College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
Search by Name:
Search by School:
Search by Meet:
Advanced Search
School Name
: Southlake Carroll, TX
City:
Southlake
State Division:
6A
Performances by Season
Performances by Event
College Choices
All Performances
Season Bests
Personal Bests
Year
All Years
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
2015 Cross Country
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2015-10-03
Brown, Reed
(2017)
B-5k_XC
15:06.34
TX#4
Chile Pepper XC Festival
(#1)
2015-08-29
Brown, Reed
(2017)
B-5k_XC
15:19.34
Marcus I Invitational
(#2)
2015-09-19
Gardner, Charlie
(2017)
B-5k_XC
15:24.26
TX#8
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#1)
2015-12-05
Brown, Reed
(2017)
B-5k_XC
15:25.60
NXN Championships
(#14)
2015-09-05
Toure, Timou
(2016)
B-5k_XC
15:29.00
TX#10
Southlake Carroll XC Invitational
(#5)
2015-10-19
Brown, Reed
(2017)
B-5k_XC
15:31.90
TX 6A District 7 Southlake
(#2)
2015-10-03
Gardner, Charlie
(2017)
B-5k_XC
15:32.58
Chile Pepper XC Festival
(#12)
2015-10-10
Brown, Reed
(2017)
B-5k_XC
15:32.80
Clovis Invitational
(#13)
2015-12-12
Brown, Reed
(2017)
B-5k_XC
15:33.90
Foot Locker National Championships
(#16)
2015-09-19
Whatley, Shea
(2016)
B-5k_XC
15:38.31
TX#19
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#2)
2015-08-29
Gardner, Charlie
(2017)
B-5k_XC
15:39.56
Marcus I Invitational
(#4)
2015-09-19
Fernandes, Nicholas
(2017)
B-5k_XC
15:46.85
TX#28
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#3)
2015-09-19
Waugh, Michael
(2016)
B-5k_XC
15:47.05
TX#31
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#4)
2015-10-03
Simcho, Michael
(2016)
B-5k_XC
15:47.30
TX#32
Chile Pepper XC Festival
(#19)
2015-10-03
Whatley, Shea
(2016)
B-5k_XC
15:58.55
Chile Pepper XC Festival
(#29)
2015-10-03
Fernandes, Nicholas
(2017)
B-5k_XC
15:58.72
Chile Pepper XC Festival
(#30)
2015-09-19
Toure, Timou
(2016)
B-5k_XC
15:59.06
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#5)
2015-12-05
Gardner, Charlie
(2017)
B-5k_XC
16:01.80
NXN Championships
(#73)
2015-10-19
Waugh, Michael
(2016)
B-5k_XC
16:03.30
TX 6A District 7 Southlake
(#3)
2015-10-10
Simcho, Michael
(2016)
B-5k_XC
16:04.00
Clovis Invitational
(#40)
2015-10-19
Whatley, Shea
(2016)
B-5k_XC
16:07.40
TX 6A District 7 Southlake
(#4)
2015-10-03
Waugh, Michael
(2016)
B-5k_XC
16:08.95
Chile Pepper XC Festival
(#45)
2015-08-29
Waugh, Michael
(2016)
B-5k_XC
16:09.01
Marcus I Invitational
(#12)
2015-09-19
Arcila, Juan
(2018)
B-5k_XC
16:10.33
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#7)
2015-10-19
Toure, Timou
(2016)
B-5k_XC
16:11.80
TX 6A District 7 Southlake
(#7)
2015-10-19
Gardner, Charlie
(2017)
B-5k_XC
16:12.50
TX 6A District 7 Southlake
(#8)
2015-10-03
Arcila, Juan
(2018)
B-5k_XC
16:12.56
Chile Pepper XC Festival
(#51)
2015-09-19
Simcho, Michael
(2016)
B-5k_XC
16:14.02
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#9)
2015-09-19
Haddock, Chase
(2016)
B-5k_XC
16:15.05
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#10)
2015-10-10
Waugh, Michael
(2016)
B-5k_XC
16:17.40
Clovis Invitational
(#68)
2015-08-29
Whatley, Shea
(2016)
B-5k_XC
16:17.67
Marcus I Invitational
(#17)
2015-10-03
Rutledge, Connor
(2018)
B-5k_XC
16:19.31
Chile Pepper XC Festival
(#55)
2015-10-19
Simcho, Michael
(2016)
B-5k_XC
16:26.70
TX 6A District 7 Southlake
(#10)
2015-10-26
Brown, Reed
(2017)
B-3m_XC
14:53.47
TX#7
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#2)
2015-10-26
Gardner, Charlie
(2017)
B-3m_XC
15:29.81
TX#62
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#17)
2015-10-26
Simcho, Michael
(2016)
B-3m_XC
15:35.00
TX#77
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#23)
2015-10-26
Waugh, Michael
(2016)
B-3m_XC
15:35.70
TX#80
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#24)
2015-10-26
Fernandes, Nicholas
(2017)
B-3m_XC
15:37.69
TX#84
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#25)
2015-10-26
Toure, Timou
(2016)
B-3m_XC
15:52.40
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#37)
2015-09-19
Archer, Antigone
(2016)
G-5k_XC
17:50.35
TX#8
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#1)
2015-09-19
Esparza, Alison
(2016)
G-5k_XC
17:57.14
TX#9
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#2)
2015-09-19
Lopez, Arianna
(2017)
G-5k_XC
18:05.28
TX#13
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#3)
2015-10-03
Esparza, Alison
(2016)
G-5k_XC
18:13.68
Chile Pepper XC Festival
(#4)
2015-10-03
Mortimer, Gillian
(2017)
G-5k_XC
18:23.34
TX#24
Chile Pepper XC Festival
(#6)
2015-09-19
Odneal, Sarah
(2016)
G-5k_XC
18:24.40
TX#26
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#4)
2015-10-10
Esparza, Alison
(2016)
G-5k_XC
18:27.30
Clovis Invitational
(#23)
2015-09-19
Jones, Kayli
(2016)
G-5k_XC
18:29.28
TX#32
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#5)
2015-10-10
Archer, Antigone
(2016)
G-5k_XC
18:31.00
Clovis Invitational
(#25)
2015-10-03
Archer, Antigone
(2016)
G-5k_XC
18:38.49
Chile Pepper XC Festival
(#9)
2015-10-03
Lopez, Arianna
(2017)
G-5k_XC
18:38.87
Chile Pepper XC Festival
(#12)
2015-08-29
Archer, Antigone
(2016)
G-5k_XC
18:43.39
Marcus I Invitational
(#9)
2015-10-19
Archer, Antigone
(2016)
G-5k_XC
18:43.50
TX 6A District 7 Southlake
(#1)
2015-10-10
Mortimer, Gillian
(2017)
G-5k_XC
18:43.60
Clovis Invitational
(#33)
2015-12-05
Jones, Kayli
(2016)
G-5k_XC
18:43.60
NXN Championships
(#92)
2015-10-19
Mortimer, Gillian
(2017)
G-5k_XC
18:43.60
TX 6A District 7 Southlake
(#2)
2015-10-19
Esparza, Alison
(2016)
G-5k_XC
18:43.60
TX 6A District 7 Southlake
(#3)
2015-09-19
Tracht, Catherine
(2018)
G-5k_XC
18:46.61
TX#55
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#7)
2015-10-03
Odneal, Sarah
(2016)
G-5k_XC
18:47.08
Chile Pepper XC Festival
(#15)
2015-08-29
Esparza, Alison
(2016)
G-5k_XC
18:47.46
Marcus I Invitational
(#10)
2015-09-19
White, Ali
(2017)
G-5k_XC
18:47.59
TX#58
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#8)
2015-10-03
White, Ali
(2017)
G-5k_XC
18:48.97
Chile Pepper XC Festival
(#16)
2015-10-10
Odneal, Sarah
(2016)
G-5k_XC
18:49.40
Clovis Invitational
(#36)
2015-10-10
Jones, Kayli
(2016)
G-5k_XC
18:50.20
Clovis Invitational
(#38)
2015-10-19
Odneal, Sarah
(2016)
G-5k_XC
18:55.70
TX 6A District 7 Southlake
(#4)
2015-12-05
Tracht, Catherine
(2018)
G-5k_XC
18:57.10
NXN Championships
(#110)
2015-10-03
Jones, Kayli
(2016)
G-5k_XC
18:58.30
Chile Pepper XC Festival
(#22)
2015-10-19
Tracht, Catherine
(2018)
G-5k_XC
18:59.00
TX 6A District 7 Southlake
(#5)
2015-10-10
Tracht, Catherine
(2018)
G-5k_XC
19:00.10
Clovis Invitational
(#46)
2015-12-05
Esparza, Alison
(2016)
G-5k_XC
19:00.80
NXN Championships
(#116)
2015-09-19
Van Der Westhuizen, Chan
G-5k_XC
19:00.85
TX#81
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#9)
2015-10-19
Jones, Kayli
(2016)
G-5k_XC
19:01.00
TX 6A District 7 Southlake
(#6)
2015-12-05
Mortimer, Gillian
(2017)
G-5k_XC
19:01.50
NXN Championships
(#118)
2015-08-29
Odneal, Sarah
(2016)
G-5k_XC
19:01.54
Marcus I Invitational
(#14)
2015-08-29
Mortimer, Gillian
(2017)
G-5k_XC
19:02.06
Marcus I Invitational
(#15)
2015-10-19
Lopez, Arianna
(2017)
G-5k_XC
19:03.40
TX 6A District 7 Southlake
(#7)
2015-08-29
Jones, Kayli
(2016)
G-5k_XC
19:06.25
Marcus I Invitational
(#16)
2015-12-05
Arriaza, Olivia
(2016)
G-5k_XC
19:07.50
TX#100
NXN Championships
(#123)
2015-09-19
Arriaza, Olivia
(2016)
G-5k_XC
19:14.51
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#11)
2015-12-05
Archer, Antigone
(2016)
G-5k_XC
19:18.60
NXN Championships
(#141)
2015-10-03
Arriaza, Olivia
(2016)
G-5k_XC
19:20.30
Chile Pepper XC Festival
(#31)
2015-10-10
White, Ali
(2017)
G-5k_XC
19:20.90
Clovis Invitational
(#67)
2015-09-05
Van Der Westhuizen, Chantal
(2016)
G-5k_XC
19:21.40
Southlake Carroll XC Invitational
(#16)
2015-09-19
Santamaria, Sofia
G-5k_XC
19:21.82
Texas A&M-Kingsville Invitational
(#12)
2015-10-10
Dominguez, Isabelle
G-5k_XC
19:23.00
Birdville Flyin Hawk Invitational
(#10)
2015-08-29
Tracht, Catherine
(2018)
G-5k_XC
19:23.99
Marcus I Invitational
(#25)
2015-09-05
Arriaza, Olivia
(2016)
G-5k_XC
19:25.20
Southlake Carroll XC Invitational
(#17)
2015-10-10
Arriaza, Olivia
(2016)
G-5k_XC
19:27.50
Clovis Invitational
(#5)
2015-10-26
Esparza, Alison
(2016)
G-3m_XC
17:56.76
TX#28
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#13)
2015-10-26
Jones, Kayli
(2016)
G-3m_XC
18:06.63
TX#42
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#16)
2015-10-26
Mortimer, Gillian
(2017)
G-3m_XC
18:16.16
TX#54
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#18)
2015-10-26
Tracht, Catherine
(2018)
G-3m_XC
18:27.22
TX#75
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#21)
2015-10-26
Archer, Antigone
(2016)
G-3m_XC
18:29.84
TX#83
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#23)
2015-10-26
Arriaza, Olivia
(2016)
G-3m_XC
18:32.60
TX#92
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#26)
2015-10-26
Odneal, Sarah
(2016)
G-3m_XC
18:35.68
TX 6A Region 1 XC Lubbock
(#28)
2015 Outdoor
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2015-08-08
Emery, Cameron
(2015)
B-100
10.82
TX#58 pre w(0.4)
AAU Junior Olympics National Championships 17-18
(#15)
2015-08-08
Emery, Cameron
(2015)
B-100
10.87
pre w(-0.1)
AAU Junior Olympics National Championships 17-18
(#21)
2015-03-12
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-100
10.87
NWI
Arlington Seguin CSI II Relays
(#3)
2015-03-06
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-100
10.90
NWI
Lancaster Meet of Champions
(#5)
2015-04-14
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-200
22.10
NWI
TX 6A District 7 Coppell
(#1)
2015-04-22
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-200
22.18
NWI
TX 6A Area 7-8 Cedar Hill
(#3)
2015-03-12
Emery, Cameron
(2015)
B-200
22.48
pre
NWI
Arlington Seguin CSI II Relays
(#4)
2015-03-21
Fadayomi, Tony
(2015)
B-200
22.49
pre
NWI
Jesuit-Sheaner Relays
(#4)
2015-02-14
Brown, Reed
(2017)
B-800
1:58.35
Mansfield Crabtree Classic
(#1)
2015-04-22
Haddock, Chase
(2016)
B-800
1:59.91
TX 6A Area 7-8 Cedar Hill
(#4)
2015-03-28
Brown, Reed
(2017)
B-1600
4:16.33
TX#15
Texas Relays
(#3)
2015-05-16
Brown, Reed
(2017)
B-1600
4:16.50
TX 6A State Meet
(#2)
2015-05-02
Brown, Reed
(2017)
B-1600
4:17.68
TX 6A Region 1 Arlington
(#1)
2015-03-28
Kemps, Johnny
(2015)
B-1600
4:18.98
TX#27
Texas Relays
(#11)
2015-05-02
Kemps, Johnny
(2015)
B-1600
4:19.29
TX 6A Region 1 Arlington
(#3)
2015-04-22
Brown, Reed
(2017)
B-1600
4:20.30
TX 6A Area 7-8 Cedar Hill
(#1)
2015-04-14
Brown, Reed
(2017)
B-1600
4:21.82
TX 6A District 7 Coppell
(#1)
2015-03-21
Canal, Eli
(2015)
B-1600
4:22.07
TX#46
Jesuit-Sheaner Relays
(#5)
2015-04-14
Kemps, Johnny
(2015)
B-1600
4:22.70
TX 6A District 7 Coppell
(#2)
2015-03-21
Gardner, Charlie
(2017)
B-1600
4:22.74
TX#50
Jesuit-Sheaner Relays
(#6)
2015-04-22
Kemps, Johnny
(2015)
B-1600
4:24.87
TX 6A Area 7-8 Cedar Hill
(#2)
2015-05-16
Brown, Reed
(2017)
B-3200
9:00.82
US#58 TX#3
TX 6A State Meet
(#2)
2015-05-02
Brown, Reed
(2017)
B-3200
9:14.65
TX 6A Region 1 Arlington
(#1)
2015-03-21
Canal, Eli
(2015)
B-3200
9:15.65
TX#9
Jesuit-Sheaner Relays
(#4)
2015-05-02
Gardner, Charlie
(2017)
B-3200
9:15.93
TX#11
TX 6A Region 1 Arlington
(#3)
2015-03-21
Gardner, Charlie
(2017)
B-3200
9:16.91
Jesuit-Sheaner Relays
(#5)
2015-03-21
Brown, Reed
(2017)
B-3200
9:17.06
Jesuit-Sheaner Relays
(#6)
2015-03-28
Gardner, Charlie
(2017)
B-3200
9:20.02
Texas Relays
(#3)
2015-04-14
Gardner, Charlie
(2017)
B-3200
9:35.60
TX 6A District 7 Coppell
(#2)
2015-04-14
Canal, Eli
(2015)
B-3200
9:38.50
TX 6A District 7 Coppell
(#3)
2015-03-14
Brown, Reed
(2017)
B-5k
15:09.09
US#20 TX#2
Texas Distance Festival
(#2)
Continue with next 125 performances
Performances by Event
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2014-01-18
Weigel, Ryan
(2014)
B-60
7.20
TX#32 pre
Arkansas HS Invitational
(#15)
2010-03-06
Williams, Mason
B-100
10.40
pre
NWI
Coppell Relays
(#1)
2010-03-06
Williams, Mason
B-100
10.55
NWI
Coppell Relays
(#3)
2013-02-16
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
10.62
NWI
Trojan Invitational
(#1)
2014-04-26
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
10.65
w(5.9)
TX 5A Region 1 Lubbock
(#5)
2014-04-26
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
10.69
pre
NWI
TX 5A Region 1 Lubbock
(#8)
2013-03-08
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
10.72
NWI
Lewisville-Goldsmith Relays
(#2)
2010-02-27
Rodgers, Kacy
B-100
10.74
NWI
McKinney Boyd Meet
(#11)
2015-08-08
Emery, Cameron
(2015)
B-100
10.82
TX#58 pre w(0.4)
AAU Junior Olympics National Championships 17-18
(#15)
2015-08-08
Emery, Cameron
(2015)
B-100
10.87
pre w(-0.1)
AAU Junior Olympics National Championships 17-18
(#21)
2015-03-12
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-100
10.87
NWI
Arlington Seguin CSI II Relays
(#3)
2013-02-16
Copeland, Jb
(2014)
B-100
10.89
NWI
Trojan Invitational
(#1)
2015-03-06
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-100
10.90
NWI
Lancaster Meet of Champions
(#5)
2010-03-26
Shead, Drake
B-100
10.92
NWI
C-FBISD Relays
(#10)
2012-04-11
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
10.93
NWI
TX 5A District 7 Coppell
(#1)
2014-03-15
Emery, Cameron
(2015)
B-100
10.94
pre
w(3)
Grace Prep Drummond Relays
(#4)
2013-02-16
Kissick, Luke
(2014)
B-100
10.94
NWI
Trojan Invitational
(#4)
2010-04-14
Hoagland, Shaun
B-100
10.95
pre
NWI
TX District 6 - 5A
(#1)
2010-04-14
Hoagland, Shaun
B-100
10.95
NWI
TX District 6 - 5A
(#2)
2009-04-16
Thompson, Mike
B-100
10.97
NWI
TX District 6-5A
(#1)
2012-04-11
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
10.97
pre
NWI
TX 5A District 7 Coppell
(#2)
2014-04-18
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
10.99
NWI
TX 5A Area 3-4 Coppell
(#4)
2009-03-28
Thompson, Mike
B-100
11.00
NWI
Jesuit-Sheaner Relays
(#2)
2012-02-25
Weigel, Ryan
(2014)
B-100
11.00
NWI
Mansfield Legacy Relays
(#2)
1899-12-30
Jacobson, McKay
(2004)
B-200
21.56
NWI
5A Region
(#2)
2011-04-13
Petersen, Scott
(2011)
B-200
21.89
NWI
TX District 7 - 5A
(#2)
2014-04-10
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-200
21.89
NWI
TX 5A District 4 Justin
(#3)
2011-04-13
Petersen, Scott
(2011)
B-200
21.98
pre
NWI
TX District 7 - 5A
(#1)
2014-04-26
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-200
22.01
pre
NWI
TX 5A Region 1 Lubbock
(#10)
2015-04-14
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-200
22.10
NWI
TX 6A District 7 Coppell
(#1)
2009-04-16
Jameson, Seth
B-200
22.13
NWI
TX District 6-5A
(#1)
2009-04-16
Williams, Mason
B-200
22.16
NWI
TX District 6-5A
(#2)
2013-04-13
Copeland, Jb
(2014)
B-200
22.17
pre
NWI
TX District 4-5A
(#1)
2015-04-22
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-200
22.18
NWI
TX 6A Area 7-8 Cedar Hill
(#3)
2010-02-27
Williams, Mason
B-200
22.18
NWI
McKinney Boyd Meet
(#4)
2009-05-23
Williams, Mason
B-200
22.19
NWI
TX 5A Region 1
(#5)
2013-04-13
Copeland, Jb
(2014)
B-200
22.27
NWI
TX District 4-5A
(#2)
2014-04-18
Wiltshire, Deondre
(2015)
B-200
22.30
NWI
TX 5A Area 3-4 Coppell
(#4)
2011-03-19
Petersen, Scott
(2011)
B-200
22.35
w(2.7)
TCU Horned Frog Invite
(#4)
2013-03-02
Copeland, Jb
(2014)
B-200
22.42
pre
NWI
Coppell Relays
(#4)
2009-05-23
Jameson, Seth
B-200
22.48
pre
NWI
TX 5A Region 1
(#3)
2015-03-12
Emery, Cameron
(2015)
B-200
22.48
pre
NWI
Arlington Seguin CSI II Relays
(#4)
2015-03-21
Fadayomi, Tony
(2015)
B-200
22.49
pre
NWI
Jesuit-Sheaner Relays
(#4)
2011-01-15
Petersen, Scott
(2011)
B-200
22.85
TX#27 pre
Arkansas Invitational
(#8)
2011-04-13
Petersen, Scott
(2011)
B-400
48.62
TX#26
TX District 7 - 5A
(#1)
2011-04-13
Petersen, Scott
(2011)
B-400
48.90
pre
TX District 7 - 5A
(#1)
2011-03-26
Petersen, Scott
(2011)
B-400
49.12
Jesuit-Sheaner Relays
(#3)
2011-04-02
Petersen, Scott
(2011)
B-400
49.41
pre
Cedar Hill Longhorns Relays
(#1)
2010-05-03
Namdar, Roman
B-400
49.54
TX#73
TX 5A Region 1
(#5)
2011-04-13
Namdar, Roman
B-400
49.56
TX#85
TX District 7 - 5A
(#3)
2011-04-02
Petersen, Scott
(2011)
B-400
49.58
Cedar Hill Longhorns Relays
(#2)
2014-04-10
Walker, Matt
(2014)
B-400
49.60
TX 5A District 4 Justin
(#1)
2011-03-26
Petersen, Scott
(2011)
B-400
49.65
pre
Jesuit-Sheaner Relays
(#2)
2010-04-23
Namdar, Roman
B-400
49.66
TX Regional Qualifier FISD
(#5)
2011-04-13
Namdar, Roman
B-400
49.87
pre
TX District 7 - 5A
(#3)
2010-04-14
Namdar, Roman
B-400
49.89
TX District 6 - 5A
(#3)
2011-05-03
Petersen, Scott
(2011)
B-400
49.92
pre
TX Region I-5A
(#9)
2014-04-18
Walker, Matt
(2014)
B-400
49.94
TX 5A Area 3-4 Coppell
(#4)
2011-03-19
Petersen, Scott
(2011)
B-400
49.96
TCU Horned Frog Invite
(#5)
2011-01-15
Petersen, Scott
(2011)
B-400
50.58
TX#10 pre
Arkansas Invitational
(#10)
2013-02-23
Hoagland, Aaron
B-400
51.28
Mansfield Legacy Bronco Relays
(#1)
2013-02-23
Sunstrum, Spencer
B-400
51.86
Mansfield Legacy Bronco Relays
(#3)
2013-02-16
Gilley, Trevor
(2013)
B-800
1:52.99
TX#8
Trojan Invitational
(#1)
2010-05-03
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:53.80
TX#10
TX 5A Region 1
(#3)
2013-06-16
Gilley, Trevor
(2013)
B-800
1:54.64
NB Outdoor Nationals
(#18)
2011-03-10
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:54.90
TX#28
Lewisville-Goldsmith Relays
(#1)
2012-02-18
Gilley, Trevor
(2013)
B-800
1:54.97
TX#30
Newman Smith Invitational
(#1)
2013-04-13
Odneal, Matt
(2013)
B-800
1:55.10
TX#27
TX District 4-5A
(#4)
2011-04-02
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:55.22
Cedar Hill Longhorns Relays
(#2)
2011-03-26
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:55.39
Jesuit-Sheaner Relays
(#3)
2011-02-26
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:55.49
Mansfield Legacy Relays
(#1)
2010-04-14
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:55.62
TX District 6 - 5A
(#2)
2010-04-23
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:55.67
TX Regional Qualifier FISD
(#4)
2013-04-19
Odneal, Matt
(2013)
B-800
1:56.00
TX 5A Area 3-4
(#3)
2012-03-17
Gilley, Trevor
(2013)
B-800
1:56.13
TCU Horned Frog Invite
(#2)
2009-04-16
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:56.31
TX#29
TX District 6-5A
(#2)
2009-03-21
Brown, C.J.
(2009)
B-800
1:56.34
TX#32
TCU Horned Frog Invite
(#2)
2013-03-23
Gilley, Trevor
(2013)
B-800
1:56.76
Jesuit-Sheaner Relays
(#3)
2011-03-19
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:57.00
TCU Horned Frog Invite
(#1)
2013-04-27
Odneal, Matt
(2013)
B-800
1:57.03
TX Region 1-5A
(#8)
2011-04-02
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:57.18
TX#71
UTA Lane Relays
(#1)
2012-04-20
Gilley, Trevor
(2013)
B-800
1:57.39
Frisco ISD Reg Qualifiers Invitational
(#2)
2013-02-16
Odneal, Matt
(2013)
B-800
1:57.88
Trojan Invitational
(#5)
2011-04-13
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:57.93
TX District 7 - 5A
(#1)
2011-03-19
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:58.00
TCU Horned Frog Invite
(#2)
2012-02-18
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:58.00
TX#99
Newman Smith Invitational
(#4)
2013-03-08
Odneal, Matt
(2013)
B-800
1:58.15
Lewisville-Goldsmith Relays
(#1)
2012-03-24
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:58.18
Jesuit-Sheaner Relays
(#9)
2015-02-14
Brown, Reed
(2017)
B-800
1:58.35
Mansfield Crabtree Classic
(#1)
2011-03-26
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:58.72
Jesuit-Sheaner Relays
(#8)
2012-04-11
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:58.77
TX 5A District 7 Coppell
(#3)
2010-06-19
Smith, Neal
(2010)
B-800
1:59.14
NB Nationals Emerging Elite
(#19)
2012-03-17
Chavez, Jordan
(2012)
B-800
1:59.15
TCU Horned Frog Invite
(#6)
2013-04-13
Hatcher, Regen
(2013)
B-800
1:59.15
TX District 4-5A
(#7)
2012-02-25
O'Dneal, Matt
(2012)
B-800
1:59.24
Mansfield Legacy Relays
(#2)
2011-03-19
Gilley, Trevor
(2013)
B-800
1:59.28
TCU Horned Frog Invite
(#3)
2011-05-03
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:59.44
pre
TX Region I-5A
(#6)
2012-02-18
O'Dneal, Matt
(2012)
B-800
1:59.48
Newman Smith Invitational
(#6)
2009-04-16
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:59.58
TX District 6-5A
(#5)
2010-03-13
Johannson,
B-800
1:59.60
Lewisville-Goldsmith Relays
(#5)
2014-03-22
Kemps, Johnny
(2015)
B-800
1:59.70
Jesuit-Sheaner Relays
(#10)
2009-04-24
Mcguire, Matt
B-800
1:59.77
Frisco Regional Qualifier
(#1)
2009-05-23
McGuire, Mac
(2011)
B-800
1:59.79
pre
TX 5A Region 1
(#12)
2015-04-22
Haddock, Chase
(2016)
B-800
1:59.91
TX 6A Area 7-8 Cedar Hill
(#4)
2012-02-25
Johansson, Alex
(2012)
B-800
1:59.96
Mansfield Legacy Relays
(#3)
2010-04-14
Johansson, Alex
(2012)
B-800
2:00.00
TX District 6 - 5A
(#8)
2013-02-23
Hatcher, Regen
(2013)
B-800
2:01.09
Mansfield Legacy Bronco Relays
(#1)
2013-02-23
Hendrickson, Connor
(2014)
B-800
2:02.49
Mansfield Legacy Bronco Relays
(#2)
2013-02-23
Wichman, Chase
(2013)
B-800
2:04.36
Mansfield Legacy Bronco Relays
(#7)
2013-03-10
Gilley, Trevor
(2013)
B-1500
3:52.83
US#2 TX#1 enr to 1m
New Balance Indoor Nationals
(#2)
2010-06-19
Gilley, Trevor
(2013)
B-1500
4:02.47
US#68 TX#5
NB Nationals Emerging Elite
(#2)
2014-06-15
Kemps, Johnny
(2015)
B-1500
4:10.29
TX#25 -enr to 1 mile
NB Outdoor Nationals - Emerging Elites
(#40)
2008-05-10
Lowe, Colby
(2008)
B-1600
4:06.87
US#2 TX#1
TX State 5A OUT
(#1)
2013-05-11
Gilley, Trevor
(2013)
B-1600
4:07.87
US#10 TX#2
TX 5A State Meet
(#2)
2013-04-13
Gilley, Trevor
(2013)
B-1600
4:09.24
TX District 4-5A
(#1)
2007-05-12
Lowe, Colby
(2008)
B-1600
4:09.28
US#13 TX#1
TX State 5A OUT
(#1)
2011-05-14
Gilley, Trevor
(2013)
B-1600
4:09.37
US#18 TX#4
TX 5A State Meet
(#4)
2013-04-19
Gilley, Trevor
(2013)
B-1600
4:09.67
TX 5A Area 3-4
(#1)
2008-04-14
Lowe, Colby
(2008)
B-1600
4:10.36
TX Distr 5-5A OUT
(#1)
2009-06-05
Brown, C.J.
(2009)
B-1600
4:10.98
US#31 TX#3
TX 5A State Meet
(#1)
2009-04-16
Brown, C.J.
(2009)
B-1600
4:11.40
TX District 6-5A
(#1)
2007-04-11
Lowe, Colby
(2008)
B-1600
4:11.69
TX Distr 5-5A OUT
(#1)
2013-04-27
Gilley, Trevor
(2013)
B-1600
4:11.88
TX Region 1-5A
(#2)
2012-04-11
Gilley, Trevor
(2013)
B-1600
4:12.10
US#70 TX#6
TX 5A District 7 Coppell
(#1)
2008-03-28
Lowe, Colby
(2008)
B-1600
4:12.20
Fossil Ridge OUT
(#1)
Continue with next 125 performances
2016
Name
School
Whatley, Shea
Texas Tech University, TX
(Big 12 Conference)
Hunter, Madysen
University of Notre Dame, IN
(Big East Conference)
2015
Name
School
Canal, Eli
Texas A & M University, TX
(Southeastern Conference)
Fadayomi, Tony
Texas A & M University, TX
(Southeastern Conference)
2014
Name
School
Pickle, Jacob
The University of Texas at Austin, TX
(Big 12 Conference)
Robinson, Sarah
Oklahoma State University-Main Campus, OK
(Big 12 Conference)
Hendrickson, Connor
The University of Texas at Austin, TX
(Big 12 Conference)
Fillers, Annie
Northwestern State University of Louisiana, LA
(Southland Conference)
Young, Samantha
The University of Texas at Austin, TX
(Big 12 Conference)
2013
Name
School
Gilley, Trevor
University of Mississippi Main Campus, MS
(Southeastern Conference)
Chapin, Shelby
University of Arkansas Main Campus, AR
(Southeastern Conference)
Sansone, Joe
University of North Carolina at Chapel Hill, NC
(Atlantic Coast Conference)
Kriegshauser, Courtney
Vanderbilt University, TN
(Southeastern Conference)
Sullivan, Nate
University of Wisconsin-Madison, WI
(Big Ten Conference)
2012
Name
School
Harper, Rachel
The University of Texas at Austin, TX
(Big 12 Conference)
Chavez, Jordan
University of Richmond, VA
(Atlantic 10 Conference)
Naval, Allison
Northwestern University, IL
(Big Ten Conference)
Johnson, Felice
University of Southern Mississippi, MS
(Conference USA)
2011
Name
School
Parr, Kimberly
Baylor University, TX
(Big 12 Conference)
2005
Name
School
Smith, Orey
Texas Tech University, TX
(Big 12 Conference)
Kelly, Darby
University of Missouri-Columbia, MO
(Southeastern Conference)
2001
Name
School
Vacek, Jessa
Baylor University, TX
(Big 12 Conference)
Name
School
Berry, Lauren
University of Memphis, TN
(American Athletic Conference)
Arriaza, Elena
University of Oklahoma Norman Campus, OK
(Big 12 Conference)
Link directly to this page