Search by Name:
Search by School:
Search by Meet:
Advanced Search
Meet Name: WA 3A State Meet - (Dyestat Meet Page)
Date: 2014-05-31
Season: 2014 Outdoor
Location: Mount Tahoma, WA


B-100
NameSchoolEventPerformanceNotes
Joyner, Austin (2015) Marysville Pilchuck, WA
B-100 10.65 #1 pre w(3.7)
Miller, Rayshaun (2014) Lincoln, WA
B-100 10.71 #2 pre w(4.8)
Baker, Budda (2014) Bellevue, WA
B-100 10.75 #3 pre w(4.8)
Baker, Budda (2014) Bellevue, WA
B-100 10.77 #1 WA#4 w(-2.1)
Gaylor, Marcus (2014) Columbia River, WA
B-100 10.78 #4 pre w(3.7)
Kelly, Ben (2014) Hanford, WA
B-100 10.78 #5 pre w(3.7)
Kilcup, Margaryonta (2014) Meadowdale, WA
B-100 10.79 #6 pre w(4.8)
Miller, Rayshaun (2014) Lincoln, WA
B-100 10.90 #2 WA#9 w(-2.1)
Gilchrist, Isaiah (2016) Bellevue, WA
B-100 10.90 #7 pre w(3.7)
Stell, Deion (2014) Marysville Pilchuck, WA
B-100 10.94 #8 pre w(4.8)
Winfrey, Khalil (2016) Rogers, WA
B-100 10.94 #9 pre w(4.8)
Gaylor, Marcus (2014) Columbia River, WA
B-100 10.96 #3 WA#11 w(-2.1)
Richmond, Max (2014) Bellevue, WA
B-100 10.98 #10 pre w(4.8)
Wells, Emmanuel (2016) Lakes, WA
B-100 10.99 #11 pre w(3.7)
Wicks, Isaac (2015) North Central, WA
B-100 10.99 #12 pre w(3.7)

B-200
NameSchoolEventPerformanceNotes
Baker, Budda (2014) Bellevue, WA
B-200 21.84 #1 pre w(2.6)
Baker, Budda (2014) Bellevue, WA
B-200 21.87 #1 WA#8 w(-1)
Gaylor, Marcus (2014) Columbia River, WA
B-200 21.89 #2 pre w(3.4)
Kelly, Ben (2014) Hanford, WA
B-200 21.94 #2 WA#10 w(-1)
Gaylor, Marcus (2014) Columbia River, WA
B-200 22.05 #3 w(-1)
Kelly, Ben (2014) Hanford, WA
B-200 22.15 #3 pre w(2.6)
Hostetler, Jacob (2014) Ingraham, WA
B-200 22.17 #4 pre w(3.4)
Mcnamara, Will (2014) Shorecrest, WA
B-200 22.26 #5 pre w(2.6)
Miller, Rayshaun (2014) Lincoln, WA
B-200 22.28 #7 pre w(2.6)
Winfrey, Khalil (2016) Rogers, WA
B-200 22.32 #6 pre w(3.4)
Kilcup, Margaryonta (2014) Meadowdale, WA
B-200 22.35 #8 pre w(2.6)
Flynn, Walker (2016) Lincoln, WA
B-200 22.37 #9 pre w(3.4)
Hostetler, Jacob (2014) Ingraham, WA
B-200 22.44 #4 WA#18 w(-1)
Pope, Tanner (2015) Southridge, WA
B-200 22.45 #10 pre w(2.6)

B-400
NameSchoolEventPerformanceNotes
Hostetler, Jacob (2014) Ingraham, WA
B-400 48.91 #1 WA#7
Cowan, Jason (2014) Kennedy, WA
B-400 49.15 #2 WA#12
Gilchrist, Isaiah (2016) Bellevue, WA
B-400 49.36 #3 WA#16
Gonzales, Clay (2014) Southridge, WA
B-400 49.49 #4
Flynn, Walker (2016) Lincoln, WA
B-400 49.59 #5 WA#19

B-800
NameSchoolEventPerformanceNotes
Leach, Max (2014) Nathan Hale, WA
B-800 1:54.44 #1 WA#8
Schulz, Eric (2014) Mercer Island, WA
B-800 1:54.71 #2
Roberts, Aedan (2014) Nathan Hale, WA
B-800 1:55.69 #3
Jasperson, James (2014) North Thurston, WA
B-800 1:56.25 #4
Lesko, Dylan (2015) Mercer Island, WA
B-800 1:56.98 #5
Roberts, Aedan (2014) Nathan Hale, WA
B-800 1:57.04 #1 pre
Schulz, Eric (2014) Mercer Island, WA
B-800 1:57.22 #3 pre
Jasperson, James (2014) North Thurston, WA
B-800 1:57.33 #5 pre
Miranne, Patrick (2015) University, WA
B-800 1:57.34 #7 pre
Cook, Seth (2014) Hanford, WA
B-800 1:57.40 #6
Miranne, Patrick (2015) University, WA
B-800 1:57.56 #7
Kirk, Devan (2017) Shorewood, WA
B-800 1:57.96 #8 pre
Lesko, Dylan (2015) Mercer Island, WA
B-800 1:59.16 #2 pre
Leach, Max (2014) Nathan Hale, WA
B-800 1:59.24 #4 pre
Cook, Seth (2014) Hanford, WA
B-800 1:59.38 #6 pre
Wendle, Graham (2014) Bellevue, WA
B-800 1:59.59 #9 pre
Gutierrez, Braxton (2017) Kamiakin, WA
B-800 1:59.81 #10 pre
Nelson, Stephen (2014) Lakes, WA
B-800 1:59.91 #11 pre

B-1600
NameSchoolEventPerformanceNotes
Hardy, Joe (2014) Seattle Prep, WA
B-1600 4:07.73 #1 US#11 WA#2
Leach, Max (2014) Nathan Hale, WA
B-1600 4:09.60 #2 US#31 WA#5
Dressel, John (2015) Mt Spokane, WA
B-1600 4:10.95 #3 US#51 WA#6
Anderson, Tanner (2015) North Central, WA
B-1600 4:13.00 #4 US#97 WA#11
Vandine, Andrew (2015) North Central, WA
B-1600 4:13.92 #5 WA#18
Mcdermott, Patrick (2015) Ingraham, WA
B-1600 4:14.26 #6
Foerder, Andrew (2014) Nathan Hale, WA
B-1600 4:14.91 #7
Wendle, Graham (2014) Bellevue, WA
B-1600 4:17.25 #8
Bowe, Aaron (2014) Liberty-Issaquah, WA
B-1600 4:18.60 #9
Jasperson, James (2014) North Thurston, WA
B-1600 4:21.19 #10 WA#51
Mounier, Nick (2014) Kelso, WA
B-1600 4:21.49 #11 WA#52
Rodeheffer, John (2015) Oak Harbor, WA
B-1600 4:24.63 #12

B-3200
NameSchoolEventPerformanceNotes
Hardy, Joe (2014) Seattle Prep, WA
B-3200 8:55.11 #1 US#17 WA#1
Anderson, Tanner (2015) North Central, WA
B-3200 8:58.39 #2
Dressel, John (2015) Mt Spokane, WA
B-3200 8:59.78 #3
Wilmot, Kai (2014) North Central, WA
B-3200 9:04.66 #4
Foerder, Andrew (2014) Nathan Hale, WA
B-3200 9:15.83 #5
Mcdermott, Patrick (2015) Ingraham, WA
B-3200 9:19.58 #6
Smith, Stuart (2015) Nathan Hale, WA
B-3200 9:21.42 #7
Rodeheffer, John (2015) Oak Harbor, WA
B-3200 9:22.49 #8 WA#33
Snyder, Andrew (2015) Kamiakin, WA
B-3200 9:26.74 #9
Mounier, Nick (2014) Kelso, WA
B-3200 9:32.05 #10 WA#55
Abdulla, Omar (2015) Shorecrest, WA
B-3200 9:37.71 #11
Blankenship, Austin (2015) Columbia River, WA
B-3200 9:39.45 #12 WA#78

B-110H
NameSchoolEventPerformanceNotes
Richmond, Sam (2015) Bellevue, WA
B-110H 14.58 #1 w(4.8)
Zalk, Peter (2014) Prairie, WA
B-110H 14.62 #2 w(4.8)
Diaz, Chris (2016) Shorewood, WA
B-110H 14.75 #3 w(4.8)
Richmond, Sam (2015) Bellevue, WA
B-110H 14.79 #1 pre NWI
Zalk, Peter (2014) Prairie, WA
B-110H 14.88 #2 pre WA#6 w(0.4)
Noel, Romney (2015) Liberty-Issaquah, WA
B-110H 14.88 #4 w(4.8)
Noel, Romney (2015) Liberty-Issaquah, WA
B-110H 14.94 #3 pre WA#8 w(0.4)
Diaz, Chris (2016) Shorewood, WA
B-110H 14.96 #4 pre NWI
Pena, Elijah (2014) Sunnyside, WA
B-110H 14.98 #5 pre WA#11 w(0.4)

B-300H
NameSchoolEventPerformanceNotes
Randle, Therron (2014) Lincoln, WA
B-300H 38.15 #1 WA#4
Randle, Therron (2014) Lincoln, WA
B-300H 38.85 #1 pre
Phillips, James (2014) Prairie, WA
B-300H 38.98 #2
Phillips, James (2014) Prairie, WA
B-300H 39.22 #2 pre
Coleman, Logan (2014) Glacier Peak, WA
B-300H 39.65 #3 pre
Albrecht, Alec (2014) Glacier Peak, WA
B-300H 39.84 #3
Albrecht, Alec (2014) Glacier Peak, WA
B-300H 39.84 #5 pre
Hafenscher, Brent (2015) Marysville Getchell, WA
B-300H 39.91 #4 pre
Fowler, Jim (2014) Kamiakin, WA
B-300H 40.12 #6 pre WA#41
Coleman, Logan (2014) Glacier Peak, WA
B-300H 40.16 #4
Fowler, Jim (2014) Kamiakin, WA
B-300H 40.33 #5
Powe, Trevon (2015) Woodrow Wilson, WA
B-300H 40.48 #7 pre
Pena, Elijah (2014) Sunnyside, WA
B-300H 40.56 #8 pre
Walker, John (2014) Bishop Blanchet, WA
B-300H 40.65 #9 pre
Robey, Aaron (2015) Mount Si, WA
B-300H 40.76 #10 pre WA#73
Hafenscher, Brent (2015) Marysville Getchell, WA
B-300H 40.88 #6

B-HJ
NameSchoolEventPerformanceNotes
Hill, Amari (2015) Franklin, WA
B-HJ 6'6" #1 WA#8
Gary, Ronnie (2016) Nathan Hale, WA
B-HJ 6'4" #2

B-LJ
NameSchoolEventPerformanceNotes
Joyner, Austin (2015) Marysville Pilchuck, WA
B-LJ 23'5.5" #1 US#49 WA#1 w(-2.7)
Baker, Budda (2014) Bellevue, WA
B-LJ 22'9.75" #2 WA#3 w(-2.7)
Rorie, Ahmaad (2014) Lincoln, WA
B-LJ 22'5.25" #3 WA#7 w(-2.7)

B-TJ
NameSchoolEventPerformanceNotes
Rorie, Ahmaad (2014) Lincoln, WA
B-TJ 47'2.75" #1 US#69 WA#2 w(-0.7)
Pena, Elijah (2014) Sunnyside, WA
B-TJ 43'6" #2 WA#7 w(0)
Watson, Javon (2014) Timberline, WA
B-TJ 43'2.25" #3 WA#9 w(0)

B-PV
NameSchoolEventPerformanceNotes
Middelstadt, Luke (2014) Prairie, WA
B-PV 15'3" #1 WA#5
Shugart, Zach (2016) Bishop Blanchet, WA
B-PV 15'0" #2
Barnes, Taylor (2016) Bishop Blanchet, WA
B-PV 14'9" #3 WA#9
Botten, Baly (2016) Mount Si, WA
B-PV 14'3" #4 WA#20
Vogl, James (2015) Lakeside, WA
B-PV 14'3" #5 WA#20
Zalk, Peter (2014) Prairie, WA
B-PV 14'0" #6

B-SP
NameSchoolEventPerformanceNotes
Grinder, Dallon (2014) Hanford, WA
B-SP 53'10.5" #1
Ledbetter, Dylan (2015) O'Dea, WA
B-SP 51'8.25" #2
Tonder, Ethan (2017) Mountain View, WA
B-SP 51'2.75" #3
Bracken, Jason (2014) Prairie, WA
B-SP 50'3.25" #4

B-DT
NameSchoolEventPerformanceNotes
Hallam-Eames, Winston (2014) Nathan Hale, WA
B-DT 173'6" #1

B-JT
NameSchoolEventPerformanceNotes
Riojas, Carlos (2014) Mt Spokane, WA
B-JT 185'0" #1
Smith, Benjamin (2014) Peninsula, WA
B-JT 184'8" #2 WA#11
Tennancour, Dylan (2014) Kennewick, WA
B-JT 176'10" #3

B-4x100
NameSchoolEventPerformanceNotes
Boys Relay Bellevue, WA
B-4x100 41.77 #1 pre
Boys Relay Bellevue, WA
B-4x100 41.79 #1
Boys Relay Southridge, WA
B-4x100 42.55 #2 WA#11
Boys Relay Lincoln, WA
B-4x100 42.58 #3 WA#13
Boys Relay Southridge, WA
B-4x100 42.89 #2 pre
Boys Relay Lincoln, WA
B-4x100 42.96 #3 pre
Boys Relay Seattle Prep, WA
B-4x100 43.31 #4 WA#33
Boys Relay North Central, WA
B-4x100 43.40 #5
Boys Relay Seattle Prep, WA
B-4x100 43.47 #5 pre
Boys Relay Prairie, WA
B-4x100 43.54 #6
Boys Relay Timberline, WA
B-4x100 43.57 #7 pre WA#48
Boys Relay Timberline, WA
B-4x100 43.65 #7
Boys Relay North Central, WA
B-4x100 43.79 #4 pre
Boys Relay Auburn Mountainview, WA
B-4x100 43.87 #8 pre WA#62
Boys Relay Shorewood, WA
B-4x100 43.92 #9 pre

B-4x400
NameSchoolEventPerformanceNotes
Boys Relay Bellevue, WA
B-4x400 3:23.04 #1 WA#6
Boys Relay Marysville Getchell, WA
B-4x400 3:23.59 #2 WA#8
Boys Relay Bellevue, WA
B-4x400 3:23.86 #1 pre
Boys Relay Bonney Lake, WA
B-4x400 3:24.04 #3 WA#13
Boys Relay Mercer Island, WA
B-4x400 3:24.24 #4
Boys Relay Marysville Getchell, WA
B-4x400 3:24.71 #3 pre
Boys Relay Nathan Hale, WA
B-4x400 3:24.87 #5

G-100
NameSchoolEventPerformanceNotes
Musa, Ngozi (2015) Holy Names Academy, WA
G-100 11.61 #1 pre w(3.8)
Heiden, Ellie (2014) Kamiakin, WA
G-100 11.91 #3 pre w(3.8)
Morgan, Emily (2014) Columbia River, WA
G-100 12.01 #2 pre w(2.6)
Biney, Barbara (2014) Mountlake Terrace, WA
G-100 12.02 #5 pre w(3.8)
Apostol, Imani (2015) Holy Names Academy, WA
G-100 12.06 #7 pre w(3.8)
Njadoe, Wurrie (2016) Shorecrest, WA
G-100 12.07 #4 pre w(2.6)
Musa, Ngozi (2015) Holy Names Academy, WA
G-100 12.14 #1 w(-3.2)
Scott, Tanisha (2014) Rainier Beach, WA
G-100 12.18 #6 pre w(2.6)
Demps, Cherelle (2015) Liberty-Issaquah, WA
G-100 12.25 #8 pre w(3.8)
Morgan, Emily (2014) Columbia River, WA
G-100 12.26 #2 WA#6 w(-3.2)
Konynenbelt, Amanda (2014) Shadle Park, WA
G-100 12.34 #9 pre w(3.8)
Heiden, Ellie (2014) Kamiakin, WA
G-100 12.35 #3 WA#10 w(-3.2)
Pizzillo, Sofia (2015) Shadle Park, WA
G-100 12.40 #10 pre w(2.6)
Njadoe, Wurrie (2016) Shorecrest, WA
G-100 12.40 #4 WA#12 w(-3.2)
Gleza, Kayla (2015) Peninsula, WA
G-100 12.42 #11 pre w(3.8)
Brown, Riley (2016) Interlake, WA
G-100 12.46 #12 pre w(2.6)

G-200
NameSchoolEventPerformanceNotes
Heiden, Ellie (2014) Kamiakin, WA
G-200 24.66 #1 WA#1 w(1.1)
Heiden, Ellie (2014) Kamiakin, WA
G-200 24.77 #1 pre w(2.8)
Garnett, Ariell (2016) Kennedy, WA
G-200 24.88 #3 pre w(2.8)
Morgan, Emily (2014) Columbia River, WA
G-200 24.98 #2 pre w(2.3)
Apostol, Imani (2015) Holy Names Academy, WA
G-200 25.02 #2 w(1.1)
Apostol, Imani (2015) Holy Names Academy, WA
G-200 25.05 #5 pre w(2.8)
Biney, Barbara (2014) Mountlake Terrace, WA
G-200 25.06 #4 pre w(2.3)
Scott, Tanisha (2014) Rainier Beach, WA
G-200 25.20 #6 pre w(2.3)
Morgan, Emily (2014) Columbia River, WA
G-200 25.25 #3 WA#11 w(1.1)
Garnett, Ariell (2016) Kennedy, WA
G-200 25.28 #4 WA#12 w(1.1)
Scott, Tanisha (2014) Rainier Beach, WA
G-200 25.35 #5 WA#17 w(1.1)
Biney, Barbara (2014) Mountlake Terrace, WA
G-200 25.44 #6 WA#19 w(1.1)
Demps, Cherelle (2015) Liberty-Issaquah, WA
G-200 25.45 #7 pre w(2.3)
Gersch, Victoria (2016) Mercer Island, WA
G-200 25.56 #8 pre w(2.8)
Pizzillo, Sofia (2015) Shadle Park, WA
G-200 25.60 #9 pre w(2.8)
Pedersen, Ashlee (2014) Mt Spokane, WA
G-200 25.72 #10 pre w(2.3)
Demps, Cherelle (2015) Liberty-Issaquah, WA
G-200 25.74 #7 WA#24 w(1.1)
Walton, Emma (2016) Mountain View, WA
G-200 25.84 #11 pre w(2.3)
Butterfield, Isabelle (2014) Bellevue, WA
G-200 25.86 #12 pre w(2.3)
Acuario, Bianca (2016) Marysville Pilchuck, WA
G-200 25.96 #13 pre w(2.3)
Doss, Aujanique (2015) Woodrow Wilson, WA
G-200 25.96 #13 pre w(2.8)

G-400
NameSchoolEventPerformanceNotes
Heiden, Ellie (2014) Kamiakin, WA
G-400 54.93 #1 US#59 WA#1
Apostol, Imani (2015) Holy Names Academy, WA
G-400 55.51 #2 WA#2
Garnett, Ariell (2016) Kennedy, WA
G-400 57.35 #3 WA#19
Heiden, Ellie (2014) Kamiakin, WA
G-400 57.66 #1 pre
Pedersen, Ashlee (2014) Mt Spokane, WA
G-400 57.68 #4
Yerigan, Madison (2016) Stanwood, WA
G-400 57.79 #5 WA#24
Apostol, Imani (2015) Holy Names Academy, WA
G-400 57.95 #2 pre
Pfaff, Amy (2013) Hanford, WA
G-400 58.13 #6
Casey, Piper (2016) Mercer Island, WA
G-400 58.28 #7
Pedersen, Ashlee (2014) Mt Spokane, WA
G-400 58.74 #3 pre
Anderson, Ali (2014) Stanwood, WA
G-400 58.75 #5 pre
Casey, Piper (2016) Mercer Island, WA
G-400 58.81 #7 pre
Garnett, Ariell (2016) Kennedy, WA
G-400 58.99 #4 pre
Pfaff, Amy (2013) Hanford, WA
G-400 59.13 #6 pre
Yerigan, Madison (2016) Stanwood, WA
G-400 59.14 #8 pre
Anderson, Ali (2014) Stanwood, WA
G-400 59.22 #8
Johnson, Peyton (2014) Lakeside, WA
G-400 59.57 #9 pre

G-800
NameSchoolEventPerformanceNotes
Ripple, Erin (2017) Holy Names Academy, WA
G-800 2:10.27 #1 US#53 WA#5
Ripple, Erin (2017) Holy Names Academy, WA
G-800 2:13.64 #1 pre
Oakes, Jordan (2017) Holy Names Academy, WA
G-800 2:13.91 #2 WA#12
Ackerley, Mikelle (2015) Bainbridge, WA
G-800 2:15.05 #3 WA#15
Pfaff, Amy (2013) Hanford, WA
G-800 2:16.16 #3 pre WA#20
Kiehne, Charlotte (2014) Hanford, WA
G-800 2:17.14 #4 WA#27
Pfaff, Amy (2013) Hanford, WA
G-800 2:17.21 #5
Ackerley, Mikelle (2015) Bainbridge, WA
G-800 2:17.87 #2 pre
Oakes, Jordan (2017) Holy Names Academy, WA
G-800 2:18.06 #4 pre
Waghani, Nikita (2014) Interlake, WA
G-800 2:18.21 #6
Kyro, Lexi (2017) Nathan Hale, WA
G-800 2:18.26 #7
Kyro, Lexi (2017) Nathan Hale, WA
G-800 2:18.98 #5 pre
Kiehne, Charlotte (2014) Hanford, WA
G-800 2:19.00 #7 pre
Waghani, Nikita (2014) Interlake, WA
G-800 2:19.11 #6 pre
Asplund, Lindsay (2015) Prairie, WA
G-800 2:19.21 #8 pre WA#48
Davis, Megan (2014) Glacier Peak, WA
G-800 2:19.50 #9 pre

G-1600
NameSchoolEventPerformanceNotes
Beauchene, Megan (2014) Kamiakin, WA
G-1600 4:48.42 #1 US#26 WA#2
Ripple, Erin (2017) Holy Names Academy, WA
G-1600 4:50.90 #2 US#51 WA#4
Masterson, Andrea (2015) Lakeside, WA
G-1600 4:55.38 #3 WA#7
Oakes, Jordan (2017) Holy Names Academy, WA
G-1600 5:00.16 #4 WA#16
Waskom, Hannah (2017) Mount Si, WA
G-1600 5:07.92 #5
Kostecka, Micaela (2016) Mt Spokane, WA
G-1600 5:08.58 #6 WA#37
Davis, Megan (2014) Glacier Peak, WA
G-1600 5:08.73 #7 WA#38
Smith, Heidi (2017) Glacier Peak, WA
G-1600 5:08.83 #8

G-3200
NameSchoolEventPerformanceNotes
Beauchene, Megan (2014) Kamiakin, WA
G-3200 10:34.52 #1 US#69 WA#2
Ripple, Erin (2017) Holy Names Academy, WA
G-3200 10:45.43 #2 WA#6
Masterson, Andrea (2015) Lakeside, WA
G-3200 10:46.58 #3 WA#8
Waskom, Hannah (2017) Mount Si, WA
G-3200 11:15.47 #4
Dunnell, Lauren (2015) Shadle Park, WA
G-3200 11:18.36 #5
Laiblin, Alex (2014) Oak Harbor, WA
G-3200 11:21.69 #6
Delacruz-Gunderson, Rebecca (2014) Lakeside, WA
G-3200 11:24.87 #7

G-100H
NameSchoolEventPerformanceNotes
Blad, Maria (2014) Enumclaw, WA
G-100H 14.83 #1 w(4.2)
Blad, Maria (2014) Enumclaw, WA
G-100H 15.16 #1 pre WA#8 w(-0.4)
Hunt, Mckenna (2015) Mountlake Terrace, WA
G-100H 15.19 #2 w(4.2)
Vincent, Olivia (2014) Holy Names Academy, WA
G-100H 15.20 #2 pre NWI
Schauble, Lindsey (2015) Kamiakin, WA
G-100H 15.21 #3 w(4.2)
Ritter, Sidney (2015) Shadle Park, WA
G-100H 15.25 #4 w(4.2)

G-300H
NameSchoolEventPerformanceNotes
Svastisalee, Deja (2014) North Central, WA
G-300H 44.79 #1
Vincent, Olivia (2014) Holy Names Academy, WA
G-300H 44.83 #1 pre
Svastisalee, Deja (2014) North Central, WA
G-300H 44.99 #2 pre
Schauble, Lindsey (2015) Kamiakin, WA
G-300H 45.10 #2 WA#13
Vincent, Olivia (2014) Holy Names Academy, WA
G-300H 45.49 #3
Weems, Erykah (2016) Hudson's Bay, WA
G-300H 45.52 #4 WA#14
Lane, Bree (2014) Southridge, WA
G-300H 45.83 #5
Lane, Bree (2014) Southridge, WA
G-300H 45.88 #3 pre
Schauble, Lindsey (2015) Kamiakin, WA
G-300H 46.06 #5 pre
Blad, Maria (2014) Enumclaw, WA
G-300H 46.32 #4 pre
Hutchison, Mackenzie (2016) Mount Si, WA
G-300H 46.36 #7 pre WA#34
Weems, Erykah (2016) Hudson's Bay, WA
G-300H 46.42 #6 pre
Johnson, Kelley (2015) Liberty-Issaquah, WA
G-300H 46.56 #8 pre WA#38
Blad, Maria (2014) Enumclaw, WA
G-300H 46.94 #6
Johnson, Kelley (2015) Liberty-Issaquah, WA
G-300H 46.97 #7
Hunt, Mckenna (2015) Mountlake Terrace, WA
G-300H 47.03 #9 pre WA#50
Walker, Ellie (2017) Columbia River, WA
G-300H 47.24 #10 pre
Wang, Teresa (2014) Nathan Hale, WA
G-300H 47.27 #11 pre
Jones Toutant, Elinor (2016) Franklin, WA
G-300H 47.66 #12 pre WA#79
Hutchison, Mackenzie (2016) Mount Si, WA
G-300H 47.71 #8

G-HJ
NameSchoolEventPerformanceNotes
Stapleton, Andrea (2015) Kamiakin, WA
G-HJ 5'8" #1 US#42 WA#1
Vincent, Olivia (2014) Holy Names Academy, WA
G-HJ 5'4" #2
Taylor, Maddie (2014) Auburn Mountainview, WA
G-HJ 5'4" #2 WA#15

G-LJ
NameSchoolEventPerformanceNotes
Okoronkwo, Chinne (2016) Mountlake Terrace, WA
G-LJ 18'2.5" #1 w(-1.5)
Konynenbelt, Amanda (2014) Shadle Park, WA
G-LJ 17'5" #2 WA#14 w(-3.2)

G-TJ
NameSchoolEventPerformanceNotes
Okoronkwo, Chinne (2016) Mountlake Terrace, WA
G-TJ 40'11.25" #1 NWI
Stapleton, Andrea (2015) Kamiakin, WA
G-TJ 38'0.5" #2 NWI
Murphy, Megan (2014) North Central, WA
G-TJ 37'4" #3 WA#6 w(1.7)
Henling, Molly (2016) Bishop Blanchet, WA
G-TJ 36'2.25" #4 NWI
Ingram, Mikayla (2014) Glacier Peak, WA
G-TJ 36'0.25" #5 NWI
Konynenbelt, Amanda (2014) Shadle Park, WA
G-TJ 35'9" #6 NWI
Stapleton, Allison (2017) Kamiakin, WA
G-TJ 35'9" #7 NWI
Biney, Barbara (2014) Mountlake Terrace, WA
G-TJ 35'8" #8 NWI
Williams, Brooke (2015) Columbia River, WA
G-TJ 35'4.25" #9 NWI
Vasina, Viktoriya (2014) Auburn Mountainview, WA
G-TJ 35'4" #10 NWI

G-PV
NameSchoolEventPerformanceNotes
Berry, Marissa (2015) Southridge, WA
G-PV 12'3" #1
Okoronkwo, Chinne (2016) Mountlake Terrace, WA
G-PV 12'0" #2
Musgrove, Loryn (2015) Kelso, WA
G-PV 11'6" #3 WA#11
Rossano, Ayane (2014) Bellevue, WA
G-PV 11'6" #3
Raines, Samantha (2015) Kamiakin, WA
G-PV 11'6" #5
Louie, Michelle (2014) Bellevue, WA
G-PV 11'3" #6 WA#15
Dayton, Annika (2015) Glacier Peak, WA
G-PV 11'0" #7

G-SP
NameSchoolEventPerformanceNotes
Moulden, Kc (2015) Enumclaw, WA
G-SP 44'0.25" #1
Keys, Sabrina (2014) North Central, WA
G-SP 44'0.25" #2
Toure, Sira (2014) Kamiakin, WA
G-SP 40'7.25" #3
Watson, Parris (2016) Decatur, WA
G-SP 39'1.75" #4 WA#25
Leppard, Jemila (2014) Woodrow Wilson, WA
G-SP 39'1.25" #5
Lester, Samantha (2014) Kennewick, WA
G-SP 39'0" #6
Bassett, Emily (2014) Mercer Island, WA
G-SP 38'11" #7 WA#26
Boudreau, Samantha (2016) Bonney Lake, WA
G-SP 38'7.25" #8 WA#29
Malins, Hailee (2016) Mountlake Terrace, WA
G-SP 36'11" #9
Free, Deedee (2017) Meadowdale, WA
G-SP 35'11.75" #10

G-DT
NameSchoolEventPerformanceNotes
Grandemange, Elisa (2014) Kamiakin, WA
G-DT 144'11" #1 US#72 WA#1
Lester, Samantha (2014) Kennewick, WA
G-DT 140'7" #2
Watson, Parris (2016) Decatur, WA
G-DT 131'10" #3
Chibuogwu, Onyie (2014) Shorecrest, WA
G-DT 127'1" #4 WA#17
Keys, Sabrina (2014) North Central, WA
G-DT 126'10" #5
Moulden, Kc (2015) Enumclaw, WA
G-DT 125'1" #6 WA#20
Toure, Sira (2014) Kamiakin, WA
G-DT 123'6" #7

G-JT
NameSchoolEventPerformanceNotes
Horton, Mariah (2015) Kelso, WA
G-JT 133'2" #1
Grandemange, Elisa (2014) Kamiakin, WA
G-JT 131'10" #2 WA#16
Taylor, Katherine (2015) Shorecrest, WA
G-JT 127'6" #3 WA#28
Mooney, Megan (2014) Nathan Hale, WA
G-JT 120'11" #4
Mizumori-Canfield, Aiko (2014) Shorecrest, WA
G-JT 120'1" #5

G-4x100
NameSchoolEventPerformanceNotes
Girls Relay Holy Names Academy, WA
G-4x100 48.19 #1
Girls Relay Columbia River, WA
G-4x100 48.68 #2 WA#5
Girls Relay Decatur, WA
G-4x100 48.83 #3 WA#10
Girls Relay Marysville Pilchuck, WA
G-4x100 48.83 #3 WA#10
Girls Relay Mt Spokane, WA
G-4x100 49.17 #5
Girls Relay Marysville Pilchuck, WA
G-4x100 49.20 #1 pre
Girls Relay Columbia River, WA
G-4x100 49.24 #2 pre
Girls Relay Southridge, WA
G-4x100 49.35 #6
Girls Relay Southridge, WA
G-4x100 49.36 #3 pre
Girls Relay Decatur, WA
G-4x100 49.37 #5 pre
Girls Relay Liberty-Issaquah, WA
G-4x100 49.40 #7 pre
Girls Relay Mt Spokane, WA
G-4x100 49.43 #4 pre
Girls Relay Liberty-Issaquah, WA
G-4x100 49.56 #7
Girls Relay Cleveland, WA
G-4x100 49.62 #8 pre WA#29
Girls Relay Holy Names Academy, WA
G-4x100 49.66 #6 pre
Girls Relay Shadle Park, WA
G-4x100 49.99 #9 pre

G-4x200
NameSchoolEventPerformanceNotes
Girls Relay Mt Spokane, WA
G-4x200 1:42.25 #1 WA#7
Girls Relay Kamiakin, WA
G-4x200 1:42.28 #2 WA#8
Girls Relay Columbia River, WA
G-4x200 1:42.85 #3 WA#14
Girls Relay Liberty-Issaquah, WA
G-4x200 1:42.93 #4 WA#15
Girls Relay Kamiakin, WA
G-4x200 1:43.35 #1 pre
Girls Relay Southridge, WA
G-4x200 1:43.46 #5
Girls Relay Bellevue, WA
G-4x200 1:43.52 #6 WA#20
Girls Relay Southridge, WA
G-4x200 1:43.91 #3 pre
Girls Relay Shorecrest, WA
G-4x200 1:44.27 #7 WA#27
Girls Relay Mt Spokane, WA
G-4x200 1:44.31 #2 pre
Girls Relay Decatur, WA
G-4x200 1:44.48 #8 WA#30
Girls Relay Columbia River, WA
G-4x200 1:44.66 #4 pre
Girls Relay Liberty-Issaquah, WA
G-4x200 1:44.70 #5 pre
Girls Relay Bellevue, WA
G-4x200 1:44.93 #7 pre
Girls Relay Shorecrest, WA
G-4x200 1:45.59 #6 pre
Girls Relay Decatur, WA
G-4x200 1:45.68 #8 pre
Girls Relay Mercer Island, WA
G-4x200 1:45.95 #9 pre
Girls Relay Marysville Pilchuck, WA
G-4x200 1:45.97 #10 pre
Girls Relay Nathan Hale, WA
G-4x200 1:46.13 #11 pre WA#53
Girls Relay Kennedy, WA
G-4x200 1:46.39 #12 pre
Girls Relay Mount Si, WA
G-4x200 1:46.48 #13 pre
Girls Relay Marysville Getchell, WA
G-4x200 1:46.90 #14 pre

G-4x400
NameSchoolEventPerformanceNotes
Girls Relay Holy Names Academy, WA
G-4x400 3:56.58 #1 WA#5
Girls Relay Mount Si, WA
G-4x400 3:57.08 #2 WA#6
Girls Relay North Central, WA
G-4x400 3:57.24 #3 WA#7
Girls Relay Marysville Pilchuck, WA
G-4x400 3:57.36 #4 WA#8
Girls Relay Holy Names Academy, WA
G-4x400 3:58.55 #1 pre
Girls Relay Marysville Pilchuck, WA
G-4x400 3:59.18 #2 pre
Girls Relay Mount Si, WA
G-4x400 4:00.89 #3 pre
Girls Relay North Central, WA
G-4x400 4:01.15 #5 pre
Girls Relay Enumclaw, WA
G-4x400 4:01.24 #5 WA#20
Girls Relay Mercer Island, WA
G-4x400 4:01.62 #4 pre
Girls Relay Stanwood, WA
G-4x400 4:02.66 #6
Girls Relay Enumclaw, WA
G-4x400 4:02.80 #6 pre
Girls Relay Mercer Island, WA
G-4x400 4:03.25 #7
Girls Relay Stanwood, WA
G-4x400 4:03.90 #7 pre
Girls Relay Bainbridge, WA
G-4x400 4:04.35 #8 pre WA#33
Girls Relay Bainbridge, WA
G-4x400 4:04.36 #8


Link directly to this page

 

RunnerSpace.com, all rights reserved Privacy Policy Terms Help About
United State