College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
Search by Name:
Search by School:
Search by Meet:
Advanced Search
School Name
: George M. Steinbrenner, FL
City:
Lutz
State Division:
4A
Performances by Season
Performances by Event
College Choices
All Performances
Season Bests
Personal Bests
Year
All Years
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
2015 Outdoor
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2015-03-21
Figgins, Jasean
(2015)
B-400
51.86
pre
Steinbrenner Invitational
(#13)
2015-04-22
Young, Mason
(2017)
B-800
2:01.11
FL 4A Region 2
(#4)
2015-03-13
Bell, Darin
(2015)
B-800
2:02.58
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#4)
2015-05-02
Young, Mason
(2017)
B-800
2:02.71
FL 4A State Meet
(#15)
2015-04-15
Bell, Darin
(2015)
B-800
2:02.87
FL 4A District 6
(#2)
2015-04-15
Young, Mason
(2017)
B-800
2:03.11
FL 4A District 6
(#3)
2015-04-15
Rocca, Anthony
(2015)
B-800
2:03.51
FL 4A District 6
(#4)
2015-03-28
Heath, Colton
(2017)
B-3200
9:57.19
FL#91
FSU Relays
(#14)
2015-02-28
Heath, Colton
(2017)
B-3200
10:03.10
Wharton Wildcat Invitational
(#2)
2015-03-13
Campbell, Ian
(2016)
B-3200
10:15.95
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#3)
2015-03-28
Myers, Andrew
(2016)
B-3200
10:16.55
FSU Relays
(#41)
2015-04-15
Heath, Colton
(2017)
B-3200
10:17.34
FL 4A District 6
(#3)
2015-04-15
Campbell, Ian
(2016)
B-3200
10:18.63
FL 4A District 6
(#4)
2015-04-22
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
14.78
pre
NWI
FL 4A Region 2
(#3)
2015-03-21
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
15.08
NWI
Steinbrenner Invitational
(#4)
2015-03-13
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
15.09
pre
w(6)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#2)
2015-03-21
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
15.10
pre
NWI
Steinbrenner Invitational
(#2)
2015-04-15
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
15.19
NWI
FL 4A District 6
(#1)
2015-03-13
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
15.26
FL#69 w(0.2)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#3)
2015-04-22
Goncalves, Jacob
(2016)
B-110H
15.26
pre
NWI
FL 4A Region 2
(#6)
2015-03-21
Reinhardt, Zack
(2016)
B-110H
15.30
pre
NWI
Steinbrenner Invitational
(#3)
2015-04-22
Reinhardt, Zack
(2016)
B-110H
15.31
NWI
FL 4A Region 2
(#5)
2015-04-22
Reinhardt, Zack
(2016)
B-110H
15.31
pre
NWI
FL 4A Region 2
(#7)
2015-03-21
Goncalves, Jacob
(2016)
B-110H
15.37
pre
NWI
Steinbrenner Invitational
(#7)
2015-04-22
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
15.41
NWI
FL 4A Region 2
(#7)
2015-04-22
Goncalves, Jacob
(2016)
B-110H
15.42
NWI
FL 4A Region 2
(#8)
2015-03-13
Goncalves, Jacob
(2016)
B-110H
15.50
FL#96 w(0.2)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#4)
2015-03-13
Goncalves, Jacob
(2016)
B-110H
15.56
pre w(1.7)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#4)
2015-03-21
Goncalves, Jacob
(2016)
B-110H
15.76
NWI
Steinbrenner Invitational
(#7)
2015-03-21
Reinhardt, Zack
(2016)
B-110H
15.78
NWI
Steinbrenner Invitational
(#8)
2015-04-22
Bitter, Brett
(2017)
B-110H
15.90
pre
NWI
FL 4A Region 2
(#12)
2015-02-13
Burgess, Cody
(2015)
B-110H
15.93
NWI
New Tampa Invitatational
(#1)
2015-05-02
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
38.33
FL#22
FL 4A State Meet
(#6)
2015-04-22
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
38.71
FL 4A Region 2
(#2)
2015-04-15
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
38.91
FL 4A District 6
(#1)
2015-05-02
Reinhardt, Zack
(2016)
B-300H
39.20
FL#33
FL 4A State Meet
(#7)
2015-05-02
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
39.21
pre
FL 4A State Meet
(#6)
2015-03-21
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
39.26
pre
Steinbrenner Invitational
(#5)
2015-04-22
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
39.41
pre
FL 4A Region 2
(#1)
2015-05-02
Reinhardt, Zack
(2016)
B-300H
39.63
pre
FL 4A State Meet
(#9)
2015-03-21
Reinhardt, Zack
(2016)
B-300H
39.85
pre
Steinbrenner Invitational
(#6)
2015-04-22
Reinhardt, Zack
(2016)
B-300H
40.15
FL 4A Region 2
(#4)
2015-03-13
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
40.25
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#2)
2015-04-22
Reinhardt, Zack
(2016)
B-300H
40.49
pre
FL 4A Region 2
(#5)
2015-03-21
Reinhardt, Zack
(2016)
B-300H
40.56
Steinbrenner Invitational
(#7)
2015-03-21
Burgess, Cody
(2015)
B-300H
40.69
Steinbrenner Invitational
(#8)
2015-04-15
Goncalves, Jacob
(2016)
B-300H
41.75
FL 4A District 6
(#3)
2015-04-15
Reinhardt, Zack
(2016)
B-300H
41.81
FL 4A District 6
(#4)
2015-04-22
Goncalves, Jacob
(2016)
B-300H
42.19
pre
FL 4A Region 2
(#13)
2015-03-21
Goncalves, Jacob
(2016)
B-300H
42.21
pre
Steinbrenner Invitational
(#17)
2015-05-02
Goncalves, Jacob
(2016)
B-HJ
6'4"
FL#31
FL 4A State Meet
(#7)
2015-04-15
Goncalves, Jacob
(2016)
B-HJ
6'2"
FL 4A District 6
(#1)
2015-04-22
Goncalves, Jacob
(2016)
B-HJ
6'2"
FL 4A Region 2
(#3)
2015-03-13
Goncalves, Jacob
(2016)
B-HJ
6'0"
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#5)
2015-04-15
Goncalves, Jacob
(2016)
B-LJ
20'7"
NWI
FL 4A District 6
(#3)
2015-04-22
Washington, Andre
(2016)
B-SP
48'8.75"
FL#53
FL 4A Region 2
(#1)
2015-04-15
Washington, Andre
(2016)
B-SP
46'5"
FL 4A District 6
(#1)
2015-03-13
Washington, Andre
(2016)
B-SP
45'2.5"
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#3)
2015-04-22
Washington, Andre
(2016)
B-DT
138'9"
FL#80
FL 4A Region 2
(#5)
2015-04-15
Washington, Andre
(2016)
B-DT
127'4"
FL 4A District 6
(#1)
2015-03-07
Boys Relay
B-4x100
44.93
Nash Higgins Relays
(#6)
2015-03-07
Boys Relay
B-4x400
3:31.65
Nash Higgins Relays
(#2)
2015-04-22
Boys Relay
B-4x400
3:32.24
FL 4A Region 2
(#10)
2015-04-15
Boys Relay
B-4x400
3:32.90
FL 4A District 6
(#2)
2015-03-21
Boys Relay
B-4x800
8:15.52
FL#74
Steinbrenner Invitational
(#5)
2015-04-22
Boys Relay
B-4x800
8:18.96
FL 4A Region 2
(#5)
2015-03-07
Boys Relay
B-4x800
8:26.49
Nash Higgins Relays
(#2)
2015-02-28
Boys Relay
B-4x800
8:29.60
Wharton Wildcat Invitational
(#3)
2015-03-13
Boys Relay
B-4x800
8:30.71
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#2)
2015-04-15
Boys Relay
B-4x800
8:33.10
FL 4A District 6
(#2)
2015-03-13
Joseph, Tiyera
(2016)
G-100
12.92
w(2)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#6)
2015-03-13
Joseph, Tiyera
(2016)
G-100
12.96
pre w(2)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#7)
2015-03-13
Joseph, Tiyera
(2016)
G-200
26.11
pre w(1.6)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#2)
2015-03-13
Joseph, Tiyera
(2016)
G-200
26.53
w(0.5)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#4)
2015-06-28
Joseph, Tiyera
(2016)
G-200
26.53
pre w(0.4)
AAU JO Region 9 Qualifier - Tallahassee
(#8)
2015-03-13
Darius, Danielle
(2016)
G-200
26.88
pre w(1.7)
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#9)
2015-04-22
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
57.66
FL 4A Region 2
(#1)
2015-05-02
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
57.66
FL#40
FL 4A State Meet
(#8)
2015-04-15
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
57.75
FL 4A District 6
(#1)
2015-06-28
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
57.83
AAU JO Region 9 Qualifier - Tallahassee
(#1)
2015-05-02
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
58.07
pre
FL 4A State Meet
(#8)
2015-03-21
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
58.40
pre
Steinbrenner Invitational
(#2)
2015-04-22
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
58.41
pre
FL 4A Region 2
(#1)
2015-03-21
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
58.41
Steinbrenner Invitational
(#2)
2015-03-13
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
58.75
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#1)
2015-03-21
Marchena, Chanel
(2015)
G-400
59.24
FL#89
Steinbrenner Invitational
(#4)
2015-03-21
Marchena, Chanel
(2015)
G-400
59.71
pre
Steinbrenner Invitational
(#6)
2015-04-22
Marchena, Chanel
(2015)
G-400
59.95
FL 4A Region 2
(#3)
2015-04-15
Marchena, Chanel
(2015)
G-400
1:00.20
FL 4A District 6
(#3)
2015-02-21
Joseph, Tiyera
(2016)
G-400
1:00.33
Charles Johnson Invitational
(#1)
2015-03-21
Darius, Danielle
(2016)
G-400
1:00.51
pre
Steinbrenner Invitational
(#10)
2015-04-22
Petrus, Emily
(2017)
G-800
2:20.19
FL#50
FL 4A Region 2
(#5)
2015-05-23
Joseph, Tiyera
(2016)
G-800
2:20.64
FL#56
Golden South Classic
(#3)
2015-04-15
Petrus, Emily
(2017)
G-800
2:22.28
FL 4A District 6
(#3)
2015-02-21
Petrus, Emily
(2017)
G-800
2:25.20
Charles Johnson Invitational
(#1)
2015-02-28
Petrus, Emily
(2017)
G-800
2:25.59
Wharton Wildcat Invitational
(#2)
2015-03-13
Petrus, Emily
(2017)
G-800
2:27.57
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#5)
2015-04-15
Sikoryak, Alexandra
(2016)
G-800
2:27.86
FL 4A District 6
(#6)
2015-04-22
Anderson, Kamryn
(2018)
G-1600
5:21.63
FL#99
FL 4A Region 2
(#5)
2015-04-15
Anderson, Kamryn
(2018)
G-1600
5:25.38
FL 4A District 6
(#2)
2015-03-13
Anderson, Kamryn
(2018)
G-1600
5:28.43
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#4)
2015-03-21
Anderson, Kamryn
(2018)
G-1600
5:33.64
Steinbrenner Invitational
(#11)
2015-04-22
Stevens, Emma
(2016)
G-100H
16.79
pre
NWI
FL 4A Region 2
(#9)
2015-02-13
Hotchkiss, Taylor
(2016)
G-100H
16.87
NWI
New Tampa Invitatational
(#2)
2015-04-22
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
46.30
FL#60 pre
FL 4A Region 2
(#1)
2015-04-22
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
46.68
FL 4A Region 2
(#2)
2015-03-21
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
46.71
pre
Steinbrenner Invitational
(#3)
2015-03-21
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
46.77
Steinbrenner Invitational
(#4)
2015-03-13
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
47.01
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#1)
2015-05-02
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
47.27
pre
FL 4A State Meet
(#11)
2015-04-15
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
47.35
FL 4A District 6
(#1)
2015-02-21
Stevens, Emma
(2016)
G-300H
48.67
Charles Johnson Invitational
(#5)
2015-02-13
Hotchkiss, Taylor
(2016)
G-300H
49.08
New Tampa Invitatational
(#1)
2015-03-21
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
36'9.5"
FL#45
Steinbrenner Invitational
(#5)
2015-02-21
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
35'2"
Charles Johnson Invitational
(#2)
2015-04-04
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
34'7.5"
Florida Relays
(#12)
2015-04-15
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
34'5.5"
FL 4A District 6
(#5)
2015-03-07
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
34'5.25"
Nash Higgins Relays
(#4)
2015-02-13
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
33'9"
New Tampa Invitatational
(#1)
2015-04-15
Davila, Samantha
(2017)
G-DT
101'8.5"
FL 4A District 6
(#1)
2015-04-22
Girls Relay
G-4x100
52.64
pre
FL 4A Region 2
(#14)
2015-04-04
Girls Relay
G-4x400
4:00.40
FL#39
Florida Relays
(#14)
2015-05-02
Girls Relay
G-4x400
4:02.62
FL 4A State Meet
(#12)
2015-04-22
Girls Relay
G-4x400
4:03.24
FL 4A Region 2
(#3)
2015-04-15
Girls Relay
G-4x400
4:05.06
FL 4A District 6
(#2)
Continue with next 125 performances
Performances by Event
Previous 125 performances
Date
Name
Event
Performance
Notes
Meet
2015-03-07
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
34'5.25"
Nash Higgins Relays
(#4)
2015-02-13
Davila, Samantha
(2017)
G-SP
33'9"
New Tampa Invitatational
(#1)
2015-04-15
Davila, Samantha
(2017)
G-DT
101'8.5"
FL 4A District 6
(#1)
2014-04-01
Girls Relay
G-4x100
49.70
FL#79
Hillsborough County Championships
(#3)
2014-04-23
Girls Relay
G-4x100
49.84
pre
FL 4A Region 2
(#6)
2014-03-15
Girls Relay
G-4x100
49.86
pre
George M. Steinbrenner Invitational
(#5)
2014-04-23
Girls Relay
G-4x100
49.90
FL 4A Region 2
(#6)
2015-04-22
Girls Relay
G-4x100
52.64
pre
FL 4A Region 2
(#14)
2015-04-04
Girls Relay
G-4x400
4:00.40
FL#39
Florida Relays
(#14)
2014-05-03
Girls Relay
G-4x400
4:00.66
FL#35
FL 4A State Meet
(#10)
2015-05-02
Girls Relay
G-4x400
4:02.62
FL 4A State Meet
(#12)
2015-04-22
Girls Relay
G-4x400
4:03.24
FL 4A Region 2
(#3)
2015-04-15
Girls Relay
G-4x400
4:05.06
FL 4A District 6
(#2)
2015-03-21
Girls Relay
G-4x400
4:05.20
Steinbrenner Invitational
(#3)
2015-03-07
Girls Relay
G-4x400
4:06.31
Nash Higgins Relays
(#2)
2015-03-13
Girls Relay
G-4x400
4:10.52
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#1)
2015-03-21
Girls Relay
G-4x800
9:30.70
FL#13
Steinbrenner Invitational
(#1)
2014-04-23
Girls Relay
G-4x800
9:33.10
FL#12
FL 4A Region 2
(#1)
2015-04-04
Girls Relay
G-4x800
9:33.59
Florida Relays
(#7)
2014-04-01
Girls Relay
G-4x800
9:36.24
Hillsborough County Championships
(#1)
2015-04-15
Girls Relay
G-4x800
9:44.83
FL 4A District 6
(#2)
2015-03-13
Girls Relay
G-4x800
10:12.17
Ed Wells Kiwanis Invitational
(#3)
2015-03-07
Girls Relay
G-4x800
10:20.60
Nash Higgins Relays
(#2)
2011-10-25
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
15:41.90
FL#29
Hillsborough County Cross Country Championships
(#6)
2011-09-17
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
15:50.53
Mitchell Invitational
(#5)
2011-09-17
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
15:53.41
FL#48
Mitchell Invitational
(#6)
2011-10-25
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
15:53.80
Hillsborough County Cross Country Championships
(#10)
2012-11-17
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
15:56.75
FL#36
FL 3A State Meet
(#11)
2012-09-15
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:05.00
FL#66
West Hillsborough Invitational
(#2)
2012-11-17
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:05.23
FL 3A State Meet
(#22)
2012-10-05
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:05.80
Gold
FSU Invitational
(#18)
2012-09-22
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:06.00
North Port Invitational
(#6)
2011-10-25
Bess-Lima, Zach
B-5k_XC
16:06.90
FL#74
Hillsborough County Cross Country Championships
(#14)
2012-10-13
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:07.15
Bale n Trial Invite
(#8)
2011-10-15
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:07.93
Little Everglades Ranch Pre-State
(#39)
2011-10-15
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:08.25
Little Everglades Ranch Pre-State
(#40)
2012-10-13
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:10.03
Bale n Trial Invite
(#9)
2012-11-10
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:11.65
FL 3A Region 2
(#4)
2012-09-22
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:13.50
North Port Invitational
(#9)
2012-11-10
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:15.75
FL 3A Region 2
(#6)
2012-09-15
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:16.00
West Hillsborough Invitational
(#3)
2014-10-20
Keith, Thomas
B-5k_XC
16:16.39
Hillsborough County XC Championships
(#9)
2012-10-05
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:21.50
Gold
FSU Invitational
(#28)
2011-10-25
West, Blake
B-5k_XC
16:22.90
Hillsborough County Cross Country Championships
(#18)
2011-11-04
Bess-Lima, Tyler
(2013)
B-5k_XC
16:23.67
FHSAA 3A District 8
(#3)
2012-09-08
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:25.15
Lecanto Invitational
(#2)
2012-11-17
Biles, Tanner
B-5k_XC
16:25.76
FL 3A State Meet
(#41)
2011-09-17
Bess-Lima, Zach
B-5k_XC
16:28.09
Mitchell Invitational
(#19)
2011-10-25
Biles, Tanner
B-5k_XC
16:28.30
Hillsborough County Cross Country Championships
(#22)
2011-11-19
Magee, Matt
(2013)
B-5k_XC
16:29.51
Florida Class 3A
(#37)
2011-10-25
Garris, Lauren
G-5k_XC
18:53.50
FL#57
Hillsborough County Cross Country Championships
(#10)
2011-09-17
Garris, Lauren
G-5k_XC
19:07.65
Mitchell Invitational
(#7)
2012
Name
School
Wright, Alexis
University of Miami, FL
(Atlantic Coast Conference)
Link directly to this page