College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
How to get ranked
2015 Outdoor
3AR3 FL State 200 Elites
Follow US#1 updates with RSS
   
Get US#1 updates on Facebook
B-200
Event
Rank
Mark
By
Meet
B-200
WIND
20.96
Quinn, Devin
(2015)
(
Charlotte, FL
)
Great Southwest Classic(NM)
, 2015-06-06
w(2.6)
(#3)
B-200
1
21.13
Quinn, Devin
(2015)
(
Charlotte, FL
)
(US#21)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23w(-0.2)(#1)
B-200
NWI
21.21
Wright, Malik
(2015)
(
Tampa Bay Technical, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#1)
B-200
NWI
21.23
Cachon, Brandon
(2016)
(
Barron Collier, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#2)
B-200
2
21.56
Cachon, Brandon
(2016)
(
Barron Collier, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(0.7)(#5)
National Elites above. State Elites below
B-200
3
21.67
Johnson, Willie
(2016)
(
South Fort Myers, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(0.9)(#4)
B-200
4
21.76
Wright, Malik
(2015)
(
Tampa Bay Technical, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(-0.5)(#6)
B-200
NWI
21.77
Anderson, Kenyatta
(2015)
(
Boca Ciega, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#3)
B-200
WIND
21.93
Geddis, Thomas
(2016)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02
w(2.4)
(#11)
B-200
5
21.96
Geddis, Thomas
(2016)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A Region 3(FL)
, 2015-04-22w(-0.8)(#1)
B-200
NWI
21.99
Dixon, Malik
(2015)
(
Port Charlotte, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#4)
B-200
WIND
22.03
Roach, Markevious
(2015)
(
Blanche Ely, FL
)
Bill Wilson Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(3)
(#1)
B-200
WIND
22.03
Lemons, Adarius
(2017)
(
Clearwater, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15
w(3.5)
(#1)
B-200
6
22.14
Lemons, Adarius
(2017)
(
Clearwater, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(0)(#1)
B-200
NWI
22.14
Johnson, Freddie
(2016)
(
East Lee County, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#1)
B-200
NWI
22.15
Wimbush, Antonio
(2017)
(
South Fort Myers, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#6)
B-200
NWI
22.16
Smith, Azavion
(2016)
(
Palmetto, FL
)
Manatee County Varsity Championships(FL)
, 2015-03-25
NWI
(#3)
B-200
WIND
22.17
Fearrington, Kyle
(2016)
(
East Lake, FL
)
Pinellas County Athletic Conference (FL)
, 2015-03-26
w(3.3)
(#3)
B-200
7
22.18
Crandon, Anthony
(2015)
(
Northeast, FL
)
Ed Wells Kiwanis Invitational(FL)
, 2015-03-13w(1.8)(#1)
B-200
NWI
22.19
Guzman, Noe
(2016)
(
Naples, FL
)
Collier County Athletic Conference(FL)
, 2015-03-25
NWI
(#2)
B-200
8
22.20
Anderson, Kenyatta
(2015)
(
Boca Ciega, FL
)
Ed Wells Kiwanis Invitational(FL)
, 2015-03-13w(1.8)(#2)
B-200
WIND
22.21
Harris, Travell
(2017)
(
Jesuit, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(2.5)
(#10)
B-200
NWI
22.23
Walker, Michael
(2015)
(
Naples, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#7)
B-200
NWI
22.28
Murphy, Corey
(
Island Coast, FL
)
Edison Relays(FL)
, 2015-03-13
NWI
(#2)
B-200
9
22.30
Roach, Markevious
(2015)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A District 12(FL)
, 2015-04-14w(1.7)(#4)
B-200
10
22.31
Dixon, Malik
(2015)
(
Port Charlotte, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(0.9)(#14)
B-200
NWI
22.32
James, Stacey
(2015)
(
Barron Collier, FL
)
Collier County Athletic Conference(FL)
, 2015-03-25
NWI
(#2)
B-200
NWI
22.35
Ford, Jerome
(2018)
(
Armwood, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#8)
B-200
NWI
22.37
Warrick, Deanthony
(2015)
(
Palmetto, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#12)
B-200
11
22.37
Harris, Travell
(2017)
(
Jesuit, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.9)(#4)
B-200
12
22.42
Fearrington, Kyle
(2016)
(
East Lake, FL
)
Ed Wells Kiwanis Invitational(FL)
, 2015-03-13w(0.4)(#3)
B-200
13
22.43
Warrick, Deanthony
(2015)
(
Palmetto, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(0)(#3)
B-200
NWI
22.43
Brown Iii, Isaiah
(2016)
(
Tampa Bay Technical, FL
)
FL 4A District 7(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#5)
B-200
NWI
22.45
Belizaire, Jonathan
(2016)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A Region 3(FL)
, 2015-04-22
NWI
(#4)
B-200
14
22.47
Smith, Isiah
(
Freedom, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14w(1.4)(#4)
B-200
15
22.48
Belizaire, Jonathan
(2016)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A Region 3(FL)
, 2015-04-22w(-0.8)(#4)
B-200
WIND
22.49
Brown, Tremaine
(2018)
(
Blanche Ely, FL
)
Bill Wilson Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(3)
(#3)
B-200
NWI
22.52
Dixon, Antwan
(2015)
(
South Fort Myers, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#3)
B-200
NWI
22.55
Davenport, Jordan
(2016)
(
Gulf Coast, FL
)
Ridge Run Invitational(FL)
, 2015-04-01
NWI
(#1)
B-200
NWI
22.57
Smith, Isiah
(
Freedom, FL
)
Wharton Tri Meet(FL)
, 2015-02-18
NWI
(#1)
B-200
NWI
22.66
Worst, Matt
(2015)
(
Ida Baker, FL
)
Ridge Run Invitational(FL)
, 2015-04-01
NWI
(#2)
B-200
NWI
22.69
Maxwell, Jannai
(2016)
(
Ida Baker, FL
)
Ridge Run Invitational(FL)
, 2015-04-01
NWI
(#3)
B-200
NWI
22.69
Williams, Maleek
(2017)
(
Charlotte, FL
)
Charlotte County Championships(FL)
, 2015-03-31
NWI
(#3)
B-200
NWI
22.73
Little, Dallas
(
Island Coast, FL
)
Wally Keller Invitational(FL)
, 2015-03-28
NWI
(#4)
B-200
NWI
22.73
Guervil, Widchard
(2017)
(
Fort Myers, FL
)
Wally Keller Invitational(FL)
, 2015-03-28
NWI
(#4)
B-200
NWI
22.76
Forges, Devin
(2015)
(
Barron Collier, FL
)
Wally Keller Invitational(FL)
, 2015-03-28
NWI
(#5)
B-200
16
22.79
Smith, Azavion
(2016)
(
Palmetto, FL
)
IMG Invitational(FL)
, 2015-03-14w(0)(#8)
B-200
17
22.82
Moss, Tyberious
(2015)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A District 12(FL)
, 2015-04-14w(1.4)(#5)
B-200
NWI
22.83
Anderson, J'Raven
(2015)
(
North Fort Myers, FL
)
Edison Relays(FL)
, 2015-03-13
NWI
(#4)
B-200
NWI
22.83
Montgomery, Noah
(2015)
(
Venice, FL
)
Sarasota County Championships(FL)
, 2015-04-02
NWI
(#2)
B-200
NWI
22.86
Amos, Davon
(2016)
(
Hillsborough, FL
)
FL 3A District 9(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#2)
B-200
NWI
22.88
Hillman, Morino
(2017)
(
Tampa Bay Technical, FL
)
FL 4A District 7(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#6)
B-200
18
22.88
James, Stacey
(2015)
(
Barron Collier, FL
)
IMG Invitational(FL)
, 2015-03-14w(0)(#9)
B-200
NWI
22.88
Sculles, Anthony
(2015)
(
Palmetto Ridge, FL
)
Wolfpack Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#4)
B-200
NWI
22.98
Joyce, Valion
(2016)
(
King, FL
)
FL 3A District 9(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#1)
B-200
NWI
23.05
Smith, Isaiah
(2016)
(
Freedom, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#25)
B-200
NWI
23.10
Dorris, E'Quan
(2017)
(
South Fort Myers, FL
)
Wolfpack Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#5)
B-200
19
23.12
Moxey, Adrian
(2016)
(
Barron Collier, FL
)
IMG Invitational(FL)
, 2015-03-14w(0)(#10)
B-200
NWI
23.12
Thomas-Cobb, Andre
(2015)
(
Lehigh, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#9)
B-200
WIND
23.14
Fejes, Jeffery
(2017)
(
Venice, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15
w(2.1)
(#5)
B-200
20
23.15
Maxwell, Jannai
(2016)
(
Ida Baker, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(-2.1)(#11)
B-200
NWI
23.15
Frierson, Fredric
(2015)
(
East Lake, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#27)
B-200
NWI
23.16
Perry, Jaylen
(2015)
(
South Fort Myers, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#10)
B-200
NWI
23.17
Lende, Sebastian
(2017)
(
King, FL
)
FL 3A District 9(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#6)
B-200
NWI
23.18
Keller, Josh
(2016)
(
Ida Baker, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#11)
B-200
NWI
23.20
Davenport, Jahrvis
(2015)
(
Robinson, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#29)
B-200
NWI
23.20
Repress, Miguel
(2015)
(
Cape Coral, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#12)
B-200
21
23.20
Bryant, Malik
(2016)
(
Venice, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(0)(#5)
B-200
NWI
23.21
Rodgers, Isaiah
(2016)
(
Blake, FL
)
Spoto Quad 2(FL)
, 2015-03-18
NWI
(#1)
B-200
NWI
23.22
Douglas, Malik
(
Lehigh, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#13)
B-200
22
23.22
Rodgers, Isaiah
(2016)
(
Blake, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14w(1.4)(#18)
B-200
NWI
23.22
Abdullah, Yasir
(2018)
(
Cypress Lake, FL
)
FL 3A District 11(FL)
, 2015-04-14
NWI
(#8)
B-200
NWI
23.27
Jacques-Louis, Shyheem
(
Lehigh, FL
)
Baker Indoor/Outdoor Challenge(FL)
, 2015-02-21
NWI
(#5)
B-200
23
23.28
Shirly, Antwan
(2015)
(
Largo, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(1.6)(#6)
B-200
NWI
23.31
Haughton, Henry
(
Gulf Coast, FL
)
Ridge Run Invitational(FL)
, 2015-04-01
NWI
(#4)
B-200
NWI
23.33
Smith, Calvin
(2017)
(
Cape Coral, FL
)
Wolfpack Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#8)
B-200
NWI
23.35
Washington, Reshad
(2015)
(
Island Coast, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#16)
B-200
NWI
23.35
Flesher, Nate
(2016)
(
Fort Myers, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#15)
B-200
24
23.36
Brown, Tremaine
(2018)
(
Blanche Ely, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(-1.5)(#10)
B-200
NWI
23.39
Dawson, Rudolph
(
Hillsborough, FL
)
Jesuit Tri Meet 2(FL)
, 2015-02-24
NWI
(#2)
B-200
NWI
23.40
Walker, Bryan
(2016)
(
Tampa Bay Technical, FL
)
FL 4A District 7(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#12)
See more performances for B-200
G-200
Event
Rank
Mark
By
Meet
National Elites above. State Elites below
G-200
NWI
24.88
Charles, Darlene
(2016)
(
Golden Gate, FL
)
Collier County Athletic Conference(FL)
, 2015-03-25
NWI
(#1)
G-200
1
25.16
Atherley, Michelle
(2015)
(
Port Charlotte, FL
)
NB Outdoor Nationals(NC)
, 2015-06-21w(0)(#1)
G-200
2
25.21
Nichols, Cienna
(2016)
(
East Lake, FL
)
Ed Wells Kiwanis Invitational(FL)
, 2015-03-13w(0.5)(#1)
G-200
3
25.43
Charles, Darlene
(2016)
(
Golden Gate, FL
)
Louie Bing Classic(FL)
, 2015-02-21w(1.3)(#7)
G-200
4
25.46
Ballard, Joi
(2015)
(
Blanche Ely, FL
)
BCAA Championships(FL)
, 2015-03-21w(-0.3)(#6)
G-200
NWI
25.47
Lormeus, Sabrina
(2015)
(
Golden Gate, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#1)
G-200
NWI
25.48
Atherley, Michelle
(2015)
(
Port Charlotte, FL
)
Lady Tarpon Invitational(FL)
, 2015-03-05
NWI
(#1)
G-200
NWI
25.49
Bazile, Shenica
(2016)
(
Naples, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#2)
G-200
NWI
25.49
Guerra, Victoria
(2015)
(
Naples, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#1)
G-200
5
25.56
Massie, Jada
(2015)
(
Palmetto, FL
)
IMG Invitational(FL)
, 2015-03-14w(0)(#1)
G-200
NWI
25.56
Collins, Jermisha
(2015)
(
Palmetto, FL
)
Manatee County Varsity Championships(FL)
, 2015-03-25
NWI
(#2)
G-200
NWI
25.58
Castor, Mirlege
(2017)
(
South Fort Myers, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#5)
G-200
6
25.62
Collins, Jermisha
(2015)
(
Palmetto, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(1.2)(#1)
G-200
7
25.66
Graham, Briyonna
(2018)
(
Braden River, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(1.2)(#2)
G-200
8
25.69
Guerra, Victoria
(2015)
(
Naples, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(-1.2)(#13)
G-200
NWI
25.76
Williams, Makayla
(2018)
(
King, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#6)
G-200
NWI
25.94
Johnson, Brittany
(2015)
(
Cape Coral, FL
)
Gator Relays(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#1)
G-200
NWI
26.03
Canfall, Toni
(2017)
(
Boca Ciega, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#17)
G-200
9
26.03
Bazile, Shenica
(2016)
(
Naples, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(0.8)(#14)
G-200
NWI
26.04
Rounds, Malaya
(2016)
(
Riverdale, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#1)
G-200
NWI
26.10
Mcguire, Caylee
(2016)
(
Riverdale, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#3)
G-200
10
26.11
Castor, Mirlege
(2017)
(
South Fort Myers, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(0.8)(#15)
G-200
11
26.26
Canfall, Toni
(2017)
(
Boca Ciega, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(1.2)(#3)
G-200
NWI
26.33
Brooks, Alexis
(2016)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A Region 3(FL)
, 2015-04-22
NWI
(#9)
G-200
NWI
26.43
Clark, Syniah
(2016)
(
Ida Baker, FL
)
Ridge Run Invitational(FL)
, 2015-04-01
NWI
(#1)
G-200
12
26.43
Francis, Shanna
(2018)
(
Blanche Ely, FL
)
BCAA Championships(FL)
, 2015-03-21w(-0.7)(#6)
G-200
NWI
26.45
Simmons, Cache
(2017)
(
Freedom, FL
)
Charles Johnson Invitational (FL)
, 2015-02-21
NWI
(#5)
G-200
NWI
26.50
Martin, Sydeera
(2016)
(
Tampa Bay Technical, FL
)
FL 4A District 7(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#3)
G-200
NWI
26.61
Rankin, Alexandria
(2017)
(
Island Coast, FL
)
Palmetto Ridge Bear Invitational(FL)
, 2015-02-21
NWI
(#1)
G-200
NWI
26.63
Doyle, Beau
(2015)
(
Venice, FL
)
Sarasota Riverview Rams Invitational(FL)
, 2015-02-27
NWI
(#1)
G-200
13
26.66
Lormeus, Sabrina
(2015)
(
Golden Gate, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02w(-1.2)(#16)
G-200
NWI
26.73
Graham, Briyonna
(2018)
(
Braden River, FL
)
Sarasota Riverview Rams Invitational(FL)
, 2015-02-27
NWI
(#2)
G-200
NWI
26.78
Ladson, Keahjah
(2017)
(
Cape Coral, FL
)
Lee County Athletic Association(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#6)
G-200
NWI
26.79
Exius, Sharonda
(2016)
(
East Lee County, FL
)
Gator Relays(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#2)
G-200
NWI
26.80
Williams, Jasmine
(2018)
(
Palmetto, FL
)
Wally Keller Invitational(FL)
, 2015-03-28
NWI
(#5)
G-200
WIND
26.87
Green-Molina, Jovanka
(2018)
(
Largo, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15
w(4.2)
(#6)
G-200
14
26.88
Brooks, Alexis
(2016)
(
Blanche Ely, FL
)
FL 4A District 12(FL)
, 2015-04-14w(-1.4)(#6)
G-200
NWI
26.94
Donovan, Dana
(2017)
(
Charlotte, FL
)
Charlotte Quad(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#1)
G-200
WIND
26.96
Forestal, Chadline
(
Blanche Ely, FL
)
Bill Wilson Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(2.9)
(#13)
G-200
NWI
26.96
Borders, Cylenthia
(2015)
(
Freedom, FL
)
FL 4A District 6(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#7)
G-200
WIND
26.97
Francis, Shanna
(2018)
(
Blanche Ely, FL
)
Bill Wilson Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(2.9)
(#14)
See more performances for G-200