Event | Rank | Mark | By | Meet |
G-400 | 1 | 52.25 | Barnett, Sharrika (2015) (Oak Ridge, FL) (US#2) | NB Outdoor Nationals(NC), 2015-06-21(#1) |
G-400 | 2 | 52.80 | Mason, Symone (2017) (Miami Southridge, FL) (US#5) | USATF World Youth Trials(IL), 2015-07-01(#1) |
G-400 | 3 | 53.15 | Dyer, Lenysse (2015) (American, FL) (US#10) | FL 4A State Meet(FL), 2015-05-02(#2) |
G-400 | 4 | 54.17 | Wilson, Tamani (2016) (Maclay, FL) (US#25) | Bob Hayes Classic(FL), 2015-03-21(#2) |
G-400 | 4 | 54.17 | Chambers, Janaya (2016) (Stanton, FL) (US#25) | FL 3A State Meet(FL), 2015-05-02(#1) |
G-400 | 6 | 54.18 | Wilson, Tamani (2016) (Lincoln, FL) (US#27) | USATF JO Region 16 Qualifier(FL), 2015-07-12(#1) |
G-400 | 7 | 54.59 | Heard, Kayla (2015) (Stanton, FL) (US#47) | FL 3A State Meet(FL), 2015-05-02(#2) |
G-400 | 8 | 54.65 | Caldwell, Janae (2016) (Spoto, FL) (US#50) | FL 3A State Meet(FL), 2015-05-02(#1) |
G-400 | 9 | 54.70 | Ford, Jan'Taijah (2019) (Unattached, FL) (US#55) | UM Alumni Invitational(FL), 2015-04-11(#4) |
G-400 | 10 | 54.86 | Beaubien, Maddie (2016) (Wellington, FL) (US#68) | Golden South Classic(FL), 2015-05-23(#2) |
G-400 | 11 | 54.89 | Davis, Karimah (2017) (Palm Beach Central, FL) (US#71) | USATF JO Region 16 Qualifier(FL), 2015-07-12(#2) |
G-400 | 12 | 54.91 | Lewis, Alon (2015) (St. Thomas Aquinas, FL) (US#74) | BCAA Championships(FL), 2015-03-21(#1) |
G-400 | 13 | 55.48 | Johnson, Sinclaire (2016) (Lake Brantley, FL) | Lake Brantley Classic(FL), 2015-03-07(#1) |
G-400 | 14 | 55.58 | Spann, Denise (2015) (Boyd Anderson, FL) | FL 3A State Meet(FL), 2015-05-02(#5) |
G-400 | 15 | 55.76 | Staton, Chyna-Joi (2016) (Boyd Anderson, FL) | BCAA Championships(FL), 2015-03-21(#2) |
G-400 | 16 | 55.89 | Bess, Danielle (2020) (American Heritage, FL) | FL 2A District 15(FL), 2015-04-16(#1) |
G-400 | 17 | 55.91 | Johnson, Kayla (2017) (Miami Southridge, FL) | Southridge Spartan Invitational(FL), 2015-02-28(#3) |
G-400 | 18 | 56.04 | Woulard, Kayla (2015) (Northeast, FL) | FL 4A Region 4(FL), 2015-04-21(#3) |
G-400 | 19 | 56.06 | Charles, Darlene (2016) (Golden Gate, FL) | Wolfpack Invitational(FL), 2015-02-28(#1) |
G-400 | 20 | 56.11 | Spaulding, Diamond (2015) (St. Thomas Aquinas, FL) | Louie Bing Classic(FL), 2015-02-21(#1) |
G-400 | 21 | 56.12 | Fabri, Maya (2017) (Flanagan, FL) | Golden South Classic(FL), 2015-05-23(#2) |
G-400 | 22 | 56.13 | Harris, La' Kayla (2015) (Miami Northwestern, FL) | Hallandale Invitational(FL), 2015-03-07(#1) |
G-400 | 23 | 56.14 | Cunningham, Kimmie (2016) (Winter Springs, FL) | Lake Brantley Developmental Meet 3(FL), 2015-03-25(#1) |
G-400 | 24 | 56.20 | Williams, Pashen (2017) (Colonial, FL) | FL 4A State Meet(FL), 2015-05-02(#4) |
| | | National Elites above. State Elites below | | |
G-400 | 25 | 56.29 | Francois, Roshelle (2017) (Dillard, FL) | FL 3A District 15(FL), 2015-04-11(#2) |
G-400 | 26 | 56.40 | Toussaint, Ulani (2018) (Miami Northwestern, FL) | FL 3A State Meet(FL), 2015-05-02(#7) |
G-400 | 27 | 56.44 | Whitted, Nya'H (2017) (Oak Ridge, FL) | Metro Conference Frosh/Soph Championships(FL), 2015-03-04(#1) |
G-400 | 28 | 56.48 | Bowden, Ranesha (2015) (Middleton, FL) | FL 3A Region 3(FL), 2015-04-23(#2) |
G-400 | 29 | 56.51 | Rogers, Daesha (2017) (Miami Northwestern, FL) | AAU National Club Championships(FL), 2015-07-18(#2) |
G-400 | 30 | 56.67 | Price, Aliyah (2015) (Everglades, FL) | BCAA Championships(FL), 2015-03-21(#2) |
G-400 | 31 | 56.70 | Nyenkan, Martina (2015) (Winter Springs, FL) | Embry Little Spikes Invitational(FL), 2015-04-04(#1) |
G-400 | 32 | 56.80 | Gibson, Terneka (2016) (Miami Carol City, FL) | FL 3A District 16(FL), 2015-04-14(#2) |
G-400 | 33 | 56.86 | Fields, Jordan (2016) (Creekside, FL) | FL 3A Region 1(FL), 2015-04-23(#3) |
G-400 | 34 | 57.23 | Hunt, Latoya (2015) (Winter Springs, FL) | Seminole Athletic Conference Championships(FL), 2015-03-12(#1) |
G-400 | 35 | 57.28 | Johnson, Ul'Ondr (2016) (F. W. Buchholz, FL) | FL 4A Region 1(FL), 2015-04-23(#3) |
G-400 | 36 | 57.52 | Gilbert, Lenneshia (2015) (Miami Northwestern, FL) | GMAC Championships(FL), 2015-03-17(#3) |
G-400 | 37 | 57.54 | Evans, Nadiria (2017) (Oak Hall, FL) | FL 1A State Meet(FL), 2015-05-01(#1) |
G-400 | 38 | 57.61 | Singletary, Cedrina (2015) (Paxon, FL) | Spruce Creek Invitational(FL), 2015-03-07(#1) |
G-400 | 39 | 57.65 | Oliveira, Moriah (Evangelical Christian, FL) | FL 1A State Meet(FL), 2015-05-01(#2) |
G-400 | 40 | 57.66 | Joseph, Tiyera (2016) (George M. Steinbrenner, FL) | FL 4A State Meet(FL), 2015-05-02(#8) |
G-400 | 41 | 57.76 | Collins, Kori (2018) (American Heritage, FL) | FL 2A District 15(FL), 2015-04-16(#2) |
G-400 | 42 | 57.80 | Mason, Tamera (2017) (Seminole, FL) | FL 4A Region 1(FL), 2015-04-23(#4) |
G-400 | 43 | 57.87 | Jerome, Erykah (2017) (Jefferson, FL) | FL 3A Region 3(FL), 2015-04-23(#4) |
G-400 | 44 | 57.91 | Calcote, Cadeebra (2017) (Calvary Christian, FL) | FL 2A District 15(FL), 2015-04-16(#3) |
G-400 | 45 | 57.99 | Schultz, Madeline (2016) (St. John's Country Day , FL) | FL 1A State Meet(FL), 2015-05-01(#3) |
G-400 | 46 | 58.07 | Nichols, Cienna (2016) (East Lake, FL) | Golden South Classic(FL), 2015-05-23(#1) |
G-400 | 47 | 58.10 | Johnson, Tyra (2015) (Newsome, FL) | FL 4A Region 2(FL), 2015-04-22(#2) |
G-400 | 47 | 58.10 | Rullo, Kylie (2016) (Evangelical Christian, FL) | FL 1A State Meet(FL), 2015-05-01(#4) |
G-400 | 49 | 58.13 | Woods, Searra (2017) (Wharton, FL) | AAU JO Region 9 Qualifier - Tallahassee(FL), 2015-06-28(#1) |
G-400 | 50 | 58.18 | Cleveland, Tiera (2018) (Bolles, FL) | NB Outdoor Nationals - Freshman(NC), 2015-06-20(#10) |
G-400 | 51 | 58.26 | Johnson, Danielle (2016) (Lyman, FL) | FL 4A Region 1(FL), 2015-04-23(#6) |
G-400 | 51 | 58.26 | Wilson, Brittania (2015) (Piper, FL) | AAU JO Region 5 Qualifier(VA), 2015-06-28(#4) |
G-400 | 53 | 58.33 | Baker, A'Sja (2016) (Miami Northwestern, FL) | Hallandale Invitational(FL), 2015-03-07(#4) |
G-400 | 54 | 58.38 | Rivers, Bryanna (2017) (Wharton, FL) | USATF Junior Olympics National Championships 17-18(FL), 2015-08-02(#30) |
G-400 | 55 | 58.44 | Boyd, Lyric (2015) (Columbia, FL) | FL 3A Region 1(FL), 2015-04-23(#5) |
G-400 | 56 | 58.45 | Rankin, Alexandria (2017) (Island Coast, FL) | FL 3A Region 3(FL), 2015-04-23(#5) |
G-400 | 57 | 58.47 | Ardis, Iyanna (2018) (Dr. Phillips, FL) | FL 4A Region 1(FL), 2015-04-23(#7) |
G-400 | 58 | 58.50 | Folston, Jatana (7) (Ransom Everglades, FL) | Coral Gables Preseason Quad(FL), 2015-02-12(#1) |
G-400 | 58 | 58.50 | Folston, Jatana (2019) (Ransom Everglades, FL) | Coral Gables Preseason Quad(FL), 2015-02-12(#1) |
G-400 | 58 | 58.50 | Davis, Terion (2017) (Kathleen, FL) | FL 3A District 8(FL), 2015-04-16(#1) |
G-400 | 61 | 58.51 | Murphy, Erica (2018) (St. Thomas Aquinas, FL) | FL 4A District 13(FL), 2015-04-15(#3) |
G-400 | 62 | 58.52 | Thomas, Brittany (2016) (Spoto, FL) | FL 3A Region 3(FL), 2015-04-23(#6) |
G-400 | 63 | 58.53 | Moorer, Loren (2015) (Pensacola, FL) | FL 3A Region 1(FL), 2015-04-23(#7) |
G-400 | 64 | 58.56 | Robinson, Tiara (2015) (vero beach, FL) | St. Lucie County Championships(FL), 2015-03-20(#1) |
G-400 | 65 | 58.57 | Gentz, Ashley (2016) (Nature Coast, FL) | FL 2A State Meet(FL), 2015-05-01(#2) |
G-400 | 66 | 58.65 | Ashlee, Troi (2015) (Piper, FL) | FL 4A District 13(FL), 2015-04-15(#1) |
G-400 | 67 | 58.68 | Smith, Nailah (2015) (Rickards, FL) | FL 2A District 2(FL), 2015-04-10(#1) |
G-400 | 68 | 58.71 | Irving, Adajah (2016) (Dr. Phillips, FL) | FL 4A District 4(FL), 2015-04-16(#3) |
G-400 | 69 | 58.76 | Jacobs, Abby (2018) (Gulf Breeze, FL) | FL 3A Region 1(FL), 2015-04-23(#5) |
G-400 | 70 | 58.77 | Curran, Emily (2016) ( Calvary Christian, FL) | FL 1A Region 3(FL), 2015-04-23(#3) |
G-400 | 71 | 58.78 | Washington, Betia (2016) (Tampa Catholic, FL) | Steinbrenner Invitational(FL), 2015-03-21(#3) |
G-400 | 72 | 58.82 | Huff, Briana (2015) (Lincoln, FL) | Bob Hayes Classic(FL), 2015-03-21(#7) |
G-400 | 73 | 58.85 | Charles, Destiny (2019) (Cocoa, FL) | FL 2A Region 4(FL), 2015-04-22(#4) |
G-400 | 74 | 58.89 | Johnson, Takiyah (2018) (Boyd Anderson, FL) | FL 3A Region 4(FL), 2015-04-23(#5) |
G-400 | 74 | 58.89 | Zeller, Skye (2016) (Space Coast, FL) | Golden South Classic(FL), 2015-05-23(#1) |
G-400 | 76 | 58.91 | Mcmillion, Nathalya (2015) (Ocoee, FL) | Osceola Kowboy Invitational(FL), 2015-03-14(#2) |
G-400 | 77 | 58.98 | Walker, Haille (2016) (Dr. Phillips, FL) | Metro Conference Championships(FL), 2015-03-19(#1) |
G-400 | 78 | 59.01 | Holt, Avonti (2017) (Wharton, FL) | FL 4A District 6(FL), 2015-04-15(#2) |
G-400 | 79 | 59.05 | Jackson, Rheya (2015) (Lakewood Ranch, FL) | Manatee County Varsity Championships(FL), 2015-03-25(#1) |
G-400 | 79 | 59.05 | Johnson, Chantel (2017) (Oak Ridge, FL) | USATF JO Region 16 Qualifier(FL), 2015-07-12(#4) |
G-400 | 81 | 59.06 | Gay, Ma'Asa (2018) (Wakulla, FL) | FL 2A State Meet(FL), 2015-05-01(#5) |
G-400 | 82 | 59.10 | Ballard, Joi (2015) (Blanche Ely, FL) | Bill Wilson Invitational(FL), 2015-03-14(#1) |
G-400 | 83 | 59.11 | Oliveira, Moriah (7) (Evangelical Christian, FL) | Wolfpack Invitational(FL), 2015-02-28(#4) |
G-400 | 84 | 59.16 | Gavulic, Lauren (2015) (Ferguson, FL) | Belen Unlimited(FL), 2015-04-01(#1) |
G-400 | 85 | 59.20 | Hamm, Amanda (Riverdale, FL) | Loretta Purrish Invitational(FL), 2015-02-26(#1) |
G-400 | 85 | 59.20 | Sheppard, Nati (2015) (Ransom Everglades, FL) | FSU Relays - Friday(FL), 2015-03-26(#3) |
G-400 | 87 | 59.22 | Woodard, Destiny (2015) (Miami Southridge, FL) | GMAC Championships(FL), 2015-03-17(#5) |
G-400 | 88 | 59.23 | Harris, Kristina (2015) (Spruce Creek, FL) | FL 4A Region 1(FL), 2015-04-23(#8) |
G-400 | 89 | 59.24 | Marchena, Chanel (2015) (George M. Steinbrenner, FL) | Steinbrenner Invitational(FL), 2015-03-21(#4) |
G-400 | 90 | 59.30 | Davidson, Daneesha (2017) (Hillsborough, FL) | Jesuit Tri Meet 2(FL), 2015-02-24(#1) |
G-400 | 90 | 59.30 | Stewart, Venice (2017) (Palm Beach Gardens, FL) | USATF JO Region 16 Qualifier(FL), 2015-07-12(#5) |
G-400 | 92 | 59.32 | Tyndall, Jordynn (2018) (Eastside, FL) | FL 2A Region 2(FL), 2015-04-23(#2) |
G-400 | 93 | 59.34 | Riley, Amber (2015) (Lely, FL) | FL 3A District 12(FL), 2015-04-11(#2) |
G-400 | 94 | 59.37 | Crane, Brooke (2016) (Fort Walton Beach, FL) | Aggie Invitational(FL), 2015-03-14(#1) |
G-400 | 95 | 59.39 | Hamilton, Deneca (2015) (Bay, FL) | FL 2A District 1(FL), 2015-04-07(#1) |
G-400 | 95 | 59.39 | Tovkach, Anna (2018) (Eastside, FL) | FL 2A Region 2(FL), 2015-04-23(#3) |
G-400 | 97 | 59.40 | Walker, Machell (2016) (Miami Northwestern, FL) | Steinbrenner Invitational(FL), 2015-03-21(#5) |
G-400 | 98 | 59.42 | Crawford, Jordan (2016) (Boone, FL) | Lake Brantley Classic(FL), 2015-03-07(#3) |
G-400 | 98 | 59.42 | Carter, Christina (2015) (Fleming Island, FL) | St. John's River County Championships(FL), 2015-04-01(#1) |
G-400 | 100 | 59.43 | Ezenwa, Amara (2016) (Lehigh, FL) | FL 3A Region 3(FL), 2015-04-23(#7) |
G-400 | 100 | 59.43 | Bowen, Mone'T (2018) (Paxon, FL) | Golden South Classic(FL), 2015-05-23(#2) |
G-400 | 102 | 59.46 | Uruburu, Emily (2016) (Bartram Trail, FL) | St. John's River County Championships(FL), 2015-04-01(#2) |
G-400 | 102 | 59.46 | Dewitte, Lisa (2015) (Barron Collier, FL) | FL 3A District 12(FL), 2015-04-11(#3) |
G-400 | 104 | 59.52 | Tirone, Anjelie (2017) (Olympia, FL) | Embry Little Spikes Invitational(FL), 2015-04-04(#2) |
G-400 | 105 | 59.53 | Hansen, Alainee (2016) (Riverdale, FL) | FL 3A District 11(FL), 2015-04-14(#1) |
G-400 | 105 | 59.53 | Moyer, Hayley (2015) (Clearwater Central Catholic, FL) | FL 1A State Meet(FL), 2015-05-01(#6) |
G-400 | 107 | 59.57 | Ricketts, Chenelle (2015) (Northeast, FL) | BCAA Championships(FL), 2015-03-21(#5) |
G-400 | 108 | 59.61 | Feldt, Morgan (2015) (South Sumter, FL) | FL 2A Region 2(FL), 2015-04-23(#4) |
G-400 | 109 | 59.64 | Cousar, Nila (2017) (Lake Brantley, FL) | Seminole Athletic Conference Championships(FL), 2015-03-12(#3) |
G-400 | 110 | 59.65 | Oliveira, Sierra (2020) (Evangelical Christian, FL) | Charlotte Tarpon Invitational(FL), 2015-03-20(#1) |
G-400 | 111 | 59.66 | Gadson, Serena (2018) (Wharton, FL) | Steinbrenner Invitational(FL), 2015-03-21(#5) |
G-400 | 112 | 59.68 | Sparling, Krystal (2015) (St. Thomas Aquinas, FL) | Jeff Wentworth Invitational(FL), 2015-03-07(#2) |
G-400 | 113 | 59.71 | Rowley, Sada (2016) (Flagler Palm Coast, FL) | FL 4A Region 1(FL), 2015-04-23(#10) |
G-400 | 114 | 59.73 | Lovett, Marissa (2017) (Riverdale, FL) | Wolfpack Invitational(FL), 2015-02-28(#5) |
G-400 | 115 | 59.84 | Williams, Ladeijah (2015) (Flagler Palm Coast, FL) | Embry Little Spikes Invitational(FL), 2015-04-04(#3) |
G-400 | 116 | 59.85 | Ellis, Kenneicke (2018) (Jones, FL) | FL 2A Region 2(FL), 2015-04-23(#5) |
G-400 | 117 | 59.88 | Scully, Kailyn (2016) (Lakewood Ranch, FL) | Steinbrenner Invitational(FL), 2015-03-21(#7) |
G-400 | 118 | 59.91 | Simpkins, Lonzetta (2018) (Maclay, FL) | FL 1A Region 1(FL), 2015-04-24(#2) |
G-400 | 118 | 59.91 | Weber, Holly (2016) (Bolles, FL) | FL 2A State Meet(FL), 2015-05-01(#9) |
G-400 | 120 | 59.95 | Boone, Lanaija (2017) (Auburndale, FL) | FL 3A Region 2(FL), 2015-04-22(#1) |
G-400 | 121 | 59.96 | James, Zharia (West Florida, FL) | Panhandle Championships(FL), 2015-03-21(#1) |
G-400 | 122 | 1:00.00 | Jackson, Zharia (2016) (Island Coast, FL) | Wolfpack Invitational(FL), 2015-02-28(#6) |
G-400 | 122 | 1:00.00 | Harrison, Carshaylah (2018) (Boyd Anderson, FL) | Golden South Classic(FL), 2015-05-23(#1) |
G-400 | 124 | 1:00.01 | Span, Arion (2016) (Royal Palm Beach, FL) | Suncoast Invitational(FL), 2015-02-24(#3) |
G-400 | 125 | 1:00.02 | Montgomery, Keandra (2015) (First Coast, FL) | FL 4A District 1(FL), 2015-04-11(#2) |
G-400 | 126 | 1:00.05 | Elysee, Brandy (2017) (South Dade, FL) | Dade County Youth Fair(FL), 2015-04-04(#4) |
G-400 | 126 | 1:00.05 | Wollaston, Sarah (2017) (Somerset Academy, FL) | AAU JO Region 9 Qualifier - Naples(FL), 2015-06-28(#2) |
G-400 | 128 | 1:00.06 | Clark, Sharneicia (2017) (Olympia, FL) | Osceola Kowboy Invitational(FL), 2015-03-14(#4) |
G-400 | 128 | 1:00.06 | Cooper, Cierra (2016) (South Plantation, FL) | FL 4A District 13(FL), 2015-04-15(#5) |
G-400 | 128 | 1:00.06 | Steward, Tia (2016) (Alonso, FL) | FL 4A Region 2(FL), 2015-04-22(#3) |
G-400 | 128 | 1:00.06 | Feins, Anna (2015) (Seacrest Country Day, FL) | FL 1A State Meet(FL), 2015-05-01(#7) |
G-400 | 132 | 1:00.09 | Culver, Jovani (2016) (Dr. Phillips, FL) | Seminole Elite Invitational(FL), 2015-03-28(#2) |
G-400 | 132 | 1:00.09 | Robinson, Selia (2015) (Osceola, FL) | FL 4A Region 2(FL), 2015-04-22(#4) |
G-400 | 134 | 1:00.10 | Collins, Kori (99) (American Heritage, FL) | Louie Bing Classic(FL), 2015-02-21(#7) |
G-400 | 135 | 1:00.11 | Washington, Brianna (2017) (Creekside, FL) | FL 3A District 4(FL), 2015-04-14(#3) |
G-400 | 135 | 1:00.11 | Francois, Angeliqu (2015) (East Bay, FL) | FL 4A Region 2(FL), 2015-04-22(#5) |
G-400 | 137 | 1:00.13 | Tabuteau, Karina (2015) (Bishop Moore, FL) | Astronaut Invitational(FL), 2015-03-20(#1) |
G-400 | 137 | 1:00.13 | Farmer, Karyelle (2017) (Florida High, FL) | FL 2A District 2(FL), 2015-04-10(#3) |
G-400 | 139 | 1:00.15 | White, Kayla (2015) (Miami Southridge, FL) | Hallandale Invitational(FL), 2015-03-07(#7) |
G-400 | 140 | 1:00.16 | Neely, Alauna (2018) (Seabreeze, FL) | FL 3A Region 2(FL), 2015-04-22(#2) |
G-400 | 141 | 1:00.17 | Mcmiller, Myke'Lah (2018) (South Fort Myers, FL) | Lee County Athletic Association(FL), 2015-03-21(#2) |
G-400 | 141 | 1:00.17 | Green, Dominique (Palm Beach Lakes, FL) | FL 3A District 14(FL), 2015-04-17(#1) |
G-400 | 143 | 1:00.19 | Mondy, Mikayla (2015) (First Coast, FL) | FL 4A District 1(FL), 2015-04-11(#3) |
G-400 | 143 | 1:00.19 | Francois, Kimani (2015) (Lake Highland Prep, FL) | FL 2A Region 2(FL), 2015-04-23(#4) |
G-400 | 145 | 1:00.21 | Grant, Ashley (2016) (Oak Ridge, FL) | FL 4A District 4(FL), 2015-04-16(#6) |
G-400 | 146 | 1:00.26 | LaBrant, Bobbi (2015) (Indian Rocks Christian, FL) | Berkeley Quad Meet(FL), 2015-04-02(#1) |
G-400 | 147 | 1:00.31 | Cashion, Kendra (2018) (Boca Raton, FL) | Southridge Spartan Invitational(FL), 2015-02-28(#11) |
G-400 | 147 | 1:00.31 | Williams, Kendia (2015) (Miami Carol City, FL) | Dade County Youth Fair(FL), 2015-04-04(#4) |
G-400 | 147 | 1:00.31 | Cosio, Taylor (2018) (Our Lady of Lourdes, FL) | FL 4A Region 4(FL), 2015-04-21(#9) |
G-400 | 147 | 1:00.31 | Lima, Jennifer (2017) (East Lake, FL) | Golden South Classic(FL), 2015-05-23(#4) |
G-400 | 151 | 1:00.33 | Garcia, Annette (2015) (Archbishop McCarthy, FL) | FL 3A District 15(FL), 2015-04-11(#5) |
G-400 | 152 | 1:00.35 | Smith, Catera (2018) (Pine Forest, FL) | FL 3A Region 1(FL), 2015-04-23(#9) |
G-400 | 153 | 1:00.38 | Price, Tamara (2018) (Cypress Creek, FL) | FL 4A District 4(FL), 2015-04-16(#7) |
G-400 | 154 | 1:00.46 | Gbolade, Ayoola (2018) (Miami Northwestern, FL) | Southridge Spartan Invitational(FL), 2015-02-28(#12) |
G-400 | 154 | 1:00.46 | Glispy, Nakiyah (2017) (Vero Beach, FL) | Walt Disney World Open(FL), 2015-03-21(#7) |
G-400 | 156 | 1:00.47 | Smith, Ratesha (2016) (Lake Worth, FL) | Suncoast Invite #2(FL), 2015-03-10(#1) |
G-400 | 157 | 1:00.48 | Millican, Emma (2015) (Fleming Island, FL) | FL 4A District 1(FL), 2015-04-11(#4) |
G-400 | 157 | 1:00.48 | Taylor, Maiya (2017) (Mount Dora Christian, FL) | FL 1A Region 2(FL), 2015-04-23(#2) |
G-400 | 159 | 1:00.50 | Snape, Destiny (2017) (Eustis, FL) | FL 2A Region 2(FL), 2015-04-23(#6) |
G-400 | 160 | 1:00.51 | Darius, Danielle (2016) (George M. Steinbrenner, FL) | Steinbrenner Invitational(FL), 2015-03-21(#10) |
G-400 | 161 | 1:00.52 | Simmons, Olivia (2017) (Rockledge, FL) | Hallandale Invitational(FL), 2015-03-07(#9) |
G-400 | 161 | 1:00.52 | Fabuteau, Laura (2015) (North Miami , FL) | FL 4A District 15(FL), 2015-04-15(#2) |
G-400 | 161 | 1:00.52 | Evans, Laurice (2016) (East River, FL) | FL 3A Region 2(FL), 2015-04-22(#3) |
G-400 | 164 | 1:00.56 | Butts, Shytiece (2015) (Glades Central, FL) | Palm Beach County Championships(FL), 2015-04-01(#3) |
G-400 | 164 | 1:00.56 | Jenkins, Toniece (2018) (Wolfson, FL) | FL 2A Region 1(FL), 2015-04-21(#2) |
G-400 | 166 | 1:00.59 | Gallagher, Emma (2017) (Venice, FL) | FL 3A Region 3(FL), 2015-04-23(#6) |
G-400 | 167 | 1:00.60 | Overton, Kimberly (2015) (American, FL) | Hallandale Invitational(FL), 2015-03-07(#10) |
G-400 | 168 | 1:00.61 | Smith, Taylor (2017) (American Heritage, FL) | FL 2A District 15(FL), 2015-04-16(#4) |
G-400 | 169 | 1:00.62 | Ochoa, Kharisma (2017) (West Broward, FL) | FL 4A Region 4(FL), 2015-04-21(#11) |
G-400 | 170 | 1:00.66 | Torino, Leigha (2017) (North Marion, FL) | Eastside Invitational(FL), 2015-02-27(#1) |
G-400 | 171 | 1:00.67 | Sudeall, Thea (2015) (West Centennial, FL) | St. Lucie County Championships(FL), 2015-03-20(#2) |
G-400 | 172 | 1:00.68 | Douglas, Shayla (2018) (Dr. Phillips, FL) | Lake Brantley Classic(FL), 2015-03-07(#4) |
G-400 | 173 | 1:00.69 | Bourdon, Jacqueline (2016) (Lake Nona, FL) | FL 3A State Meet(FL), 2015-05-02(#14) |
G-400 | 174 | 1:00.71 | Seigel, Amara (2017) (East River, FL) | FL 3A Region 2(FL), 2015-04-22(#5) |
G-400 | 175 | 1:00.74 | Turnley, Ariel (2016) (Cardinal Gibbons, FL) | BCAA North Central Qualifier(FL), 2015-03-17(#7) |
G-400 | 175 | 1:00.74 | Seagram, Ashunti (2016) (Wekiva, FL) | FL 4A District 2(FL), 2015-04-15(#5) |
G-400 | 177 | 1:00.75 | Whitehorn, Nickeya (2015) (Apopka, FL) | Osceola Kowboy Invitational(FL), 2015-03-14(#8) |
G-400 | 177 | 1:00.75 | Arnold, Taylor (2017) (Florida A & M University, FL) | FL 1A District 3(FL), 2015-04-16(#2) |
G-400 | 179 | 1:00.77 | Sims, Francesca (2015) (Kathleen, FL) | Polk County Championships(FL), 2015-03-21(#3) |
G-400 | 179 | 1:00.77 | Duclos, Anna (2016) (Middleton, FL) | FL 3A District 9(FL), 2015-04-15(#5) |
G-400 | 181 | 1:00.80 | Harris, Kailiece (2018) (Tampa Catholic, FL) | Steinbrenner Invitational(FL), 2015-03-21(#13) |
G-400 | 181 | 1:00.80 | Swanson, Payton (2015) (Middleton, FL) | FL 3A District 9(FL), 2015-04-15(#6) |
G-400 | 183 | 1:00.81 | Mahaz, Shelby (2015) ( Calvary Christian, FL) | FL 1A Region 3(FL), 2015-04-23(#2) |
G-400 | 184 | 1:00.83 | Horsley, Harley (2015) (Tavares, FL) | Lake-Sumter County Championships(FL), 2015-03-26(#1) |
G-400 | 185 | 1:00.84 | Hampton, Manesha (2015) (F. W. Buchholz, FL) | FL 4A District 1(FL), 2015-04-11(#7) |
G-400 | 185 | 1:00.84 | Rawlins, Cachandre (2016) (Coral Glades, FL) | FL 4A Region 3(FL), 2015-04-22(#3) |
G-400 | 187 | 1:00.85 | Boger, Vyctoria (2018) (Wesley Chapel, FL) | FL 2A Region 2(FL), 2015-04-23(#7) |
G-400 | 188 | 1:00.86 | Atherley, Michelle (2015) (Port Charlotte, FL) | Wally Keller Invitational(FL), 2015-03-28(#1) |
G-400 | 189 | 1:00.88 | Fish, Makenzie (2015) (Land O' Lakes, FL) | FL 3A Region 2(FL), 2015-04-22(#7) |
G-400 | 190 | 1:00.89 | Fulmer, Madeline (2016) (Fort Walton Beach, FL) | Disney HS T&F Showcase(FL), 2015-03-28(#6) |
G-400 | 191 | 1:00.93 | Woods, S'Kaydrah (2016) (Boyd Anderson, FL) | Miramar Relays(FL), 2015-03-28(#4) |
G-400 | 191 | 1:00.93 | Gagnon, Alyssa (2018) (Braden River, FL) | FL 3A District 10(FL), 2015-04-15(#1) |
G-400 | 193 | 1:00.95 | Alvarez, Asha (2015) (South Dade, FL) | Dade County Youth Fair(FL), 2015-04-04(#6) |
G-400 | 193 | 1:00.95 | Flores, Alanah (2015) (John I. Leonard, FL) | FL 4A Region 3(FL), 2015-04-22(#4) |
G-400 | 195 | 1:00.96 | Forestal, Chadline (Blanche Ely, FL) | BCAA North Qualifier(FL), 2015-03-18(#1) |
G-400 | 195 | 1:00.96 | Lawson, Jaylah (Niceville, FL) | Panhandle Championships(FL), 2015-03-21(#5) |
G-400 | 195 | 1:00.96 | Ebanks, Samantha (2016) (Ferguson, FL) | FL 4A District 16(FL), 2015-04-11(#3) |
G-400 | 195 | 1:00.96 | Duffy, Sarah (2015) (Bolles, FL) | FL 2A Region 1(FL), 2015-04-21(#8) |
G-400 | 199 | 1:00.97 | Hamilton, Brianna (2017) (Pensacola, FL) | FL 3A District 1(FL), 2015-04-15(#3) |
G-400 | 200 | 1:01.00 | Sclater, Sabrina (2017) (Ocoee, FL) | FL 4A Region 1(FL), 2015-04-23(#13) |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | See more performances for G-400 | | |