College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
How to get ranked
2015 Outdoor
FL State 800 Elites
Follow US#1 updates with RSS
   
Get US#1 updates on Facebook
B-800
Event
Rank
Mark
By
Meet
B-800
1
1:49.66
Bartlett, Avery
(2015)
(
Chiles, FL
)
(US#6)
NB Outdoor Nationals(NC)
, 2015-06-21(#4)
B-800
2
1:52.25
Hollis, Kyren
(2015)
(
Olympia, FL
)
(US#73)
Metro Conference Championships(FL)
, 2015-03-19(#1)
B-800
3
1:52.49
Patterson, Javon
(2015)
(
Boyd Anderson, FL
)
(US#83)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#1)
B-800
4
1:53.03
Freire, Humberto
(2016)
(
Columbus, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#1)
B-800
5
1:53.34
Pacifico, Justin
(2016)
(
Flagler Palm Coast, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23(#1)
B-800
6
1:53.42
Small, Vaquan
(2015)
(
Booker T. Washington, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22(#1)
B-800
7
1:53.94
Volmar, Johns
(2016)
(
Freedom, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#2)
B-800
8
1:54.33
Fitzpatrick, Boston
(2015)
(
Vanguard, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#4)
National Elites above. State Elites below
B-800
9
1:54.58
Doyle, Timothy
(2018)
(
Freedom, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#4)
B-800
10
1:54.62
Trainor, Sean
(2015)
(
Edgewater, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#2)
B-800
11
1:54.65
Robin, Chris
(2015)
(
Calvary Christian, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#5)
B-800
12
1:54.86
Hogan, Emare
(2017)
(
Dr. Phillips, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#3)
B-800
12
1:54.86
Haynes, Yohance
(2016)
(
St. Thomas Aquinas, FL
)
BCAA Championships(FL)
, 2015-03-21(#2)
B-800
14
1:54.89
Wajd, Qaseem
(2016)
(
Tampa Prep, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21(#1)
B-800
15
1:54.92
Cabral, Joseph
(2015)
(
Pine Crest, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22(#2)
B-800
16
1:55.18
Moultrie, Derwin
(2016)
(
Coral Reef, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#3)
B-800
17
1:55.44
Warren, Calahan
(2015)
(
Auburndale, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14(#1)
B-800
17
1:55.44
Davis, Robert
(2015)
(
Countryside, FL
)
Trinity Prep Distance Showcase(FL)
, 2015-05-08(#1)
B-800
19
1:55.56
Aman, Christian
(2015)
(
Lake Mary, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#6)
B-800
20
1:55.80
Wynn, Kadeem
(2016)
(
Flagler Palm Coast, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#4)
B-800
21
1:55.81
Dickerson, Collin
(2015)
(
Coral Shores, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22(#3)
B-800
22
1:55.83
Bilton, Sawyer
(2015)
(
Boca Raton, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#4)
B-800
22
1:55.83
Rivera, John
(2017)
(
Lakewood Ranch, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#4)
B-800
24
1:55.87
Bradshaw, Christopher
(2015)
(
Dr. Phillips, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#5)
B-800
25
1:55.97
Dillon, Marshall
(2016)
(
Charlotte, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#8)
B-800
26
1:56.02
Gunter, Malik
(2015)
(
Miami Sunset, FL
)
FL 4A Region 4(FL)
, 2015-04-21(#3)
B-800
27
1:56.16
Zhdanov, Sem
(2016)
(
Mandarin, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#2)
B-800
28
1:56.20
Farrell, Jeremy
(2015)
(
Archbishop McCarthy, FL
)
FL 3A District 15(FL)
, 2015-04-11(#2)
B-800
29
1:56.28
Hall, David
(2016)
(
Oakleaf, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#5)
B-800
30
1:56.30
Hamilton, Earnest
(2015)
(
Lake Wales, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14(#2)
B-800
31
1:56.40
Berryhill, Cameron
(2016)
(
Coral Reef, FL
)
FL 4A Region 4(FL)
, 2015-04-21(#4)
B-800
32
1:56.66
Edward, Mark
(2015)
(
Wolfson, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#4)
B-800
33
1:56.83
Goyco, Ishmael
(2015)
(
Olympia, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#5)
B-800
34
1:56.91
Williams, Jamarcus
(2015)
(
Oak Ridge, FL
)
FL 4A District 4(FL)
, 2015-04-16(#4)
B-800
35
1:56.92
Tampa, David Cash
(2015)
(
Creekside, FL
)
Mustang Rivery City Distance Carnival(FL)
, 2015-04-03(#1)
B-800
36
1:56.96
Armstrong, Jordan
(2016)
(
Lyman, FL
)
Lake Brantley Classic(FL)
, 2015-03-07(#2)
B-800
37
1:56.99
Riegelmayer, Zachary
(2015)
(
Colonial, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#6)
B-800
38
1:57.09
BERNARD, JOSEPH
(2015)
(
New Smyrna Beach, FL
)
Trinity Prep Distance Showcase(FL)
, 2015-05-08(#2)
B-800
39
1:57.13
Hill, Sequion
(2016)
(
Boyd Anderson, FL
)
FL 3A District 15(FL)
, 2015-04-11(#3)
B-800
40
1:57.29
Grey, Devoy
(2016)
(
Northeast, FL
)
FL 4A Region 4(FL)
, 2015-04-21(#5)
B-800
41
1:57.31
Noltion, Michael
(2016)
(
Dillard, FL
)
FL 3A Region 4(FL)
, 2015-04-23(#2)
B-800
42
1:57.32
Fitzpatrick, Joseph
(2018)
(
Vanguard, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#7)
B-800
42
1:57.32
Tanis, Dieuvenel
(2015)
(
Lely, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#1)
B-800
44
1:57.33
Fritz, Jeremy
(2015)
(
Winter Springs, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#5)
B-800
45
1:57.51
Gehret, James
(2015)
(
Bishop Snyder, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#2)
B-800
46
1:57.61
Rodriguez, Ryan
(2015)
(
Belen Jesuit, FL
)
Louie Bing Classic(FL)
, 2015-02-21(#2)
B-800
47
1:57.66
Gerry, Mason
(2016)
(
Bishop Kenny, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-04-09(#1)
B-800
48
1:57.74
Morris, Lorenzo
(2016)
(
Everglades, FL
)
FL 4A Region 4(FL)
, 2015-04-21(#6)
B-800
49
1:57.78
Corinealdi, Justin
(2016)
(
Liberty, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-04-22(#3)
B-800
50
1:57.82
Miller, Omari
(2016)
(
Miami Norland, FL
)
FL 3A Region 4(FL)
, 2015-04-23(#4)
B-800
51
1:57.86
Robinson, Max
(2015)
(
Lake Brantley, FL
)
FL 4A District 2(FL)
, 2015-04-15(#1)
B-800
52
1:57.89
Whittington, A.J.
(2015)
(
Spoto, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#3)
B-800
53
1:57.92
Bassy, Stevenson
(2016)
(
Jones, FL
)
FL 2A Region 2(FL)
, 2015-04-23(#1)
B-800
54
1:57.93
Wilson, Roderic
(2016)
(
Blanche Ely, FL
)
BCAA Championships(FL)
, 2015-03-21(#3)
B-800
55
1:57.94
Penaranda, Carlos
(2015)
(
Pembroke Pines Charter, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#14)
B-800
56
1:57.95
Newman, Jacob
(2016)
(
Mandarin, FL
)
FL 4A District 1(FL)
, 2015-04-11(#3)
B-800
57
1:57.97
Riegelmayer, Zacha
(2015)
(
Colonial, FL
)
FL 4A District 4(FL)
, 2015-04-16(#5)
B-800
58
1:57.98
Davis, Michael
(2015)
(
Rockledge, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22(#4)
B-800
59
1:58.02
Lunsford, William
(2015)
(
Evangelical Christian, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#3)
B-800
60
1:58.08
Boucher, Alex
(2017)
(
Winter Park, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#9)
B-800
60
1:58.08
Barrow, Blair
(2015)
(
American Heritage, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#15)
B-800
62
1:58.11
Petty, Deandre
(2016)
(
Andrew Jackson, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#4)
B-800
63
1:58.18
Yancey, Cullen
(2015)
(
West Orange, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#10)
B-800
63
1:58.18
Bradtmueller, Adam
(2016)
(
Sarasota, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#16)
B-800
65
1:58.21
Cottrell, Robert
(2015)
(
Riverview, FL
)
FL 4A Region 2(FL)
, 2015-04-22(#1)
B-800
66
1:58.32
Daniel, Mackenson
(2016)
(
South Plantation, FL
)
BCAA Championships(FL)
, 2015-03-21(#4)
B-800
67
1:58.35
Hancock, Malik
(2016)
(
Edgewater, FL
)
Metro Conference Championships(FL)
, 2015-03-19(#3)
B-800
68
1:58.36
Markowski, Quasan
(2016)
(
Plant, FL
)
FSU Relays - Friday(FL)
, 2015-03-26(#3)
B-800
69
1:58.40
Hernandez, Kevin
(2015)
(
Pasco, FL
)
FL 2A Region 2(FL)
, 2015-04-23(#2)
B-800
70
1:58.42
Arandia, Josue
(2016)
(
Land O' Lakes, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21(#5)
B-800
70
1:58.42
Addison, Myles
(2016)
(
Seminole Ridge, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#8)
B-800
72
1:58.43
Cogdell, Ari
(2015)
(
American, FL
)
Hallandale Invitational(FL)
, 2015-03-07(#3)
B-800
73
1:58.44
Henrikson, Leif
(2015)
(
Mckeel , FL
)
Lakeland City Championships(FL)
, 2015-03-05(#1)
B-800
73
1:58.44
Welch, Daniel
(2015)
(
Holy Trinity, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#2)
B-800
75
1:58.45
Berryhill, Carlin
(2016)
(
Coral Reef, FL
)
Dade County Youth Fair(FL)
, 2015-04-04(#1)
B-800
76
1:58.48
Escobar, George
(2016)
(
Maclay, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#4)
B-800
77
1:58.53
Jones, Matthew
(2016)
(
West Florida, FL
)
FL 2A District 1(FL)
, 2015-04-07(#1)
B-800
78
1:58.54
Jones, Ben
(2016)
(
Robinson, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21(#7)
B-800
79
1:58.56
Lanasa, Trey
(2015)
(
Fort Walton Beach, FL
)
FL 3A District 2(FL)
, 2015-04-11(#1)
B-800
80
1:58.59
Aulenbach, Cory
(2015)
(
Bartram Trail, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#7)
B-800
81
1:58.62
Aman, William Christian
(2015)
(
Lake Mary, FL
)
Royal Invitational(FL)
, 2015-03-20(#1)
B-800
82
1:58.63
Rodeghier, Austin
(2016)
(
Space Coast, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22(#5)
B-800
83
1:58.64
Ortiz, Isiah
(2015)
(
Bartram Trail, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#8)
B-800
84
1:58.68
JONES, BENJAMIN
(2016)
(
Robinson, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#19)
B-800
85
1:58.82
Heera, Sean
(2017)
(
Clearwater, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#4)
B-800
85
1:58.82
Mcmullen, Trace
(2016)
(
Fort Walton Beach, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#9)
B-800
87
1:58.91
Boylea, Delonte
(2015)
(
Barron Collier, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#5)
B-800
88
1:59.00
Saintcyrin, Peters
(2017)
(
Cypress Lake, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#7)
B-800
89
1:59.01
Simpkins, Steven
(2016)
(
Maclay, FL
)
FSU Relays - Friday(FL)
, 2015-03-26(#5)
B-800
90
1:59.13
Skotnicki, Tanner
(2017)
(
Winter Springs, FL
)
Trinity Prep Distance Showcase(FL)
, 2015-05-08(#3)
B-800
91
1:59.21
Bennett, Ryan
(2015)
(
Countryside, FL
)
FL 4A District 8(FL)
, 2015-04-16(#1)
B-800
92
1:59.28
Hernandez, Allan
(2015)
(
Chiles, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#9)
B-800
93
1:59.31
Black, Andre
(2016)
(
Tampa Catholic, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#6)
B-800
94
1:59.32
Cross, Steven
(2016)
(
Merritt Island, FL
)
Cape Coast Conference Championships(FL)
, 2015-04-02(#1)
B-800
95
1:59.35
Williams, D'Corian
(2015)
(
Boyd Anderson, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23(#1)
B-800
96
1:59.36
Marquez, Brandon
(2016)
(
Unattached, FL
)
Embry-Riddle Indoor Outdoor Challenge(FL)
, 2015-01-17
B-800
97
1:59.39
Lyons, John
(2016)
(
Lake Mary, FL
)
Trinity Prep Distance Showcase(FL)
, 2015-05-08(#4)
B-800
98
1:59.43
Mihm, Jackson
(2016)
(
Ransom Everglades, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22(#7)
B-800
99
1:59.45
Convey, Kurt
(2015)
(
Coral Reef, FL
)
Big Blue Invitational(FL)
, 2015-03-07(#3)
B-800
99
1:59.45
LUNSFORD, WILL
(2015)
(
Evangelical Christian, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#24)
B-800
99
1:59.45
Statham, Bryce
(2015)
(
St. Thomas Aquinas, FL
)
FL 4A District 13(FL)
, 2015-04-15(#1)
See more performances for B-800
G-800
Event
Rank
Mark
By
Meet
G-800
1
2:08.71
Johnson, Sinclaire
(2016)
(
Lake Brantley, FL
)
(US#26)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#1)
G-800
2
2:09.41
Rogers, Daesha
(2017)
(
Miami Northwestern, FL
)
(US#39)
AAU National Club Championships(FL)
, 2015-07-18(#1)
G-800
3
2:10.11
Collier, Caitlyn
(2018)
(
Bolles, FL
)
(US#57)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#1)
G-800
4
2:11.55
Zeller, Skye
(2016)
(
Space Coast, FL
)
(US#98)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23(#2)
G-800
5
2:12.20
Archer, Lauren
(2016)
(
Ransom Everglades, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23(#5)
G-800
6
2:12.45
Beaubien, Maddie
(2016)
(
Wellington, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#2)
G-800
7
2:13.24
Ervin, Asia
(2018)
(
Timber Creek, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#2)
G-800
8
2:13.41
Rivers, Bryanna
(2017)
(
Wharton, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23(#6)
G-800
9
2:13.70
Blair, Grace
(2018)
(
Oak Hall, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#1)
G-800
10
2:13.87
Gilbert, Lenneshia
(2015)
(
Miami Northwestern, FL
)
NB Outdoor Nationals - Emerging Elites(NC)
, 2015-06-21(#8)
G-800
11
2:13.97
White, Melanie
(2018)
(
Winter Park, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#3)
G-800
12
2:14.41
Hertenstein, Bailey
(2018)
(
Riverview, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#4)
National Elites above. State Elites below
G-800
13
2:14.60
Clark, Sharneicia
(2017)
(
Olympia, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#4)
G-800
14
2:14.63
Hunt, Latoya
(2015)
(
Winter Springs, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#5)
G-800
15
2:14.82
Pinnell, Katie
(2018)
(
North Broward Prep, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-04-22(#3)
G-800
16
2:14.90
Oliveira, Sierra
(2020)
(
Evangelical Christian, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#1)
G-800
17
2:15.78
Folston, Jatana
(2019)
(
Ransom Everglades, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#3)
G-800
18
2:16.04
Crane, Brooke
(2016)
(
Fort Walton Beach, FL
)
Panhandle Championships(FL)
, 2015-03-21(#1)
G-800
19
2:16.13
Smith, Shelby
(2016)
(
Holy Trinity, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#3)
G-800
20
2:16.32
Gear, Kristilin
(2017)
(
Fort Myers, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#2)
G-800
21
2:16.33
Johnson, Kayla
(2017)
(
Miami Southridge, FL
)
USATF Junior Olympics National Championships 15-16(FL)
, 2015-08-02(#5)
G-800
22
2:16.93
Fulmer, Madeline
(2016)
(
Fort Walton Beach, FL
)
Mobile Challenge of Champions(AL)
, 2015-04-04(#4)
G-800
23
2:17.08
Mickens-Malik, Jinah
(6)
(
Mater Academy, FL
)
FL 3A Region 4(FL)
, 2015-04-23(#2)
G-800
24
2:17.21
Brookover, Hannah
(
Calvary Christian, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#4)
G-800
25
2:17.45
Horsley, Harley
(2015)
(
Tavares, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#5)
G-800
26
2:17.53
Tyndall, Jordynn
(2018)
(
Eastside, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23(#1)
G-800
27
2:17.57
Span, Arion
(2016)
(
Royal Palm Beach, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#7)
G-800
28
2:17.66
Salcedo, Breeana
(2016)
(
Estero, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#2)
G-800
29
2:17.71
Rogers, Daesha
(2017)
(
Miami Jackson, FL
)
FL 3A District 16(FL)
, 2015-04-14(#1)
G-800
30
2:17.74
Douglas, Asha
(2015)
(
Colonial, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#6)
G-800
31
2:17.88
Carpenter, Audrey
(2015)
(
Vanguard, FL
)
MCIAC Championships(FL)
, 2015-03-26(#1)
G-800
32
2:18.03
Hinds, Shiree
(2016)
(
Miami Northwestern, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#4)
G-800
33
2:18.19
Gavulic, Lauren
(2015)
(
Ferguson, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#8)
G-800
34
2:18.31
Willis, Caroline
(2017)
(
Maclay, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#4)
G-800
35
2:18.58
Fields, Jordan
(2016)
(
Creekside, FL
)
NB Outdoor Nationals(NC)
, 2015-06-21(#2)
G-800
36
2:18.69
Gadson, Serena
(2018)
(
Wharton, FL
)
FL 4A Region 2(FL)
, 2015-04-22(#3)
G-800
37
2:18.76
Brahm, Hayley
(2015)
(
Northeast, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#3)
G-800
38
2:18.82
Jenkins, Elizabeth
(2017)
(
Winter Park, FL
)
Metro Conference Championships(FL)
, 2015-03-19(#3)
G-800
39
2:18.86
Gibbons, Rafaella
(2018)
(
Winter Park, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#1)
G-800
40
2:19.01
Slater, Megan
(2015)
(
Estero, FL
)
FL 3A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#4)
G-800
41
2:19.04
Hill, Shaquanda
(2016)
(
Evans, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#7)
G-800
42
2:19.12
Pollock, Briana
(2015)
(
Hallandale, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16(#2)
G-800
43
2:19.14
Duclose, Clauna
(2017)
(
Lake Wales, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-04-23(#1)
G-800
44
2:19.32
Gibson, Terneka
(2016)
(
Miami Carol City, FL
)
GMAC Championships(FL)
, 2015-03-17(#1)
G-800
45
2:19.49
Mulford, Elizabeth
(2015)
(
Vanguard, FL
)
MCIAC Championships(FL)
, 2015-03-26(#2)
G-800
46
2:19.61
Torino, Leigha
(2017)
(
North Marion, FL
)
FL 2A District 6(FL)
, 2015-04-15(#2)
G-800
47
2:19.78
Kerns, Emily
(2015)
(
Mitchell, FL
)
Fivay Home Meet(FL)
, 2015-03-10(#1)
G-800
48
2:20.15
Cutchineal, Shelby
(2017)
(
North Port, FL
)
FL 4A Region 2(FL)
, 2015-04-22(#4)
G-800
49
2:20.17
Griffin, Diamond
(2017)
(
South Dade, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#10)
G-800
50
2:20.19
Petrus, Emily
(2017)
(
George M. Steinbrenner, FL
)
FL 4A Region 2(FL)
, 2015-04-22(#5)
G-800
51
2:20.43
Lima, Jennifer
(2017)
(
East Lake, FL
)
Steinbrenner Invitational(FL)
, 2015-03-21(#3)
G-800
52
2:20.52
Thomas, Sophia
(2016)
(
Belleview, FL
)
FL 3A District 7(FL)
, 2015-04-14(#1)
G-800
53
2:20.53
Hajda, Allison
(2017)
(
Bolles, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21(#2)
G-800
54
2:20.54
Clark, Rebecca
(2019)
(
Mount Dora Christian, FL
)
Osceola Kowboy Invitational(FL)
, 2015-03-14(#3)
G-800
54
2:20.54
Scully, Kailyn
(2016)
(
Lakewood Ranch, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-04-15(#1)
G-800
56
2:20.64
Joseph, Tiyera
(2016)
(
George M. Steinbrenner, FL
)
Golden South Classic(FL)
, 2015-05-23(#3)
G-800
57
2:20.88
Gill, Brittany
(2016)
(
Dillard, FL
)
FL 3A District 15(FL)
, 2015-04-11(#1)
G-800
58
2:21.30
Grier, Sydne
(2015)
(
Bartram Trail, FL
)
Friday Knight Invite(FL)
, 2015-03-13(#1)
G-800
59
2:21.34
Garcia, Annette
(2015)
(
Archbishop McCarthy, FL
)
FL 3A District 15(FL)
, 2015-04-11(#2)
G-800
60
2:21.36
Mickens-Malik, Jinah
(6)
(
Mater Academy, FL
)
FL 3A District 16(FL)
, 2015-04-14(#3)
G-800
61
2:21.41
Korovich, Kaelyn
(2016)
(
Coral Reef, FL
)
FL 4A Region 4(FL)
, 2015-04-21(#3)
G-800
62
2:21.44
Krajniak, Gabriell
(2015)
(
Mosley, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#9)
G-800
63
2:21.50
Stringer, Tenka
(2016)
(
Miami Killian, FL
)
FL 4A District 16(FL)
, 2015-04-11(#2)
G-800
64
2:21.52
Soltis, Kaitlyn
(2017)
(
University High, FL
)
Lake Brantley Invitational(FL)
, 2015-02-28(#3)
G-800
65
2:21.61
Knight, Aaleiyah
(2016)
(
Pine Forest, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#10)
G-800
66
2:21.64
Kuhn, Katherine
(2016)
(
Winter Park, FL
)
Metro Conference Championships(FL)
, 2015-03-19(#5)
G-800
67
2:21.68
Cline, Daley
(2016)
(
Estero, FL
)
FSU Relays - Friday(FL)
, 2015-03-26(#10)
G-800
68
2:21.78
Douglas, Shayla
(2018)
(
Dr. Phillips, FL
)
FL 4A District 4(FL)
, 2015-04-16(#4)
G-800
69
2:21.81
Butterfield, Brooke
(2016)
(
Winter Springs, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#8)
G-800
70
2:21.82
Allmark, Annie
(2017)
(
Suncoast , FL
)
Suncoast Invite #2(FL)
, 2015-03-10(#1)
G-800
71
2:21.90
Gonzalez, Octavia
(2015)
(
St. Cloud, FL
)
Royal Invitational(FL)
, 2015-03-20(#3)
G-800
72
2:22.22
Newsome, Ashlee
(2016)
(
First Academy, FL
)
FL 1A Region 2(FL)
, 2015-04-23(#2)
G-800
73
2:22.28
Young, DeAndreah
(2017)
(
Miami Northwestern, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#6)
G-800
74
2:22.40
Irving, Adajah
(2016)
(
Dr. Phillips, FL
)
Brian Jaeger Elite Classic(FL)
, 2015-03-14(#4)
G-800
75
2:22.52
Aponte, Kelly
(2016)
(
St. Augustine, FL
)
Bolles Bulldog Classic(FL)
, 2015-03-06(#3)
G-800
75
2:22.52
Dahlberg, Kylie
(2017)
(
Matanzas, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#11)
G-800
77
2:22.53
Openshaw, Tara
(2018)
(
Creekside, FL
)
Friday Knight Invite(FL)
, 2015-03-13(#2)
G-800
78
2:22.55
LaBrant, Bobbi
(2015)
(
Indian Rocks Christian, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#5)
G-800
79
2:22.64
Volk, Becky
(2018)
(
St. Joseph Academy, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#6)
G-800
80
2:22.82
Mickens-malik, Jinal
(6)
(
Mater Academy, FL
)
Dade Christian Crusader Classic(FL)
, 2015-03-14(#1)
G-800
80
2:22.82
Mickens-malik, Jinal
(6)
(
Mater Academy, FL
)
Dade Christian Crusader Classic(FL)
, 2015-03-14(#1)
G-800
82
2:22.84
Sison, Janet Annika
(2016)
(
Dr. Phillips, FL
)
Lake Brantley Classic(FL)
, 2015-03-07(#1)
G-800
83
2:22.87
Blem, Haley
(2015)
(
Lemon Bay, FL
)
Marcus Freeman Memorial Invitational(FL)
, 2015-04-08(#1)
G-800
84
2:22.92
Turnley, Ariel
(2016)
(
Cardinal Gibbons, FL
)
FL 2A District 15(FL)
, 2015-04-16(#3)
G-800
84
2:22.92
Skipper, Elizabeth
(2015)
(
Bishop Moore, FL
)
Astronaut Invitational(FL)
, 2015-03-20(#1)
G-800
86
2:23.09
Kling, Haley
(2017)
(
Pace, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#5)
G-800
87
2:23.12
St. Lewis, Cheyenne
(
Lake Mary, FL
)
UNF Spring Break Invitational(FL)
, 2015-03-27(#2)
G-800
87
2:23.12
Schneidewind, Hannah
(2018)
(
Niceville, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#6)
G-800
89
2:23.21
Giovanniello, Mega
(2017)
(
Estero, FL
)
FSU Relays - Friday(FL)
, 2015-03-26(#11)
G-800
90
2:23.22
Blackwell, Erin
(2015)
(
Springstead, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-05-02(#12)
G-800
91
2:23.46
Monger, Lindsay
(2019)
(
Episcopal, FL
)
UNF Spring Break Invitational(FL)
, 2015-03-27(#3)
G-800
91
2:23.46
Green, Ansley
(2018)
(
Oak Hall, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#7)
G-800
93
2:23.50
Zeller, Kaliya
(2016)
(
Oviedo, FL
)
FL 4A District 2(FL)
, 2015-04-15(#4)
G-800
94
2:23.57
Krueger, Juliana
(2016)
(
Chiles, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-04-23(#7)
G-800
95
2:23.60
GRAY, LEA
(2017)
(
Seabreeze, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-04-22(#2)
G-800
96
2:23.64
Thielbar, Rhea
(2018)
(
Berkeley Prep, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-05-01(#10)
G-800
97
2:23.69
Woodward, Margaret
(2015)
(
East Lake, FL
)
Florida Relays(FL)
, 2015-04-04(#21)
G-800
98
2:23.84
Wiedeman, Lydia
(2015)
(
Wakulla, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-04-21(#4)
G-800
99
2:23.85
Quijano, Sabrina
(2017)
(
Our Lady of Lourdes, FL
)
FL 4A District 15(FL)
, 2015-04-15(#1)
G-800
100
2:23.88
Tucker, Emma
(2016)
(
Chiles, FL
)
Bob Hayes Classic(FL)
, 2015-03-21(#9)
See more performances for G-800