College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
Search by Name:
Search by School:
Search by Meet:
Advanced Search
School Name
: Miami Carol City, FL
City:
OPA LOCKA
State Division:
3A
Performances by Season
Performances by Event
College Choices
All Performances
Season Bests
Personal Bests
Year
All Years
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Previous 125 performances
2015 Outdoor
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2015-04-23
Gibson, Terneka
(2016)
G-400
57.24
FL 3A Region 4
(#4)
2015-05-02
Gibson, Terneka
(2016)
G-400
57.43
pre
FL 3A State Meet
(#9)
2015-04-23
Gibson, Terneka
(2016)
G-400
58.04
pre
FL 3A Region 4
(#4)
2015-04-14
Gibson, Terneka
(2016)
G-400
58.27
pre
FL 3A District 16
(#2)
2015-04-04
Gibson, Terneka
(2016)
G-400
58.55
Dade County Youth Fair
(#1)
2015-04-04
Gibson, Terneka
(2016)
G-400
59.77
pre
Dade County Youth Fair
(#1)
2015-04-04
Williams, Kendia
(2015)
G-400
1:00.31
pre
Dade County Youth Fair
(#4)
2015-03-17
Gibson, Terneka
(2016)
G-800
2:19.32
FL#44
GMAC Championships
(#1)
2015-03-21
Gibson, Terneka
(2016)
G-800
2:21.24
Bob Hayes Classic
(#5)
2015-03-07
Gibson, Terneka
(2016)
G-800
2:22.39
Hallandale Invitational
(#5)
2015-02-28
Gibson, Terneka
(2016)
G-800
2:22.74
Southridge Spartan Invitational
(#3)
2015-03-12
Gibson, Terneka
(2016)
G-800
2:24.19
GMAC North Qualifier
(#1)
2015-04-14
Phillips, Keiona
(2016)
G-800
2:25.94
FL 3A District 16
(#5)
2015-04-04
Mcdowell, Javenique
(2017)
G-800
2:27.20
Dade County Youth Fair
(#5)
2015-03-21
Mcdowell, Javenique
(2017)
G-800
2:27.71
Bob Hayes Classic
(#11)
2015-04-23
Mcdowell, Javenique
(2017)
G-1600
5:23.03
FL 3A Region 4
(#5)
2015-04-14
Mcdowell, Javenique
(2017)
G-1600
5:30.43
FL 3A District 16
(#1)
2015-03-12
Mcdowell, Javenique
(2017)
G-1600
5:33.00
GMAC North Qualifier
(#1)
2015-03-07
Mcdowell, Javenique
(2017)
G-1600
5:34.68
Hallandale Invitational
(#2)
2015-02-28
Robinson, Camille
(2016)
G-300H
45.88
FL#42 pre
Southridge Spartan Invitational
(#6)
2015-02-28
Robinson, Camille
(2016)
G-300H
46.02
Southridge Spartan Invitational
(#5)
2015-03-07
Robinson, Camille
(2016)
G-300H
47.76
pre
Hallandale Invitational
(#11)
2015-03-12
Gibson, Terneka
(2016)
G-HJ
5'4"
FL#29
GMAC North Qualifier
(#1)
2015-04-14
Gibson, Terneka
(2016)
G-HJ
5'2"
FL 3A District 16
(#1)
2015-03-17
Gibson, Terneka
(2016)
G-HJ
5'2"
GMAC Championships
(#3)
2015-03-21
Gibson, Terneka
(2016)
G-HJ
5'2"
Bob Hayes Classic
(#3)
2015-02-28
Robinson, Camille
(2016)
G-HJ
5'2"
FL#51
Southridge Spartan Invitational
(#3)
2015-04-14
Johnson, Jada
(2016)
G-HJ
5'2"
FL#51
FL 3A District 16
(#3)
2015-05-02
Johnson, Jada
(2016)
G-HJ
5'2"
FL 3A State Meet
(#9)
2015-04-04
Gibson, Terneka
(2016)
G-HJ
5'0"
Dade County Youth Fair
(#2)
2015-04-23
Johnson, Jada
(2016)
G-HJ
5'0"
FL 3A Region 4
(#4)
2015-03-17
Johnson, Jada
(2016)
G-HJ
5'0"
GMAC Championships
(#4)
2015-03-21
Johnson, Jada
(2016)
G-HJ
5'0"
Bob Hayes Classic
(#5)
2015-04-23
Gibson, Terneka
(2016)
G-HJ
5'0"
FL 3A Region 4
(#5)
2015-02-28
Johnson, Jada
(2016)
G-HJ
5'0"
Southridge Spartan Invitational
(#5)
2015-03-17
Addison, Rheminette
(2017)
G-LJ
17'7"
NWI
GMAC Championships
(#2)
2015-04-04
Addison, Rheminette
(2017)
G-LJ
17'7"
NWI
Dade County Youth Fair
(#2)
2015-04-14
Williams, Kendia
(2015)
G-LJ
17'4.25"
NWI
FL 3A District 16
(#5)
2015-03-21
Addison, Rheminette
(2017)
G-LJ
17'0.75"
NWI
Bob Hayes Classic
(#6)
2015-03-12
Addison, Rheminette
(2017)
G-LJ
16'11.5"
NWI
GMAC North Qualifier
(#3)
2015-04-04
Williams, Kendia
(2015)
G-LJ
16'9"
NWI
Dade County Youth Fair
(#3)
2015-02-28
Addison, Rheminette
(2017)
G-LJ
16'7"
NWI
Southridge Spartan Invitational
(#11)
2015-04-14
Addison, Rheminette
(2017)
G-LJ
16'5.75"
NWI
FL 3A District 16
(#7)
2015-04-23
Johnson, Jada
(2016)
G-TJ
34'2.25"
NWI
FL 3A Region 4
(#5)
2015-04-14
Johnson, Jada
(2016)
G-TJ
34'0.75"
NWI
FL 3A District 16
(#4)
2015-03-07
Johnson, Jada
(2016)
G-TJ
33'8"
NWI
Hallandale Invitational
(#9)
2015-03-17
Johnson, Jada
(2016)
G-TJ
33'4"
NWI
GMAC Championships
(#7)
2015-03-17
Simmons, Paris
(2016)
G-SP
36'5"
FL#54
GMAC Championships
(#4)
2015-05-23
Lewis, Markeisha
(2017)
G-SP
36'1.75"
FL#61
Golden South Classic
(#3)
2015-04-14
Lewis, Markeisha
(2017)
G-SP
35'10"
FL 3A District 16
(#3)
2015-04-04
Lewis, Markeisha
(2017)
G-SP
34'11"
Dade County Youth Fair
(#2)
2015-04-23
Lewis, Markeisha
(2017)
G-SP
34'7.5"
FL 3A Region 4
(#5)
2015-03-17
Lewis, Markeisha
(2017)
G-SP
34'7"
GMAC Championships
(#6)
2015-03-12
Simmons, Paris
(2016)
G-SP
33'1.5"
GMAC North Qualifier
(#3)
2015-03-12
Lewis, Markeisha
(2017)
G-SP
33'0"
GMAC North Qualifier
(#4)
2015-02-28
Lewis, Markeisha
(2017)
G-SP
33'0"
Southridge Spartan Invitational
(#9)
2015-04-23
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
125'5"
FL#19
FL 3A Region 4
(#2)
2015-04-14
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
121'5"
FL 3A District 16
(#3)
2015-03-17
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
121'0"
GMAC Championships
(#3)
2015-05-23
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
118'10"
Golden South Classic
(#6)
2015-04-04
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
114'6"
Dade County Youth Fair
(#1)
2015-03-12
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
108'0"
GMAC North Qualifier
(#3)
2015-05-02
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
107'7"
FL 3A State Meet
(#11)
2015-03-07
Lewis, Markeisha
(2017)
G-DT
104'2"
Hallandale Invitational
(#7)
2015-05-02
Girls Relay
G-4x100
48.15
FL#26 pre
FL 3A State Meet
(#2)
2015-04-14
Girls Relay
G-4x100
48.28
pre
FL 3A District 16
(#2)
2015-03-21
Girls Relay
G-4x100
48.30
Bob Hayes Classic
(#5)
2015-04-23
Girls Relay
G-4x100
48.35
pre
FL 3A Region 4
(#2)
2015-03-17
Girls Relay
G-4x100
48.40
pre
GMAC Championships
(#3)
2015-05-02
Girls Relay
G-4x100
48.42
FL 3A State Meet
(#7)
2015-04-14
Girls Relay
G-4x100
48.71
FL 3A District 16
(#2)
2015-03-17
Girls Relay
G-4x100
48.91
GMAC Championships
(#4)
2015-02-28
Girls Relay
G-4x100
48.98
Southridge Spartan Invitational
(#4)
2015-04-23
Girls Relay
G-4x100
48.99
FL 3A Region 4
(#4)
2015-03-12
Girls Relay
G-4x100
49.20
GMAC North Qualifier
(#3)
2015-02-28
Girls Relay
G-4x100
49.21
pre
Southridge Spartan Invitational
(#5)
2015-03-07
Girls Relay
G-4x100
49.52
pre
Hallandale Invitational
(#6)
2015-03-21
Girls Relay
G-4x100
49.53
pre
Bob Hayes Classic
(#8)
2015-04-04
Girls Relay
G-4x100
49.66
Dade County Youth Fair
(#3)
2015-03-07
Girls Relay
G-4x100
49.93
Hallandale Invitational
(#7)
2015-04-04
Girls Relay
G-4x100
50.78
pre
Dade County Youth Fair
(#4)
2015-05-02
Girls Relay
G-4x400
3:49.90
US#65 FL#8
FL 3A State Meet
(#3)
2015-04-23
Girls Relay
G-4x400
3:56.37
FL 3A Region 4
(#3)
2015-03-17
Girls Relay
G-4x400
3:56.53
GMAC Championships
(#3)
2015-02-28
Girls Relay
G-4x400
4:00.86
Southridge Spartan Invitational
(#5)
2015-04-04
Girls Relay
G-4x400
4:01.30
Dade County Youth Fair
(#1)
2015-04-14
Girls Relay
G-4x400
4:01.79
FL 3A District 16
(#2)
2015-03-21
Girls Relay
G-4x400
4:04.05
Bob Hayes Classic
(#9)
2015-03-12
Girls Relay
G-4x400
4:04.06
GMAC North Qualifier
(#2)
2015-03-07
Girls Relay
G-4x400
4:08.75
Hallandale Invitational
(#3)
2015-05-02
Girls Relay
G-4x800
9:42.11
FL#27
FL 3A State Meet
(#5)
2015-04-23
Girls Relay
G-4x800
9:44.53
FL 3A Region 4
(#2)
2015-04-14
Girls Relay
G-4x800
9:53.07
FL 3A District 16
(#2)
2015-03-07
Girls Relay
G-4x800
9:55.79
Hallandale Invitational
(#2)
2015-02-28
Girls Relay
G-4x800
10:00.23
Southridge Spartan Invitational
(#2)
2015-03-21
Girls Relay
G-4x800
10:03.82
Bob Hayes Classic
(#3)
2015-03-17
Girls Relay
G-4x800
10:09.08
GMAC Championships
(#4)
2014 Outdoor
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2014-03-29
Rolle Iv, Edward
(2015)
B-100
10.95
NWI
Miramar Relays
(#1)
2014-03-08
Graden, Lannoris
(2015)
B-300H
39.32
FL#36
Hallandale Invitational
(#2)
2014-03-29
Lewis, Kenneth
(2014)
B-300H
39.74
FL#52
Miramar Relays
(#1)
2014-03-29
Graden, Lannoris
(2015)
B-300H
39.76
pre
Miramar Relays
(#1)
2014-03-21
Graden, Lannoris
(2015)
B-300H
39.94
GMAC Championships
(#1)
2014-04-23
Lewis, Kenneth
(2014)
B-300H
39.99
pre
FL 3A Region 4
(#4)
2014-04-15
Lewis, Kenneth
(2014)
B-300H
40.13
FL 3A District 16
(#1)
2014-03-18
Graden, Lannoris
(2015)
B-300H
40.17
GMAC North Qualifier
(#3)
2014-04-15
Lewis, Kenneth
(2014)
B-300H
40.34
pre
FL 3A District 16
(#4)
2014-03-08
Graden, Lannoris
(2015)
B-300H
40.49
pre
Hallandale Invitational
(#5)
2014-04-23
Lewis, Kenneth
(2014)
B-300H
40.82
FL 3A Region 4
(#7)
2014-02-22
Graden, Lannoris
(2015)
B-300H
41.24
pre
Louie Bing Classic
(#5)
2014-02-22
Lewis, Kenneth
(2014)
B-300H
41.64
pre
Louie Bing Classic
(#9)
2014-02-22
Graden, Lannoris
(2015)
B-300H
41.86
Louie Bing Classic
(#7)
2014-02-22
Smith, Montray
(2016)
B-HJ
6'4"
FL#28
Louie Bing Classic
(#1)
2014-04-15
Lewis, Kenneth
(2014)
B-LJ
23'3.5"
NWI
FL 3A District 16
(#1)
2014-03-21
Lewis, Kenneth
(2014)
B-LJ
22'11"
NWI
GMAC Championships
(#1)
2014-04-23
Lewis, Kenneth
(2014)
B-LJ
22'2.25"
NWI
FL 3A Region 4
(#2)
2014-04-23
Boys Relay
B-4x100
42.28
FL#46 pre
FL 3A Region 4
(#1)
2014-04-23
Boys Relay
B-4x100
42.30
FL 3A Region 4
(#4)
2014-03-21
Boys Relay
B-4x100
42.72
GMAC Championships
(#4)
2014-05-03
Boys Relay
B-4x100
42.84
FL 3A State Meet
(#7)
2014-04-15
Boys Relay
B-4x100
43.35
FL 3A District 16
(#3)
2014-03-18
Boys Relay
B-4x100
43.44
GMAC North Qualifier
(#5)
2014-05-03
Boys Relay
B-4x100
43.60
pre
FL 3A State Meet
(#8)
2014-02-22
Boys Relay
B-4x100
43.72
pre
Louie Bing Classic
(#11)
2014-04-15
Boys Relay
B-4x100
43.73
pre
FL 3A District 16
(#3)
2014-04-23
Williams, Kendia
(2015)
G-100
12.13
FL#29 pre w(0.5)
FL 3A Region 4
(#3)
Continue with next 125 performances
Performances by Event
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2006-05-06
Jones, Terry
(2006)
B-100
10.59
w(2.1)
FL State 4A
(#4)
2014-03-29
Rolle Iv, Edward
(2015)
B-100
10.95
NWI
Miramar Relays
(#1)
2015-02-21
Rolle, Edward
(2015)
B-100
11.16
pre w(0.9)
Louie Bing Classic
(#6)
2015-04-14
Carty, Javonte
(2017)
B-100
11.17
pre w(0)
FL 3A District 16
(#8)
2015-02-21
Rolle, Edward
(2015)
B-100
11.19
w(2)
Louie Bing Classic
(#7)
2015-04-14
Rolle, Edward
(2015)
B-100
11.24
pre w(0)
FL 3A District 16
(#10)
2015-04-14
Carty, Javonte
(2017)
B-100
11.28
w(0.2)
FL 3A District 16
(#8)
2015-02-28
Carty, Javonte
(2017)
B-100
11.38
pre
NWI
Southridge Spartan Invitational
(#9)
2015-04-14
Ellington, Ronneldon
(2015)
B-100
11.39
pre w(0.1)
FL 3A District 16
(#12)
2015-03-17
Carty, Javonte
(2017)
B-100
11.40
pre w(-0.6)
GMAC Championships
(#12)
2009-04-16
Williams, Akeem
(2009)
B-200
21.35
US#35 FL#4 w(0.4)
GMAC Championships
(#1)
2009-05-09
Williams, Akeem
(2009)
B-200
21.64
w(2.4)
Florida 4A State
(#5)
2009-05-09
Williams, Akeem
(2009)
B-200
21.83
pre
w(3.9)
Florida 4A State
(#6)
2009-04-16
Brooks, Cariel
(2009)
B-200
21.89
FL#25 w(0.4)
GMAC Championships
(#5)
2009-03-07
Williams, Akeem
(2009)
B-200
22.09
NWI
Port St Lucie Invitational
(#1)
2010-01-10
Jones, Leatis
(2011)
B-200
22.13
pre
w(2.5)
GMAC Championships
(#7)
2012-03-24
Paul, Juan
(2012)
B-200
22.16
pre
NWI
GMAC Championship
(#1)
2012-03-24
Paul, Juan
(2012)
B-200
22.24
NWI
GMAC Championship
(#2)
2009-04-22
Brooks, Cariel
(2009)
B-200
22.27
pre w(1)
Florida 4A District 13
(#1)
2010-03-27
Jones, Leatis
(2011)
B-200
22.28
pre
NWI
Miramar Invitational
(#7)
2009-03-07
Williams, Akeem
(2009)
B-200
22.30
pre
NWI
Port St Lucie Invitational
(#1)
2009-04-22
Williams, Akeem
(2009)
B-200
22.33
w(-1.1)
Florida 4A District 13
(#1)
2013-04-19
Robinson, Teandre
(2014)
B-200
22.35
FL#94 w(-1.6)
FL 3A District 16
(#3)
2009-03-21
Williams, Akeem
(2009)
B-200
22.38
pre w(-2.8)
Bob Hayes Invitational
(#1)
2009-03-21
Williams, Akeem
(2009)
B-200
22.38
NWI
Bob Hayes Invitational
(#1)
2015-02-28
Carty, Javonte
(2017)
B-200
22.46
pre
NWI
Southridge Spartan Invitational
(#13)
2012-05-26
Paul, Juan
(2012)
B-200
22.46
FL#74 pre w(0.4)
Golden South Classic
(#14)
2015-04-14
Carty, Javonte
(2017)
B-200
22.71
pre w(0.8)
FL 3A District 16
(#5)
2015-04-14
Rolle, Edward
(2015)
B-200
22.77
pre w(1.2)
FL 3A District 16
(#9)
2015-04-14
Carty, Javonte
(2017)
B-200
22.88
w(0)
FL 3A District 16
(#8)
2015-04-14
Wilder, De'Andre
(2017)
B-200
22.90
pre w(0.4)
FL 3A District 16
(#11)
2015-02-28
Wilder, De'Andre
(2017)
B-200
23.35
pre
NWI
Southridge Spartan Invitational
(#33)
2015-04-04
Wilder, De'Andre
(2017)
B-200
23.37
pre w(0.6)
Dade County Youth Fair
(#7)
2012-05-04
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
46.80
US#10 FL#3
FL 3A Outdoor State Finals
(#2)
2012-05-26
Paul, Juan
(2012)
B-400
46.87
US#12 FL#4
Golden South Classic
(#2)
2001-05-12
Sharpe, Glenn
(2002)
B-400
47.26
US#23 FL#4
State 4A
(#3)
2012-08-04
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
47.36
pre
AAU Ntl JO YM YW
(#3)
2012-06-15
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
47.65
pre
US Junior Nationals
(#9)
2012-05-26
Paul, Juan
(2012)
B-400
47.70
pre
Golden South Classic
(#1)
2001-04-20
Sharpe, Glenn
(2002)
B-400
47.73
GMAC finals
(#2)
2015-05-02
Smith, Montray
(2016)
B-400
47.89
US#95 FL#14
FL 3A State Meet
(#4)
2012-03-24
Paul, Juan
(2012)
B-400
47.91
GMAC Championship
(#1)
2012-04-24
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
47.93
FL 3A Region 4
(#1)
2012-03-30
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
48.01
City of Miramar Invitational
(#1)
2012-03-31
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
48.01
Miramar Invitational
(#1)
2001-03-17
Sharpe, Glenn
(2002)
B-400
48.05
Bob Hayes Inv
(#1)
2001-03-09
Sharpe, Glenn
(2002)
B-400
48.08
Miami-Dade
(#1)
2012-05-04
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
48.09
pre
FL 3A Outdoor State Finals
(#1)
2015-05-02
Smith, Montray
(2016)
B-400
48.13
pre
FL 3A State Meet
(#1)
2012-04-17
Paul, Juan
(2012)
B-400
48.15
FL 3A District 16
(#1)
2008-05-03
Williams, Akeem
(2009)
B-400
48.15
US#100 FL#10
FL State 4A OUT
(#3)
2012-03-24
Paul, Juan
(2012)
B-400
48.28
pre
GMAC Championship
(#1)
2012-04-17
Paul, Juan
(2012)
B-400
48.45
pre
FL 3A District 16
(#1)
2015-04-14
Smith, Montray
(2016)
B-400
48.56
FL 3A District 16
(#1)
2009-04-16
Williams, Akeem
(2009)
B-400
48.67
FL#15
GMAC Championships
(#2)
2012-03-21
Paul, Juan
(2012)
B-400
48.76
GMAC North Qualifying Meet
(#1)
2015-04-23
Smith, Montray
(2016)
B-400
48.84
FL 3A Region 4
(#1)
2012-03-30
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
48.88
pre
City of Miramar Invitational
(#1)
2012-03-31
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
48.88
pre
Miramar Invitational
(#1)
2009-05-09
Williams, Akeem
(2009)
B-400
49.00
Florida 4A State
(#5)
2009-03-21
Williams, Akeem
(2009)
B-400
49.04
Bob Hayes Invitational
(#3)
2009-05-09
Williams, Akeem
(2009)
B-400
49.07
pre
Florida 4A State
(#5)
2013-04-24
Thomas, Simeon
(2013)
B-400
49.11
FL#46
FL 3A Region 4
(#2)
2015-04-23
Smith, Montray
(2016)
B-400
49.15
pre
FL 3A Region 4
(#1)
2011-02-25
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.32
FL#52
Louie Bing Classic
(#2)
2011-05-07
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.32
pre
FL 4A State
(#8)
2011-04-28
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.34
FL 4A Region 4
(#2)
2010-04-28
Jones, Leatis
(2011)
B-400
49.37
FL#37 pre
FL 4A Region 4
(#5)
2011-04-28
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.40
pre
FL 4A Region 4
(#3)
2011-04-09
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.43
Miramar Invitational
(#4)
2009-04-22
Williams, Akeem
(2009)
B-400
49.45
pre
Florida 4A District 13
(#1)
2010-04-20
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
49.48
FL#43
Florida 4A District 13
(#1)
2013-04-24
Thomas, Simeon
(2013)
B-400
49.50
pre
FL 3A Region 4
(#2)
2009-04-22
Williams, Akeem
(2009)
B-400
49.56
Florida 4A District 13
(#1)
2013-05-03
Thomas, Simeon
(2013)
B-400
49.58
pre
FL 3A State Champs
(#5)
2010-04-28
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
49.58
FL 4A Region 4
(#5)
2015-04-14
Smith, Montray
(2016)
B-400
49.67
pre
FL 3A District 16
(#1)
2013-03-02
Thomas, Simeon
(2013)
B-400
49.68
Sam Burley Hall of Fame Invitational
(#4)
2015-02-21
Smith, Montray
(2016)
B-400
49.70
pre
Louie Bing Classic
(#3)
2009-04-16
Solcum, Teandric
(2010)
B-400
49.71
FL#49
GMAC Championships
(#3)
2010-04-28
Jones, Leatis
(2011)
B-400
49.72
FL 4A Region 4
(#6)
2013-08-03
Lewis, Kenneth
(2014)
B-400
49.76
FL#78 pre
AAU Junior Olympic Championships
(#28)
2011-02-25
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.80
pre
Louie Bing Classic
(#2)
2011-04-09
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.81
pre
Miramar Invitational
(#2)
2010-04-28
Green, Juan Paul
(2012)
B-400
49.82
pre
FL 4A Region 4
(#6)
2011-03-26
Carter, Irwin
(2011)
B-400
49.90
pre
Greater Miami Athleteic Conference
(#5)
2010-04-20
Jones, Leatis
(2011)
B-400
49.91
pre
Florida 4A District 13
(#3)
2013-04-19
Thomas, Simeon
(2013)
B-400
49.95
FL 3A District 16
(#3)
2015-07-12
Graden, Lannoris
(2015)
B-400
50.57
pre
USATF JO Region 16 Qualifier
(#8)
2015-02-21
Smith, Montray
(2016)
B-400
50.98
Louie Bing Classic
(#6)
2015-04-14
Mclean, Mark-Anthony
(2016)
B-400
51.86
pre
FL 3A District 16
(#11)
2011-05-07
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:55.19
FL#21
FL 4A State
(#6)
2011-03-26
Paul, Juan
(2012)
B-800
1:55.36
FL#22
Greater Miami Athleteic Conference
(#1)
2012-03-31
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:55.56
FL#18
Miramar Invitational
(#2)
2012-03-30
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:55.56
City of Miramar Invitational
(#2)
2012-03-10
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:55.94
FL#22
Hallandale Invitational
(#2)
2011-04-09
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:56.38
Miramar Invitational
(#2)
2011-04-28
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:56.68
FL 4A Region 4
(#1)
2013-04-24
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:56.73
FL#27
FL 3A Region 4
(#1)
2011-04-02
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:57.68
Florida Relays
(#9)
2013-05-03
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:57.92
FL 3A State Champs
(#5)
2013-04-19
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:58.36
FL 3A District 16
(#1)
2011-02-25
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:58.50
Louie Bing Classic
(#1)
2012-03-31
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:58.60
pre
Miramar Invitational
(#2)
2012-03-30
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:58.60
pre
City of Miramar Invitational
(#2)
2013-03-23
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:58.61
GMAC Championships
(#2)
2012-04-24
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:59.17
FL 3A Region 4
(#4)
2011-04-28
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:59.32
FL#88
FL 4A Region 4
(#4)
2010-03-27
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:59.58
FL#83
Miramar Invitational
(#1)
2011-04-09
Smith, Marcus
(2013)
B-800
1:59.74
Miramar Invitational
(#7)
2011-03-05
Green, Juan Paul
(2012)
B-800
1:59.90
Hallandale Invitational
(#1)
2011-05-07
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.22
US#62 FL#12 w(0.7)
FL 4A State
(#5)
2011-05-07
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.27
pre w(-0.6)
FL 4A State
(#4)
2011-04-09
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.29
w(0.8)
Miramar Invitational
(#4)
2011-04-21
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.30
NWI
FL 4A District 13
(#1)
2011-03-19
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.37
NWI
Miramar Relays
(#1)
2011-04-09
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.48
pre w(-0.6)
Miramar Invitational
(#3)
2011-04-28
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.51
w(-2.6)
FL 4A Region 4
(#2)
2011-04-28
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.57
pre w(-3)
FL 4A Region 4
(#2)
2011-04-21
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.74
pre
NWI
FL 4A District 13
(#1)
2009-04-16
Graham, Patrick
(2010)
B-110H
14.81
FL#26 w(-1.1)
GMAC Championships
(#1)
2011-03-26
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.85
w(-3.7)
Greater Miami Athleteic Conference
(#2)
2011-03-26
Butler, Darrell
(2011)
B-110H
14.88
pre w(-1.4)
Greater Miami Athleteic Conference
(#2)
2009-04-22
Graham, Patrick
(2010)
B-110H
14.95
w(1.8)
Florida 4A District 13
(#1)
2015-02-21
Roberts, Keelen
(2016)
B-110H
15.31
FL#76 pre w(0.7)
Louie Bing Classic
(#9)
Continue with next 125 performances
2012
Name
School
Green, Juan Paul
University of Arkansas Main Campus, AR
(Southeastern Conference)
2011
Name
School
Butler, Darrell
University of Miami, FL
(Atlantic Coast Conference)
Link directly to this page