B-800
24
1:55.14
Allen, Ian
(2015)
(
Chatham, NY
)
NY Section 2 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#1)
B-800
25
1:55.22
Ulrich, William
(2015)
(
Chaminade, NY
)
CHSAA Intersectional Championships(NY)
, 2015-05-23(#2)
B-800
26
1:55.27
Castello, Ricardo
(2015)
(
New Rochelle, NY
)
Westchester Co Championships(NY)
, 2015-05-17(#2)
B-800
27
1:55.42
O'Connell, Martin
(2015)
(
Eastchester, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#7)
B-800
28
1:55.49
Degraw, Evan
(2016)
(
Union Springs, NY
)
NY Section 4 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#1)
B-800
28
1:55.49
Servos, Dylan
(2015)
(
Alden, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
B-800
30
1:55.59
Mclaughlin, Matt
(2016)
(
East Aurora, NY
)
ECIC Championships(NY)
, 2015-05-30(#1)
B-800
31
1:55.73
Sperl, Austin
(2015)
(
Comsewogue, NY
)
NY Section 11 Boys Division Meet(NY)
, 2015-05-29(#2)
B-800
32
1:55.77
Ely, Eddie
(2016)
(
Palmyra-Macedon, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#15)
B-800
33
1:55.81
Coleman, Terrell
(2016)
(
Elmira, NY
)
NY Section 4 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
B-800
33
1:55.81
Simmons, Derrick
(2018)
(
Poly Prep, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#16)
B-800
35
1:56.05
Hale, Thomas
(2015)
(
Shaker, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#2)
B-800
36
1:56.11
Hoteling, Grayson
(2016)
(
Maine-Endwell, NY
)
NY Section 4 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#3)
B-800
37
1:56.19
Saczyk, Daniel
(2015)
(
Archbishop Molloy, NY
)
CHSAA Intersectional Championships(NY)
, 2015-05-23(#3)
B-800
38
1:56.22
Guzman, Kyle
(2015)
(
Fordham Prep, NY
)
CHSAA Intersectional Championships(NY)
, 2015-05-23(#4)
B-800
39
1:56.24
Henry, Paul
(2015)
(
Rush-Henrietta, NY
)
NY Section 5 A/AA Championships(NY)
, 2015-06-01(#1)
B-800
40
1:56.28
Tindale, Noah
(2019)
(
Guilderland, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#3)
B-800
41
1:56.30
LaFleche, Kevin
(2016)
(
Christian Brothers, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#4)
B-800
42
1:56.36
Vinolas, Kevin
(2015)
(
Minisink Valley, NY
)
NY Section 9: Class A/D Championships(NY)
, 2015-05-29(#1)
B-800
43
1:56.38
Whalen, Matthew
(2015)
(
Smithtown East, NY
)
NY Section 11 Boys Division Meet(NY)
, 2015-05-29(#3)
B-800
44
1:56.39
Willis, Andrew
(2015)
(
Rye, NY
)
Westchester Co Championships(NY)
, 2015-05-17(#3)
B-800
45
1:56.40
Burns, Andrew
(2015)
(
Guilderland, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#5)
B-800
46
1:56.41
Ian, Allen
(2015)
(
Chatham, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#6)
B-800
46
1:56.41
Liam, Hackett
(2015)
(
John Jay, NY
)
Westchester Co Championships(NY)
, 2015-05-17(#4)
B-800
48
1:56.47
Johnson, Jake
(2016)
(
Colonie Central, NY
)
NY Section 2 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#2)
B-800
49
1:56.48
Hannigan, Rory
(2015)
(
St. John The Baptist, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#9)
B-800
49
1:56.48
Pacelli, Nick
(2016)
(
Warwick Valley, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#18)
B-800
51
1:56.51
Bird, Ryan
(2015)
(
Rye, NY
)
North Rockland Red Raider Relays(NY)
, 2015-04-18(#6)
B-800
52
1:56.56
Akerley, Devin
(2015)
(
Corinth, NY
)
NY Section 2 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#2)
B-800
53
1:56.70
Hoelzli, Alexander
(2015)
(
Syosset, NY
)
NY Section 8 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#3)
B-800
54
1:56.73
Kawalerski, Ryan
(2015)
(
St. Francis, NY
)
MMAA All Catholic High School Championships(NY)
, 2015-05-13(#1)
B-800
55
1:56.75
Hetterich, Charles
(2016)
(
West Islip, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#8)
B-800
56
1:56.77
Shah, Veeral
(2015)
(
Lakeland/Panas, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#12)
B-800
57
1:56.78
Ragusa, Reece
(2016)
(
Arlington, NY
)
Section 1 Class A Championships(NY)
, 2015-05-20(#5)
B-800
58
1:56.85
Beglane, Nick
(2016)
(
Hauppauge, NY
)
NY Section 11 Boys Division Meet(NY)
, 2015-05-29(#5)
B-800
59
1:56.86
Sbrolini, Eric
(
Arlington, NY
)
Section 1 Class A Championships(NY)
, 2015-05-20(#6)
B-800
60
1:56.94
Rodriguez, Jack
(2016)
(
Sachem East, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#9)
B-800
60
1:56.94
Doran, Connor
(2017)
(
Lockport, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
B-800
62
1:57.03
Corbett, Will
(2015)
(
Pittsford Sutherland, NY
)
NY Section 5 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
B-800
63
1:57.05
Hazlitt, Patrick
(2017)
(
Watkins Glen Central, NY
)
NY Section 4 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#4)
B-800
64
1:57.10
Berger, Andrew
(2015)
(
Collegiate, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#10)
B-800
65
1:57.19
Affolder, Sam
(2019)
(
Carthage, NY
)
NY Section 3 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#2)
B-800
66
1:57.21
Farley, Dennis
(2016)
(
St. Peter's, NY
)
CHSAA Intersectional Championships(NY)
, 2015-05-23(#6)
B-800
67
1:57.25
Robinson, Shavanes
(2016)
(
Boys and Girls, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#16)
B-800
68
1:57.27
Ensminger, Austin
(2015)
(
West Seneca West, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#3)
B-800
69
1:57.28
Coulter, Luke
(2016)
(
Riverhead, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#10)
B-800
70
1:57.31
Italiano, Tyler
(2015)
(
Syosset, NY
)
NY Section 8 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#4)
B-800
71
1:57.32
Coburn, Eamon
(2015)
(
Pleasantville, NY
)
Westchester Co Championships(NY)
, 2015-05-17(#5)
B-800
72
1:57.37
Heitzhaus, Andrew
(2015)
(
Canisius, NY
)
MMAA All Catholic High School Championships(NY)
, 2015-05-13(#2)
B-800
73
1:57.39
Phillips, Sean
(2015)
(
Regis, NY
)
CHSAA Intersectional Championships(NY)
, 2015-05-23(#7)
B-800
74
1:57.45
Crociata, Nick
(2018)
(
Hauppauge, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#11)
B-800
75
1:57.47
Williams, Selah
(2016)
(
Mott Haven, NY
)
NYC PSAL Championships(NY)
, 2015-05-31(#2)
B-800
76
1:57.63
Velez, Nick
(2016)
(
St. Joseph by the Sea, NY
)
Staten Island High School Track & Field Championship(NY)
, 2015-05-03(#1)
B-800
77
1:57.67
Pecora, Keith
(2017)
(
Northport, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#1)
B-800
77
1:57.67
Welch, Dylan
(2017)
(
North Shore, NY
)
Section VIII Class 1A County Championships(NY)
, 2015-05-29(#2)
B-800
79
1:57.68
Reddy, Michael
(
Archbishop Molloy, NY
)
CHSAA Intersectional Championships(NY)
, 2015-05-23(#8)
B-800
80
1:57.70
Nathaniel, Nolan
(2015)
(
Benjamin Banneker Academy, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#21)
B-800
81
1:57.71
Anderson, William
(2015)
(
Syosset, NY
)
NY Section 8 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#5)
B-800
82
1:57.74
Zigrosser, Aaron
(2015)
(
St. John The Baptist, NY
)
NSCHSAA League Championships(NY)
, 2015-05-16(#3)
B-800
83
1:57.76
Bellante, Ethan
(2015)
(
Bellport, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#12)
B-800
84
1:57.78
Bulkeley, Ben
(2018)
(
Fairport, NY
)
Monroe County Championships(NY)
, 2015-05-23(#2)
B-800
85
1:57.80
Lease, Eugene
(2014)
(
Island Trees, NY
)
NY Section 8 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#1)
B-800
86
1:57.83
Bogert, Brandon
(2015)
(
Kingston, NY
)
NY Section 9: Class A/D Championships(NY)
, 2015-05-29(#3)
B-800
87
1:57.87
Morrison, Joe
(
Arlington, NY
)
Section 1 Class A Championships(NY)
, 2015-05-20(#7)
B-800
88
1:58.00
Reed, William
(2016)
(
East Islip, NY
)
NY Section 11 Boys Division Meet(NY)
, 2015-05-29(#6)
B-800
89
1:58.01
McCarthy, Kieran
(2015)
(
South Side, NY
)
NY Section 8 Class 2A County Championships(NY)
, 2015-05-28(#1)
B-800
90
1:58.07
Williams, Wayne
(2015)
(
Monroe-Woodbury, NY
)
NY Section 9: Class A/D Championships(NY)
, 2015-05-29(#4)
B-800
91
1:58.11
Muldoon, Dan
(2015)
(
Liverpool, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#23)
B-800
92
1:58.16
Brown, Marcus
(2016)
(
St. Joe's, NY
)
Royal Comet(NY)
, 2015-05-16(#3)
B-800
93
1:58.17
Buhrmeister, Conno
(2015)
(
Shenendehowa, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#7)
B-800
93
1:58.17
Lawrence, Levi
(2016)
(
Alfred-Almond, NY
)
NY Section 5 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
B-800
95
1:58.19
Hackett, Liam
(2015)
(
John Jay, NY
)
NY Section 1 State Qualifier(NY)
, 2015-05-29(#6)
B-800
96
1:58.28
Vite, Jack
(2015)
(
Shenendehowa, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#8)
B-800
97
1:58.29
Gladysz, Matthew
(2015)
(
Shoreham-Wading River, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#13)
B-800
98
1:58.33
Gladysz, Matt
(2015)
(
Shoreham-Wading River, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#25)
B-800
99
1:58.37
Kelly, Liam
(2016)
(
West Islip, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#14)
B-800
100
1:58.39
Daddario, Mitchell
(2015)
(
Sweet Home, NY
)
Carl J. Roesch Memorial Boys Track Classic(NY)
, 2015-05-23(#1)
See more performances for B-800
G-800
Event
Rank
Mark
By
Meet
G-800
1
2:03.54
Watson, Sammy
(2017)
(
Rush-Henrietta, NY
)
(US#2)
IAAF World Youth Championships(IT)
, 2015-07-19(#1)
G-800
2
2:05.63
McIntosh, Kamyrn
(2017)
(
Suffern, NY
)
(US#6)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#1)
G-800
3
2:08.61
Watson, Ceara
(2015)
(
Rush-Henrietta, NY
)
(US#25)
NB Outdoor Nationals - Emerging Elites(NC)
, 2015-06-21(#1)
G-800
4
2:09.43
Hurta, Sage
(2016)
(
Hamilton, NY
)
(US#40)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#2)
G-800
5
2:09.56
Ryan, Kaitlin
(2017)
(
Bronxville, NY
)
(US#43)
US Junior Nationals(OR)
, 2015-06-27(#6)
G-800
6
2:10.35
Fray, Jazmine
(2015)
(
Kellenberg, NY
)
(US#63)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#2)
G-800
7
2:11.04
Flynn, Anna
(2016)
(
Ursuline, NY
)
(US#80)
Section 1 Class A Championships(NY)
, 2015-05-20(#2)
G-800
8
2:11.84
Lansing, Maryanna
(2016)
(
Shaker, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#1)
G-800
9
2:12.28
Rauls, Shari
(2016)
(
Mamaroneck, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#4)
G-800
10
2:12.79
Palotti, Hayleigh
(2018)
(
Livonia, NY
)
Livonia Inviatational(NY)
, 2015-05-15(#1)
G-800
11
2:13.37
Petryk, Suzie
(2015)
(
Huntington, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#1)
G-800
12
2:13.66
Decicco, Alexandra
(2016)
(
Sachem East, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#6)
G-800
13
2:13.68
McLaughlin, Molly
(2018)
(
East Aurora, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#7)
G-800
14
2:13.81
Tuthill, Meg
(2016)
(
Bishop Mcgann-Mercy, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
G-800
15
2:14.36
Ustanik, Madeline
(2015)
(
Corning, NY
)
NY Section 4 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#1)
G-800
16
2:14.47
Ogindo, Chelsea
(2016)
(
Peekskill, NY
)
Joe Wynne Somers Lions Club Invitational(NY)
, 2015-05-02(#1)
National Elites above. State Elites below
G-800
17
2:14.53
Orie, Gabrielle
(2017)
(
Nardin, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#8)
G-800
18
2:14.72
DeVore, Katie
(2016)
(
Mamaroneck, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#6)
G-800
19
2:14.99
Clark, Erin
(2016)
(
Chatham, NY
)
NY Section 2 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#1)
G-800
20
2:15.01
Fanning, Gabryelle
(2017)
(
Cornwall Central, NY
)
NY Section 9 State Qualifier(NY)
, 2015-06-04(#1)
G-800
21
2:15.22
Nagpaul, Sunjum
(2016)
(
Lakeland/Panas, NY
)
NY Section 1 State Qualifier(NY)
, 2015-05-29(#3)
G-800
22
2:15.33
Breiner, Courtney
(2015)
(
Emma Willard, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#11)
G-800
23
2:15.34
Jurew, Anna
(2015)
(
Nightingale-Bamford, NYC, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#8)
G-800
24
2:15.35
Quarshie, Kaylah
(2017)
(
Port Jervis, NY
)
USATF Junior Olympics National Championships 15-16(FL)
, 2015-08-02(#2)
G-800
25
2:15.38
Peterman, Samantha
(2017)
(
Sweet Home, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#1)
G-800
26
2:15.39
Siebert, Reilly
(2018)
(
Syosset, NY
)
North Rockland Red Raider Relays(NY)
, 2015-04-18(#1)
G-800
27
2:15.42
Lang, Abbie
(2015)
(
Lockport, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
G-800
28
2:15.52
Duca, Paige
(2015)
(
Sacred Heart, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#12)
G-800
29
2:15.60
Lauren, Trumble
(2015)
(
Ithaca, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#9)
G-800
30
2:15.66
Williams, Alana
(2015)
(
Benjamin Cardozo, NY
)
NYC PSAL Championships(NY)
, 2015-05-31(#1)
G-800
31
2:15.69
Nolan, Katie
(2015)
(
Bainbridge-Guilford, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#14)
G-800
32
2:15.81
Lewin, Deidre
(2016)
(
Kellenberg, NY
)
CHSAA Intersectional Championships(NY)
, 2015-05-23(#3)
G-800
33
2:15.82
Ryan, Olivia
(2015)
(
Fayetteville-Manlius, NY
)
Oneida Invitational (NY)
, 2015-05-15(#1)
G-800
34
2:15.86
Knowles, Sarah
(2015)
(
Shenendehowa, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#4)
G-800
35
2:15.96
Curtin, Meghan
(2016)
(
Wayland-Cohocton, NY
)
NY Section 5 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
G-800
36
2:15.99
Forman, Sarah
(2015)
(
Guilderland, NY
)
NY Section 2 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#2)
G-800
37
2:16.00
Lewlin, Dierdre
(
Kellenberg, NY
)
Big Blue Track & Field Classic(NY)
, 2015-04-18(#2)
G-800
38
2:16.45
McClay, Taylor
(2017)
(
Eastport-South Manor Central, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#11)
G-800
39
2:16.66
Mincone, Gianna
(2016)
(
St. Anthony's, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#12)
G-800
40
2:16.77
McCormack, Kate
(2015)
(
St. John The Baptist, NY
)
NSCHSAA League Championships(NY)
, 2015-05-16(#1)
G-800
41
2:16.85
Ludwikowski, Rachel
(2017)
(
Suffern, NY
)
North Rockland Red Raider Relays(NY)
, 2015-04-18(#2)
G-800
42
2:17.00
Cibuls, Kathleen
(2016)
(
Bayport-Blue Point, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#1)
G-800
43
2:17.01
Holland, Laura
(
Bronxville, NY
)
Joe Wynne Somers Lions Club Invitational(NY)
, 2015-05-02(#2)
G-800
44
2:17.04
Villemaire, Kirsten
(2018)
(
Beekmantown, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#18)
G-800
45
2:17.05
Kostarellis, Anna
(2017)
(
Churchville-Chili, NY
)
NY Section 5 A/AA Championships(NY)
, 2015-06-01(#1)
G-800
46
2:17.10
Collymore, Jodi
(2015)
(
Pine Bush, NY
)
NY Section 9 State Qualifier(NY)
, 2015-06-04(#3)
G-800
47
2:17.17
Hock, Maggie
(2019)
(
Spence, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#14)
G-800
48
2:17.23
Pietrocarlo, Hope
(2016)
(
Maple Grove, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#2)
G-800
49
2:17.30
Pastor, Skylar
(2015)
(
South Jefferson, NY
)
NY State Championships(NY)
, 2015-06-13(#2)
G-800
50
2:17.32
Ayres, Kassidy
(2015)
(
Tappan Zee, NY
)
North Rockland Red Raider Relays(NY)
, 2015-04-18(#3)
G-800
51
2:17.35
Welch, Cailey
(2019)
(
North Shore, NY
)
Section VIII Class 1A County Championships(NY)
, 2015-05-29(#1)
G-800
52
2:17.54
Pitters, Derica
(2016)
(
Dewitt Clinton, NY
)
NYC PSAL Championships(NY)
, 2015-05-31(#2)
G-800
53
2:17.60
Cummings, Natalie
(2017)
(
Lake Shore, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#3)
G-800
54
2:17.63
Rudge, Sarah
(2016)
(
Onteora, NY
)
NY Section 9 State Qualifier(NY)
, 2015-06-04(#1)
G-800
55
2:17.77
Lee, Katherine
(2018)
(
Shoreham-Wading River, NY
)
NY Section 11 Girls Division Championships(NY)
, 2015-05-28(#2)
G-800
56
2:17.93
Rothacker, Janelle
(2015)
(
Burnt Hills, NY
)
Group 2 Sectional Championships(NY)
, 2015-05-27(#1)
G-800
57
2:17.96
Chewning-Kulick, Morgan
(2016)
(
Liverpool, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#19)
G-800
58
2:18.03
Davies, Ahmetra
(2016)
(
Islip, NY
)
Chris Urban & Brittany Walsh Invitational(NY)
, 2015-05-19(#1)
G-800
59
2:18.15
Larkin, Elizabeth
(2017)
(
Harborfields, NY
)
Saint Anthony's Invitational (NY)
, 2015-05-02(#4)
G-800
60
2:18.18
Hurt, Lucy
(2018)
(
Port Washington, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#21)
G-800
61
2:18.21
Cueva-Scarpelli, Jessica
(2016)
(
Monroe-Woodbury, NY
)
NY Section 9 State Qualifier(NY)
, 2015-06-04(#4)
G-800
62
2:18.31
Harouche, Isabelle
(2015)
(
Cold Spring Harbor, NY
)
Section VIII Class 1A County Championships(NY)
, 2015-05-29(#3)
G-800
63
2:18.36
Arserio, Ally
(2018)
(
Shenendehowa, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#6)
G-800
64
2:18.43
Munks, Kathryn
(2016)
(
Monroe-Woodbury, NY
)
NY Section 9: Class A/D Championships(NY)
, 2015-05-29(#2)
G-800
65
2:18.53
Spiers, Abigail
(2018)
(
Niskayuna, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#7)
G-800
66
2:18.55
Johnson, Tori
(2016)
(
Brooklyn Tech, NY
)
USATF Junior Olympics National Championships 17-18(FL)
, 2015-08-02(#12)
G-800
67
2:18.56
Basla, Juliana
(2016)
(
Liverpool, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#23)
G-800
68
2:18.68
Kokernak, Amelia
(2018)
(
Niskayuna, NY
)
Eddy Meet(NY)
, 2015-05-16(#8)
G-800
69
2:18.80
Lee, Kiana
(2015)
(
Irvington, NY
)
Westchester Co Championships(NY)
, 2015-05-17(#3)
G-800
70
2:18.91
Fernandez, Allison
(2015)
(
Burnt Hills, NY
)
Group 2 Sectional Championships(NY)
, 2015-05-27(#2)
G-800
71
2:19.07
Reilly, Caelyn
(2016)
(
Bay Shore, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#4)
G-800
72
2:19.09
Crawford, Ashleigh
(2016)
(
Tully, NY
)
OHSL Patriot Championships (NY)
, 2015-05-19(#1)
G-800
73
2:19.21
Rusch, Caroline
(2015)
(
Shenendehowa, NY
)
NY Section 2 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#3)
G-800
74
2:19.22
Nugent, Katie
(2015)
(
Huntington, NY
)
NY Section 11 Girls Division Championships(NY)
, 2015-05-28(#2)
G-800
75
2:19.23
Bugara, Grace
(2017)
(
Lakeland/Panas, NY
)
Westchester Co Championships(NY)
, 2015-05-17(#4)
G-800
76
2:19.26
Sabatino, Arianna
(2015)
(
Half Hollow Hills West, NY
)
NY Section 11 Girls Division Championships(NY)
, 2015-05-28(#3)
G-800
76
2:19.26
Timm, Caroline
(
Lourdes, NY
)
NY Section 1 State Qualifier(NY)
, 2015-05-29(#1)
G-800
78
2:19.30
Nerud, Morgan
(2016)
(
North Shore, NY
)
NY Section 8 State Qualifier(NY)
, 2015-06-05(#2)
G-800
79
2:19.35
Burda, Bella
(2015)
(
Arlington, NY
)
Section 1 League Champs - Lakeland & Arlington(NY)
, 2015-04-28(#1)
G-800
80
2:19.39
Agostinacchi, Nicolette
(2016)
(
Gen. Douglas Macarthur, NY
)
NY Section 8 Class 3A County Championships(NY)
, 2015-05-27(#2)
G-800
81
2:19.40
Robertson, Amberlee
(2018)
(
Williamsville North, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#4)
G-800
82
2:19.42
Knapp, Maddison
(2017)
(
Brocton M, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#3)
G-800
83
2:19.46
Anderson, Leah
(2017)
(
Cardinal Spellman, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#25)
G-800
84
2:19.49
Pennacchio, Caroline
(2016)
(
Briarcliff, NY
)
North Rockland Red Raider Relays(NY)
, 2015-04-18(#5)
G-800
85
2:19.51
Connolly-Sporing, Hannah
(2015)
(
Southampton, NY
)
NY Section 11 Girls Division Championships(NY)
, 2015-05-28(#3)
G-800
85
2:19.51
Warner, Dana
(2015)
(
Clarence, NY
)
NY Section 6 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#5)
G-800
87
2:19.54
Neamtu, Natalie
(2017)
(
Webster Thomas, NY
)
Monroe County Championships(NY)
, 2015-05-23(#1)
G-800
88
2:19.59
Grossman, Jamie
(2015)
(
Harborfields, NY
)
NY Section 11 State Qualifier(NY)
, 2015-06-06(#5)
G-800
89
2:19.73
Lawless, Brianna
(2017)
(
Washingtonville, NY
)
NY Section 9 State Qualifier(NY)
, 2015-06-04(#5)
G-800
90
2:19.76
Mack, Brittney
(2015)
(
Averill Park, NY
)
Group 2 Sectional Championships(NY)
, 2015-05-27(#3)
G-800
91
2:19.80
Cole, Elsa
(2017)
(
Fillmore Central, NY
)
Royal Comet(NY)
, 2015-05-16(#5)
G-800
92
2:19.86
Mccaslin, Nia
(2015)
(
Bay Shore, NY
)
Loucks Games(NY)
, 2015-05-09(#27)
See more performances for G-800