College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
How to get ranked
2015 Outdoor
2A FL State 100 Elites
Follow US#1 updates with RSS
   
Get US#1 updates on Facebook
B-100
Event
Rank
Mark
By
Meet
B-100
WIND
10.38
Gardner, Chauncey
(2016)
(
Cocoa, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(5.2)
(#1)
B-100
1
10.51
Gardner, Chauncey
(2016)
(
Cocoa, FL
)
(US#26)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22w(0.9)(#1)
B-100
NWI
10.59
Gibson, Torrance
(2015)
(
American Heritage, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#1)
National Elites above. State Elites below
B-100
WIND
10.64
Ware, Terence
(2016)
(
Lakewood, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(5.2)
(#2)
B-100
WIND
10.65
Eady, Timontrez
(2015)
(
Westside, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(5.2)
(#3)
B-100
2
10.67
Summers, Tyrin
(2016)
(
Clewiston, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.1)(#1)
B-100
WIND
10.67
Summers, Tyrin
(2016)
(
Clewiston, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(5.2)
(#4)
B-100
NWI
10.69
Shivers, Shaun
(2018)
(
Chaminade-Madonna, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#1)
B-100
3
10.71
Gibson, Torrance
(2015)
(
American Heritage, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22w(0.9)(#2)
B-100
WIND
10.71
Flemings, Devonte
(2015)
(
Rickards, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(5.2)
(#6)
B-100
NWI
10.72
Senatus, Dudsen
(2015)
(
Immokalee, FL
)
Collier County Athletic Conference(FL)
, 2015-03-25
NWI
(#1)
B-100
4
10.74
Shivers, Shaun
(2018)
(
Chaminade-Madonna, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22w(0.9)(#3)
B-100
NWI
10.76
Sampson, Joel
(2015)
(
Ridgeview, FL
)
Friday Knight Invite(FL)
, 2015-03-13
NWI
(#1)
B-100
5
10.77
Judson, Bruce
(2017)
(
Cocoa, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22w(0.9)(#4)
B-100
WIND
10.77
Young, Sedarius
(2015)
(
Jones, FL
)
Lake Highland Elite Classic(FL)
, 2015-03-13
w(4.7)
(#1)
B-100
WIND
10.78
Fisher, Daniel
(2015)
(
Episcopal, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(5.2)
(#8)
B-100
NWI
10.79
Timmons, Keith
(2015)
(
Southeast, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#1)
B-100
WIND
10.80
Williams, Jordan
(2016)
(
Lakewood, FL
)
Pinellas County Athletic Conference (FL)
, 2015-03-26
w(5.7)
(#2)
B-100
6
10.82
Ware, Terence
(2016)
(
Lakewood, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.5)(#2)
B-100
NWI
10.82
Jackson, Calvin
(2016)
(
Coral Springs Charter, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#3)
B-100
WIND
10.82
Simmons, Steven
(2017)
(
Crescent City, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(5.2)
(#9)
B-100
7
10.83
Eady, Timontrez
(2015)
(
Westside, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01w(0.6)(#2)
B-100
7
10.83
Flemings, Devonte
(2015)
(
Rickards, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(1)(#1)
B-100
7
10.83
Cotman, Cj
(2017)
(
Clearwater Central Catholic, FL
)
FL 1A Region 2(FL)
, 2015-04-23w(-0.7)(#1)
B-100
10
10.84
Fisher, Daniel
(2015)
(
Episcopal, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(1)(#2)
B-100
NWI
10.84
Schwartz, Anthony
(2018)
(
American Heritage, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#5)
B-100
11
10.85
Timmons, Keith
(2015)
(
Southeast, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23w(1)(#4)
B-100
11
10.85
Thompson, Jordan
(2015)
(
Bishop Moore, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23w(1)(#5)
B-100
13
10.86
Williams, Marcus
(2015)
(
Bishop Moore, FL
)
FL 2A District 8(FL)
, 2015-04-09w(1.9)(#1)
B-100
13
10.86
Daniels, Jonah
(2015)
(
Episcopal, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(0.4)(#1)
B-100
15
10.87
Simmons, Steven
(2017)
(
Crescent City, FL
)
AAU Junior Olympics National Championships 17-18(VA)
, 2015-08-08w(-0.1)(#21)
B-100
15
10.87
Schwartz, Anthony
(2018)
(
American Heritage, FL
)
USATF Youth National Championships 15-16(IL)
, 2015-07-05w(1.4)(#1)
B-100
17
10.89
Young, Sedarius
(2015)
(
Jones, FL
)
FL 2A District 8(FL)
, 2015-04-09w(1.9)(#2)
B-100
NWI
10.90
Simon, Dean
(2016)
(
Hudson, FL
)
FL 2A Region 2(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#2)
B-100
18
10.92
Senatus, Dudsen
(2015)
(
Immokalee, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.1)(#3)
B-100
NWI
10.92
Istache, Jonathan
(2015)
(
Glades Central, FL
)
FL 2A District 14(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#1)
B-100
NWI
10.93
Lofton, Mondreas
(2016)
(
Jefferson, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#5)
B-100
19
10.95
Young, Malek
(2016)
(
Coconut Creek, FL
)
FL 3A Region 4(FL)
, 2015-04-23w(0.2)(#3)
B-100
NWI
10.95
Adams, Netanyahu
(2018)
(
Raines, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#4)
B-100
20
10.96
Ellis, Zidan
(2016)
(
Coconut Creek, FL
)
FL 3A District 15(FL)
, 2015-04-11w(-0.8)(#1)
B-100
NWI
10.96
Pierre, Eric
(
Somerset Academy, FL
)
Archbishop McCarthy Home Meet(FL)
, 2015-03-09
NWI
(#1)
B-100
NWI
10.96
James, Andrew
(2015)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#5)
B-100
21
10.97
Istache, Jonathan
(2015)
(
Glades Central, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22w(0.9)(#5)
B-100
21
10.97
Jackson, Calvin
(2016)
(
Coral Springs Charter, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22w(0.8)(#5)
B-100
21
10.97
Dean, Jamel
(2015)
(
Cocoa, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(1.5)(#3)
B-100
WIND
10.97
Phillips, Desmond
(2016)
(
Miami Jackson, FL
)
City of Miramar Invitational(FL)
, 2015-04-04
w(2.1)
(#2)
B-100
NWI
10.97
Duncan, Jonathan
(2017)
(
Florida High, FL
)
Chiles Capital City Classic(FL)
, 2015-04-04
NWI
(#3)
B-100
24
10.98
Mullen, Trayvon
(2016)
(
Coconut Creek, FL
)
BCAA North Central Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1.4)(#3)
B-100
WIND
10.99
Lipscomb, Kevin
(2016)
(
Miami Jackson, FL
)
City of Miramar Invitational(FL)
, 2015-04-04
w(2.1)
(#3)
B-100
WIND
11.00
Watkins, Terell
(2017)
(
Astronaut, FL
)
Lake Highland Elite Classic(FL)
, 2015-03-13
w(4.7)
(#5)
B-100
NWI
11.01
Charles, Jaariq
(2018)
(
Cocoa, FL
)
Cape Coast Conference Championships(FL)
, 2015-04-02
NWI
(#6)
B-100
25
11.02
Phillips, Desmond
(2016)
(
Miami Jackson, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07w(-1.8)(#5)
B-100
26
11.04
Mcintosh, Deon
(2016)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
BCAA North Central Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1.4)(#5)
B-100
WIND
11.04
Adams, Adrian
(2016)
(
Lakewood, FL
)
Pinellas County Athletic Conference (FL)
, 2015-03-26
w(3.3)
(#9)
B-100
27
11.05
Faulk, Jaelyn
(2016)
(
Hallandale, FL
)
BCAA South Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1)(#3)
B-100
27
11.05
Simon, Dean
(2016)
(
Hudson, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01w(1.9)(#10)
B-100
NWI
11.05
Brown, Marquise
(2015)
(
Chaminade-Madonna, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#7)
B-100
WIND
11.07
Wallace, James
(2017)
(
Bishop Moore, FL
)
Lake Highland Elite Classic(FL)
, 2015-03-13
w(4.7)
(#7)
B-100
NWI
11.08
Luis, Shedro
(2018)
(
Immokalee, FL
)
Collier Frosh/Soph Meet(FL)
, 2015-03-11
NWI
(#1)
B-100
29
11.09
Wright, Willie
(2017)
(
Raines, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(1)(#6)
B-100
WIND
11.09
Haye, Jahaven
(2018)
(
Lakewood, FL
)
Pinellas County Athletic Conference (FL)
, 2015-03-26
w(5.7)
(#10)
B-100
NWI
11.09
Campbell, Tyson
(2018)
(
American Heritage, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#7)
B-100
30
11.10
Duncan, Jonathan
(2017)
(
Florida High, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(1)(#7)
B-100
WIND
11.10
Carson, Kalen
(2016)
(
Coral Springs Charter, FL
)
North Broward Prep Home Meet(FL)
, 2015-04-06
w(2.3)
(#2)
B-100
NWI
11.10
Cabrera, Alex
(
Satellite , FL
)
FL 2A District 13(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#3)
B-100
31
11.11
Charles, Jaariq
(2018)
(
Cocoa, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07w(0)(#8)
B-100
31
11.11
Burns, Robert
(2017)
(
Gulliver Prep, FL
)
FL 2A District 16(FL)
, 2015-04-08w(0.3)(#2)
B-100
31
11.11
Lipscomb, Kevin
(2016)
(
Miami Jackson, FL
)
FL 2A District 16(FL)
, 2015-04-08w(0.1)(#2)
B-100
NWI
11.11
Mills, Earnest
(2015)
(
Jefferson, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#11)
B-100
34
11.13
Henderson, Justin
(2015)
(
Lake Wales, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.4)(#6)
B-100
NWI
11.13
Sims, Todd
(2015)
(
Spoto, FL
)
FL 3A District 9(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#2)
B-100
35
11.14
Musgrove, Antwuan
(2015)
(
Hallandale, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07w(-0.6)(#10)
B-100
NWI
11.14
Joseph, Reuben
(2017)
(
Glades Central, FL
)
FL 2A District 14(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#3)
B-100
36
11.16
Wynn, Christian
(2017)
(
Wolfson, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(0.4)(#5)
B-100
36
11.16
Reddick, J'Kobi
(2017)
(
Tampa Catholic, FL
)
FL 2A District 10(FL)
, 2015-04-14w(1.8)(#2)
B-100
NWI
11.16
Cooty, Tajah
(
Somerset Academy, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#9)
B-100
NWI
11.16
Terry, Tequon
(2016)
(
Santa Fe, FL
)
Sante Fe Raider Invitational(FL)
, 2015-03-14
NWI
(#1)
B-100
NWI
11.17
Evans, Dontaevone
(2016)
(
Palatka, FL
)
FL 2A District 5(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#1)
B-100
NWI
11.17
Taylor-Laird, Kyle
(2015)
(
Melbourne Central Catholic, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#2)
B-100
38
11.18
Adams, Adrian
(2016)
(
Lakewood, FL
)
Ed Wells Kiwanis Invitational(FL)
, 2015-03-13w(1.6)(#5)
B-100
NWI
11.18
Scott, Jeremiah
(
Fort Pierce Westwood, FL
)
Martin County Frosh/Soph Meet(FL)
, 2015-02-17
NWI
(#1)
B-100
NWI
11.18
Turrell, Travon
(2015)
(
Bay, FL
)
FL 2A District 1(FL)
, 2015-04-07
NWI
(#1)
B-100
WIND
11.18
Williams, Terrance
(2016)
(
Spoto, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(2.1)
(#8)
B-100
NWI
11.21
Pringle, Rashaard
(2015)
(
Raines, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#2)
B-100
NWI
11.21
Billy, Daniel
(2015)
(
Southeast, FL
)
FL 2A District 11(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#4)
B-100
NWI
11.22
Sandy, Carlos
(2018)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
Pine Crest Panther Relays(FL)
, 2015-03-07
NWI
(#2)
B-100
NWI
11.23
Riley, Cj
(2016)
(
North Broward Prep, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#11)
B-100
39
11.24
Wallace, James
(2017)
(
Bishop Moore, FL
)
Highlander Invitational(FL)
, 2015-02-27w(1.4)(#2)
B-100
39
11.24
Ausgood, Eddie
(2018)
(
Raines, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(1)(#8)
B-100
NWI
11.24
Lindsey, Darnell
(2015)
(
Ridgewood, FL
)
Sunshine Athletic Conference(FL)
, 2015-03-28
NWI
(#1)
B-100
NWI
11.24
Mucciaccio, James
(
Pompano Beach, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#12)
B-100
41
11.25
Grimes, Steven
(2015)
(
Eastside, FL
)
Royal Invitational(FL)
, 2015-03-20w(0.9)(#4)
B-100
41
11.25
Williams, Jordan
(2016)
(
Lakewood, FL
)
Pinellas County Athletic Conference (FL)
, 2015-03-26w(1.4)(#7)
B-100
41
11.25
Parker, Sedrick
(
Westside, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(-0.9)(#5)
B-100
NWI
11.25
Wright, Willie
(2017)
(
Raines, FL
)
FL 2A District 3(Fl)
, 2015-04-16
NWI
(#1)
B-100
NWI
11.25
Battle, Jeremiah
(2018)
(
Raines, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#3)
B-100
WIND
11.26
Martin, Philip
(2015)
(
Calvary Christian, FL
)
CCA Eagles Invitational(FL)
, 2015-03-13
w(2.8)
(#3)
B-100
44
11.27
Taylor-Laird, Kyle
(2015)
(
Melbourne Central Catholic, FL
)
Bill Wilson Invitational(FL)
, 2015-03-14w(1.1)(#9)
B-100
44
11.27
Dixon, Ari
(2016)
(
Bolles, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(-1.2)(#1)
B-100
NWI
11.27
Toledo, David
(
Archbishop McCarthy, FL
)
Archbishop McCarthy Home Meet(FL)
, 2015-03-09
NWI
(#2)
B-100
NWI
11.27
Howard, Lorenzo
(
Lake Wales, FL
)
The Ridge Meet(FL)
, 2015-03-07
NWI
(#3)
B-100
WIND
11.27
Henderson, Justin
(2015)
(
Lake Wales, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(3.5)
(#11)
B-100
WIND
11.27
Thompson, Elijah
(2017)
(
Calvary Christian, FL
)
CCA Eagles Invitational(FL)
, 2015-03-13
w(2.8)
(#4)
B-100
NWI
11.27
Porter, Jimmy
(2016)
(
Glades Central, FL
)
FL 2A District 14(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#5)
B-100
46
11.28
Williams, Marquis
(2018)
(
Coconut Creek, FL
)
BCAA North Central Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1.1)(#10)
B-100
46
11.28
Sampson, Dominick
(2015)
(
Eastside, FL
)
Royal Invitational(FL)
, 2015-03-20w(1.3)(#6)
B-100
NWI
11.28
Kennedy, Trevon
(2017)
(
Dunbar, FL
)
Edison Relays(FL)
, 2015-03-13
NWI
(#7)
B-100
NWI
11.28
Stevenson, Tyler
(
Southeast, FL
)
FL 2A District 11(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#5)
B-100
NWI
11.28
Sparrow, Tyrone
(2016)
(
Andrew Jackson, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#3)
B-100
NWI
11.29
Ausgood, Eddie
(2018)
(
Raines, FL
)
Danny Brown Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#4)
B-100
NWI
11.29
Berry, Ka'Ven
(2015)
(
Palatka, FL
)
FL 2A District 5(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#3)
B-100
NWI
11.29
Frazier, Myles
(2015)
(
South Sumter, FL
)
FL 2A Region 2(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#7)
B-100
48
11.30
Watkins, Terell
(2017)
(
Astronaut, FL
)
Lake Highland Elite Classic(FL)
, 2015-03-13w(1.8)(#7)
B-100
48
11.30
Belifore, Ryan
(2016)
(
Tampa Catholic, FL
)
FL 2A District 10(FL)
, 2015-04-14w(1.8)(#3)
B-100
48
11.30
Grams, Addison
(2016)
(
Berkeley Prep, FL
)
FL 2A District 10(FL)
, 2015-04-14w(1.8)(#4)
B-100
NWI
11.30
Mcalister, Aaron
(2016)
(
Suwannee, FL
)
Suwanee Bulldog Invitational(FL)
, 2015-03-07
NWI
(#1)
B-100
NWI
11.30
Williams, Tadric
(2016)
(
Florida High, FL
)
Chiles Track and Field Championships(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#2)
B-100
NWI
11.30
Bartee, Carlous
(2017)
(
Fort White, FL
)
Sante Fe Raider Invitational(FL)
, 2015-03-14
NWI
(#2)
B-100
51
11.31
Sampson, Joel
(2015)
(
Ridgeview, FL
)
Nease Invitational Relays(FL)
, 2015-02-20w(0.4)(#1)
B-100
51
11.31
Johnson, Jamar
(2015)
(
Bayshore, FL
)
FL 2A District 10(FL)
, 2015-04-14w(1.8)(#5)
B-100
NWI
11.31
Smith, Keshawn
(2015)
(
Desoto County, FL
)
FL 2A District 11(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#6)
B-100
NWI
11.31
Grier, Larry
(2018)
(
Raines, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#4)
B-100
NWI
11.32
Flowers, Isial
(2016)
(
South Sumter, FL
)
Lake-Sumter County Championships(FL)
, 2015-03-26
NWI
(#3)
B-100
53
11.33
Williams, Terrance
(2016)
(
Spoto, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14w(0)(#7)
B-100
53
11.33
Carson, Kalen
(2016)
(
Coral Springs Charter, FL
)
Coral Springs City Championships(FL)
, 2015-04-01w(0)(#2)
B-100
NWI
11.33
Jenkins, Shamar
(2015)
(
Andrew Jackson, FL
)
Booker Hill Relays(FL)
, 2015-02-21
NWI
(#4)
B-100
NWI
11.33
Kirby, Austen
(2015)
(
Zephyrhills, FL
)
FL 3A District 7(FL)
, 2015-04-14
NWI
(#2)
B-100
NWI
11.33
Cooper, Joseph
(2016)
(
Booker, FL
)
FL 2A District 11(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#5)
B-100
55
11.35
Adams, Netanyahu
(2018)
(
Raines, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21w(0.4)(#23)
B-100
55
11.35
Billy, Daniel
(2015)
(
Southeast, FL
)
Out of Door Academy Invitational(FL)
, 2015-03-21w(1.1)(#8)
B-100
NWI
11.35
Marshall, Antonia
(2015)
(
Ridgeview, FL
)
Steven Garst Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#6)
B-100
57
11.36
Mora, Yeltsin
(2017)
(
Miami Jackson, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07w(-0.6)(#28)
B-100
57
11.36
Berry, Ka'Ven
(2015)
(
Palatka, FL
)
St. John's River County Championships(FL)
, 2015-04-01w(-2.3)(#1)
B-100
NWI
11.36
Ford, Tariq
(2015)
(
Coral Springs Charter, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#14)
B-100
59
11.37
Wright, Daniel
(2017)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
BCAA North Central Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1.4)(#13)
B-100
59
11.37
Mosley, Travelis
(2018)
(
Coconut Creek, FL
)
BCAA North Central Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1.1)(#14)
B-100
NWI
11.37
Oliver, J'Terrian
(2015)
(
Spoto, FL
)
FL 3A District 9(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#8)
B-100
NWI
11.37
Meyers, Nicholas
(2018)
(
Middleton, FL
)
FL 3A District 9(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#9)
B-100
61
11.38
Battle, Jeremiah
(2018)
(
Raines, FL
)
Disney HS T&F Showcase(FL)
, 2015-03-28w(1.9)(#15)
B-100
61
11.38
Frazier, Myles
(2015)
(
South Sumter, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04w(0.1)(#39)
B-100
NWI
11.38
Benjamin, Daunte
(2016)
(
Rockledge, FL
)
Cape Coast Conference Championships(FL)
, 2015-04-02
NWI
(#13)
B-100
NWI
11.38
Mcpherson, Ajani
(2016)
(
Melbourne Central Catholic, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#5)
B-100
NWI
11.39
Marcus, Dontavious
(
Titusville, FL
)
Cape Coast Conference Championships(FL)
, 2015-04-02
NWI
(#14)
B-100
NWI
11.39
Holmes, Jesse
(2015)
(
Spoto, FL
)
Spoto Quad 2(FL)
, 2015-03-18
NWI
(#4)
B-100
WIND
11.39
Lablanc, Earl
(2015)
(
Miami Jackson, FL
)
City of Miramar Invitational(FL)
, 2015-04-04
w(2.1)
(#6)
B-100
NWI
11.39
Preston, Lajuan
(2017)
(
Dunbar, FL
)
FL 2A District 12(FL)
, 2015-04-17
NWI
(#3)
B-100
NWI
11.39
Battle, Joshua
(2018)
(
Raines, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#3)
B-100
63
11.40
Waldon, Tuquan
(2015)
(
Tenoroc, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.4)(#9)
B-100
NWI
11.40
Gibbs, Marquavis
(2015)
(
Suncoast , FL
)
Suncoast Invite #2(FL)
, 2015-03-10
NWI
(#3)
B-100
NWI
11.40
Moore, Tavares
(2015)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
Pine Crest Panther Relays(FL)
, 2015-03-07
NWI
(#6)
B-100
WIND
11.40
Aaron, Kendrick
(2016)
(
Palatka, FL
)
Lake Highland Elite Classic(FL)
, 2015-03-13
w(3.7)
(#10)
B-100
NWI
11.40
Laidler, Trevon
(2018)
(
Raines, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#1)
See more performances for B-100
G-100
Event
Rank
Mark
By
Meet
G-100
WIND
11.93
Cobbs-Marcus, Kylee
(2016)
(
Rockledge, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(3)
(#3)
G-100
1
11.96
Sanders, Keosha
(2016)
(
Rockledge, FL
)
USATF Junior Olympics National Championships 17-18(FL)
, 2015-08-02w(1.9)(#14)
National Elites above. State Elites below
G-100
2
12.01
Rushing, Kimani
(2016)
(
Hallandale, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07w(0)(#1)
G-100
2
12.01
Cobbs-Marcus, Kylee
(2016)
(
Rockledge, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01w(1)(#3)
G-100
4
12.04
Cleveland, Tiera
(2018)
(
Bolles, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(0.3)(#1)
G-100
WIND
12.06
Morrer, Jamesha
(2018)
(
Lakewood, FL
)
Pinellas County Athletic Conference (FL)
, 2015-03-26
w(2.1)
(#1)
G-100
WIND
12.16
Brown, Jayla
(2018)
(
Westside, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(3)
(#5)
G-100
NWI
12.17
Syblis, Cameron
(2016)
(
Nature Coast, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#7)
G-100
NWI
12.23
Caldwell, Janae
(2016)
(
Spoto, FL
)
Spoto Quad 2(FL)
, 2015-03-18
NWI
(#1)
G-100
NWI
12.24
Wollaston, Sarah
(2017)
(
Somerset Academy, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#1)
G-100
WIND
12.25
Walker, Maiah
(2018)
(
Lake Wales, FL
)
Polk County Championships(FL)
, 2015-03-21
w(2.1)
(#2)
G-100
NWI
12.25
Sansone, Lawrence
(2018)
(
Nature Coast, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#8)
G-100
5
12.27
Morrer, Jamesha
(2018)
(
Lakewood, FL
)
AAU National Club Championships(FL)
, 2015-07-18w(-0.1)(#2)
G-100
WIND
12.27
Tabuteau, Karina
(2015)
(
Bishop Moore, FL
)
FL 2A District 8(FL)
, 2015-04-09
w(3)
(#1)
G-100
6
12.28
Wollaston, Sarah
(2017)
(
Somerset Academy, FL
)
AAU Junior Olympics National Championships 17-18(VA)
, 2015-08-08w(1.3)(#32)
G-100
7
12.29
Tabuteau, Karina
(2015)
(
Bishop Moore, FL
)
FL 2A District 8(FL)
, 2015-04-09w(1.5)(#1)
G-100
7
12.29
Joe, Asia
(2015)
(
Clay, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(0.9)(#4)
G-100
WIND
12.29
Alabre, Nahisha
(2016)
(
Dunbar, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(2.4)
(#8)
G-100
9
12.31
Williams, Diamond
(2015)
(
Raines, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(0.4)(#3)
G-100
10
12.33
Walker, Maiah
(2018)
(
Lake Wales, FL
)
Polk County Championships(FL)
, 2015-03-21w(1)(#2)
G-100
10
12.33
Brown, Jayla
(2018)
(
Westside, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(0.3)(#3)
G-100
12
12.34
Alabre, Nahisha
(2016)
(
Dunbar, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(1.2)(#1)
G-100
NWI
12.35
Cadet, Myrka
(6)
(
American Heritage, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#2)
G-100
WIND
12.39
Simmons, Kaira
(2016)
(
Rockledge, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(2.1)
(#2)
G-100
13
12.44
Bush, Natalya
(2016)
(
Florida High, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(0.4)(#5)
G-100
NWI
12.44
Rodriguez, Juan
(
Hernando, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#9)
G-100
WIND
12.44
Tillman, Jalesia
(2018)
(
Eastside, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01
w(2.4)
(#13)
G-100
14
12.45
Jean, Keisha
(2018)
(
Hallandale, FL
)
Texas Relays(TX)
, 2015-03-28w(0.5)(#28)
G-100
14
12.45
Brown, Jamaya
(2018)
(
Westside, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(0.1)(#4)
G-100
14
12.45
Tillman, Jalesia
(2018)
(
Eastside, FL
)
AAU JO Region 9 Qualifier - Tallahassee(FL)
, 2015-06-28w(-0.6)(#3)
G-100
NWI
12.46
Holton, Rudy
(
Citrus, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#11)
G-100
WIND
12.46
Francois, Kimani
(2015)
(
Lake Highland Prep, FL
)
FL 2A District 8(FL)
, 2015-04-09
w(3)
(#2)
G-100
17
12.47
Ardley, Shantel
(2016)
(
Florida High, FL
)
AAU National Club Championships(FL)
, 2015-07-18w(-0.1)(#10)
G-100
NWI
12.48
Beauvais, Stephanie
(2015)
(
Somerset Academy, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#3)
G-100
18
12.49
Thompson, Shakera
(2018)
(
Lakewood, FL
)
Ed Wells Kiwanis Invitational(FL)
, 2015-03-13w(2)(#2)
G-100
19
12.51
Simmons, Kaira
(2016)
(
Rockledge, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14w(0.4)(#5)
G-100
NWI
12.51
Barber, Tim
(
Hernando, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#13)
G-100
20
12.52
Collins, Kori
(2018)
(
American Heritage, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(0.3)(#5)
G-100
NWI
12.53
Bush, Natalya
(2016)
(
Florida High, FL
)
Chiles Capital City Classic(FL)
, 2015-04-04
NWI
(#1)
G-100
NWI
12.54
Gonzalez, Jose
(
Citrus, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#14)
G-100
21
12.55
Cobb, Aisha
(2017)
(
Dunbar, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.6)(#3)
G-100
NWI
12.55
Wilson, Ashley
(2016)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#5)
G-100
22
12.56
Robinson, Tejyrica
(2016)
(
East Gadsden, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(0.4)(#6)
G-100
23
12.57
Allen, Aaliyah
(2017)
(
Key West, FL
)
Disney HS T&F Showcase(FL)
, 2015-03-28w(0.6)(#5)
G-100
NWI
12.57
Brown, Jamaya
(2018)
(
Westside, FL
)
Wolfpack Classic(FL)
, 2015-03-27
NWI
(#3)
G-100
NWI
12.59
Brown, Takira
(2016)
(
Hallandale, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#6)
G-100
24
12.60
Greenwood, Amanda
(2016)
(
Miami Jackson, FL
)
City of Miramar Invitational(FL)
, 2015-04-04w(1.6)(#2)
G-100
25
12.61
Dawson, Kristen
(2016)
(
Wolfson, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(0.1)(#5)
G-100
WIND
12.62
Allen, Simone
(2017)
(
Tarpon Springs, FL
)
Pinellas County Athletic Conference (FL)
, 2015-03-26
w(3.5)
(#5)
G-100
26
12.64
Akins, Kenya
(2015)
(
Florida High, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(-0.5)(#4)
G-100
26
12.64
Smoak, Ethereal
(2016)
(
Stranahan, FL
)
FL 3A Region 4(FL)
, 2015-04-23w(0.3)(#11)
G-100
26
12.64
Gentz, Ashley
(2016)
(
Nature Coast, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01w(1)(#16)
G-100
29
12.66
Gonzalez, Asia
(2015)
(
Rockledge, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14w(1.2)(#9)
G-100
NWI
12.66
Gonzalez, Asia
(2015)
(
Rockledge, FL
)
Cape Coast Conference Championships(FL)
, 2015-04-02
NWI
(#2)
G-100
NWI
12.66
Bradley Macklin, Keausha
(2017)
(
Hallandale, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#4)
G-100
NWI
12.68
Butts, Shytiece
(2015)
(
Glades Central, FL
)
Palm Beach County Championships(FL)
, 2015-04-01
NWI
(#5)
G-100
30
12.69
Huggins, Destiny
(2016)
(
Rickards, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(-0.4)(#9)
G-100
NWI
12.69
Hagans, Rachel
(2018)
(
Tampa Catholic, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#17)
G-100
31
12.71
CADET, MYRKA
(6)
(
American Heritage, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04w(0.5)(#27)
G-100
32
12.72
King, Aunikah
(2018)
(
Bolles, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(1)(#5)
G-100
NWI
12.73
Dawson, Kristen
(2016)
(
Wolfson, FL
)
Wolfpack Classic(FL)
, 2015-03-27
NWI
(#4)
G-100
33
12.75
Christopher, Destiny
(2015)
(
Immokalee, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(1.2)(#6)
G-100
33
12.75
Hagans, Rachel
(2018)
(
Tampa Catholic, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.6)(#7)
G-100
33
12.75
Lowery, Takeyiah
(2018)
(
Raines, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(0.3)(#8)
G-100
NWI
12.75
Cadet, Myrka
(6)
(
American Heritage, FL
)
Miramar Relays(FL)
, 2015-03-28
NWI
(#1)
G-100
NWI
12.77
Farmer, Karyelle
(2017)
(
Florida High, FL
)
Chiles Capital City Classic(FL)
, 2015-04-04
NWI
(#3)
G-100
NWI
12.77
Cockerman, Corey
(
Hernando, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#16)
G-100
36
12.78
Wilson, Genesha
(2016)
(
Palatka, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21w(-0.3)(#24)
G-100
NWI
12.78
Allen, Aaliyah
(2017)
(
Key West, FL
)
Westminster Academy Home Meet 1(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#2)
G-100
NWI
12.79
Pitman, James
(2015)
(
Nature Coast, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#17)
G-100
NWI
12.79
Collins, Kori
(2018)
(
American Heritage, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#5)
G-100
37
12.80
Edmond, Alexus
(2017)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
BCAA North Central Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1.3)(#8)
G-100
37
12.80
Belcher, Mariah
(2017)
(
Mount Dora, FL
)
Royal Invitational(FL)
, 2015-03-20w(0.3)(#4)
G-100
NWI
12.80
Patillo, Katrina
(2018)
(
Fort White, FL
)
FL 2A District 5(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#5)
G-100
NWI
12.80
Dennis, Gionet
(2018)
(
Raines, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#3)
G-100
39
12.83
Candio, Silviacarl
(2015)
(
Miami Jackson, FL
)
City of Miramar Invitational(FL)
, 2015-04-04w(1.6)(#3)
G-100
NWI
12.83
Jones, Jazlin
(2016)
(
Arnold, FL
)
FL 2A District 1(FL)
, 2015-04-07
NWI
(#1)
G-100
NWI
12.85
Guine, Nia
(2018)
(
Bolles, FL
)
Hammock Hardware East Coast Classic(FL)
, 2015-02-27
NWI
(#7)
G-100
NWI
12.85
Woodard, Autumn
(2018)
(
Ridgeview, FL
)
Friday Knight Invite(FL)
, 2015-03-13
NWI
(#9)
G-100
NWI
12.85
Adams, Tysheira
(2015)
(
Lakewood, FL
)
FL 2A District 11(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#3)
G-100
NWI
12.85
Romelus, Lynecee
(2015)
(
Immokalee, FL
)
FL 2A District 12(FL)
, 2015-04-17
NWI
(#4)
G-100
NWI
12.88
Lutchmansingh, Alanna
(2018)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#8)
G-100
40
12.89
Cadet, Mryka
(6)
(
American Heritage, FL
)
Louie Bing Classic(FL)
, 2015-02-21w(-0.4)(#16)
G-100
NWI
12.89
Cadet, Mryka
(6)
(
American Heritage, FL
)
Southridge Spartan Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#13)
G-100
NWI
12.89
Padilla, Jacob
(
Citrus, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#19)
G-100
NWI
12.89
Charles, Destiny
(2019)
(
Cocoa, FL
)
Cape Coast Conference Championships(FL)
, 2015-04-02
NWI
(#3)
G-100
NWI
12.90
Jasmin, Djasdjy
(2016)
(
Lely, FL
)
Collier County Athletic Conference(FL)
, 2015-03-25
NWI
(#5)
G-100
41
12.92
Brown, Takira
(2016)
(
Hallandale, FL
)
USATF JO Region 16 Qualifier(FL)
, 2015-07-12w(-2)(#15)
G-100
WIND
12.92
Anthony, Gillian
(2016)
(
Holy Names, FL
)
FL 2A District 10(FL)
, 2015-04-14
w(2.4)
(#2)
G-100
42
12.93
Allen, Simone
(2017)
(
Tarpon Springs, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15w(0.8)(#6)
G-100
NWI
12.93
Toppin, Cimone
(2016)
(
Melbourne Central Catholic, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-04-23
NWI
(#3)
G-100
43
12.94
Booker, Tykeela
(2016)
(
Suncoast , FL
)
FL 3A Region 4(FL)
, 2015-04-23w(0.3)(#13)
G-100
NWI
12.95
Smith, Kamryn
(2018)
(
Dunbar, FL
)
Gator Relays(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#1)
G-100
44
12.96
Dennis, Gionet
(2018)
(
Raines, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21w(-0.1)(#33)
G-100
NWI
12.96
Chaney, D'Asha
(2017)
(
Menendez, FL
)
Friday Knight Invite(FL)
, 2015-03-13
NWI
(#12)
G-100
NWI
12.96
Johnson, Damond
(2017)
(
West Florida, FL
)
Weeki Wachee Hornet Invitational(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#20)
G-100
NWI
12.97
Koziolek, Hannah
(2016)
(
Ridgeview, FL
)
Danny Brown Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#4)
G-100
NWI
12.97
Green, Deriel
(2016)
(
Hallandale, FL
)
Southridge Spartan Invitational(FL)
, 2015-02-28
NWI
(#16)
G-100
45
12.98
Williams, Jada
(2017)
(
Westside, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(0.1)(#7)
G-100
NWI
12.98
Christopher, Desti
(2015)
(
Immokalee, FL
)
Gator Relays(FL)
, 2015-03-12
NWI
(#2)
G-100
NWI
12.98
Anthony, Tayasmin
(2018)
(
Bay, FL
)
FL 2A District 1(FL)
, 2015-04-07
NWI
(#4)
G-100
46
12.99
Crotty, Cassie
(2015)
(
Ransom Everglades, FL
)
FL 2A District 16(FL)
, 2015-04-08w(0)(#5)
G-100
WIND
12.99
Miller, Priscilla
(2019)
(
Southeast, FL
)
IMG Invitational(FL)
, 2015-03-14
w(4.2)
(#6)
G-100
NWI
12.99
Brown, Autumn
(2017)
(
Newberry, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23
NWI
(#1)
G-100
47
13.00
Romelus, Lynecee
(2015)
(
Immokalee, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(0.6)(#8)
G-100
NWI
13.00
Williams, Quiahja
(2016)
(
Lake Placid, FL
)
FL 2A District 9(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#2)
G-100
NWI
13.01
Pierce, Kaitlyn
(2016)
(
Nature Coast, FL
)
Anclote Invitational(FL)
, 2015-03-06
NWI
(#2)
G-100
NWI
13.01
Jerome, Erykah
(2017)
(
Jefferson, FL
)
AAU JO Region 9 Qualifier - Naples(FL)
, 2015-06-28
NWI
(#3)
G-100
48
13.02
Meisler, Mackenzie
(2015)
(
Bishop Kenny, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09w(0.1)(#8)
G-100
48
13.02
Snell, Jordan
(2017)
(
Frostproof, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(1.2)(#9)
G-100
NWI
13.02
Gibson, Jaymie
(2015)
(
Lincoln Park, FL
)
St. Lucie County Championships(FL)
, 2015-03-20
NWI
(#6)
G-100
NWI
13.03
Booker, Tykeela
(2016)
(
Suncoast , FL
)
FL 3A District 13(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#3)
G-100
NWI
13.03
Thompson, Zatoria
(7)
(
American Heritage, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#9)
G-100
50
13.04
Miller, Priscilla
(2019)
(
Southeast, FL
)
Out of Door Academy Invitational(FL)
, 2015-03-21w(0.1)(#3)
G-100
50
13.04
Williams, Quiahja
(2016)
(
Lake Placid, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(1.2)(#10)
G-100
NWI
13.04
Curtis, Nikita
(2015)
(
Santa Fe, FL
)
Sante Fe Raider Invitational(FL)
, 2015-03-14
NWI
(#1)
G-100
WIND
13.04
Crotty, Cassie
(2015)
(
Ransom Everglades, FL
)
CCA Eagles Invitational(FL)
, 2015-03-13
w(3.4)
(#5)
G-100
NWI
13.04
Garcia, Emily
(2017)
(
Eustis, FL
)
FL 2A District 6(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#2)
G-100
NWI
13.04
Rochester, Rheana
(2016)
(
Pompano Beach, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#10)
G-100
52
13.06
Green, Deriel
(2016)
(
Hallandale, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07w(0)(#30)
G-100
NWI
13.07
Huggins, Jacquel
(2015)
(
Rickards, FL
)
FL 2A District 2(FL)
, 2015-04-10
NWI
(#5)
G-100
NWI
13.07
Claiborne, Joe'Alle
(2015)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#11)
G-100
53
13.08
Anthony, Gillian
(2016)
(
Holy Names, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(1.2)(#11)
G-100
NWI
13.08
Winship, Madison
(2017)
(
Crystal River, FL
)
Doug Patton Memorial(FL)
, 2015-03-18
NWI
(#2)
G-100
54
13.09
Woodard, Autumn
(2018)
(
Ridgeview, FL
)
FL 3A District 4(FL)
, 2015-04-14w(0.1)(#8)
G-100
55
13.10
Francois, Kimani
(2015)
(
Lake Highland Prep, FL
)
Highlander Invitational(FL)
, 2015-02-27w(1.3)(#2)
G-100
NWI
13.10
Martin, Moriah
(2018)
(
South Sumter, FL
)
FL 2A District 7(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#3)
G-100
56
13.11
Bradley Macklin, Keausha
(2017)
(
Hallandale, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07w(0)(#33)
G-100
56
13.11
Trimble, Jasmyne
(2015)
(
West Florida, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(-0.5)(#12)
G-100
WIND
13.11
King, Aunikah
(2018)
(
Bolles, FL
)
UNF Spring Break Invitational(FL)
, 2015-03-27
w(2.8)
(#18)
G-100
NWI
13.11
Moinius, Nelouse
(
Lely, FL
)
FL 3A District 12(FL)
, 2015-04-11
NWI
(#5)
G-100
NWI
13.12
Mcentyre, Jakedra
(2018)
(
Pompano Beach, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#12)
G-100
58
13.13
Patillo, Katrina
(2018)
(
Fort White, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21w(0.6)(#36)
G-100
58
13.13
Wilson, Ashley
(2016)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
Ft. Lauderdale City Championships(FL)
, 2015-04-01w(-1)(#4)
G-100
NWI
13.13
Paul, Miriele
(2016)
(
Lakewood, FL
)
FL 2A District 11(FL)
, 2015-04-09
NWI
(#4)
G-100
60
13.14
Toppin, Cimone
(2016)
(
Melbourne Central Catholic, FL
)
Seminole Elite Invitational(FL)
, 2015-03-28w(1.9)(#13)
G-100
60
13.14
Chaney, D'Asha
(2017)
(
Menendez, FL
)
St. John's River County Championships(FL)
, 2015-04-01w(-3)(#7)
G-100
NWI
13.14
Simmons, Mariah
(
Suncoast , FL
)
Royal Palm Beach Invitational(FL)
, 2015-02-18
NWI
(#4)
G-100
NWI
13.14
Snell, Jordan
(2017)
(
Frostproof, FL
)
The Ridge Meet(FL)
, 2015-03-07
NWI
(#5)
G-100
NWI
13.14
Trimble, Jasmyne
(2015)
(
West Florida, FL
)
FL 2A District 1(FL)
, 2015-04-07
NWI
(#2)
G-100
62
13.15
Anthony, Tayasmin
(2018)
(
Bay, FL
)
FSU Relays(FL)
, 2015-03-28w(0)(#15)
G-100
62
13.15
Hoover, Shakemba
(2015)
(
Raines, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(-0.4)(#13)
G-100
62
13.15
Cascio, Samantha
(2018)
(
Berkeley Prep, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23w(1.2)(#12)
G-100
NWI
13.15
Lonsdale, Kacie
(2017)
(
Tavares, FL
)
Lake Sumter - Freshman Sophomore County Championships(FL)
, 2015-03-24
NWI
(#1)
G-100
NWI
13.15
Gay, Ma'Asa
(2018)
(
Wakulla, FL
)
Chiles Capital City Classic(FL)
, 2015-04-04
NWI
(#5)
G-100
65
13.16
Bivens, Destiny
(2018)
(
Eastside, FL
)
Royal Invitational(FL)
, 2015-03-20w(0.1)(#7)
G-100
NWI
13.16
Harris, Ashley
(2017)
(
Mount Dora, FL
)
FL 2A District 6(FL)
, 2015-04-15
NWI
(#3)
G-100
66
13.17
Shorter, Jessica
(2017)
(
Coconut Creek, FL
)
BCAA North Central Qualifier(FL)
, 2015-03-17w(1.3)(#15)
G-100
66
13.17
Beauvais, Stephanie
(2015)
(
Somerset Academy, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04w(0.1)(#53)
G-100
NWI
13.17
Jackett, Jessica
(2018)
(
Lake Wales, FL
)
TFA Royal Open(FL)
, 2015-02-21
NWI
(#12)
G-100
NWI
13.17
James, Cassie
(
Edgewood, FL
)
FL 2A District 13(FL)
, 2015-04-16
NWI
(#4)
G-100
68
13.18
Jones, Jazlin
(2016)
(
Arnold, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21w(-0.5)(#14)
G-100
NWI
13.18
Rodgers, Jasmine
(
West Florida, FL
)
Panhandle Championships(FL)
, 2015-03-21
NWI
(#8)
G-100
69
13.19
Curtis, Nikita
(2015)
(
Santa Fe, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21w(0.6)(#38)
G-100
70
13.20
Huggins, Jacquel
(2015)
(
Rickards, FL
)
FSU Relays(FL)
, 2015-03-28w(0)(#16)
G-100
NWI
13.20
Bowden, Ranesha
(2015)
(
Middleton, FL
)
Charles Johnson Invitational (FL)
, 2015-02-21
NWI
(#3)
G-100
NWI
13.20
Marshall, Antonia
(2015)
(
Ridgeview, FL
)
Friday Knight Invite(FL)
, 2015-03-13
NWI
(#15)
See more performances for G-100