College Choices
|
US#1s Xc
-
In
-
Out
|
POW
|
State Meet Index
|
Archives
How to get ranked
2015 Cross Country
FL State 5k_XC Elites
Follow US#1 updates with RSS
   
Get US#1 updates on Facebook
B-5k_XC
Event
Rank
Mark
By
Meet
B-5k_XC
1
14:56.00
Cross, Steven
(2016)
(
Merritt Island, FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
B-5k_XC
2
15:15.20
Marquez, Brandon
(2016)
(
Unattached, FL
)
Disney Cross Country Classic(FL)
, 2015-10-10(#1)
B-5k_XC
3
15:20.80
Perkins, Noah
(2016)
(
Seffner Christian, FL
)
FLRunners.com(FL)
, 2015-09-26(#1)
B-5k_XC
4
15:23.70
Bradtmueller, Adam
(2016)
(
Sarasota, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#2)
B-5k_XC
5
15:24.10
Jacques, Joshua
(2016)
(
Lyman, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#3)
B-5k_XC
6
15:34.53
Foley, Trevor
(2018)
(
Hernando, FL
)
Mountain Dew Florida Invitational(FL)
, 2015-09-19(#2)
B-5k_XC
7
15:41.07
Armstrong, Jordan
(2016)
(
Lyman, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#2)
B-5k_XC
8
15:42.37
Pacifico, Justin
(2016)
(
Flagler Palm Coast, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#3)
B-5k_XC
9
15:42.80
Lowery, Thomas
(
Gainesville, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#1)
B-5k_XC
10
15:44.00
Jones, Mason
(2017)
(
Titusville, FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
B-5k_XC
11
15:44.80
Cook, Chas
(2016)
(
Trinity Prep, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#9)
B-5k_XC
12
15:48.30
Berryhill, Carlin
(2016)
(
Coral Reef, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#10)
B-5k_XC
13
15:49.60
Clark, Matthew
(2017)
(
Creekside, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#11)
B-5k_XC
14
15:51.00
Kattenberg, Trevor
(2017)
(
Satellite , FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
B-5k_XC
15
15:52.21
Collins, Joshua
(2018)
(
Belen Jesuit, FL
)
Mountain Dew Florida Invitational(FL)
, 2015-09-19(#5)
B-5k_XC
16
15:53.75
Mcfetridge, Calum
(2017)
(
F. W. Buchholz, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#3)
B-5k_XC
17
15:54.17
Fliegelman, Haftom
(2017)
(
Durant, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#4)
B-5k_XC
18
15:54.20
Dillon, Marshall
(2016)
(
Charlotte, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#13)
B-5k_XC
19
15:54.32
Pruim, Cole
(2017)
(
Ocoee, FL
)
FL 4A District 3(FL)
, 2015-10-24(#1)
B-5k_XC
20
15:56.01
Hindle, Tucker
(2016)
(
Boca Raton Christian, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#1)
B-5k_XC
21
15:56.23
Lowery, Blake
(2016)
(
Gainesville, FL
)
Mountain Dew Florida Invitational(FL)
, 2015-09-19(#6)
B-5k_XC
22
15:56.50
Cashin, Matthew
(2017)
(
Leon, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#15)
B-5k_XC
23
15:56.80
Hyland, Chase
(2017)
(
Pine School, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-10-31(#1)
B-5k_XC
24
15:58.00
Kattenberg, Egan
(2017)
(
Satellite , FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
B-5k_XC
25
15:58.80
Mandato, Trent
(2017)
(
Trinity Prep, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#19)
B-5k_XC
26
15:58.99
Jubran, Nathan
(2018)
(
Bishop Kenny, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-10-21(#1)
B-5k_XC
27
15:59.12
Williams, Dominic
(2016)
(
Robert E. Lee, FL
)
FL 4A District 1(FL)
, 2015-10-24(#1)
National Elites above. State Elites below
B-5k_XC
28
16:00.12
Pottorff, Caleb
(2017)
(
Lincoln Park, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#2)
B-5k_XC
29
16:00.15
Hicks, Charles
(2019)
(
Bolles, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-10-21(#2)
B-5k_XC
30
16:00.40
D'Haiti, Jean M.
(2016)
(
Dr. Phillips, FL
)
Lions Prowl 2(FL)
, 2015-09-12(#1)
B-5k_XC
31
16:00.80
Doyle, Timothy
(2018)
(
Freedom, FL
)
Lions Prowl 2(FL)
, 2015-09-12(#2)
B-5k_XC
32
16:01.78
Occenat, Tyson
(2016)
(
Olympia, FL
)
Hawk Speed XC Invitational(FL)
, 2015-09-12(#1)
B-5k_XC
33
16:02.30
Peterson, Luke
(2016)
(
Shorecrest Prep, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#21)
B-5k_XC
34
16:02.86
Galloway, Kayamo
(2020)
(
Trinity Prep, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#3)
B-5k_XC
35
16:03.32
Williams, Paris
(
Sickles, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#7)
B-5k_XC
36
16:03.86
Figueroa Concepcion, Jan
(2016)
(
Lake Howell, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#8)
B-5k_XC
37
16:05.30
Millson, Jesse
(2016)
(
Trinity Prep, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#22)
B-5k_XC
38
16:07.12
Montalvo, Tristen
(2018)
(
St. Cloud, FL
)
East Ridge Knights Dungeon Invitational(FL)
, 2015-10-03(#1)
B-5k_XC
39
16:07.70
Freire, Humberto
(2016)
(
Columbus, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#27)
B-5k_XC
40
16:07.90
Stivers, Andrew
(2016)
(
Hagerty, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#5)
B-5k_XC
41
16:08.01
Phillips, Michael
(2018)
(
Chiles, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#7)
B-5k_XC
42
16:08.60
Salas, Patrick
(2017)
(
Trinity Prep, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#28)
B-5k_XC
43
16:09.46
Babatz, Evan
(2017)
(
Fort Myers, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#8)
B-5k_XC
44
16:09.60
Kash, jonathan
(2016)
(
West Orange, FL
)
West Orange XC invitational(FL)
, 2015-10-10(#2)
B-5k_XC
45
16:09.99
Wallenfelsz, Adam
(2016)
(
Leon, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#9)
B-5k_XC
46
16:10.20
Leverone, Robert
(2016)
(
Plant, FL
)
FACA Senior All-Star Classic(FL)
, 2015-11-21(#1)
B-5k_XC
47
16:10.30
Ochoa, Leonel
(2017)
(
Berkeley Prep, FL
)
Indian Rocks Open(FL)
, 2015-09-03
B-5k_XC
48
16:10.60
Grajalez, Warran
(2016)
(
Riverview, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#30)
B-5k_XC
49
16:11.10
Markowski, Quasan
(2016)
(
Plant, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#31)
B-5k_XC
50
16:11.20
Dodson, Austin
(2016)
(
Chiles, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#32)
B-5k_XC
50
16:11.20
Volmar, Johns
(2016)
(
Freedom, FL
)
Lions Prowl 2(FL)
, 2015-09-12(#3)
B-5k_XC
52
16:11.63
Lopez, Jaime
(2016)
(
Belen Jesuit, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#10)
B-5k_XC
53
16:11.90
Gerry, Mason
(2016)
(
Bishop Kenny, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#33)
B-5k_XC
54
16:11.95
Sessoms, Terrance
(2017)
(
Sandalwood, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#7)
B-5k_XC
55
16:12.20
Kennedy, Josh
(2017)
(
Fort Myers, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#34)
B-5k_XC
56
16:12.98
Rivera, Chase
(2019)
(
Bolles, FL
)
FL 2A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#2)
B-5k_XC
57
16:13.80
Kennedy, Michael
(2017)
(
Pine Crest, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#36)
B-5k_XC
58
16:13.90
Cacciatore, John
(2017)
(
Satellite , FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#37)
B-5k_XC
59
16:14.40
Roca, Nicolas
(2016)
(
Belen Jesuit, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#38)
B-5k_XC
60
16:14.43
Camps, Austin
(2017)
(
West Shore, FL
)
Spanish River XC Invitational(FL)
, 2015-10-17(#1)
B-5k_XC
61
16:15.30
Blake, Spenser
(2017)
(
Boone, FL
)
West Orange XC invitational(FL)
, 2015-10-10(#4)
B-5k_XC
62
16:15.31
Statham, Bryce
(2015)
(
St. Thomas Aquinas, FL
)
FL 4A District 13(FL)
, 2015-10-21(#1)
B-5k_XC
63
16:15.70
Newland, Matthew
(2018)
(
Chiles, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#40)
B-5k_XC
64
16:15.98
Fuller, Evan
(2018)
(
Fleming Island, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#10)
B-5k_XC
65
16:16.10
Gomez, Antonio
(2018)
(
Frostproof, FL
)
Hardee HS XC Invitational(FL)
, 2015-09-15
B-5k_XC
66
16:16.39
Correa, Gabriel
(2016)
(
Ransom Everglades, FL
)
FL 2A District 16(FL)
, 2015-10-23(#1)
B-5k_XC
67
16:16.40
Storey, Joseph
(2017)
(
Creekside, FL
)
Ponte Vedra Craig Speziale XC Invitational(FL)
, 2015-09-19
B-5k_XC
68
16:16.47
Ferro, Danny
(2018)
(
Calvary Christian, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#6)
B-5k_XC
68
16:16.47
Cassette, Michael
(2016)
(
Mandarin, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#13)
B-5k_XC
70
16:17.50
Liberty, Trenton
(2016)
(
Mandarin, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#14)
B-5k_XC
71
16:17.80
Lyons, John
(2016)
(
Lake Mary, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#2)
B-5k_XC
71
16:17.80
Locascio, Logan
(2017)
(
Gainesville, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#2)
B-5k_XC
73
16:17.90
Jackson, Jonathan
(2016)
(
Nease, FL
)
Spikes and Spurs Classic(FL)
, 2015-08-29(#3)
B-5k_XC
74
16:18.20
Szklany, Ryan
(2018)
(
Highlands Christian, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#3)
B-5k_XC
75
16:18.82
Clethen, Joshua
(2016)
(
Pace, FL
)
FL 2A District 16(FL)
, 2015-10-23(#2)
B-5k_XC
76
16:19.01
Sanchez, Ilio
(2016)
(
John I. Leonard, FL
)
FACA Senior All-Star Classic(FL)
, 2015-11-21(#3)
B-5k_XC
77
16:19.05
Dodson, William
(2016)
(
Chiles, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#5)
B-5k_XC
78
16:19.36
Mandato, Trenton
(
Trinity Prep, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#8)
B-5k_XC
79
16:20.30
Ivey, Franklin
(2018)
(
Dr. Phillips, FL
)
Lions Prowl 2(FL)
, 2015-09-12(#4)
B-5k_XC
80
16:20.79
Yarde, Ryan
(2016)
(
Liberty, FL
)
East Ridge Knights Dungeon Invitational(FL)
, 2015-10-03(#2)
B-5k_XC
81
16:20.90
Bubar, Jordan
(2016)
(
Bartram Trail, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#44)
B-5k_XC
82
16:21.00
Reesh, Ian
(2016)
(
Melbourne, FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
B-5k_XC
83
16:21.10
Hill, Brady
(2016)
(
Sarasota, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#45)
B-5k_XC
84
16:21.15
Zayas, Bruno
(2016)
(
Belen Jesuit, FL
)
Park Vista Cobra Invitational(FL)
, 2015-08-29(#2)
B-5k_XC
85
16:21.40
Bobo, Anderson
(2016)
(
Lake Highland Prep, FL
)
West Orange XC invitational(FL)
, 2015-10-10(#6)
B-5k_XC
86
16:21.90
Smith, Troy
(2019)
(
Rockledge, FL
)
FL 2A District 13(FL)
, 2015-10-24(#3)
B-5k_XC
87
16:22.41
Breslin, Sean
(2017)
(
St. Thomas Aquinas, FL
)
FL 4A District 13(FL)
, 2015-10-21(#2)
B-5k_XC
88
16:22.70
Rischar, Nicholas
(2018)
(
St. Thomas Aquinas, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#46)
B-5k_XC
89
16:22.84
Bell, Bryce
(2018)
(
Lyman, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#16)
B-5k_XC
90
16:23.00
Quintana, Noah
(2018)
(
Real Life Christian, FL
)
Hawk Speed XC Invitational(FL)
, 2015-09-12(#3)
B-5k_XC
91
16:23.36
Smith, Tanner
(2016)
(
Lake Minneola, FL
)
East Ridge Knights Dungeon Invitational(FL)
, 2015-10-03(#3)
B-5k_XC
92
16:23.71
Mcphee, Giovanni
(2018)
(
McArthur, FL
)
FL 4A District 13(FL)
, 2015-10-21(#3)
B-5k_XC
93
16:25.43
Neeley, Matthew
(2017)
(
Bartram Trail, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#8)
B-5k_XC
94
16:25.55
Figueroa, Joshua
(2018)
(
Liberty, FL
)
East Ridge Knights Dungeon Invitational(FL)
, 2015-10-03(#4)
B-5k_XC
95
16:25.84
Welch, Ryan
(2016)
(
Pine Crest, FL
)
FL 2A Region 4(FL)
, 2015-10-29(#5)
B-5k_XC
96
16:26.70
Butler, Beau
(2016)
(
Bishop Kenny, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#50)
B-5k_XC
97
16:26.78
De Armas, Drew
(2017)
(
First Academy, FL
)
Holy Trinity Fall Classic(FL)
, 2015-10-17(#2)
B-5k_XC
98
16:27.00
Jimenez, Enrique
(2016)
(
LaBelle, FL
)
FL 2A Region 3(FL)
, 2015-10-31(#1)
B-5k_XC
99
16:27.64
Santiago, Joel
(2016)
(
Winter Springs, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#17)
B-5k_XC
100
16:27.70
Hubner, Kray
(2016)
(
Vanguard, FL
)
West Orange XC invitational(FL)
, 2015-10-10(#7)
See more performances for B-5k_XC
G-5k_XC
Event
Rank
Mark
By
Meet
G-5k_XC
1
17:27.15
Gibbons, Rafaella
(2018)
(
Winter Park, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#1)
G-5k_XC
2
17:32.55
Hertenstein, Bailey
(2018)
(
Riverview, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#1)
G-5k_XC
3
17:43.30
Urzua, Daniela
(2017)
(
Lake Mary, FL
)
Lions Prowl 2(FL)
, 2015-09-12(#1)
G-5k_XC
4
17:54.73
Cruz, Alexa
(2016)
(
St. Thomas Aquinas, FL
)
FL 4A District 13(FL)
, 2015-10-21(#1)
G-5k_XC
5
17:55.60
Clark, Rebecca
(2019)
(
Mount Dora Christian, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-10-31(#1)
G-5k_XC
6
17:56.70
DeLay, Kayley
(2017)
(
Duncan U. Fletcher, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#2)
G-5k_XC
7
17:58.20
Collier, Caitlyn
(2018)
(
Bolles, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#3)
G-5k_XC
8
18:00.69
Beach, Amanda
(2017)
(
Melbourne Central Catholic, FL
)
Holy Trinity Fall Classic(FL)
, 2015-10-17(#1)
G-5k_XC
9
18:02.59
Smith, Shelby
(2016)
(
Holy Trinity, FL
)
Holy Trinity Fall Classic(FL)
, 2015-10-17(#2)
G-5k_XC
10
18:05.90
Pujals, Alyssa
(2016)
(
Pine Crest, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#5)
G-5k_XC
11
18:06.84
Gill, Brittany
(2016)
(
Dillard, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#1)
G-5k_XC
12
18:12.65
Gear, Kristilin
(2017)
(
Fort Myers, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#2)
G-5k_XC
13
18:13.00
Brookover, Hannah
(
Calvary Christian, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#6)
G-5k_XC
14
18:13.02
Tucker, Emma
(2016)
(
Chiles, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#3)
G-5k_XC
15
18:17.80
Yared, Tsion
(2020)
(
Pine Crest, FL
)
FLRunners.com(FL)
, 2015-09-26(#3)
G-5k_XC
16
18:24.22
Funke, Kara
(2017)
(
Leesburg, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#4)
G-5k_XC
17
18:24.60
Hannah, Megan
(2018)
(
West Orange, FL
)
FL 4A District 3(FL)
, 2015-10-24(#1)
G-5k_XC
18
18:27.06
Matysik, Nicole
(2019)
(
Key West, FL
)
Junior Orange Bowl XC Championships(FL)
, 2015-10-08(#1)
G-5k_XC
19
18:29.30
Torino, Leigha
(2017)
(
North Marion, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#11)
G-5k_XC
20
18:31.00
Morse, Bridget
(2018)
(
Columbia, FL
)
Amelia Island Pirate Invitational(FL)
, 2015-10-17
G-5k_XC
21
18:33.79
Moritz, Claire
(2018)
(
Ponte Vedra, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#5)
G-5k_XC
22
18:34.10
Blair, Grace
(2018)
(
Oak Hall, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#12)
G-5k_XC
23
18:35.04
Montgomery, Julia
(2016)
(
Pine Crest, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#3)
G-5k_XC
24
18:36.18
Smith, Sydney
(2016)
(
Holy Trinity, FL
)
Holy Trinity Fall Classic(FL)
, 2015-10-17(#3)
G-5k_XC
25
18:40.41
Varela, Natalie
(2020)
(
Gulliver Prep, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#4)
G-5k_XC
26
18:43.16
Archer, Lauren
(2016)
(
Ransom Everglades, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#5)
G-5k_XC
27
18:43.30
Sison, Janet Annika
(2016)
(
Dr. Phillips, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#14)
G-5k_XC
28
18:43.54
Herndon, Hana
(2017)
(
Winter Park, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#4)
G-5k_XC
29
18:44.20
Zeller, Skye
(2016)
(
Space Coast, FL
)
FL 2A District 13(FL)
, 2015-10-24(#2)
G-5k_XC
30
18:44.60
Rice, Maggie
(2016)
(
Newberry, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#15)
G-5k_XC
31
18:52.47
Aponte, Kelly
(2016)
(
St. Augustine, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#7)
G-5k_XC
32
18:52.60
Wilson, Mackenzie
(2016)
(
Bolles, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#22)
G-5k_XC
33
18:52.90
Parrish, Maggie
(2016)
(
Chamberlain, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#24)
G-5k_XC
34
18:53.10
Avers, Jordyn
(2017)
(
Clearwater, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-10-22(#1)
G-5k_XC
35
18:54.29
Bartczak, Isabella
(2018)
(
Dr. Phillips, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#5)
G-5k_XC
36
18:54.60
Jung, Victoria
(2016)
(
George W. Jenkins, FL
)
Polk County XC championships(FL)
, 2015-10-17(#1)
G-5k_XC
37
18:55.13
Lyons, Sage
(2017)
(
Sarasota, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#6)
G-5k_XC
38
18:55.25
Worrell, Nicolette
(2017)
(
Hagerty, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#6)
G-5k_XC
39
18:55.40
Wallace, Alexandra
(2016)
(
Chiles, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#26)
G-5k_XC
40
18:55.80
Tomaini, Lindsay
(2016)
(
Community School of Naples, FL
)
FLRunners.com(FL)
, 2015-09-26(#10)
G-5k_XC
41
18:56.58
English, Emily
(2017)
(
George Jenkins, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#9)
G-5k_XC
42
18:57.31
Folio, Samantha
(2017)
(
Holy Trinity, FL
)
Holy Trinity Fall Classic(FL)
, 2015-10-17(#4)
G-5k_XC
43
18:57.77
Fulmer, Madeline
(2016)
(
Fort Walton Beach, FL
)
J.D. Mac XC Invitational(FL)
, 2015-09-19(#1)
G-5k_XC
44
18:58.30
Espinosa, Maya
(2020)
(
Baker, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#27)
G-5k_XC
45
18:58.90
Lima, Jennifer
(2017)
(
East Lake, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-10-22(#2)
National Elites above. State Elites below
G-5k_XC
46
19:00.20
Bolen, Vanessa
(2019)
(
Harmony, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#2)
G-5k_XC
47
19:01.10
Abernathy, Natalie
(2019)
(
Land O' Lakes, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#3)
G-5k_XC
48
19:04.72
Kloepfer, Lily
(2016)
(
St. Thomas Aquinas, FL
)
FL 4A District 13(FL)
, 2015-10-21(#2)
G-5k_XC
49
19:05.70
James, Lindsay
(2020)
(
Maclay, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#2)
G-5k_XC
50
19:06.00
Bonnet, Kianna
(2016)
(
Seabreeze, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#4)
G-5k_XC
51
19:06.53
Farnsworth, Claire
(2016)
(
Lecanto, FL
)
Hernando Citrus Classic(FL)
, 2015-10-15(#1)
G-5k_XC
52
19:06.63
Hajda, Allison
(2017)
(
Bolles, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-10-21(#3)
G-5k_XC
53
19:07.00
Flemming, Hannah
(2017)
(
Titusville, FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
G-5k_XC
54
19:08.23
Grace, Shannon
(
Lyman, FL
)
Seminole Athletic Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
G-5k_XC
55
19:08.28
Easterly, Kayla
(2017)
(
North Fort Myers, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#11)
G-5k_XC
56
19:09.47
Willis, Caroline
(2017)
(
Maclay, FL
)
Panhandle Championships(FL)
, 2015-10-10(#1)
G-5k_XC
57
19:11.70
Evans, Hannah
(2017)
(
Vanguard, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#5)
G-5k_XC
58
19:11.95
Dannheim, Suzanne
(2016)
(
Bolles, FL
)
FL 2A District 4(FL)
, 2015-10-21(#4)
G-5k_XC
59
19:12.00
Grzeszczak, Ania
(2016)
(
Mandarin, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#4)
G-5k_XC
60
19:12.36
Andressohn, Rahyah
(2020)
(
Mater Academy, FL
)
Junior Orange Bowl XC Championships(FL)
, 2015-10-08(#3)
G-5k_XC
61
19:12.39
Buschman, Kaytlyn
(2018)
(
Pensacola Christian, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#5)
G-5k_XC
62
19:12.80
Hajda, Ally
(2017)
(
Bolles, FL
)
UNF Cross Country Invitational(FL)
, 2015-09-05(#4)
G-5k_XC
63
19:13.33
White, Melanie
(2018)
(
Winter Park, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#8)
G-5k_XC
64
19:13.50
Stanford, Lauren
(2017)
(
Bartram Trail, FL
)
UNF Cross Country Invitational(FL)
, 2015-09-05(#5)
G-5k_XC
65
19:14.40
Gerry, Grace
(2017)
(
Bishop Kenny, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#5)
G-5k_XC
66
19:15.05
Wallace, Ana
(2018)
(
Chiles, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#12)
G-5k_XC
67
19:15.25
Schneidewind, Hannah
(2018)
(
Niceville, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#13)
G-5k_XC
68
19:15.55
Kling, Haley
(2017)
(
Pace, FL
)
Panhandle Championships(FL)
, 2015-10-10(#2)
G-5k_XC
69
19:16.20
Rice, Magdalene
(2016)
(
Newberry, FL
)
FL 2A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#2)
G-5k_XC
70
19:17.40
Page, Carter
(2016)
(
Gainesville, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#6)
G-5k_XC
71
19:17.54
Crane, Brooke
(2016)
(
Fort Walton Beach, FL
)
J.D. Mac XC Invitational(FL)
, 2015-09-19(#2)
G-5k_XC
72
19:17.74
Howes, Claudia
(2016)
(
Niceville, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#8)
G-5k_XC
73
19:18.00
Johnson, Sinclaire
(2016)
(
Lake Brantley, FL
)
FL 4A District 2(FL)
, 2015-10-24(#2)
G-5k_XC
74
19:19.67
Openshaw, Tara
(2018)
(
Creekside, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#10)
G-5k_XC
75
19:19.73
Wright, Allison
(2016)
(
Sarasota, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#13)
G-5k_XC
76
19:20.16
Reimer, Abigail
(2016)
(
Ponte Vedra, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#12)
G-5k_XC
77
19:20.76
FERNANDEZ, MARIA
(2018)
(
Doral , FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#16)
G-5k_XC
78
19:21.10
Parker, Sinkenesh
(7)
(
Circle Christian, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-10-31(#5)
G-5k_XC
79
19:21.20
Shapiro, Rachel
(2018)
(
Bolles, FL
)
FSU Pre-State Invitational(FL)
, 2015-10-03(#32)
G-5k_XC
80
19:21.30
Lindsay, Shelby
(2017)
(
Choctawhatchee, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#13)
G-5k_XC
81
19:21.44
Hawkins, Jaina
(
Winter Springs, FL
)
Seminole Athletic Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
G-5k_XC
82
19:21.46
Cardwell, Kendyl
(2021)
(
Montverde Academy, FL
)
East Ridge Knights Dungeon Invitational(FL)
, 2015-10-03(#1)
G-5k_XC
83
19:21.97
Mickens, Jinah
(7)
(
Mater Academy, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#17)
G-5k_XC
84
19:22.00
Coriell, Dominque
(2A)
(
Rockledge, FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
G-5k_XC
85
19:22.16
Crist, Claire
(2017)
(
Niceville, FL
)
Mosley Dolphin Dash(FL)
, 2015-09-05(#1)
G-5k_XC
86
19:22.20
Grantges, Emma
(
Osceola, FL
)
FL 3A District 10(FL)
, 2015-10-22(#3)
G-5k_XC
87
19:23.00
Rukab, Lana
(
Satellite , FL
)
Cape Coast Conference XC Championships(FL)
, 2015-10-17
G-5k_XC
88
19:23.35
Rogers, Daesha
(2017)
(
North Miami , FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#14)
G-5k_XC
89
19:23.38
Jenkins, Elizabeth
(2017)
(
Winter Park, FL
)
FL 4A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#9)
G-5k_XC
90
19:24.17
Woods, Audrey
(2019)
(
Providence, FL
)
FL 1A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#4)
G-5k_XC
91
19:24.42
Reimer, Abby
(2016)
(
Ponte Vedra, FL
)
Ridgeview Bob Hans Invitational(FL)
, 2015-08-29(#3)
G-5k_XC
92
19:25.40
Coriell, Dominique
(2017)
(
Rockledge, FL
)
FL 2A District 13(FL)
, 2015-10-24(#3)
G-5k_XC
93
19:26.55
Kuhn, Katherine
(2016)
(
Winter Park, FL
)
FL 4A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#15)
G-5k_XC
94
19:26.74
Kaminski, Kailyn
(2019)
(
Fort Myers, FL
)
FL 3A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#22)
G-5k_XC
95
19:27.67
Rocker, Kaitlin
(2016)
(
Creekside, FL
)
FL 3A Region 1(FL)
, 2015-10-31(#15)
G-5k_XC
96
19:28.50
Hammontree, Karah
(2016)
(
Circle Christian, FL
)
FL 1A Region 3(FL)
, 2015-10-31(#6)
G-5k_XC
97
19:28.72
Hincapie, Jasmin
(2020)
(
Boca Raton Christian, FL
)
FL 1A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#8)
G-5k_XC
98
19:29.32
Weinfeld, Abigayle
(2016)
(
Lemon Bay, FL
)
FL 2A State Meet(FL)
, 2015-11-07(#11)
G-5k_XC
99
19:29.80
Boyd, Tyra
(2016)
(
Pine Ridge, FL
)
FL 3A Region 2(FL)
, 2015-10-31(#7)
See more performances for G-5k_XC